Challenger Ostrava -  ONLINE PŘENOS -  Arthur De Greef : Tomáš Macháč - 2. května 2019   10:08

74

S konstatováním, že Tomáš Macháč vyřadil i osmého nasazeného Belgičana, se s váli loučím a přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního dne.
V první setu do vypadalo, že Arthur De Greef dokráčí ke snadnému vítězství, ovšem opak se stal pravdou. Tomáš Macháč střetnutí vyrovnalo a následně dovedl do vítězného konce. Český talent sice čelil dvěma mečbolům, ale odvrátil je a vynutil si rozhodující koncovku. V té byl o něco lepším hráčem, a tak se raduje z postupu do další části turnaje.
Konec zápasu
6:7
Tomáš Macháč to dokázal a tato senzace turnaje míří do další části pavouku! Osmnáctiletý se po prvním setu našel a utkání dovedl do vítězného konce.
4-6
Díky bekhendu po lajně má Tomáš Macháč první mečbol!
4-5
Míček získává De Greef.
3-5
Arthur De Greef se vydal k síti, odkud forhend umístil přesně k lajně.
2-5
Return po lajně byl úspěšný, Belgičan tak snižuje.
1-5
Další křižný bekhend z rakety belgického tenisty zamířil za postranní čáru.
1-4
Tentokrát se Arthur De Greef vydal k síti, odkud výměnu uzavřel.
0-4
V rozhodujících momentech se favoritovi nedaří, jelikož další jeho bekhend byl příliš dlouhý.
0-3
Míček získává Macháč.
0-2
Arthur De Greef se vydal k síti, kde jej český talent napodruhé prohodil bekhendem po lajně.
0-1
Belgičanův krřižný bekhend skončil v autu.
6:6
V závěru zápasu jdeme do zkrácené hry, která nám přinese vítěze!
15-40
Tentokrát Belgičan vyslal přesný return.
0-40
Arthur De Greef vyslal přes pásku další nepřesný úder.
0-30
Další dlouhá výměna končí fiftýnem pro Čecha, jelikož forhend soupeře zamířil za základní lajnu.
0-15
6:5
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Macháč.
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
Tentokrát si už belgický hráč pomohl výborným servisem, který Tomáš nevrátil do kurtu. Český talent půjde podávat na udržení se v utkání.
40-15
Arthur De Greef trefil míček rámem rakety a netrefil tak vymezený prostor.
40-0
Tomášův return byl až příliš dlouhý.
30-0
Belgický hráč zamířil do protipohybu českého hráče.
15-0
Arthur De Greef se vydal na síť, odkud ukončil výměnu.
5:5
Esem ukončuje Tomáš Macháč důležitý gem.
40-A
Další dlouhou výměnu získává český hráč, jelikož se soupeři nepodařilo změnit rytmus hry.
40-40
Shoda, Macháčův bekhend byl příliš dlouhý.
30-40
Forhend osmnáctiletého hráče dopadl přesně do rohu, kde už Arthur De Greef nemohl být.
30-30
Český hráč si na bekhend naskočil a míček z jeho rakety letěl přesně k základní čáře. De Greef jej pak už nevrátil přes pásku.
30-15
Tomáš Macháč měl přichystanou výměnu k ukončení, což se mu ale nepodařilo.
15-15
Belgičanův bekhend od základní čáry byl příliš dlouhý.
15-0
Český talent mířil do rohu kurtu, ale míček skončil za základní čárou.
5:4
5:4
5:4
Tomáš to dokázal a duel pokračuje! Tomáš Macháč znovu bekhendem po lajně proráží soupeři servis.
40-A
Tomáš Macháč vymyslel úspěšný bekhend po lajně a má další brejkbol.
40-40
Vracíme se na shodu, další dlouhá výměna končí dlouhým forhendem českého hráče.
40-A
Navíc Tomáš Macháč má k dispozici brejkbol, protože Belgičan vyrobil další dvojchybu.
40-40
Ovšem zápas ještě nekončí, dlouhou výměnu od základních čar získává český talent, jelikož soupeř trefil pásku.
40-30
Arthur De Greef bude mít mačbol, jelikož Macháč zahrál příliš dlouhý bekhend od základní čáry.
30-30
Belgičanův bekhend byl příliš dlouhý.
30-15
Arthur De Greef převádí další dvojchybu.
30-0
Český talent mířil do rohu kurtu, ale míček skončil v těsném autu.
15-0
Tomáš Macháč chtěl míček posadit až k základní čáře, ale poslal jej až za ní.
5:3
Jenže druhý brejkbol už český hráč neodvrátil, naopak Arthur De Greef půjde v následujícím gemu podávat na vítězství.
40-15
Další dlouhou výměnu získává Tomáš Macháč, který soupeře rozběhal a odvrátil první brejkbol.
40-0
Macháč měl situaci připravenou na ukončení, ale další jeho úder byl příliš dlouhý. Arthur De Greef má tři brejkboly!
30-0
Tomášův bekhend od základní čáry byl příliš dlouhý, tohle je nepříjemný stav.
15-0
4:3
4:3
4:3
Arthur De Greef zkrátil hru, Tomáš míček sice doběhl, ale balon přes pásku už nevrátil.
40-15
Favorit utkání zvolil přechod k síti, odkud poslal míček přesně k postranní čáře.
30-15
Belgický tenista zapisuje páté eso v utkání.
15-15
Arthur De Greef trefuje jen síť.
15-0
Belgičan si přichystal přesun na síť, odkud výměnu ukončil míčkem do otevřené části kurtu.
3:3
Tomáš Macháč znovu zvládá gem na podání, český talent dál drží naději na vítězství.
15-40
Český hráč zvolil přesun na síť, De Greef se jej pokusil přeloboval, ale neúspěšně.
15-30
Arthur De Greef se pokusil o zkrácení výměny, ale balonek dopadl za postranní lajnu.
15-15
Bekhendovou výměnu od základních čar ukončuje Tomášova chyba.
0-15
De Greefův return byl nepřesný.
3:2
3:2
3:2
Arthur De Greef pomalu přecházel k síti, na což Tomáš reagoval forhendem po lajně. Jenomže míček dopadl do autu.
A-40
Macháčův return letí jen do pásky.
40-40
De Greef bojuje a vrací stav na shodu.
40-A
Další brejkbol pro českého hráče, jenž zaznamenal vítězný míček z returnu.
40-40
Jenže na křižný forhend už Tomáš neměl a je tu shoda při podání Belgičana.
30-40
Tomáš Macháč má další brejkbol, jelikož soupeř vyslal nepřesný bekhend!
30-30
Další dvojchyba na straně belgického tenisty.
30-15
15-15
Belgičnak si naskočil na bekhend, čím si připravil následnou pozici na síti.
0-15
Arthur De Greef předvádí už svou pátou dvojchybu v utkání.
2:2
Také Macháč drží servis v třetím setu a je znovu vyrovnáno.
40-A
Return belgického tenisty byl příliš dlouhý.
40-40
A jedeme na shodu, protože bekhend po lajně se Tomášovi nevydařil.
30-40
Ovšem nyní Tomáš trefuje z bekhendu jen pásku.
15-40
Tentokrát určoval tempo výměny český hráč, jenž pak vyrazil k síti, odkud hru zkrátil.
15-30
Český hráč se po pevní setu hodně zvedl a bojuje o vítězství v dalším střetnutí.
15-15
0-15
Bekhendová výměna se hrála dlouho křížem, až Tomáš zvolil úspěšný míček po lajně.
2:1
2:1
2:1
Arthur De Greef znovu rozběhal soupeře a poté zkrátil úspěšně hru.
40-15
30-15
Belgický tenista se pokusil ukončit výměnu forhendem po lajně, balon ale dopadl jen za postranní čáru.
30-0
Tomáš Macháč nyní hodně běhal, což rozhodlo. Jeho forhend byl příliš dlouhý.
15-0
Arthur De Greef si u sítě nechal míček spadnout a potom jej zatloukl do země.
1:1
Dlouhý forhend belgického favorita vyrovnává stav v rozhodujícím setu.
15-40
Tomáš Macháč znovu rozběhal soupeře, který pak míček přes pásku nevrátil.
15-30
Bekhend českého mladíka dopadl přesně na základní čáru.
15-15
Macháč zkrátil hru, s čímž De Greef tentokrát počítal.
0-15
Druhý servis na téčko byl pro belgického hráče velkým soustem.
1:0
Ovšem nyní už servírující hráč výměnu ukončuje a ujímá se v rozhodujícím setu vedení.
40-30
Belgický tenista předvádí další dvojchybu.
40-15
Arthur De Greef se snažil zkrátit hru, ovšem míček ani k síti nedoletěl.
40-0
Return českého hráče míří jen do autu.
30-0
Macháčův forhend končí jen na pásce.
15-0
Arthur De Greef zamířil na síť, Macháč ho přeloboval, ale míček skončil znovu v autu.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Arthur De Greef.
0:0
6:7
Tomáš Macháč reagoval na zkrácení hry, míček doběhl a poté prohozením set ukončil! Budeme tak sledovat rozhodující část zápasu.
6-7
Macháč si pomohl skvělým servisem na téčko, který soupeř poslal do autu. Nyní má setbol český hráč.
6-6
Jenže Tomášovi pomohl tentokrát páska, o kterou se míček zabrzdil a dopadl přesně k postranní čáře.
6-5
Arthur De Greef vylákal soupeře na síť a následně ho prohodil do bekhendu. V další výměně bude moci Belgičan utkání ukončit.
5-5
Tomáš Macháč nedokázal return poslat přes pásku.
4-5
Český hráč se tlačil do bekhendu soupeře, ovšem poslední míček zamířil do těsného autu.
3-5
Česká hráč si vysoký míček nechal spadnou a poté výměnu ukončil nekompromisní ranou.
3-4
Belgičanovy míčky míří hodně daleko, poslední forhend opět skončil za čárou.
3-3
Trpělivou výměnu nevydržel Belgičan, jenž vyhodil balonek ven z kurtu.
3-2
Tomáš Macháč sice diktoval tempo výměny, ovšem od sítě nedokázal na třikrát ukončit výměnu.
2-2
Další forhend českého mladíka byl příliš dlouhý.
1-2
Tomášův return tentokrát letěl až za základní čáru.
0-2
Arthur De Greef se dostal k síti, kde volej zcela odflákl.
0-1
/vodní bod v tie breaku získává Tomáš Macháč, jenž trefil základní čáru.
6:6
Arthur De Greef trefil postranní čáru, takže si vynutil zkrácenou hru!
40-30
Belgický tenista znovu zvolil přechod na síť, odkud stopbolem ukončuje další výměnu.
30-30
Arthur De Greef předvedl nádherný stopbal, na který soupeř vůbec nereagoval.
15-30
Tomáš se znovu vydal na síť, kde se dostal míček hodně nízko, a tak jej Macháč přes sítě neposlal.
0-30
5:6
Nejdelší výměnu v utkání, která byla vedená od základních čar, získává Tomáš Macháč. Český hráč zvolil změnu rytmu a vydal se na síť, čímž soupeře vyděsil.
5:6
Jakoby to nyní Arthura De Greefa ani nebavilo. Belgický tenista chtěl rychle výměnu ukončil, ale naskočený bekhend zamířil do autu.
0-40
Další nepřesný return z rakety De Greefa.
0-30
0-15
Tomášův servis dopadl na síť, čímž se míče zrychlil a Belgičan jej pak nevrátil na druhou stranu kurtu.
5:5
Je znovu srovnáno, a tak nás čeká zajímavá koncovka druhého setu.
40-15
Arthur De Greef si pomáhá podáním, ze kterého získává přímý bod.
30-15
Nepřesný úder Belgičana.
30-0
Český talent se pokusil zkrátit hru, na což soupeř reagoval a zaznamenal vítězný forhend.
15-0
Macháčův bekhend od základní čáry byl příliš dlouhý.
4:5
4:5
4:5
Český mladík nedokázal druhý set ukončit, jelikož přišel o servis! Arthur De Greef dál drží naději na ukončení zápasu po dvou setech. Náš hráč v poslední výměně přešel k síti, kterou ale trefil.
40-30
Jenže Tomáš je bojovní a hned první rychle odvrací.
40-15
Dva brejkboly pro Arthura De Greefa.
30-15
Tomáš Macháč se cpal k vítěznému úderu do rohu kurtu, ale míček dopadl těsně za základní čáru.
15-15
Jenže také De Greef z bekhendu chybuje.
15-0
Dlouhou výměnu získává belgický favorit, jelikož bekhend po lajně skončil v autu.
3:5
Arthur De Greef utíká z těžké pozice a dál drží naději na získání druhého setu. Ovšem na podání jde český soupeř.
A-40
Return českého osmnáctiletého mladíky byl příliš dlouhý.
40-40
Vracíme se na shodu, jelikož také Arthur De Greef byl úspěšný na síti.
40-A
Setbol pro Tomáše! Macháč přešel k síti, odkud ukončil výměnu do odkryté části dvorce.
40-40
Jenomže Tomáš je bojovník a vrací gem na shodu. Belgický tenista poslal forhend za základní čáru.
40-30
De Greef se dostává z těžké pozice, jelikož získal tři fiftýny.
30-30
Belgický favorit Tomáše rozběhal a čekal na jeho chybu, která přišla.
15-30
Tomášův return zastavila páska.
0-30
Belgický tenista znovu chybuje, míček poslal jen pod sebe.
0-15
Arthur De Greef se snažil krátit hru, jenomže míček přes síť nedostal.
2:5
2:5
2:5
Tomáš Macháč brejk na servisu potvrzuje! V následujícím gemu půjde Arthur De Greef podávat na udržení se ve druhém setu.
30-40
Český hráč cpal forhendy k postranní čáře, ale poslední úder zamířil do autu.
15-40
Return De Greef proti druhému servisu soupeře, zamířil jen do sítě.
15-30
Tomášův bekhend byl nepřesný.
0-30
Tomáš Macháč rozběhal soupeře, který míček vyhodil z kurtu.
0-15
2:4
Jenže díky chybě Tomáš brejk získává. Arthur De Greef předvedl náběh na síť, ale trefil jen pásku.
30-40
Arthur De Greef zapisuje ve složité situaci eso.
15-40
Další brejkboly pro českého hráče, jelikož soupeř trefuje jen síť.
15-30
Tomášův return letěl podél lajny, ale byl příliš dlouhý.
0-30
Arthur De Greef předvádí další dvojchybu.
0-15
De Greef chtěl vítězně ukončit výměnu, ovšem forhend zamířil až za základní lajnu.
2:3
2:3
2:3
Tomášův bekhend byl znovu úspěšný a soupeř jej nestihl doběhnout.
30-40
Další fiftýn pro českého mladíka.
30-30
Macháč poslal soupeře ven z kurtu a následně bekhendem po lajně ukončil výměnu.
30-15
Belgičanův return byl zahrál špatně, protože míček spadl těsně před něj.
30-0
Český mladík se pokusil o zkrácení hry, ale míček přes pásku nedostal.
15-0
De Greef si pomohl parádním returnem, který mířil do rohu kurtu, Tomáš jej už nevrátil.
2:2
Po čistém gemu je znovu vyrovnáno, Arthur De Greef hraje povedené utkání.
40-0
Další eso pro belgického tenistu.
30-0
Oba hráči byli na síti, ale Macháč běhal a De Greef režíroval.
15-0
1:2
Tomáš Macháč musel jít do druhého servisu, ovšem předvedl v nevhodnou dobu další dvojchybu.
A-40
Další Tomášův úder byl až příliš dlouhý. Arthur De Greef má znovu brejkbol!
40-40
Český hráč servíroval ven z kurtu, což De Greef přes pásku nevrátil.
A-40
Tomášův bekhend byl příliš dlouhý, a tak má Belgičan další brejkbol!
40-40
Shoda! Tomáš Macháč se snažil zkrátit hru, ale míček zamířil do autu.
30-40
Macháč si pomohl forhendem po lajně, následně soupeř vyslal dlouhý obranný úder.
30-30
Arthur De Greef vyrazil po returnu k síti a bekhendem výměnu rychle ukončil.
15-30
Další return Belgičana zamířil jen za postranní čáru.
15-15
Belgický tenista si dlouho připravoval přechod k síti, který mu po chvíli vyšel.
0-15
De Greefův return byl hodně nepřesný.
0:2
Arthur De Greef měl sice celou situaci připravenou k zakončení, ale forhend poslal do autu.
40-A
Macháč byl znovu vylákán na síť, ale nechal se prohodit a trefil odkrytou část kurtu.
40-40
De Greef běhal díky skvělým úderům soupeře od základní lajny k síti a zpátky. Vracíme se tak na shodu.
A-40
Přímý bod z podání pro Belgičana, jenž sevíroval ven z kurtu.
40-40
Bohužel je tu shoda! Belgičan soupeře rozběhal a Tomáš poté poslal míček za základní lajnu.
30-40
Brejkbol pro českého mladíka! Macháč totiž zahrál forhend přesně na postranní čáru.
30-30
Forhend po lajně znamená, že De Greef zapisuje vítězný úder.
15-30
De Greef se cpal do bekhendu soupeře, který se po posledním míčku musel hodně natáhnout a chyboval.
0-30
Bekhend od základní čáry byl příliš dlouhý, další fiftýn pro Čecha.
0-15
Arthur De Greef předvedl druhou dvojchybu v utkání.
0:1
Čistou hrou vstupuje Macháč do druhého setu. V poslední výměně znovu zkrátil hru, což opět slavilo úspěch.
0-40
Return De Greefa byl příliš dlouhý.
0-30
Český hráč znovu přešel k síti, odkud dalším stopbolem ukončil výměnu.
0-15
V další výměně byl Tomáš aktivnější a počkal si na soupeřovu chybu.
0:0
6:1
Tomášův return byl příliš dlouhý a skončil až za základní lajnou. Arthur De Greef tak snadno získává první set, kterému jasně dominoval.
40-0
Belgický favorit hrál hodně trpělivě a počkal až soupeř udělá chybu, která přišla. Míček totiž dopadl za postranní lajnu.
30-0
15-0
Arthur De Greef si pomohl servisem a následující forhend poslal do odkryté části kurtu.
5:1
Další Tomášova dvojchyba znamená, že český talent ztrácí podání.
40-15
Tomáš znovu přešel na síť, odkud zamířil do protipohybu belgického soka.
40-0
Český hráč hodně chodí na síť, prohození do forhendu ještě zastavil, ovšem následné do bekhendu již neměl.
30-0
Tomáš Macháč znovu přešel na síť, ale z bekhendu poslal míček jen do autu.
15-0
Druhou dvojchybu při svém servisu zapisuje také Macháč.
4:1
4:1
4:1
Belgický favorit nejprve rozběhal mladého soupeře a poté se sám vydal k síti, odkud volejem hru ukončil.
40-30
Return českého hráče končí jen na pásce.
30-30
Tomáš Macháč určoval tempo výměny, ale soupeř si pomohl vysokým obloukem, jenž dopadl k základní čáře. Čech pak trefil jen síť.
15-30
Arthur De Greef si připisuje do statistik také první dvojchybu.
15-15
Macháč opět vyrazil k síti, soupeř se jej podařil prohodit do bekhendu, míček ale dopadl do autu.
15-0
Český mladík opět zkrátil hru, ale Belgičan situaci přečetl a počkal na chybu soupeře.
3:1
První gem pro českého hráče v zápase. Tomáš byl v poslední výměně hodně trpělivý, za což sklízí ovoce.
30-40
Tomáš Macháč vyrazil na síť, kde byl ale pozdě, a tak z forhendu zamířil jen do pásky.
15-40
Bekhend českého mladíka měl jít po lajně, ale zamířil do autu.
0-40
Dlouhou výměnu získává Tomáš, jelikož se soupeři nepodařilo zkrátit hru.
0-30
0-15
Return belgického hráče mířil jen vedle postranní čáry.
3:0
3:0
3:0
Český mladík se znovu pokoušel zkrátit hru, ovšem balone poslal jen do pásky.
40-30
Macháč hrál forhend několikrát křížem, ale poslední snažení zamířilo těsně do autu.
30-30
Tomášův return zamířil jen do sítě.
15-30
Belgický favorit poslal míček do rohu kurtu, odkud jej Tomáš sice zahrál, ale jen za základní čáru.
0-30
Arthur De Greef si na bekhend naskočil, ale trefil pásku, od níž míček zamířil do autu.
0-15
Český mladík přitáhl soupeře na síť a následně jej prohodil.
2:0
Tomáš Macháč se pokusil zvolit variantu servis – volej, ale byla mu zahlášená dvojchyba.
A-40
Výhoda pro Belgičana, jenž má první brejkbol zápasu. De Greef se dostal na síť, odkud výměnu rychle ukončil.
40-40
Česká naděje vylákala soupeře na síť, kterou následně nepřehodila.
30-40
Tomáš Macháč rozběhal soupeře a poté zvolil přechod na síť, odkud předvedl stopbol.
30-30
A další bekhendová výměna skončila po dlouhém úderu českého mladíčka.
15-30
Bekhendová výměna trvala poměrně dlouho, tedy do doby, než De Greef trefil jen síť.
15-15
Tomášův forhend zamířil přesně k lajně, první fiftýn pro Čecha.
15-0
Tomáš Macháč nejprve zkrátil hru a poté se pokusil přelobovat soupeře, což se nepodařilo.
1:0
Arthur De Greef získává gem čistou hrou, jelikož zaznamenal další eso na téčko.
40-0
Belgický tenista si připisuje první eso v zápase.
30-0
De Greef zkrátil hru, Macháč míček sice doběhl, ale přes pásku jej neposlal.
15-0
Do první výměny musel jít Belgičan přes druhé podání, ovšem bekhend českého hráče zamířil do autu.
0:0
Příjemné čtvrteční dopoledne, za malou chvilku začne utkání, v němž Tomáš Macháč vyzve belgického soupeře. Právě Arthur De Greef půjde jako první na servis.
Vítám vás u dalšího střetnutí na challengeru Ostravě, v němž se představí Arthur De Greef a Tomáš Macháč. Je jasné, že favoritem v utkání bude belgický tenista, který je osmým nasazeným hráčem na turnaji. De Greef byl nasazen do druhého kola, v němž svedl třísetový zápas. Belgičan v něm vyřadil Bonziho (6:2, 3:6, 6:3). Společně s Jiřím Lehečkou je Macháč největším překvapením. Vždyť osmnáctiletý hráč z turnaje poslal desátého nasazeného Napolitano, kterého zdolal ve dvou setech (6:1 a 7:6).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.