Muchová - Marinová | ONLINE | 20.4.2019 13:38 | Fed Cup 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Fed Cup -  ONLINE PŘENOS -  Karolína Muchová : Rebecca Marinová - 20. dubna 2019   13:38

Ukončeno
Karolína Muchová
22 let  Česká rep.
2
6
6
Rebecca Marinová
28 let  183 cm  Kanada
0
3
0
Přenos se aktualizuje automaticky

Dvaadvacetiletá Karolína Muchová přejela ve dvou setech o poznání zkušenější Rebeccu Marinovou a připsala českému týmu první barážový bod v souboji s Kanadou.

Rodačka z Olomouce zahájila zápas skvěle, ihned v prvním gemu prorazila soupeřčino podání. Následně se ale v nervózním úvodu přetahovala s Kanaďankou o každý fiftýn. Od stavu 3:3 však Karolína Muchová na prostějovské antuce dominovala. První dějství dotáhla do zdárného konce a ve druhém setu nadělila soupeřce kanára.

Ve druhém dnešním utkání nastoupí česká jednička Markéta Vondroušová proti šestnáctileté Leylah Annie Fernandezové.
Konec zápasu
6:0
Vítězná premiéra završená kanárem! Karolína Muchová zvládla své první vystoupení ve Fed Cupu na výbornou. Na závěr sice nereturnovala ideálně, ale Marinová podcenila situaci a zahrála pouze do autu.
40-30
I druhý mečbol je pryč. Marinová opět trefila první podání, ke kterému ještě přidala kvalitní forhend od základní čáry.
40-15
První mečbol ještě Marinová odvrací. Po přesném prvním servisu byla Kanaďanka pod tlakem, ale kraťas Muchové zastavila páska.
40-0
Tři mečboly pro Karolínu Muchovou! První servis zastavila páska, druhý byl příliš dlouhý.
30-0
Marinové ani nyní nevyšel první servis. Po druhém podání returnovala Muchová pouze lehce do středu kurtu, poté ale vytloukla kanadskou tenistku, která zamířila k síti.
15-0
Rebecca Marinová servíruje proti ztrátě celého zápasu. Osmadvacetiletá Kanaďanka ale neustupuje do gemu ideálně, čtvrtá dvojchyba pro Marinovou.
5:0
Konec přestávky, podávat bude Rebecca Marinová.
5:0
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0
5:0! Karolína Muchová s velkým přehledem odvrátila brejkbol, následně si vytvořila pozici k přesunu více do kurtu a křížným forhendem zakončila výměnu i celý gem.
A-40
Nyní už se dostává česká tenistka do výhody. Druhé eso v řadě, Marinová se za míčkem opět jen ohlédla.
40-40
Shoda, brejkbol je okamžitě odvrácen. Muchová si zapisuje své dnešní první eso v pravou chvíli.
30-40
Karolína Muchová si zadělala na problémy. Po příliš nízkém forhendu bude čelit brejkbolu.
30-30
Rebecca Marinová čelila pouze druhému podání. Kanadská tenistka nakonec srovnává po dvojchybě Muchové.
30-15
Rodačka z Olomouce se sice nemohla spolehnout na první servis. Po druhém podání si ale vytvořila tlak a nechytatelném forhendem překvapila soupeřku.
15-15
Česká hráčka s přehledem srovnává krok. Po prudkém prvním podání nenechala soupeřku returnovat.
0-15
Také Rebecca Marinová se prosazuje na returnu. Muchová se nedostala k míčku včas a zahrála od těla do autu.
4:0
Fantastická Karolína Muchová vede ve druhém setu již 4:0. Po skvělém returnu po lajně, se obě hráčky sešly u sítě a přesnější a pohotovější byla právě Češka.
A-40
Druhý brejkbol pro českou tenistku! Rebecca Marinová byla opět bez prvního podání, poté nedostihla včas umístěný return do rohu kurtu.
40-40
Shoda. Marinová se ještě drží ve hře. Po druhém servisu mohla Muchová ukončit gem, ale returnem dvorec netrefila.
40-30
Brejkbol pro Muchovou! Po rychlém returnu křížem odpověděla Kanaďanka jen úderem do sítě.
30-30
Po lehkém druhém podání si obě hráčky vyměňovaly údery od základní čáry. Marinová změnila tempo, zahrála rychlejší bekhend a byla odměněna.
30-15
Česká tenistka ustála tlak prvního podání, poté zkrátila hru hned za pásku a Marinová byla opět bez šance.
15-15
Marinová odpovídá esem do středu kurtu. Již třetí pro Kanaďanku.
15-0
Karolína Muchová pokračuje ve vynikajícím výkonu při své premiéře ve Fed Cupu. Forhendem si připravila pozici k přechodu k síti, ale už ani hrát nemusela.
3:0
Konec přestávky, podávat bude Rebecca Marinová.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
Brejk je potvrzen a Karolína Muchová vede ve druhém setu již 3:0. Souboj trpělivosti od základní čáry nyní jasně ovládla domácí tenistka, Marinová zahrála mizerně do sítě.
40-15
Další těsný aut z prvního podání. Muchová ustála i další výměnu po druhém servisu. To Marinová přidává nečistý úder z forhendu, který přistál na tribuně.
30-15
Rodačka z Olomouce opět přetáhla první podání do autu. Marinová však situace po druhém servisu nevyužila, naopak nestačila doběhnout parádní kraťas Muchové.
15-15
Češka rychle odpovídá na nepřesný úder fiftýnem po prvním podání k postranní čáře.
0-15
Lehký první servis se do kurtu těsně nevešel. S druhým podání si poté Marinová bez potíží poradila a druhý úder Muchové už skončil v autu.
2:0
Karolína Muchová pokračuje ziskem již pátého gemu v řadě. Marinová sice šla více do kurtu, ale z voleje trefila pouze pásku.
40-30
První brejkbol ještě Marinová odvrací. Češka až příliš riskovala z forhendu a míček vyhodila do zámezí.
40-15
Dva brejkboly hned v úvodu druhé sady pro Muchovou. Marinová sice dostala druhý servis do kurtu, ale u sítě byla o poznání přesnější rodačka z Olomouce.
30-15
Až nyní se prosazuje také Marinová. Po druhém podání se nevypořádala s returnem česká hráčka.
30-0
Muchová přidává další bod. Osmadvacetiletá Kanaďanka zahrála lehčí úder do středu kurtu a toho okamžitě Muchová využila k vítěznému forhendu.
15-0
Také Rebecca Marinová se poprvé představí ve druhém setu na podání. Úvodní bod jde ale na české konto zásluhou dvojchyby Marinové.
1:0
Vynikající start do druhé sady. Karolína Muchová získává úvodní gem po nepřesném bekhendu zámořské hráčky.
40-15
A další fiftýn pro českou reprezentantku. Po servisu k boční lajně si přišla Muchová k síti, Marinová nebezpečně prohazovala, ale úder nadzvedla páska do autu.
30-15
Češka ale kontroluje situaci v prvním gemu. Tentokrát byla trpělivější za základní lajnou Muchová.
15-15
Rebecca Marinová se ale okamžitě dotahuje ve skóre. Po lehkém prvním podání dokázala zámořská tenistka zatlačit returnem a poté si počkala na chybu Muchové.
15-0
Do druhého setu vstupuje na podání domácí Karolína Muchová. Na úvod Češka boduje po chybě Marinové do sítě.
6:3
Výborně! Karolína Muchová bere na své konto úvodní sadu! Po parádním returnu po lajně byla Marinová u míčku pozdě a ve skluzu už nezahrála přesně na českou polovinu.
40-30
Rebecca Marinová se ještě drží ve hře. Servisem k postranní lajně si vytvořila pozici pro ukončení výměny.
40-15
Dva setboly pro mladou Češku. Po prvním podání přišel kvalitní return a Marinová už úder nedokázala vrátit do kurtu.
30-15
Setboly zatím nepřichází. Marinová byla opět bez prvního podání, ale Muchová toho nedokázala využít, když zahrála forhendem příliš daleko.
30-0
Česká hráčka míří za ziskem první sady. Ani nyní se nemohla Marinová spolehnout na první podání, navíc nedosáhla ideálně na úder k postranní čáře.
15-0
Karolína Muchová začíná výborně také na returnu. Marinová vyrobila na úvod gemu dvojchybu.
5:3
Skvěle, brejk je potvrzen! Muchová sice hrála opět jen přes druhé podání, ale nakonec dokázala soupeřku přinutit k přetaženému forhendu do autu.
A-40
Česká tenistka pokračuje trpělivou hrou od základní čáry. To Marinová útok uspěchala a byla potrestána chybou.
40-40
Maratonský gem pokračuje. Ani nyní nedokázala Muchová hru zakončit. Po returnu křížem chybovala česká hráčka úderem do sítě. Shoda.
A-40
Po kvalitním servisu do středu kurtu držela Muchová soupeřku daleko za koncovou čárou. Marinová se ještě natahovala za úderem, ale zpět na polovinu Češky ho neumístila.
40-40
Gem bude pokračovat. Muchová hrála až příliš pasivně a toho využila kanadská tenistka, která si přišla pro vítězný úder blíže k síti.
A-40
Po pomalém druhém podání se dostala do ofenzivní pozice Kanaďanka. Útok Marinové podél postranní lajny zastavila opět ve prospěch Muchové páska.
40-40
Muchová spěchala po druhém podání k síti, ale Marinová vytáhla v krkolomné pozici parádní lob přesně ke koncové čáře. Shoda.
40-30
Muchová tentokrát brejkbol nepřipouští. Pomalým bekhendem zvolnila tempo výměny a Marinová už míček přes pásku nedostala.
30-30
Dvaadvacetiletá Češka riskovala po prvním podání, Marinová se postupně přibližovala k síti, zatlačila Muchovou a ta zahrála v nouzi do autu.
30-15
Češka získává druhý fiftýn v řadě. Prudký return Marinové se zastavil ke štěstí Muchové na pásce.
15-15
Rodačka z Olomouce rychle srovnává krok. Po druhém servisu přidala kvalitní bekhend a poté lajně, poté si to namířila k síti, odkud už hrát nemusela.
0-15
Karolína Muchová může při svém servisu znovu odskočit do vedení o dva gemy. Na úvod osmé hry se ale raduje Kanaďanka, která donutila Muchovou k nepřesnému forhendu.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Karolína Muchová.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Skvěle! Karolína Muchová proráží servis soupeřky. Po dalším vynikajícím returnu pod nohy Kanaďanky se může radovat ze zisku důležitého gemu.
A-40
Karolína Muchová má k dispozici ještě jednu šanci. Po parádním returnu pod nohy přidala Češka také vítězný forhend přesně do rohu kurtu.
40-40
Ani nyní se ale Muchová k brejku neprosadila. Marinová velmi rychle srovnává stav přímým bodem ze servisu.
A-40
Třetí brejkbol v tomto gemu pro Muchovou. Marinová darovala soupeřce fiftýn dvojchybou.
40-40
Shoda, Muchová promarnila již pátý brejkbol v řadě. Marinová se nebála důležitého momentu, zariskovala z forhendu a byla odměněna fiftýnem.
40-30
I proti brejkbolu musela hrát Marinová přes druhý servis. Tentokrát ale už Muchová zahrála pod tlakem do pásky.
40-15
Marinová přetáhla první servis daleko do zámezí. To Muchová hrála přesně returnem k postranní lajně a donutila soupeřku k rychlé chybě. Dva brejkboly.
30-15
Rodačka z Olomouce se vypořádala se servisem na tělo, poté držela tempo s agresivní soupeřkou a nakonec rozhodla forhendem po lajně.
15-15
Kanadská tenistka musela hrát přes druhé podání. I to ale stačilo na Muchovou, která nepřesně zkracovala hru.
15-0
Marinová sice trefila první podání, poté tlačila z forhendu Muchovou daleko za koncovou čáru, ale nakonec bekhendem trefila síť.
3:3
Karolína Muchová ztrácí svůj servis. Podobně jako ve druhém gemu zakončila celou hru dvojchybou.
30-40
Také druhý je pryč. Po servisu do středu kurtu zkusila Muchová opět zkrátit hru a poprvé v dnešním utkání byla úspěšná. Marinová nestačila doběhnout k míčku.
15-40
První brejkbol je smazán. Po servisu k boční lajně returnovala Marinová jen daleko za koncovou čáru.
0-40
Tři brejkboly pro Marinovou! Muchová neudržela tempo soupeřky, nedokázala se natáhnout pro úder do protipohybu a je v problémech.
0-30
Česká reprezentantka má potíže s prvním servisem. Toho využívá Marinová k lehkému returnu a poté už přišel jen nepřesný kraťas z rakety Muchové.
0-15
Karolína Muchová vstupuje do šesté hry servisem do středu kurtu. Marinová držela s českou tenistkou krok zpoza koncové čáry, dokonce se dostala do tlaku a tvrdým bekhendem si zajistila fiftýn.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Karolína Muchová.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Kanadská tenistka si po velkým problémech drží své podání. Muchová nedokázala proměnit hned tři brejkbolové šance a bude muset při svém servisu odrážet nápor soupeřky.
40-A
Marinová se drží ve výhodě. S prvním dělovým servisem ke středové čáře nemohla Muchová odpovědět.
40-40
Muchová bojuje o pátou hru první sady. Tentokrát se Češka udržela ve hře lehkým returnem, poté postupně přitvrdila a nakonec zakončila výměnu z forhendu.
40-A
Čtvrtý brejkbol zatím nepřichází. Muchová si neporadila s lehkým druhým servisem a míček zahrála do autu.
40-40
Tentokrát už musela hrát zámořská tenistka přes druhé podání. Po přestřelce od základní čáry se raduje z fiftýnu Muchová. Shoda.
40-A
Osmadvacetiletá Marinová si zapisuje vůbec první dnešní eso. Míček dopadl do středu kurtu.
40-40
Muchová neproměnila ani třetí brejkbol. Po druhém podání returnovala jen za základní čáru. Kanaďanka je stále ve hře.
A-40
Ještě jedna brejkbolová šance pro českou hráčku. Muchová zahrála forhendem křížem, donutila Kanaďanku po pohybu a ta úder přetáhla do autu.
40-40
Shoda. Muchová bojuje o další brejkbol. Tentokrát tlak Marinové přinesl jen nevynucenou chybu.
40-A
Rebecca Marinová otáčí stav páté hry. Po rychlém přesunu blíže k síti si Kanaďanka zajistila výhodu.
40-40
Shoda, i druhý brejkbol je pryč. Češka zkoušela kraťas, ale ten nedolétl ani k pásce.
40-30
Marinová musela hrát proti brejkbolu přes druhé podání. Return Muchové tak tak přešel pásku, poté měla Češka na raketě další brejk, ale míček poslala mimo dvorec.
40-15
Další dva brejkboly pro Muchovou! Češce stačilo vracet údery zpět k soupeřce, která neudržela tempo a zahrála do autu.
30-15
Také Marinová se prosazuje. Tvrdý forhend Muchové měl zamířit k postranní lajně, ale míček dopadl jen do deblového území.
30-0
Rebecca Marinová musela hned dvakrát opakovat své první podání. Nakonec chybovala Kanaďanka dalším dlouhým forhendem.
15-0
Karolína Muchová začíná skvěle také na returnu. Marinová zkoušela hrát do protipohybu, ale trefila síť.
3:1
Skvěle! Brejk je potvrzen! Muchová sice opět přetáhla první servis do autu, ale po druhém podání returnovala zkušenější z hráček mimo dvorec.
A-40
Česká hráčka se mohla spolehnout na první podání. Marinová sice zůstala ve hře po prudkém returnu, ale další tvrdý forhend už Kanaďanka přetáhla do metrového autu.
40-40
První podání odmrštila páska do autu. S druhým servisem dokázala Marinová pracovat, to Muchová předvedla od základní čáry nevynucenou chybu a gem bude ještě pokračovat.
A-40
Ale Muchová se nenechala rozhodit. Po prudkém podání do středu kurtu si zajistila bod po mizerném returnu soupeřky.
40-40
Shoda. Karolína Muchová bude muset ještě o gem bojovat, dva servisy zamířily do autu.
40-30
První podání Muchové se do kurtu nevešlo. S druhým servisem si Marinová nedokázala poradit, ihned druhý úder poslala osmadvacetiletá hráčka do sítě.
30-30
Karolína Muchová riskovala po prvním podání, bekhendem si rozpohybovala Kanaďanku, ale ta dokázala dlouho držet krok. Nakonec Marinová až příliš zkrátila úder mířící na pásku.
15-30
Až nyní se dostává k bodu také rodačka z Olomouce. Po krátkém returnu si přišla pro vítězný úder do středu kurtu.
0-30
Česká reprezentantka musela hrát znovu jen přes druhé podání a toho využila Marinová. Úder Muchové po lajně zastavila páska.
0-15
Karolína Muchová má v prvním setu druhou šanci na potvrzení brejku. Na úvod důležitého gemu se ale z fiftýnu raduje Kanaďanka. Muchová si neporadila s returnem pod nohy.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Karolína Muchová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
I třetí gem zápasu jde pro hráčku na returnu. Po přesném prvním úderu olomoucké rodačky nedokázala Marinová včas ustoupit před míčkem a ze záklonu zahrála do autu.
40-15
Rebecca Marinová se nemohla spolehnout na první podání. Po tom druhém sice Kanaďanka tvořila hru, ale bekhendem nakonec napálila míček do sítě a bude čelit dalším dvěma brejkbolům.
30-15
Ale Karolína Muchová bere další výměnu na svou stranu. Marinová riskovala úderem po lajně, ale kurt netrefila.
15-15
Rebecca Marinová bleskově odpovídá přímým bodem po prvním podání k postranní čáře.
15-0
Marinová tlačila po druhém servisu Muchovou, ale poté si neporadila s vyšším odskokem a míček vůbec netrefila.
1:1
Karolína Muchová musela hrát proti brejkbolu přes druhý servis. Ani druhé podání nebylo přesné a i česká hráčka ztrácí gem na servisu.
30-40
Brejkbol také pro Marinovou. Po returnu po lajně byla Muchová u míčku příliš pozdě a zahrála pod tlakem do autu.
30-30
Česká reprezentantka umístila první podání jen pod pásku. Po druhém servisu musela Muchová bojovat od základní lajny, ale tentokrát se vítězným bekhendem blýskla Kanaďanka.
30-15
Karolína Muchová se rychle dostává do vedení. Marinová se bránila po servisu do středu kurtu, ale na umístěný forhend k boční lajně už nedosáhla.
15-15
První podání se těsně nevešlo do vymezeného prostoru. I po druhém servisu se ale dokázala Muchová prosadit k fiftýnu. Marinová přetáhla forhend do autu.
0-15
Karolína Muchová může při svém prvním gemu na servisu potvrdit brejk. Dvaadvacetiletá Češka trefila první podání do středu kurtu, ale od základní čáry následně chybovala do sítě.
1:0
Parádní start do zápasu z české strany. Muchová si přiběhla k levé postranní lajně a vynikajícím kraťasem zaskočila soupeřku stojící za koncovou čárou.
40-15
Rebecca Marinová zvolnila na servisu, poté si rozpohybovala Češka daleko za koncovou lajnou a s přehledem odvrátila úvodní brejkbol.
40-0
Tři brejkboly pro Muchovou. Češka dokázala udržet krok po prudkém podání, poté křížným forhendem zatlačila Marinovou a ta poté už chybovala.
30-0
Karolína Muchová se ihned v prvním gemu dostává do nadějného náskoku. Po returnu přišel nečistý úder kanadské tenistky.
15-0
Do prvního setu vstupuje na podání Rebecca Marinová. Osmadvacetiletá Kanaďanka hrála forhendem o pásku, ale Muchová zareagovala parádním úderem podél postranní lajny.
0:0
Utkání právě začalo.
Po slavnostním nástupu a národních hymnách se už obě hráčky připravují k úvodnímu duelu. Po krátkém rozehrání může zápas mezi Karolínou Muchovou a Rebeccou Marinovou začít.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce tenisu. Výrazně obměněný kádr kapitána Petra Pály vstupuje do barážového utkání proti Kanadě.

Jako první okusí prostějovskou antuku Karolína Muchová, která si odbude svou premiéru ve fedcupovém týmu. Aktuálně 106. hráčka světového žebříčku dokázala na skvěle obsazených turnajích v Dauhá a Miami držet s nejlepšími. Rodačka z Olomouce přehrála Kristýnu Plíškovou, Samanthu Stosurovou nebo Nao Hibinovou. Hned dvakrát v letošním roce už stihla pořádně potrápit i Angelique Kerberovou, ve čtvrtfinále v Miami dokonce sebrala trojnásobné grandslamové vítězce set.

Ani kanadský tým nepřijel do Prostějova v nejsilnějším složení. Potíže s ramenem má objev posledních měsíců Bianca Andreescu a v nominaci není ani Eugenie Bouchardová. Týmovou jedničku je tak až 184. hráčka světa Rebecca Marinová. Osmadvacetiletá Kanaďanka nastupovala především v nižší kategorii ITF. V japonské Kašiwě prošla jako favoritka až do finále, ve kterém ale proti sedmnáctiletému talentu z Ukrajiny Darje Snigurové neuspěla.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.
Články odjinud