Bartyová - Garciaová | ONLINE | 9.11.2019 05:55 | Fed Cup 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Fed Cup -  ONLINE PŘENOS -  Ashleigh Bartyová : Caroline Garciaová - 9. listopadu 2019   05:55

Ukončeno
Ashleigh Bartyová
23 let  166 cm  Austrálie
2
6
6
Caroline Garciaová
26 let  177 cm  Francie
0
0
0
Přenos se aktualizuje automaticky

Pro dnešek se s vám loučím. S konstatováním, že Austrálie ve finále Fed Cupu srovnala s Francií na 1:1 na zápasy, vám přeji krásnou sobotu.
„Je to neuvěřitelné. Jsem šťastná, že můžu být zpátky. Věděli jsme, že dav bude hlučný, věděli jsme o francouzských fanoušcích," prohlásila Ashleigh Bartyová po zápase na kurtu.
Konec zápasu
6:0
Ashleigh Bartyová po chybě protihráčky do sítě srovnává finále Fed Cupu na 1:1 na zápasy!
40-30
Caroline Garcíaová dokázala odvrátit také druhou hrozbu soupeřku. Po servisu se vydala k síti, úspěšně smečovala ven z kurtu.
40-15
První servis na kříž odvrátil mečbol.
40-0
Tři mečboly v řadě! Ashleigh Bartyová výborně vyhnala soupeřku ven z kurtu a po forhendu Francouzky do sítě jsou zde možnosti na ukončení zápasu!
30-0
Úspěšný return byl základem. Caroline Garcíaová se následně vyhodila od základní lajny do autu.
15-0
Vítězný úder Bartyové začal nový gem.
5:0
Konec přestávky, podávat bude Caroline Garcíaová.
5:0
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0
Ashleigh Bartyová zvládla nejsložitější gem na podání a po dvou odvrácených gembolech je hru od výhry. Její soupeřka se v závěru gemu prezentovala úderem křížem do autu.
A-40
Těžký míček pro Australanku. Přesto vítězný. Po servisu se rozhodla jít na síť, hrála složitý balónek pod páskou. Garcíaová se jí pokoušela přehodit, balónek k základní čáře ale kurt nenašel.
40-40
Bartyové v gemu příliš nechodí servis. I přesto si po druhém servisu dokázala poradit, podání na kříž její soupeřka zahrála z bekhendu do sítě.
30-40
Ashleigh Bartyová první brejkbol odvrátila esem na kříž.
15-40
Dva brejkboly! Garcíaová hraje bez nervů a již nemá moc co ztratit. Po výborném úderu po čáře donutila Bartyovou k míčku do sítě!
15-30
Caroline Garcíaová přesto může pomýšlet na brejkbolové šance. Ashleigh Bartyová podruhé v gemu chybovala za základní čáru, v této chvíli k tomu byla donucena hrou soupeřky.
15-15
Již to vypadalo na zajímavé vedení pro Garcíaovou. Výborně si připravila náběh k síti, její protihráčka ale byla připravená v rohu kurtu a vytasila výborný úder křížem.
0-15
Caroline Garcíaová se snažila o agresivní pojetí hry. Na svoji protihráčku nastoupila a bylo to úspěšné řešení. Australanka se vyhodila za základní čáru.
4:0
Ashleigh Bartyová jede na vítězné vlně a urvala také desátý gem zápasu! Její protihráčka měla od servisu dobře nakročeno k zisku míčku, byla aktivní a nebála se hrát. Závěrečný forhend křížem k lajně ale poslala těsně do autu!
40-30
Brejkbol! Bartyové stačil úspěšný return, Francouzka nečistě trefila forhend v záklonu a poslala do sítě!
30-30
Garcíaová však gembolů nezískala. Chvíli po returnu soupeřky chybovala do autu.
15-30
Ashleigh Bartyová se na svoji soupeřku pokoušela uplatnit bekhendový úder se spodní rotací po čáře. Francouzka zvolila rychlý forhend křížem, Bartyová se vyhnaná z kurtu bránila úderem do sítě.
15-15
Podruhé v utkání měla Caroline Garcíaová na první pohled snadnou smeč na raketě. Ani při tomto okamžiku se však nepopasovala s přesností. Balónek zahrála do sítě.
0-15
Rovněž Garcíaová se umí prezentovat přímým bodem ze servisu.
3:0
Konec přestávky, podávat bude Caroline Garcíaová.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
Ashleigh Bartyová potvrdila brejk a druhým esem v sadě zvýšila na 3:0.
40-15
Přímý bod z podání a dva gemboly.
30-15
Evidentně jí to vůbec netrápilo. Po returnu soupeřky na střed kurtu se Bartyová dočkala vítězného forhendu k čáře. Pořádně utažený úder.
15-15
Ashleigh Bartyové se sice vydařil servis, vzápětí ale zahrála balónek do autu.
15-0
Přímý bod z podání od Australanky.
2:0
Ashleigh Bartyová pokračuje ve skvělé jízdě. Nezastavily jí ani dva neúspěšné fiftýny na začátek gemu. Výměna byla z obou stran opatrná, hráčky se víceméně trefovaly ke středu kurtu. První hráčka světa dokázala využívat vysokého míčku a ten forhendem zaslala k čáře!
40-30
Brejkbol! Potřetí v řadě následoval stejný obrázek. Servis Francouzky, úspěšný return Australanky a chybné provedení Caroline Garcíaové. Ta se v této chvíli dopustila nevynucené chyby do autu!
30-30
Bartyová znovu výborně returnovala. Po vysokém kicku ze servisu hrála po čáře, Garcíaová se vzmohla jen na úder k síti.
15-30
Bude si muset ale o něco chvíli ještě počkat. Ashleigh Bartyové do kurtu poslala return, na který Francouzka reagovala neúspěšným úderem.
0-30
Další neúspěšný fiftýn v podání Bartyové. V tento moment má Garcíaová slušně nakročeno k prvnímu úspěšnému gemu v zápase.
0-15
Caroline Garcíaová udržela koncentraci, pevné nervy a získala míček na svoji stranu. Hned od returnu protihráčky musela čelit velmi nepříjemným bekhendovým úderům se spodní rotací, odpovídala forhendovými údery. Snažila se o změnu tempa. Chvíli poté Ashleigh Bartyová zachybovala do sítě.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Caroline Garcíaová. Do hry jdou nové míče.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Bartyová nebude o eso ochuzena ani v novém setu. Na úvod sady tak udržela servis.
40-30
Ashleigh Bartyová byla při důležité výměně trpělivé. Soupeřce hrála údery do forhendu, postupně se pokoušela o údery s horní rotací. Caroline Garcíaová se nedokázala nakonec ubránit. Míček poslala těsně do autu.
30-30
První dvojchyba první hráčky světa.
30-15
Podání je ale velkou devízou Australanky. Fiftýn získala po přímém bodu.
15-15
Garcíaová však vzápětí předvedla výborný bekhendový úder po čáře. Tím si připravila pozici pro náběh k síti, byla úspěšná.
15-0
Na úvod nového setu se odehrála jedna z nejdelších výměn utkání. Hráčky se k ní dostaly od základní čáry. Caroline Garcíaová však nakonec nedokázala přehrát míček do kurtu.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Ashleigh Bartyová.
0:0
Ashleigh Bartyová předvádí famózní výkon. Ve druhém finále Fed Cupu nedává své protihráčce žádnou šanci a kromě šesté hry se s ní nedostala k pořádnému tenisu. Bartyová skvěle brání, útočí. Dominance.
0:0
Následuje přestávka po konci úvodní sady. Caroline Garcíaová se vydává do šatny.
6:0
Ashleigh Bartyová využívá svůj pátý setbol a po půl hodině získává úvodní sadu na svoji stranu. Její soupeřka se znovu vydala k síti, u které zahrála velmi dobrý volej za pásku. Bartyová však míček doběhla a zvládla poslat křížem!
A-40
Pátý setbol! Caroline Garcíaová se chvíli po servisu vydala na síť. Musela čelit velice nepříjemnému lobu protihráčky, smeč poslala daleko do autu!
40-40
Ashleigh Bartyová zatím na úspěch při setbolu čeká. Soupeřka ji opětovně dokázala vnutit svoji hru, Australanka od základní lajny poslala bekhend do sítě.
A-40
Čtvrtý setbol! Bartyové stačilo returnovat po čáře, Garcíaová pomalý úder po čáře zahrála do sítě!
40-40
Při odvracení setbolu je Francouzka stoprocentní. Velmi jistá. Chvíli po podání nedala soupeřce šanci na úspěch.
A-40
Setbol třetí! K pásce doletěl také úder z rakety Garcíaové, která se na sebe zlobí.
40-40
Znovu odvráceno. Garcíaová se opětovně nemohla spolehnout na první servis. I přesto po několika úderech Bartyová zachybovala do sítě.
A-40
Druhý setbol! Caroline Garcíaová se v zápase hodně tlačí na síť, prozatím to však bývá neúspěšně. Tak jako nyní. Dostala míček pod nohy, volej zahrála do autu!
40-40
Garcíaová odvrací. Musela jít přes druhé podání. Zapodávala do bekhendu, následně tam poslala další úder a šla na síť. Bartyová trefila bekhendový úder rámem.
A-40
Setbol! První hráčka světa donutila soupeřku k chybě do sítě a bude tak mít šanci na uzavření sady!
40-40
Ashleigh Bartyová však do finále vstoupila ve velké pohodě. V čemž pokračuje. Její protihráčka zapodávala do bekhendu, Bartyová jí ale returnem vyhnala ven z kurtu. V pravém rohu se objevilo dostatek místa, Australanka po delší chvilce odehrála balónek k lajně.
40-A
Další gembol. Druhé podání na lajnu bylo velmi těsné. Mělo velký odskok. Hráčky se dostaly k výměně od základní lajny, obě měly chvíli aktivnější pasáž. Caroline Garcíaová však nakonec dokázala v této rozehře uspět.
40-40
Úvodní dvojchyba zápasu. Francouzské tenistce nepřivolal fiftýn ani jestřáb.
30-40
Caroline Garcíaová otáčí průběh hry a má gembol. Znovu byla agresivní, dostávala se k síti. Protihráčka se od základní lajny bránila úderem k pásce.
30-30
Garcíaová výborně zapodávala, následně se prezentovala winnerem kros.
30-15
Francouzská tenistka se dočkala úspěšného míčku. Na svoji protihráčku musela pořádně zatlačit a být trpělivá. Přecházela k síti, Bartyová ji prohazovala, jednalo se však o chybu do autu.
30-0
Chcete něco více? Již to vypadalo, že Garcíaová po parádním forhendu k rohu kurtu získá fiftýn na svoji stranu, Bartyová ale předvedla další výborný úder. Winner kros.
15-0
Caroline Garcíaová může dělat co jí síly dovolí, ale zatím to není moc platné. Ashleigh Bartyová returnovala křížem, další úderu znovu poslala do forhendové strany. Garcíaové se chvíli poté dostala na síť, u které odolávala, nakonec ale sledovala winner soupeřky.
5:0
Konec přestávky, podávat bude Caroline Garcíaová.
5:0
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0
Druhé eso v gemu. Ashleigh Bartyová po čtvrt hodině vede 5:0.
40-15
Vše je zatím o Australance. Momentálně se dopustila nevynucené chyby.
40-0
Bartyová má tři gemboly na potvzení brejku. Opět se prezentovala vítězným úderem.
30-0
Někteří zůstávají jen s otevřenou pusou. Ashleigh Bartyová se po returnu soupeřky a jejím náběhu k síti skvěle ubránila z bekhendu, aby následně poslat winner k čáře.
15-0
Desátý vítězný úder Australanky. Z toho tu bylo páté eso!
4:0
Druhý brejk! Také druhé utkání vypadá na jednoznačnou záležitost v úvodním setu! Caroline Garcíaová výborně zapodávala, dostávala se k síti, Ashleigh Bartyová však předvedla famózní prohoz po čáře!
40-30
Druhý odvrácený brejkbol. Australanka opět vytvořila nevynucenou chybu, po rozehře od základní čáry nezvládla úspěšně trefit kurt.
40-15
Možná by Australané již chtěli příliš. Ashleigh Bartyová po returnu se štěstím dostala vysoký míček k základní čáře, hráčky pokračovaly ve výměně. Chvíli poté Bartyová zahrála míček do sítě.
40-0
Tři brejkboly! A teď stačilo Australance jen úspěšně returnovat, protihráčka zachybovala do sítě!
30-0
A potvrzuje to v další výměně. Znovu u toho byl skvělý return, tentokrát kros. Po něm se výborným forhendem křížem vydala na síť. Zde ji ale nehrála. Poslala winner.
15-0
Bartyová vstoupila do zápasu výborně. Po returnu sledovala náběh protihráčky k síti, z bekhendové strany jí ale prohodila křížem.
3:0
Konec přestávky, podávat bude Caroline Garcíaová.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
Servis do bekhendu, return skončil v autu. Garcíaová neměla v této hře šanci. Uplynulo teprve sedm minut zápasu.
40-0
To je jízda Australanky na podání! Nemáme za sebou ani dvě hry a již získala čtyři fiftýny zásluhou esa.
30-0
Hned poté trefila třetí eso v utkání.
15-0
Australská hráčka začala potvrzování brejku úspěšně. Prezentovala se vítězným balónkem.
2:0
Ashleigh Bartyová hned ve druhé hře získala brejk! Soupeřka se krátce po servisu vydala k síti, její volej pod páskou nebyl vůbec špatný. Bartyová ale míček doběhla, protihráčku přelobovala. Caroline Garcíaová ještě míček vrátila, Australanka však mohla smečovat křížem!
40-30
Brejkbol! Francouzka musela jít až přes druhý servis, po něm se natahovala k forhendu, který poslala jen do sítě!
30-30
Máme tu ale srovnáno a druhá hra přináší menší napětí. Garcíaová se po delší rozehře od základní čáry dopustila nevynucené chyby.
15-30
Caroline Garcíaová se chvíli po servisu vydala na síť. Její volej ale nebyl perfektní. Ashleigh Bartyová se tak mohla dostat více do kurtu, trefila však pásku, ze které se míček dostal do autu.
15-15
Vzápětí již vše napravuje. Po kvalitním servisu a následném tlaku na soupeřku donutila Bartyovou k chybě.
15-0
Naopak Caroline Garcíaové se úvod nevydařil. Po prvním podání byla u forhendu až příliš uspěchaná a úder křížem poslala do autu.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Caroline Garcíaová.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Jak první gem začala, tak gem skončila. Tedy esem.
40-15
Rozehra byla o trochu delší, ale výsledek stejný. Australanka znovu udeřila vítězným úderem. Po forhendu tak přišly dva gemboly.
30-15
Bartyová ale pokračuje ve svém rytmu. Po výborném podání se prezentovala winnerem.
15-15
Následovala dlouhá výměna od základní lajny, na jejímž konci se radovala Caroline Garcíaová. K fiftýnu si vypomohla vítězným úderem.
15-0
Ashleigh Bartyová začala utkání famózně. Hned na úvod druhého zápasu trefila eso.
0:0
Utkání právě začalo.
Úvodní los vyhrála Ashleigh Bartyová.
Obě hráčky jsou již v útrobách stadionu a přicházejí na kurt. Jako první se na něm objevila Caroline Garcíaová. Následně se velkého potlesku dočkala Ashleigh Bartyová.
Vzájemný zápas

Hráčky se proti sobě postavily třikrát. Úvodní zápas se konal před dvěma lety ve Wu-chanu, Caroline Garcíaová otočila finále a po výhře 6:7(3), 7:6(4), 6:2 slavila titul. Následující rok se potkaly na WTA Elite Trophy, Ashleigh Bartyová vyhrála 6:3, 6:4. Hráčky se letos dočkaly třetího duelu, podruhé to bylo ve Wu-chanu. Ve druhém kole se podařil obrat Bartyové, jež zvítězila 4:6, 6:4, 6:1.
Cesta Francie do finále

Francouzky na úvod letošní sezóny hrály v Belgii, kde si zajistily postup již po prvních třech dvouhrách. Belgičanky se čestného úspěchu dočkaly ve čtyřhře, kterou vyhrály v super tiebreaku. O poznání složitější to Francie měla doma s Rumunskem. Hostující tenistky dvakrát šly do vedení, do kterého je vždy poslala Simona Halepová. Francouzské hráčky ale ukázaly pevné nervy a otočily na 3:2.

1. kolo: Belgie – Francie 1:3
Alison Van Uytvancková – Caroline Garciaová 6:7(2), 6:4, 2:6
Elise Mertensová – Alize Cornetová 6:7(8), 2:6
Elise Mertensová – Caroline Garciaová 2:6, 3:6
Bonaventureová, Flipkensová – Ferrová, Parmentierová 6:3, 3:6, 10:6

Semifinále: Francie – Rumunsko 3:2
Kristina Mladenovicová – Simona Halepová 3:6, 1:6
Caroline Garciaová – Mihaela Buzarnescuová 6:3, 6:3
Caroline Garciaová – Simona Halepová 7:6(6), 3:6, 4:6
Pauline Parmentierová – Irina-Camelia Beguová 6:3, 2:6, 6:2
Garciaová, Mladenovicová – Halepová, Niculescuová 5:7, 6:3, 6:4
Cesta Austrálie do finále

Australanky se v obou zápasech letošního ročníku dostaly na nejvyšší možný počet utkání. Jak v úvodním kole proti Spojeným státům americkým, tak v semifinále proti Bělorusku vyhrály 3:2. Zatímco v prvním střetnutí dvakrát vedly zásluhou Ashleigh Bartyové, ve druhém utkání prohrávaly 0:1 na zápasy, Bartyová však otočila na 2:1 a po prohře Darji Gavrilovové musela rozhodnout až závěrečná čtyřhra.

1. kolo: USA vs. Austrálie 2:3
Sofia Keninová – Ashleigh Bartyová 1:6, 6:7(2)
Madison Keysová – Kimberly Birrellová 6:2, 6:2
Madison Keysová – Ashleigh Bartyová 4:6, 1:6
Danielle Collinsová – Darja Gavrilovová 6:1, 3:6, 6:2
Collinsová, Melicharová – Bartyová, Honová 4:6, 5:7

Semifinále: Austrálie – Bělorusko 3:2
Samantha Stosurová – Aryna Sabalenková 5:7, 7:5, 3:6
Ashleigh Bartyová – Viktoria Azarenková 7:6(2), 6:3
Ashleigh Bartyová – Aryna Sabalenková 6:2, 6:2
Samantha Stosurová – Aryna Sabalenková 1:6, 1:6
Bartyová, Stosurová – Azarenková, Sabalenková 7:5, 3:6, 6:2
Tenisovým nadšencům přeji krásný den! V sobotu ráno středoevropského času se rozjede finále Fed Cupu, ve kterém se rozhodne o držitelkách titulu mezi domácí Austrálií a Francií. Do druhého klání nastoupí Ashleigh Bartyová a Caroline Garcíaová. Zápas je původně naplánovaný na půl šestou, rozjede se však nejdříve po skončení prvního střetnutí mezi Ajlou Tomljanovicovou a Kristinou Mladenovicovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:30.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud