French Open - muži -  ONLINE PŘENOS -  Rafael Nadal : Dominic Thiem - 10. června 2018   15:12

Ukončeno
Rafael Nadal
32 let  185 cm  Španělsko
3
6
6
6
Dominic Thiem
24 let  185 cm  Rakousko
0
4
3
2
Přenos se aktualizuje automaticky

„ Je to úžasné. Nemohu popsat své pocity, protože nikdy jsem ani nesnil o tom, že na Roland-Garros vyhraji 11 titulů. Nad něčím takovým nemůžete ani přemýšlet,“ prohlásil Rafael Nadal, antukový král.
Rafael Nadal opět ukázal, proč se mu říká antukový král. Rekordman v počtu vítězství na Roland-Garros ve finále dominoval navzdory tomu, že nepředvedl ani jedno eso, zatímco Dominic Thiem sedm. Klíčovou roli sehrály úvody všech tří setů, ve kterých si Rafa rychle vypracoval brejk, a přestože se v prvním rakouský tenista rychle vrátil zpět do hry, všechny tři prohrál. Španělský tenista se stal pojedenácté šampiónem na French Open 2018 v Paříži po setech 6:4, 6:3 a 6:2.
Konec zápasu
6:2'
Dominic Thiem předvedl velice těžký bekhendový return, který letěl podél levé postranní čáry a byl příliš dlouhý. Oba borci končí v objetí a Rafael Nadal slaví rekordní jedenácté vítězství na Roland-Garros!
A-40'
Zbytečná, zbytečná chyba ze strany rakouského tenisty, který po krátké výměně poslal forhend vedle pravé postranní čáry a daroval Rafovi pátý mečbol! Využije ho?
40-40'
Oba borci předvedli jeden skvělý diagonální úder a Rafael Nadal se pokusil zahrát bekhend podél pravé postranní čáry, jenže nebyl přesný. Dominic Thiem odvrátil čtvrtý mečbol.
A-40'
Dominic Thiem tak dlouho úspěšně bránil základní čáru, až měl ve výměně navrch. Také Rafael Nadal se ale úspěšně bránil a rakouský tenista vyhodil forhend za základní čáru. Rafael Nadal nevyužil tři mečboly, nyní má ovšem čtvrtý!
40-40'
Rafa poslal první podání do sítě, zatímco druhé bylo dobré a šlo hodně z kurtu, přesto se Dominic Thiem dostal do hry a srovnal na shodu poté, co Španěl otřel úder o pásku, od které se míč odrazil vedle levé postranní čáry.
40-30'
Rafael Nadal ihned po podání předvedl drop shot, který Dominic Thiem doběhl, a navíc zahrál vítězný forhend do levého rohu. Antukový král má k dispozici ještě jeden mečbol.
40-15'
Dominic Thiem se na základní čáře zuby nehty bránil a Rafael Nadal chtěl na konci dlouhé výměny zahrát vítězný bekhend podél pravé postranní čáry, který skončil mimo.
40-0'
Rafael Nadal si utřel levé a poté pravé ucho a poté předvedl parádní podání, po kterém má tři mečboly!
30-0'
Dominic Thiem se snažil na returnu bojovat a běhal ze strany na stranu, vzápětí ale vyhodil míč za základní čáru.
15-0'
Rafa ve třetím setu na rozdíl od těch dvou předchozích nepustil svého soupeře ještě ani k jednomu brejkbolu, a pokud podání podrží, stane se pojedenácté šampionem Roland- Garros! Antukový král začal kvalitním podáním. Dominic Thiem poslal return do autu.
5:2'
Konec přestávky, podávat bude Rafael Nadal.
5:2'
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2'
Dominic Thiem se ocitl po dalším úžasném returnu soupeře na pravé straně mimo kurt a forhend poslal do autu. Rafael Nadal podruhé v zápase během jednoho gemu předvedl dva brejky a půjde podávat na zisk jedenáctého titulu Roland-Garros!
40-15'
Rafael Nadal po dobrém returnu předvedl parádní forhendový drop shot, po kterém Dominic Thiem trefil pouze síť. Antukový král má k dispozici dva brejkboly!
30-15'
Diváci se snaží Dominicovi Thiemovi v těžké situaci pomoci potleskem, který přinesl skvělé podání ven z kurtu. Eso.
30-0'
Rafael Nadal se po druhém podání svého soupeře dostal do hry a hned vzápětí jeho soupeř vyhodil míč za základní čáru.
15-0'
Dominic Thiem nedokázal podat správně ani na druhý pokus, což znamená, že připsal svou pátou dvojchybu.
4:2'
Rafael Nadal vede ve finále Roland-Garros nad Dominicem Thiem 2:0 na sety a ve třetí sadě 4:2 na gemy, během dosavadního průběhu utkání ale nepředvedl ani jedno eso.
4:2'
Rafael Nadal tentokrát podal hodně kvalitně a po returnu svého soupeře nyní výměnu bleskově ukončil z bekhendu.
40-0'
Desetinásobný šampión French Open opět nedokázal podat dostatečně kvalitně na to, aby se Dominic Thiem nedostal do hry. Výsledkem toho byla další dlouhá výměna, během které se Španěl propracoval postupnými údery k síti, kterou vzápětí Dominic Thiem trefil.
30-0'
A další dlouhá výměna, na jejímž konci Rafael Nadal zahrál vítězný forhend ze středu kurtu do pravého rohu.
15-0'
Oba tenisté svedli tuhý a dlouhý boj úderů od základní čáry, na jehož konci Rafa zahrál vítězný forhend podél pravé čáry. Poslední výměna čítala 19 úderů.
3:2'
Konec přestávky, podávat bude Rafael Nadal.
3:2'
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2'
Dominic Thiem odpověděl stejnou mincí, když parádně podal a poté zahrál vítězný diagonální forhend do levého rohu.
15-40'
Rafael Nadal si počíhal na druhé podání svého soupeře a zahrál z levého rohu nádherný vítězný diagonální forhend, kterým vymetl vzdálenější pravé roh kurtu.
0-40'
A další velice krátká výměna. Rafael Nadal po slušném podání svého soupeře returnoval daleko za základní čáru.
0-30'
Dominic Thiem už běžel doprava, aby byl připraven na bekhendový úder Španěla, jenže Rafael Nadal ho poslal do sítě.
0-15'
Dominic Thiem velice dobře podal na tělo svého španělského soupeře, který v těžké pozici returnoval do sítě.
3:1'
Dominic Thiem se na returnu hodně dlouho bránil, nakonec ale neubránil a Rafael Nadal potvrdil předchozí brejk, po kterém vede ve třetím setu 3:1!
40-15'
Rafael Nadal ovšem nedává nic znát. Španěl skvěle podal, zahrál u sítě nabíhaný forhend a poté vítězný volej do pravého rohu. Dominic Thiem pouze přihlížel.
30-15'
Rafael Nadal po krátkém ošetření předvedl třetí dvojchybu.
30-0'
Zatímco je Rafa ošetřován, diváci na Court Philippe-Chatrier rozjeli mexickou vlnu podobně jako včera diváci na rozlučce Tomáše Rosického u nás v Praze.
30-0'
Rafael Nadal má zdravotní potíže. Konkrétně ho trápí prsteníček na levé ruce, kvůli kterému se posadil na židli a je ošetřován. Moc se mi ale líbila reakce Španěla, který rozhodčímu řekl, že se omlouvá, ale potřebuje pár sekund, aby to dal do pořádku.
30-0'
Rafael Nadal parádně podal a Dominic Thiem returnoval do autu. Španělský tenista je jasně lepší a vede 2:0 na sety.
15-0'
Rafael Nadal je rekordmanem v počtu titulů na Roland-Garros, kterých zde získal deset. Nyní usiluje o jedenáctý. Španělský tenista to má rozehrané fantasticky a po předchozím brejku vede 15:0 poté, co Dominic Thiem vyhodil bekhend po rychlé výměně za základní čáru.
2:1'
Konec přestávky, podávat bude Rafael Nadal.
2:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1'
Dominic Thiem se po dobrém returnu soupeře dlouho bránil, jenže byl pod tlakem a poslední úder od základní čáry těsně vyhodil vedle levé postranní čáry. Rafael Nadal i v úvodu třetího setu rychle získal brejk, tentokrát ovšem vede 2:1!
A-40'
Antukový král předvedl dobrý return pod nohy svého soupeře, který se nedokázal srovnat a poslal forhend do sítě. Rafael Nadal má v tomto gemu druhý brejkbol!
40-40'
Rafael Nadal se dokázal dostat do hry a jeho druhý forhend do otevřené levé strany již byl vítězný. Opět srovnáno na shodu.
40-A'
Dominic Thiem skvěle podal na téčko! Šesté eso. Zajímavostí je, že Rafael Nadal ještě nepředvedl ani jedno.
40-40'
Rafael Nadal se po druhém podání Rakušana dostal do hry a diváci byli svědky další dlouhé výměny a souboje úderů od základní čáry, v jehož závěru Rafa zahrál vítězný forhend podél levé čáry.
40-A'
Rafael Nadal sice zvládl return, jenže Dominic Thiem hrál hodně agresivně a druhý forhend podél levé čáry už byl vítězný! Rakouský tenista odvrátil brejkbol a má výhodu.
40-40'
Dominic Thiem po kvalitním podání předvedl forhend do pravého rohu, po kterém přišel krásný bekhendový drop shot.
40-30'
Rafael Nadal tentokrát vykouzlil senzační bekhendový return a poté ihned zahrál vítězný diagonální forhend do levého rohu. Španělský tenista má ve třetím setu již pátý brejkbol!
30-30'
Rafael Nadal sice nereturnoval nikterak nebezpečně, přesto Dominic Thiem poslal bekhend zbytečně do sítě.
15-30'
Dominic Thiem se nedokázal vypořádat s dobrým returnem Rafaela Nadala a poslal forhend od základní čáry do sítě.
0-30'
Rafa na returnu hodně dlouho bojoval, jenže Dominic Thiem měl na vrh a předvedl nádherný vítězný diagonální bekhend.
0-15'
Dominator si zopakoval podání a po druhém servisu byl Rafael Nadal dlouho ve hře, jenže na konci dlouhé výměny zbytečně poslal forhend podél levé čáry pouze do sítě.
1:1'
Rafael Nadal skvěle podal na tělo soupeře a vyrovnal na 1:1.
40-15'
Dominator sice zvládl return a poté ještě jeden úder, třetí už ale postrádal přesnost a skončil daleko v autu.
30-15'
Rafael Nadal parádně podal a po jeho následném bekhendu do pravého rohu zahrál u sítě vítězný forhendový volej.
15-15'
Antukový král prožil slabší chvilku, když nedokázal podat ani na druhý pokus a předvedl svou druhou dvojchybu.
15-0'
Dominic Thiem je na sobe hodně naštvaný poté, co forhendový return ze středu kurtu vyhodil za základní čáru.
0:1'
Konec přestávky, podávat bude Rafael Nadal.
0:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1'
Dominic Thiem musel jít přes druhé podání a Rafael Nadal se dostal do hry, během které běhal ze strany na stranu a poslední úder poslal do sítě. Španělský tenista nevyužil v úvodu třetího setu čtyři brejkboly a prohrává 1:0!
40-A'
Dominic Thiem se vydal po dobrém podání k síti, kde zahrál forhend a poté vítěznou forhendovou smeč do pravého rohu.
40-40'
Rafael Nadal nezvládl dobře returnovat a v úvodu třetího setu nevyužil ani čtvrtý nabídnutý brejkbol.
A-40'
Dominic Thiem nezvládl úder po kvalitním returnu svého španělského soupeře a vyhodil míč do autu. Další brejkbol!
40-40'
Dominic Thiem parádně podal ven z kurtu a poté zahrál forhend do levého rohu, který vypadal vítězně, Rafael Nadal se ho ale pokusil parádně prohodit. Míč byl ovšem dlouhý.
40-30'
Dominic Thiem fantasticky podal a Rafael Nadal byl pod tlakem, ze kterého rychle pramenil míč končící v autu.
40-15'
Rafael Nadal sice opět zvládl return, jenže Dominic Thiem poté předvedl nádherný a vítězný forhend podél levé postranní čáry.
40-0'
Dominic Thiem se po dalším parádním returnu svého soupeře musel bránit a poslal bekhend podél levé čáry do sítě. Rafael Nadal má v úvodu třetího setu hned tři brejkboly!
30-0'
Rafael Nadal byl na returnu opět famózní a po sérii několika úderů zahrál vítězný úder do otevřeného pravého rohu kurtu. Dominic Thiem se ocitá ve velkých problémech.
15-0'
Rafael Nadal se po druhém podání rakouského tenisty dostal v úvodu třetího setu do výměny, která byla pořádně dlouhá. Oba tenisté bojovali, co to šlo, a bylo jasné, že jeden chybuje. Nakonec to byl Dominic Thiem, který po 20 úderech a nejdelší výměně finále poslal bekhend za základní čáru.
0:0'
Začátek druhého setu měl podobný vývoj jako první. Rafael Nadal rychle získal vedení 2:0 a na rozdíl od úvodní sady dokázal brejk potvrdit. Španělský tenista poté v průběhu druhého setu odvrátil jeden brejkbol soupeře, zatímco sám čtyři neproměnil, nakonec mu to ale vadit nemuselo, protože ho vyhrál 6:3 – 2:0.
6:3'
Dominic Thiem se po druhém podání svého soupeře dostal do hry, jenže po forhendu do středu kurtu poslal bekhend od základní čáry vedle levé postranní čáry. Rafael Nadal využil hned první setbol a ujímá se po zisku druhé sady 6:3 ve finále vedení 2:0 na sety!
40-15'
Rafael Nadal si zásluhou pásky zopakoval první podání, po kterém se Dominic Thiem sice dostal na krátkou chvíli do hry, jenže hned vzápětí poslal bekhend podél levé čáry do sítě. Rafael Nadal má dva setboly!
30-15'
Antukový král si zopakoval podání a po druhém servisu měl na vrh Dominic Thiem, který svou převahu využil k zisku míče poté, co Rafael Nadal netrefil forhend podél levé čáry.
30-0'
Rafael Nadal velice dobře podal ven z kurtu a Dominic Thiem returnoval na kolenou daleko vedle pravého rohu kurtu.
15-0'
Rafael Nadal podává na vítězství ve druhém setu a začíná parádně, když po dobrém servisu zahrál vítězný bekhend.
5:3'
Dominic Thiem skvěle podal na tělo svého soupeře a Rafael Nadal poslal bekhendový return pouze do sítě.
30-40'
Rafael Nadal se po druhém podání svého soupeře opět dostal do hry a tentokrát chyboval Dominic Thiem, který forhend od základní čáry poslal daleko za základní čáru.
15-40'
Dominic Thiem musel jít tentokrát přes druhé podání, které zvládl, a Rafael Nadal se dostal do hry. Španělský tenista málem zahrál bekhend podél pravé čáry přesně na základní čáru, nakonec byl míč ale o něco delší, než by potřeboval.
15-30'
Dominic Thiem parádně podal ven z kurtu opět z pravé strany a poté zahrál vítězný forhend do otevřené pravé strany kurtu.
15-15'
Rakouský tenista tentokrát podal na téčko a po returnu soupeře zahrál bekhend podél levé čáry, který byl příliš dlouhý.
0-15'
Dominic Thiem dobře podal ven z kurtu a Rafael Nadal poslal bekhendový return z pravé strany za základní čáru.
5:2'
Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.
5:2'
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2'
Rafael Nadal zvládl podruhé v řadě první podání a Dominic Thiem po dobrém returnu chyboval. Španělský tenista dokázal odvrátit brejkbol a ujal se vedení 5:2.
A-40'
Dominic Thiem velice dobře returnoval a poté dokázal zareagovat i na drop shot Španěla, další úder už ale nezvládl, když zahrál míč zády k síti téměř u země do sítě.
40-40'
Dominic Thiem se po druhém podání svého soupeře dostal do hry a převedl nebezpečný drop shot, po kterém přišel těžký bekhendový volej. Rafael Nadal poté pozice využil a snadno ho z forhendové strany prohodil. Shoda.
30-40'
Úřadující šampión French Open chtěl podat na téčko, míč se ale od pásky odrazil do autu, a po jeho druhém podání Dominic Thiem nepříjemně kousal. Navíc kousal tak dlouho, až vykouzlil na konci dlouhé výměny fantastický bekhendový drop shot, který byl vítězný! Rakušan má brejkbol!
30-30'
Španěl opět poslal první servis do sítě a Dominic Thiem se dostal do výměny. Rakouský tenista se musel bránit, ale bránil se úspěšně a Rafael Nadal vyhodil míč za základní čáru.
30-15'
Rafael Nadal musel jít přes druhé podání poté, co první servis napálil do sítě. Dominic Thiem toho využil a po forhendovém returnu se dostal do hry. Následovala další dlouhá bitva úderů od základní čáry, kterou antukový král ukončil vítězným forhendem do otevřeného levého rohu kurtu.
15-15'
Dominic Thiem běhal na základní čáře ze strany na stranu a dlouho se úspěšně bránil, jenže Rafael Nadal měl ve výměně na vrh, což potvrdil vítězným forhendem podél levé čáry.
0-15'
Dominic Thiem hrál nyní na returnu absolutně fantasticky, když svého soupeře tlačil údery přesně na základní čáru a poté zahrál parádní a vítězný forhend do vzdálenějšího pravého rohu.
4:2'
Rafael Nadal se sice tentokrát dostal do hry, jenže Dominic Thiem z pravé strany zahrál parádní diagonální forhend pod ostrým úhlem a španělský tenista poslal míč do sítě.
0-40'
A vzápětí se situace opakovala. Dominic Thiem skvěle podal a hned poté zahrál vítězný bekhend podél levé čáry.
0-30'
Další kvalitní podání Dominica Thiema, po kterém následoval parádní vítězný bekhend rakouského tenisty.
0-15'
Dominic Thiem skvěle podal na téčko a připsal již páté eso.
4:1'
Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.
4:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1'
Rafael Nadal na druhý pokus z levé strany podal ven z kurtu a Dominic Thiem poslal bekhendový return do autu.
A-40'
Rafael Nadal konečně dokázal v tomto gemu na první pokus kvalitně podat a Dominic Thiem poslal return do autu.
40-40'
Rafael Nadal otočil gem ze stavu 0:30 na 40:30 a po druhém servisu musí čelit shodě, protože Dominic Thiem předvedl famózní forhendový return podél levé čáry, který byl vítězný.
40-30'
Rafael Nadal podal na tělo svého soupeře, který byl chvíli ve hře, hned vzápětí ale poslal bekhend za základní čáru.
30-30'
Dominic Thiem znovu zvládl dobře returnovat, hned vzápětí ale vyhodil forhend od základní čáry do sítě.
15-30'
Rafael Nadal ani tentokrát nedokázal podat na první pokus, když první servis poslal do sítě. Dominic Thiem se dostal do hry, která nabídla dlouhý souboj úderů od základní čáry. Tentokrát byl ale úspěšnější Španěl, který zahrál vítězný bekhend podél pravé lajny.
0-30'
Rafael Nadal opět musel podávat na druhý pokus a Dominic Thiem se dostal do výměny, během níž běhal ze strany na stranu. Rakouský tenista se ale ubránil a navíc slavil zisk míče poté, co Rafael Nadal opět vyhodil forhend za základní čáru.
0-15'
Dominic Thiem se po druhém podání Rafaela Nadala dostal do hry, která byla krátká, jelikož antukový král po sérii úderů zbytečně vyhodil forhend za základní čáru.
3:1'
Rafael Nadal po podání rakouského tenisty returnoval do autu a Dominic Thiem čistou hrou podržel servis.
0-40'
Dominic Thiem parádně podal na téčko a má čtvrté eso.
0-30'
Rafael Nadal předvedl další dobrý return a ihned se vydal k síti, kde zahrál dobrý bekhendový volej, Dominic Thiem ho ale podél levé postranní čáry krásně dokázal prohodit.
0-15'
Rafael Nadal sice předvedl velice slušný return, jenže Dominic Thiem zahrál vítězný forhend ke vzdálenější pravé čáře.
3:0'
Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.
3:0'
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0'
Rakouský tenista se během všech podání Rafaela Nadala v tomto gemu dostal do hry, ani tentokrát ale nedokázal uhrát dobrou výměnu, během níž by získal míč. Rafael Nadal potvrdil předchozí brejk a na rozdíl od prvního setu se ujal vedení 3:0!
40-15'
Dominic Thiem hrál na returnu opět velice agresivně a dobře, jenže forhend podél levé čáry poslal těsně do autu.
30-15'
Dominic Thiem do třetice zvládl return, který dopadl přesně na základní čáru, následný bekhend byl ale dlouhý.
15-15'
Dominic Thiem opět zvládl return a chtěl hrát hodně agresivně, jenže jeho bekhendový úder zastavila páska.
0-15'
Rafael Nadal dobře podal na téčko a po bekhendovém returnu svého soupeře měl na vrh, jenže na konci delší výměny netrefil diagonální bekhend z pravé strany přesně na čáru.
2:0'
Dominic Thiem po returnu španělského tenisty pokazil další bekhendový úder podél levé postranní čáry, který byl tentokrát příliš dlouhý. Rafael Nadal stejně jako v prvním setu získal rychle brejk a vede 2:0!
A-40'
Rafael Nadal hrál hodně agresivně a Dominic Thiem tak dlouho bránil základní čáru, až opět čopovaný bekhend podél levé postranní čáry poslal do sítě. Brejkbol číslo 5!
40-40'
Dominic Thiem i čtvrtý brejkbol odvrátit poté, co kvalitně podal na téčko a poté zahrál nabíhaný forhend do volného středu.
A-40'
Rakouský tenista má na podání velké problémy a Rafael Nadal se po jeho druhém podání dostal do hry. Rakouský tenista byl od začátku pod tlakem a čopovaný bekhend poslal do sítě, což znamená, že světová jednička má v tomto gemu čtvrtý brejkbol!
40-40'
Dominic Thiem tentokrát na první pokus téčko netrefil a druhý servis skončil v síti. Výhoda je po dvojchybě pryč.
40-A'
Dominic Thiem fantasticky podal na téčko a má výhodu.
40-40'
Dominic Thiem kvalitně podal ven z kurtu a Rafael Nadal se po returnu mohl dostat do hry, jenže míč vyhodil do autu.
A-40'
Rafael Nadal hrál na podání opět hodně agresivně a slavil úspěch, protože Dominic Thiem se ocitl po jeho náběhu k síti pod tlakem a forhend z pravé strany poslal do sítě. Další brejkbol pro desetinásobného šampióna Roland-Garros!
40-40'
Dominic Thiem po returnu Španěla zahrál rychlý forhend podél levé čáry a na síti zahrál vítěznou smeč do pravého rohu. Dva brejkboly jsou minulostí.
40-30'
Dominic Thiem musel jít přes druhé podání a Rafael Nadal se pokusil o čopavaný míč podél pravé čáry, který skončil mimo.
40-15'
Dominic Thiem se pokusil zpomalit hru čopovaným bekhendem a doplatil na to, protože Rafael Nadal zahrál u sítě vítězný forhend podél pravé čáry a má dva brejkboly!
30-15'
Dominic Thiem předvedl po returnu svého soupeře velice kvalitní forhend podél pravé postranní čáry a vzápětí po dopadnutí míče vítězný míč zahraný do pravého rohu kurtu.
30-0'
Dominic Thiem se ocitl na podání pod obrovským tlakem a po krátké výměně poslal bekhend pouze do sítě.
15-0'
Dominic Thiem se poprvé ve druhém setu představuje na podání, které bylo dobré, stejně jako následný forhend podél pravé postranní čáry. Rafael Nadal ale dokázal setrvat ve hře a rakouský tenista na konci delší výměny vyhodil bekhend podél levé čáry do autu.
1:0'
Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.
1:0'
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0'
Dominic Thiem sice opět dobře returnoval, jenže hned vzápětí vyhodil forhend z pravé strany vedle levé čáry.
40-30'
Dominic Thiem předvedl velice kvalitní return, po kterém španělský tenista poslal forhend pouze do sítě.
40-15'
Rafael Nadal po další dobré kombinaci forhendu a bekhendu zahrál forhendový drop shot, který u pravé čáry dopadl těsně za síť. Rakouský tenista se snažil odpovědět stejnou mincí, zahrál ale do sítě.
30-15'
Rafael Nadal podal na téčko a poté kombinoval údery z forhendu s údery z bekhendu. Dominic Thiem sice dobře běhal ze strany na stranu, na poslední úder do protipohybu ale již nedokázal zareagovat kvalitně a poslal míč do sítě.
15-15'
Rafael Nadal velice dobře podal, jenže jeho následný bekhend ze středu kurtu zamířil vedle levé postranní čáry.
15-0'
Dominic Thiem se na returnu dokázal dostat do hry a dlouho se bránil, Rafael Nadal se navíc ocitl pod tlakem a zahrál pomalý úder na základní čáru. Rakouský tenista si poté sice nechal míč dobře spadnout, jenže následný forhend poslal do sítě.
0:0'
Rafael Nadal si v úvodu finále Roland-Garros rychle vytvořil náskok 2:0, jenže Dominic Thiem předvedl rebrejk a srovnal na 2:2. Poté byla hra z obou stran hodně vyrovnaná a Rafael Nadal nevyužil během jednoho gemu dva brejkboly, nakonec ale druhý brejk předvedl v samotném závěru první sady, kterou při podání Dominica Thiema získal 6:4 a vede 1:0.
6:4'
Rafael Nadal využívá hned první setbol, jelikož Dominic Thiem po jeho returnu poslal forhend za základní čáru! Antukový král vyhrál první sadu 6:4.
40-0'
Dominic Thiem poslal první podání do sítě, zatímco druhé na tělo soupeře. Rafael Nadal se opět dokázal dostat do hry a bojoval, za což je odměněn třemi brejkboly a zároveň setboly! Dominic Thiem zahrál bekhend podél levé čáry do sítě.
30-0'
Rafael Nadal na returnu zahrál kvalitní bekhend přesně na základní čáru a Dominic Thiem vyhodil míč za základní čáru.
15-0'
Dominic Thiem vstoupil do desátého gemu hodně agresivně, jenže po sérii forhendů do levého rohu na síti pokazil bekhendový volej, který posílá Rafaela Nadala do vedení.
5:4'
Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.
5:4'
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4'
Rafael Nadal kvalitně podal a Dominic Thiem tentokrát returnoval za základní čáru. Španěl vede 5:4 a rakouský tenista půjde po přestávce podávat na setrvání v první sadě.
40-15'
Rafael Nadal skvěle podal ven z kurtu, přesto se Dominic Thiem dostal do hry. Rakouský tenista se úspěšně bránil, jenže Rafael Nadal na konci delší výměny zahrál z levé strany kurtu vítězný diagonální forhend do otevřeného pravého rohu.
30-15'
Dominic Thiem se snažil returnovat po podání soupeře na téčko, bekhendový return byl ale příliš dlouhý.
15-15'
Španělský tenista musel jít přes druhé podání, které tentokrát nebylo dobré a skončilo v síti. Dvojchyba.
15-0'
Rafael Nadal poslal první podání do sítě, zatímco druhé přesně na středovou čáru. Dominic Thiem se sice dostal do hry, jenže antukový král ji rychle ukončil vítězným forhendem zahraným přesně ke vzdálenější levé postranní čáře.
4:4'
Rafael Nadal se dobře bránil na returnu, jenže Dominic Thiem hrál velice agresivně a po třech úderech zahrál vítězný forhend podél pravé postranní čáry. Znovu je vyrovnáno.
15-40'
Dominic Thiem měl náběh na čistou hru, jenže dvakrát poslal míč do sítě a předvedl svou třetí dvojchybu.
0-40'
Dominic Thiem po podání na téčko připsal druhé eso.
0-30'
Rafael Nadal se na returnu dlouho pral, jenže Dominic Thiem předvedl nádherný vítězný diagonální bekhend, který zamířil do odkrytého pravého rohu kurtu.
0-15'
Dominic Thiem se snažil podat ven z kurtu, a přestože jeho podání nebylo dobré, Rafael Nadal po krátké výměně poslal forhend od základní čáry zbytečně do sítě.
4:3'
Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.
4:3'
Zajímavá statistika. První podání Rafaela Nadala má průměrnou rychlost 182 km/h, zatímco průměrná rychlost prvního servisu Dominica Thiema je 198 km/h.
4:3'
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3'
Rafael Nadal kvalitně podal na téčko a opět vede – 4:3.
40-15'
Dominic Thiem na returnu opět velice dobře bojoval, jenže podcenil bekhend Rafaela Nadala podél pravé postranní čáry a zády k síti už mezi nohama míč nedokázal vrátit.
30-15'
Rafael Nadal šel přes druhý servis, čehož Dominic Thiem využil a dostal se do hry, jenže na konci delší výměny španělský tenista vykouzlil vítězný forhend podél levé postranní čáry.
15-15'
Rafael Nadal dobře podal a tak dlouho tlačil svého protivníka z bekhendu, až ho nakonec udolal. Dominic Thiem běhal ze strany na stranu a poslal forhend za základní čáru.
0-15'
Dominic Thiem předvedl po druhém servisu svého soupeře kvalitní diagonální bekhendový return, po kterém Rafael Nadal z pravé strany poslal bekhend za základní čáru.
3:3'
Dominic Thiem dobře podal na tělo svého soupeře, který returnoval za základní čáru. Rakouský tenista dokázal během posledního gemu odvrátit dva brejkboly a srovnal na 3:3!
40-A'
Rafael Nadal na konci další dlouhé výměny parádně zareagoval na drop shot svého soupeře, jenže Dominic Thiem měl pozici připravenou a bekhendem hraným hodně u země ho prohodil.
40-40'
Rafael Nadal vyhodil po kvalitním returnu forhend podél levé postranní čáry do autu, což poté potvrdil rozhodčí.
A-40'
Dominic Thiem se nedokázal vypořádat s returnem antukového krále a vyhodil forhend do autu. Další brejkbol pro Španěla!
40-40'
Hodně dlouhá výměna, která obsahovala i několik čopovaných úderů, skončila lépe pro Dominica Thiema, který zahrál v jejím závěru parádní forhend do pravého rohu, odkud španělský tenista pod tlakem vyhodil forhend vedle vzdálenější pravé čáry. Shoda.
A-40'
Dominic Thiem zahrál po returnu svého soupeře velice riskantní forhend, který minul pravou postranní čáru. Brejkbol pro Rafaela Nadala!
40-40'
Rafael Nadal byl tentokrát na returnu absolutně famózní, když předvedl dobrý bekhendový return podél pravé postranní čáry a poté zahrál vítězný nabíhaný forhend do volného levého rohu.
40-A'
Rafael Nadal sice zvládl bekhendový return, jenže Dominic Thiem zahrál parádní forhend do pravého rohu, po kterém se španělský tenista marně natahoval a nedokázal míč vrátit.
40-40'
Rafael Nadal předvedl dobrý forhendový return, po kterém Dominic Thiem otřel úder o pásku a míč se odrazil vedle pravé postranní čáry daleko do autu.
40-A'
Dominic Thiem se nenechal rozhodit předchozí situací, kvalitně podal a Rafael Nadal se zmohl pouze na return do autu.
40-40'
Dominic Thiem opět podával na druhý pokus a Rafael Nadal byl ve hře, jenže na konci krátké výměny poslal bekhendový úder podél pravé postranní čáry do autu. Alespoň to tak tedy vypadalo, rozhodčí ale zkontroloval stopu míče, který dopadl přesně na lajnu. Shoda.
30-40'
Rakouský tenista, který hraje své první finále Grand Slamu, musel jít přes druhé podání a Rafael Nadal se dostal do hry, jenže Dominic Thiem si nádherným diagonálním forhendem do pravého rohu otevřel prostor pro vítězný forhend podél levé postranní čáry.
30-30'
Rafael Nadal opět kvalitně returnoval k základní čáře, kterou Dominic Thiem nedokázal ubránit a poslal forhend do sítě.
15-30'
Dominic Thiem skvěle podal ven z kurtu a poté zahrál nabíhaný forhend ke vzdálenější levé čáře, který byl vítězný.
15-15'
Rafael Nadal předvedl parádní return, ke kterému přidal razantní forhend podél postranní čáry. Dominic Thiem měl, co dělat, aby na míč dosáhl, a nakonec ho poslal do autu.
0-15'
Dominic Thiem chtěl podat pod ostrým úhlem ven z kurtu, jeho podání ale bylo nepřesné. Následoval druhý servis, po kterém se Rafael Nadal dostal do hry. Výměna byla poměrně dlouhá a byla by ještě delší, kdyby Španěl neposlal obouručný bekhend do sítě.
3:2'
Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.
3:2'
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2'
Rafael Nadal skvěle podal na téčko a Dominic Thiem poslal forhendový return do sítě. Antukový král vede 3:2.
40-30'
Dominic Thiem předvedl forhendový return na tělo španělského tenisty, který bekhendový úder vyhodil za základní čáru.
40-15'
Rafael Nadal parádně podal a má dva gemboly.
30-15'
Dominic Thiem hodně dlouho úspěšně bránil základní čáru, jenže Rafael Nadal si poté krásným diagonálním úderem otevřel kurt a zahrál drop shot, který rakouský tenista sice doběhl, jenže forhend zahrál pouze do míst, kde stál jeho soupeř. Rafael Nadal toho využil a nádherným lobem k základní čáře ho přehodil!
15-15'
Rafael Nadal svému soupeři poslední úder dokonale oplatil, když mu podal na tělo a rakouský tenista return poslal do autu.
0-15'
Dominic Thiem předvedl dobrý return, který zamířil Rafaelovi Nadalovi pod nohy. Španěl vzápětí zahrál forhend do sítě.
2:2'
Rafael Nadal sice na returnu bojoval, jenže nakonec úspěšný nebyl, když poslední míč vyhodil do autu. Dominic Thiem na rozdíl od antukového krále potvrdil brejk a srovnal na 2:2!
40-A'
Dominic Thiem dobře podal a jeho soupeř returnoval do autu. Druhý gembol v řadě pro rakouského tenistu.
40-40'
Dominic Thiem se na podání dostal pod tlak a Rafael Nadal nádherným diagonálním bekhendem zahraným pod ostrým úhlem k levé postranní čáře opět srovnal na shodu.
40-A'
Dominic Thiem vzápětí opět fantasticky zaservíroval a po podání na téčko zaznamenal premiérové eso finále.
40-40'
Dominic Thiem dobře podal na tělo svého soupeře a Rafael Nadal tentokrát poslal return za základní čáru.
A-40'
Rakouský tenista netrefil téčko a tentokrát si dal na druhém podání záležet. Rafael Nadal předvedl dobrý return, po kterém se Dominic Thiem rozhodl pro bekhendový drop shot, jenže byl příliš krátký a skončil v síti. Brejkbol pro Rafaela Nadala!
40-40'
Dominic Thiem podruhé v řadě podával na druhý pokus a během tohoto gemu předvedl druhou dvojchybu. Shoda.
30-40'
Rafael Nadal nedokázal využít druhého podání svého soupeře a return hraný metr za základní čárou poslal do sítě.
30-30'
Dominic Thiem zásluhou razantních forhendových úderů rozběhal Rafaela Nadala, který poslední míč poslal do sítě.
30-15'
Dominic Thiem si díky pásce zopakoval první podání a parádně podal ven z kurtu. Rakouský tenista poté předvedl na síti dobrý forhendový volej, jenže Rafael Nadal ho parádně prohodil.
15-15'
Čtyřiadvacetiletý Rakušan tentokrát musel jít přes druhé podání, které bylo špatné. První dvojchyba finále.
0-15'
Dominic Thiem skvěle podal na tělo svého soupeře a poté si u levé postranní čáry doběhl pro vítězný forhend.
2:1'
Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.
2:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1'
Rafael Nadal musel jít přes druhý servis a Dominic Thiem se dostal do hry, která byla opět hodně dlouhá. Rakouský tenista měl na vrh a dokonale to potvrdil vítězným forhendem podél levé postranní čáry! Dominic Thiem předvedl rebrejk a snížil na 2:1!
30-40'
Dominic Thiem hodně chtěl hned první brejkbol proměnit, jenže jeho diagonální forhend byl tentokrát nepřesný.
15-40'
Dominic Thiem na konci dlouhého souboje úderů od základní čáry přelstil svého soupeře, když Rafaelovi Nadalovi zahrál do protipohybu krásný diagonální forhend, který dopadl přesně k levé postranní čáře a byl vítězný! Dva brejkboly pro rakouského tenistu!
15-30'
Dominic Thiem se po skvělém podání španělského tenisty ven z kurtu dokázal dostat do hry a navíc se zvládl bránit. Rafael Nadal hodně tlačil na svého soupeře, jenže poslední míč poslal do sítě.
15-15'
Světová jednička musela jít přes druhé podání a Dominic Thiem se pokusil o agresivní forhendový return, který byl příliš dlouhý a skončil daleko za základní čárou.
0-15'
Dominic Thiem na returnu předvedl fantastický forhendový úder, který zapadl přesně do pravého rohu kurtu. Rafael Nadal se snažil odpovědět úderem podél čáry, jenže ji minul.
2:0'
Rafael Nadal si počínal na returnu fantasticky a Dominic Thiem na konci dlouhé výměny opět chyboval, když míč poslal do sítě. Španělský tenista se ujal vedení 2:0 a má brejk v zádech!
40-15'
Rafael Nadal byl zahnán do kouta a měl, co dělat, aby ubránil základní čáru. Dominic Thiem měl vše připraveno pro vítězný úder podél levé postranní čáry, jenže ho nezvládl. Míč byl příliš dlouhý a Rafael Nadal má dva brejkboly!
30-15'
Rafael Nadal hrál hodně dlouho takticky do bekhendu Dominica Thiema, rakouský tenista ovšem tentokrát nechyboval a byl to naopak jeho soupeř, kdo vyhodil míč do autu.
30-0'
Dominic Thiem musel podávat na druhý pokus, čehož Rafael Nadal dokonale využil. Svého soupeře honil ze strany na stranu a poté zahrál fantastický forhendový drop shot.
15-0'
Rafael Nadal předvedl dobrý forhendový return a dostal Dominica Thiema pod tlak, který ho neustál a poslal míč do autu.
1:0'
Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.
1:0'
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0'
Rafael Nadal po ostrém podání na téčko předváděl velice agresivní hru a po třech forhendech na síti předvedl parádní volej. První vítězný míč ze strany španělského tenisty.
40-0'
Antukový král opět podával na druhý pokus a Dominic Thiem se tentokrát dostal do hry. Rakouský tenista se snažil bránit z forhendu, jenže hned druhý byl příliš dlouhý a minul vzdálenější levý roh kurtu.
30-0'
Španělský tenista musel jít přes druhé podání, po kterém Dominic Thiem nezvládl dobře return a poslal forhend do autu.
15-0'
Rafael Nadal začal finále na podání a Dominic Thiem se po jeho servisu dostal do hry. Hned první výměna zápasu byla poměrně dlouhá, jenže rakouský tenista vyhodil bekhend za základní čáru.
0:0'
Utkání právě začalo.
Oba finalisté se rozehrávají a za přibližně pět minut bude moci finále mužské dvouhry na Roland-Garros začít. Dokáže Dominic Thiem během svého prvního finále na Grand Slamu zastavit antukového krále?
Rafael Nadal je po Rogerovi Federerovi druhým tenistou, který na jednom Grand Slamu dosáhl jedenáctého finále, které začne za pár okamžiků.
Dominic Thiem právě nastupuje na Court Philippe-Chatrier a za ním světová jednička Rafael Nadal, který proti rakouskému tenistovi bude usilovat o jedenáctý titul Roland-Garros.
Dominic Thiem (AUT):

Dominic Thiem si poprvé v kariéře zahraje na Grand Slamu finále. Rakouský tenista doposud na okruhu ATP vyhrál 10 titulů a velmi zajímavé je, že hned 8 z nich získal na antuce. Dominator, jak se Thiemovi přezdívá, během letošního Roland-Garros ztratil na cestě do vysněného finále proti Nadalovi jen 3 sety.
Rafael Nadal (SPA):

Rafael Nadal bude proti Dominicovi Thiemovi usilovat o jedenáctý titul na Roland Garros, kde vyhrál 83 z celkového počtu 85 zápasů a oprávněně se mu přezdívá Král antuky. Španělského tenistu na antuce porazil od roku 2017 pouze jeden hráč, jeho nadcházející soupeř v boji o titul Dominic Thiem.
Roland-Garros po sobotním dámském finále, v němž triumfovala Simona Halepová, nabídne poslední zápas. Ve finále mužské dvouhry změří v neděli odpoledne síly Rafael Nadal a Dominic Thiem, kterého čeká téměř nesplnitelný úkol, porazit antukového krále, který je desetinásobným a úřadujícím šampiónem French Open. Dominic Thiem ovšem bude do finále vstupovat uvolněně, protože může jen překvapit. Na první pohled by se zdálo, že je rakouský tenista pod tlakem, jenže není sám, každý totiž očekává triumf Španěla.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.Klasická verze
Mobilní verze