Challenger Vicenza -  ONLINE PŘENOS -  Jan Šátral : Matteo Berrettini - 2. června 2017   19:25

3

Jan Šátral poráží domácího Mattea Berrettiniho 7:6, 6:3 a postupuje do semifinále challengeru ve Vicenze, kde se utká s Maďarem Martonem Fucsovicsem. Za zdánlivě hladkou výhrou českého tenisty se skrývá neskutečný obrat z prvního setu, v němž Šátral prohrával už 0:5 a odvracel setbol. Sadu však dotáhl až do úspěšného tiebreaku a ve druhém setu si duel již pohlídal.
Konec zápasu
6:3
Šátral vše končí přímým bodem! Postupuje tedy do semifinále challengeru ve Vicenze.
A-40
A teď se dostal Šátral na síť, volej zvládl a má mečbol!
40-40
Šátral soupeře po servisu přitlačil a dostal se na shodu.
30-40
Jan Šátral to nebude mít jednoduché. Domácí hráč bojuje a má k dispozici brejkbol!
30-30
Skvělá výměna od základní čáry. Úspěšnější nakonec Berrettini, který poslal forhend na boční lajnu!
30-15
Šátral nyní nedostal míč do kurtu a na mečboly si ještě musí počkat.
30-0
Berrettini pokazil return a hodně se na sebe rozzlobil.
15-0
A začal výborným servisem na téčko!
5:3
Jan Šátral jde podávat na postup.
5:3
Šátral zahrál do pásky a Matteo Berrettini se ještě udržel v utkání.
15-40
Nyní ale Šátral trefil return nečistě a jeho soupeř má k dispozici gemboly.
15-30
Šátral snižuje skóre gemu.
0-30
Teď už se šlo přes výměnu, kterou Ital ukončil forhendem do rohu dvorce.
0-15
Berrettini začal esem.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Matteo Berrettini.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Šátral uhájil svůj servis, přestože musel jít přes shodu, a už je hodně blízko postupu do semifinále!
A-40
Jan Šátral si pomohl servisem na téčko.
40-40
Úspěšný stopvolej Berrettiniho. Italský hráč je na shodě.
40-30
Šátralovi vyšla taktika servis – síť. Berrettini ho tentokrát prohodit nedokázal.
30-30
A následoval úspěšný prohoz Berrettiniho!
30-15
Berrettini zahrál velmi dobře ve výměně od základní čáry. Šátrala rozběhal a český tenista hrál finální bekhend do sítě.
30-0
Forhend Šátrala byl doslova milimetrový! Míč olízl čáru.
15-0
Šátral donutil Itala aktivní hrou k chybě.
4:2
Matteo Berrettini zahrál povedený forhend po lajně a snižuje tak stav.
30-40
Matteo Berrettini zabojoval a má k dispozici gembol.
30-30
Jan Šátral netrefil forhend ideálně a míč dopadl za základní čáru.
30-15
Síť zastavila úder italského tenisty.
15-15
Krásný dropshot Šátrala. Berrettini balón nedoběhl.
0-15
Šátral zahrál return daleko do autu.
4:1
4:1
4:1
Return Berrettiniho zastavila páska a český hráč tak ve druhém setu drží svůj servis.
A-40
Jan Šátral byl úspěšný na síti. Jedním volejem si otevřel kurt a druhým ukončil výměnu.
40-40
Šátral zahrál do autu. Empirový rozhodčí si ještě přišel dopad míčku zkontrolovat a hlášení čárového potvrdil.
40-30
Berrettini v této výměně skvěle bránil, ale poslední křížný forhend Šátrala už stihnout nemohl.
30-30
Berrettini se dostává na poměrně nadějný stav třicet oba.
30-15
Berrettini zabojoval a ve výměně od základní čáry byl úspěšnější.
30-0
Další dobrý servis, po kterém následovaly dva neméně kvalitní forhendy. Ten druhý směřoval do protipohybu soupeře.
15-0
Šátral zahájil gem přímým bodem ze servisu.
3:1
Berrettini tento gem uhrál a snižuje tak stav druhého setu.
40-A
Return Šátrala skončil těsně za boční lajnou. Výhoda Berrettini.
40-40
Berrettini však udělal dvojchybu!
30-40
Šátral returnoval do autu. Berrettini má gembol.
30-30
Dropshot Berrettiniho Šátral přečetl a s pomocí pásky si doběhl pro stav třicet oba.
15-30
Jan Šátral se z bekhendu vyhodil.
15-15
Ital šel po servisu na síť a tentokrát byl úspěšný.
15-0
Berrettini kazí další lehký úder. Forhend poslal za základní čáru.
3:0
3:0
Berrettini si sice pomohl dobrým returnem, ale následně poslal forhend do autu, přestože měl před sebou odkrytou polovinu dvorce. Ital zareagoval výkřikem frustrace.
40-30
Naivní forhendový kraťas Šátrala trestá Berrettini prohozem.
40-15
Šátral vše napravuje v další výměně. U základní čáry byl lepším hráčem a počkal si na chybu soupeře.
30-15
Až kuriózní chyba Šátrala na síti. Český hráč měl zcela volný kurt, ale smeč poslal jen do sítě.
30-0
Return Berrettiniho se zařadil do kategorie pokažených.
15-0
Berrettini, který zcela vypadl ze hry, trefil z forhendu pásku.
2:0
Šátral povolal empirového rozhodčího, u něhož reklamoval aut Itala. Měl pravdu a na světě je tedy brejk!
40-15
Šátral zahrál return do autu. Zbývají mu ještě dva brejkboly.
40-0
Tentokrát Ital vyhodil z kurtu forhend. Tři brejkboly pro Šátrala!
30-0
Berrettini oproti úvodu zápasu hodně kazí. Měl to dobře připravené, ale smeč napálil do autu.
15-0
Berrettini si natáhl Šátrala na síť, ale volej pokazil. Míč zahrál jen do sítě.
1:0
Jan Šátral už neponechal nic náhodě, zatlačil soupeře do rohu dvorce a získává úvodní gem druhé sady.
40-30
Za křížným forhendem Berrettiniho se Šátral jen ohlédl.
40-15
Berrettini vzápětí kazí dropshot a Šátral má k dispozici dva gemboly.
30-15
Nyní se Ital dostal do výměny a hned je odměněn ziskem fiftýnu.
30-0
Další servis, na který Berrettini nenašel return. Jan Šátral podává velmi dobře.
15-0
A je z toho přímý bod.
0:0
Druhý set začne na podání Jan Šátral.
7:6
Forhend Šátrala skončil v rohu dvorce! Český hráč tak dokonává fantastický obrat, když v první sadě prohrával už 0:5 a čelil setbolu!
6-4
Šátral zahrál dva výborné forhendy a výměnu ukončil smečí. Má dva setboly!
5-4
Berrettini si pomohl kvalitním servisem a snižuje skóre.
5-3
Berrettini trefil míč po returnu Šátrala nečistě. Český hráč se nachází dva body od zisku první sady.
4-3
Šátral tentokrát nevyužil svůj servis. Berrettini snižuje.
4-2
Šátral soupeře po servisu zatlačil a donutil ho k chybě.
3-2
Šátral chtěl hrát forhend po lajně, ale zastavila ho síť.
3-1
Ve výměně od základní čáry byl úspěšnější Berrettini. Ten změnil tempo hry kraťasem a Šátral už nedostal míč do dvorce.
3-0
A eso! Schyluje se k fantastickému obratu!
2-0
Šátral zabodoval také ze servisu.
1-0
Forhend Berrettiniho vylétl daleko za základní čáru.
6:6
Jan Šátral to zvládl a již ztracený první set nakonec dovedl do zkrácené hry!
40-15
Opět ale Šátralův kvalitním servis, po němž následoval vítězný forhend.
30-15
Berrettini zahrál z defenzivy krásný cross forhend!
30-0
A přímý bod.
15-0
Šátral hodně zlepšil servis a na hře je to vidět. Výměnu zakončil hned po returnu soupeře.
5:6
Konec přestávky, Jan Šátral bude servírovat na tiebreak.
5:6
5:6
Matteo Berrettini konečně protrhl Šátralovu fantastickou sérii a opět se ujímá vedení.
30-40
Nyní ale pokazil kraťas.
15-40
Matteo Berrettini zahrál přesný forhend po lajně a má k dispozici gemboly.
15-30
Berrettini si pomohl servisem a Šátral poslal míč do autu.
15-15
Vynikající bekhend po čáře od Jana Šátrala.
0-15
Po delší době potěšil diváky domácí tenista.
5:5
Jan Šátral to opravdu dokázal. Prohrával 0:5, čelil setbolu, a přesto dokázal stav první sady vyrovnat. Neuvěřitelné!
40-0
A eso Šátrala! Ten je krůček od vyrovnání z 0:5 na 5:5!
30-0
Výborný servis, který následoval vítězný forhend!
15-0
Šátral úspěšný na síti. Jeho smeč byla nekompromisní.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Jan Šátral.
4:5
4:5
Jan Šátral trefil z forhendu boční lajnu a v dalším gemu bude servírovat na vyrovnání. Neskutečné zmrtvýchvstání!
40-15
Šátralovi pomohla páska, která natáhla Itala na síť a český hráč vše korunoval výtečným prohozem. Má dva brejkboly na 4:5!
30-15
Berrettini poslal svůj forhend pouze do pásky. Začíná mít problémy.
40-0
A volej do protipohybu soupeře. Nevím, zda to bude stačit na záchranu prvního setu, ale stoupající úroveň Šátralovy hry dává tušit, že utkání může být ještě hodně zajímavé.
30-0
Šátral se rozehrává! Forhendem po lajně si zajistil další fiftýn.
15-0
Jan Šátral si nyní se soupeřem pohrál a forhendovým volejem na síti ukončil výměnu.
2:5
2:5
2:5
Jan Šátral bere soupeři servis a ještě se tak udržel v prvním setu!
40-30
Berrettini trochu polevil ze svého výkonu a daruje Šátralovi brejkbol!
30-30
Šátral nedostal svůj forhend do kurtu. Třicet oba.
30-15
Také Berrettini nyní chyboval. O to, aby dopodával set do konce, bude muset ještě zabojovat.
15-15
Následně ale Šátral nedokázal dobře returnovat.
15-0
Berrettini zahájil sedmý gem dvojchybou.
1:5
Jan Šátral tento gem nakonec získává a odvrací tak ostudného kanára.
A-40
Eso Šátrala. Český hráč má výhodu!
40-40
Stopbol zahrál také Šátral. Ital byl na síti včas, ale Šátral ho dokázal prohodit! Shoda.
30-40
Pěkná výměna od základní čáry, kterou ukončil Berrettini chytrým dropshotem. Ital má setbol!
30-30
Šátral svůj forhend přepálil a míček tak spadl za základní čáru.
30-15
Forhend Berrettiniho zastavila páska. Šátral se snaží alespoň zmírnit hodně nepříznivé skóre.
15-15
Šátral si připravil pozici dobrým servisem, vydal se na síť a získal teprve pátý fiftýn v zápase.
0-15
Berrettini zahrál forhend po lajně a Šátral už z těžké pozice nevrátil míč do kurtu.
0:5
0:5
0:5
Matteo Berrettini navyšuje skóre čistou hrou. Nad kurtem se začíná vznášet kanárek.
0-40
Ani nyní nedokázal Šátral účinně returnovat.
0-30
Berrettini si zajistil další fiftýn výborným prvním servisem.
0-15
Berrettini od základní čáry opět úspěšnější. Šátral zahrál do autu.
0:4
Pokažený dropshot Šátrala. Matteo Berrettini vede už o dva brejky a první set se mění v jednoznačnou záležitost.
30-40
Matteo Berrettini má k dispozici brejkbol! Ten si vynutil výbornou hrou od základní čáry.
30-30
Šátral se trefil do protipohybu soupeře a srovnal na třicet oba.
15-30
Konečně to Šátralovi vyšlo. Zahnal soupeře daleko za základní čáru a smeč už zvládl.
0-30
Berrettini nyní ukázal výbornou obranu a donutil Šátrala k chybě. Český hráč zahrál do sítě.
0-15
Berrettini opět ukázal, že ho začátek zápasu zastihl ve výborné formě! Šátral nezahrál špatný stopbol, ale Ital tam byl včas a krásným lobem si zajistil fiftýn!
0:3
0:3
0:3
Tenhle return Šátrala byl hodně nepovedený. Matteo Berrettini působí v úvodu utkání velice suverénně.
15-40
Šátralův return končí v autu. Berrettini má gemboly na 3:0.
15-30
Berrettini byl nyní příliš dlouhý a fiftýn tak získal také český hráč.
0-30
Berrettini vymetl z forhendu růžek kurtu. Zatím hraje velmi dobře.
0-15
Nyní Berrettini uzavřel výměnu hned druhým úderem.
0:2
Zatímco Berrettini je v úvodu utkání téměř bezchybný, tak Šátral má problém udržet míč ve hře delší dobu. Opět se vyhazuje a ztrácí tak svůj servis.
15-40
Další pokažený bekhend českého hráče. Matteo Berrettini má k dispozici dva brejkboly!
15-30
Jan Šátral si pomohl prvním esem zápasu!
0-30
Bekhend Šátrala zamířil pouze do sítě.
0-15
Šátral zápas nezačal dobře. I pátý fiftýn získává jeho soupeř.
0:1
Velmi dobrý forhend Itala, za kterým se Šátral natahoval marně. Berrettini zahájil utkání čistou hrou na svém servisu.
0-40
Šátral si připravil křížným forhendem dobrou pozici na síti, ale volej pokazil.
0-30
Berrettini ukázal šikovnou ruku. Bekhendovým stopbolem proměnil Šátrala v diváka.
0-15
Berrettini zvolil servis ven z kurtu a Šátral returnoval do autu.
0:0
Utkání zahájí na servisu italský tenista Matteo Berrettini.
Aktéři utkání jsou konečně na kurtu. Zápas by měl začít za několik minut.
Na venkovních kurtech se již opět začíná hrát. Šátral s Berrettinim by měli svůj zápas rozehrát lehce po tři čtvrtě na sedm.
Ve Vicenze prší a dnešní program se tedy trochu natahuje. Utkání mezi Janem Šátralem a Matteem Berrettinim bylo přesunuto z centru na kurt číslo 1, aby mohlo být zahájeno hned po skončení deště.
Jan Šátral:
Šátral je 161. hráčem žebříčku ATP. Letos na sebe české fanoušky upozornil zejména v Davis Cupu, kde musel na půdě Austrálie při absenci Berdycha, Štěpánka či Rosola, zaskočit ve dvouhrách a nastoupil i proti hvězdnému Kyrgiosovi. Ve dvou duelech neuhrál ani set, ale rozhodně načerpal cenné zkušenosti. Po kvalifikaci na Roland Garros, se kterou se rozloučil až v posledním kole, zkouší štěstí na turnaji ve Vicenze. A zatím se mu daří. V 1. kole totiž hladce přešel přes Slováka Martina – 6:3, 6:1 a v osmifinále přehrál domácího Magera – 6:4, 6:4.

Letošní zápasová bilance – 8:15
Matteo Berrettini:
Jednadvacetiletý Ital je 255. hráčem světa. Vítěz dvou turnajů kategorie ITF Futures letos začal pravidelně objíždět challengery a v čínském Quanzhou dosáhl svého dosud nejhodnotnějšího výsledku, když se probojoval až do finále. Ve Vicenze vyhrál oba své zápasy nad Ramirezem-Hidalgem i Martererem ve dvou setech.

Letošní zápasová bilance – 24:9
Vítám tu všechny tenisové příznivce! Český tenista Jan Šátral bojuje na challengeru v italské Vicenze, kde postoupil už do čtvrtfinále. Jeho dalším soupeřem bude domácí hráč Matteo Berrettini. Favoritem utkání je Šátral, který se nachází na žebříčku ATP o 94 míst výše než soupeř.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.