Halepová - Stephensová | ONLINE | 9.6.2018 15:10 | French Open - ženy 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

French Open - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Simona Halepová : Sloane Stephensová - 9. června 2018   15:10

Ukončeno
Simona Halepová
26 let  168 cm  Rumunsko
2
3
6
6
Sloane Stephensová
25 let  170 cm  USA
1
6
4
1
Přenos se aktualizuje automaticky

To už je ze singlového turnaje žen na French Open vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera.
Simona Halepová se stává 49. tenistkou v Open éře, která se může pyšnit grandslamovým titulem.

Po čtyřiceti letech se může radovat také Rumunsko. Právě na French Open se naposledy prosadila až na vrchol rumunská tenistka a to Virginia Ruziciová.

Naopak pro Sloane Stephensovou to je po vítězném tažení loňským US Open první porážka v grandslamovém finále.
Tak přece se Halepová dočkala! Ve finále French Open přehrála ve třech setech Sloane Stephensová.

Ani ve čtvrtém finále to ale neměla Rumunka vůbec snadné. Velmi rychle ztratila úvodní set, který rozhodl jediný proměněný brejkbol americké tenistky. Také druhou sadu rozehrála o něco lépe Stephensová, která vedla 2:0, poté ale ztratila hned čtyři gemy v řadě a také kontrolu nad zápasem. Nasazené desítce se "podařilo" ztratit servis ve druhém setu dokonce třikrát a to už nemohla nechat světová jednička bez trestu.

Rozhodující třetí sada už byla zcela v režii Halepové. Dva proměněné brejkboly v úvodu setu přinesly vedení rumunské tenistce již 4:0. Následně se zlepšila také na servisu a zápas s přehledem dotáhla do vítězného konce.
Konec zápasu
6:1'
Simona Halepová je vítězkou French Open! Na závěr práskla světová jednička do prvního podání a to už bylo nad síly americké soupeřky. Stephensová zakončila finále nepovedeným returnem do sítě.
40-30'
Simona Halepová trefila první podání do středu kurtu, to podpořila ještě přesným forhendem a finální smečí si Rumunka zajistila mečbol!
30-30'
Halepová tentokrát musela použít také druhý servis. Stephensová se navezla do returnu, zatlačila soupeřku, která se za úderem do rohu kurtu jen poohlédla.
30-15'
Simona Halepová si připisuje v důležitém gemu vůbec své první eso ve finále.
15-15'
Rumunská tenistka musela nyní řešit return pod nohy. Stephensová se udržela ve hře a poté už si jen počkala na chybu soupeřky, který přišla vcelku rychle.
15-0'
Teď ale Simona Halepová podává na zisk grandslamového titulu! A začíná přímým bodem po servisu do středu dvorce.
5:1'
První podání se do kurtu nevešlo. Po druhém servisu dokázala Stephensová ukončit výměnu přesným bekhendem. První krok se tak Američance podařil splnit.
40-A'
Dlouhá výměna od základní lajny patřila Američance. Stephensová byla v obrovském tlaku a také po zásluze rozehru zakončila u sítě.
40-40'
Halepová returnovala přesně do rohu kurtu, ale soupeřku nepřekvapila. Od základní čáry se jí dařilo znovu bojovat co to jen šlo. Stephensová si šla k síti pro ukončení gemu, ale bekhendový volej netrefila přesně. Shoda.
30-40'
Také teď musela Halepová pořádně zabrat za koncovou lajnou. Stephensová šla s rizikem až na hranu a to se jí tentokrát vyplatilo.
30-30'
Pětadvacetiletá Američanka srovnává stav aktuálního gemu přímým bodem po servisu do středu kurtu.
30-15'
Halepová returnovala po lajně, následně ale diktovala tempo výměny Stephensová od základní čáry. Halepová dlouho vzdorovala, ale na umístěný bekhend už nestačila.
30-0'
Stephensová trefila první podání, ale hned druhý úder od základní lajny vyhodila Američanka do těsného autu.
15-0'
Sloane Stephensová se bude pokoušet ve třetím setu o zázrak. Záchrannou misi rozehrála Američanka aktivní hrou od základní lajny, míček v běhu ale dopadl z rakety Stephensová do zámezí.
5:0'
Konec přestávky, podávat bude Sloane Stephensová.
5:0'
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0'
5:0! Simona Halepová zakončila velmi důležitý gem přímým bodem po prvním servisu k boční lajně. Return americké tenistky se do kurtu nevešel.
40-15'
Světová jednička napálila první podání k boční lajně. Po chvíli přišel jen nečistý úder Američanky z forhendu do sítě.
30-15'
Simona Halepová se musela po čase také bránit. Nakonec se sklouzla k míčku, ale forhendem ho poslala jen do autu.
30-0'
První servis do středu kurtu nenadělal Američance příliš starostí. Od základní čáry je ale v posledních minutách jasně lepší Halepová a to potvrdila i nyní.
15-0'
Simona Halepová může potvrdit již druhý brejk ve třetí sadě. Na úvod returnovala Stephensová po lajně, ale Rumunka odpověděla nechytatelným bekhendem.
4:0'
Stephensová musela hrát proti brejkbolu přes druhé podání. Důležitou výměnu ukončila po přestřelce na síti Halepová parádním úderem nad hlavou. Rumunka je velmi blízko svému prvnímu grandslamovému titulu!
A-40'
Po pomalejším prvním servisu musela Halepová znovu bránit. Opět se jí podařilo vrátit neskutečné údery a v závěru měla také pořádný kopec štěstí, když před Stephensová nadzvedla míček páska.
40-40'
Po prvním servisu zámořské tenistky musela Halepová předvést další parádní obranu za koncovou lajnou. Halepová byla už téměř mimo hru, ale nakonec se natáhla pro míček a to už neočekávala Stephensová, která byla následně u úderu pozdě. Shoda.
30-40'
Sloane Stephensová musela hrát po dlouhé době také jen po druhém servisu. Halepová se navezla do returnu, ale míček dopadl až v autu.
30-30'
Další maratonskou výměnu od základní lajny zvládla lépe Rumunka. Stephensová netrpělivě vyhodila míček do autu.
15-30'
Sloane Stephensová se musela vracet pro return křížem. Následně diktovala tempo výměny od základní lajny, ale Halepová se dostala z obrany do útoku, ale to nestačilo. Stephensová v kritické pozici daleko vedle postranní lajny vytáhla nechytatelný bekhend křížem.
15-15'
Po servisu do středu kurtu reagovala Halepová pevnou obranou. Stephensová zkoušela vše co šlo, ale na soupeřku neměla. Nakonec se Američance nepovedl kraťas.
0-15'
Sloane Stephensová je ve třetím setu v kritické situaci. Ztrácí tři gemy, ale nyní se může alespoň přiblížit při vlastním servisu. Američance se dařilo soupeřku rozpohybovat a po přechodu k síti také udolat přesným forhendem.
3:0'
Konec přestávky, podávat bude Sloane Stephensová.
3:0'
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0'
První podání rumunské tenistky skončilo v autu. Po druhém servisu útočila hned po returnu Stephensová. Halepová dokázala stabilizovat hru a mohla také zaútočit. Nakonec ale rozhodla páska, který nechala úder Američanky na její polovině. Brejk je potvrzen!
40-30'
Halepová ale reaguje na vyrovnaný stav agresivním bekhendem křížem, na který už Stephensová odpověď nenašla.
30-30'
Světová jednička se prezentovala prvním servisem na tělo soupeřky. Následně Rumunka hrála forhendem jen o pásku, ale to Stephensová nevyrušilo a zdá se, že je z krize venku. Srovnáno.
30-15'
Simona Halepová přidala tvrdé podání do středu kurtu. Stephensové se vydařil return a následně už Rumunka zahrála lehce do autu.
30-0'
Také další return americké tenistky míří daleko do autu a Stephensová je zcela mimo hru.
15-0'
Simona Halepová může při vlastním servisu odskočit již na tři gemy. Od základní lajny se jí daří donutil soupeřku k chybě. V posledních minutách patří dvorec jednoznačně Rumunce.
2:0'
Stephensové se podařilo trefit první podání, Halepová ale výtečně returnovala křížem, k tomu přidala světová jednička i úder po lajně a brejk je na světě.
40-30'
Americká tenistka přepálila první podání snad pět metrů do autu. Po druhém podání se musela Stephensová bránit. Bekhendem po lajně chtěla změnit ráz výměny, ale míček vypadl do deblového území. Brejkbol pro Rumunku.
30-30'
Stephensová musela hrát jen přes druhé podání. Halepová returnovala křížem, poté ale musela spěchat pro úder k opačné straně. Vítězným bekhendem srovnala Stephensová krok se soupeřkou.
30-15'
Světová desítka zkoušela zkrátit hru, ale Rumunka byla připravená. Následně Stephensová vyhodila z kurtu bekhend.
15-15'
Americká tenistka pokračovala prvním servisem ven z kurtu. Další maratonskou výměnu od základní čáry rozhodla Stephensová těsným úderem do autu.
0-15'
Stephensová se na úvod druhého gemu ve třetí sadě prezentovala parádním forhendem po lajně.
1:0'
Stephensová returnovala velmi razantně k základní lajně. Halepová si dokázala s míčkem poradit, poté se dokonce přesunula k síti, kde ještě výměnu nezakončila po vynikající obraně Stephensová, ale následně už Američanka nedosáhla na umístěný forhend do rohu dvorce.
40-30'
Simona Halepová velmi rychle otočila první gem ve svůj prospěch. Od základní lajny chybovala Stephensová daleko do zámezí.
30-30'
Delší výměna od základní lajny dlouho vypadala ve prospěch Stephensové, ale Halepová skvěle zaútočila bekhendem po lajně a podařilo se jí srovnat.
15-30'
Teď už se z fiftýnu ve třetí sadě raduje také Halepová.
0-30'
Halepová se dostala po prvním podání do výhodnější pozice, ale finální forhend po lajně pohltila síť.
0-15'
Do třetího setu vstupuje na podání Simona Halepová. Světová jednička našla prvním servisem středu kurtu, následně ale od základní čáry poslala lehký forhend do sítě.
0:0'
Po druhé sadě se obě tenistky odebraly do útrob stadionu. Začátek rozhodujícího dějství se tak o něco protáhne.
6:4'
Po prvním servisu přišel nepříliš povedený return do středu kurtu, ale Stephensová ledabyle vyhodila bekhend daleko do autu. O šampionce French Open tak rozhodne až třetí sada.
40-30'
Halepová má setbol! Od základní čáry dvěma přesnými údery dokázala soupeřku pořádně rozběhat a ta poté ve skluzu zahrála pouze do sítě.
30-30'
Sloane Stephensová se prezentovala prudkým prvním servisem, ale o fiftýn se bojovalo znovu až od základní lajny. Tentokrát se nepodařilo udržet krok Halepové.
30-15'
S prvním servisem do středu kurtu neměla Rumunka velké potíže. Stephensová měla následně zcela otevřený kurt, ale míček poslala jen do deblového pásu.
15-15'
Stephensové vyletěl první servis do autu. Po druhém podání returnovala Rumunka po lajně, následně se dařilo světové jedničce udávat ráz výměny od základní lajny. Vyšťavená Stephensová zahrála nakonec v běhu jen do autu.
0-15'
Sloane Stephensová servíruje proti ztrátě druhé sady. Američanka rozehrála důležitou hru v dnešním finále tvrdým forhendem po lajně na který reagovala Halepová jen přetaženým úderem do autu.
5:4'
Konec přestávky, podávat bude Sloane Stephensová.
5:4'
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4'
Stephensová se vypořádala se servisem na tělo, následně ještě doběhla u pravé postranní lajny přesný forhend soupeřky, ale k další odpovědi se již nedostala.
40-30'
Šestadvacetiletá Rumunka byla v ofenzivním postavení po prvním servisu. Po přechodu k síti si nechala míček ještě dopadnout a poté ho skvěle uklidila mimo dosah soupeřky.
30-30'
Halepová musela hrát jen po druhém servisu. Stephensová předvedla prudký return, ale na soupeřku nestačil. I nadále se dařilo Američance útočit a až nakonec po velkém boji přišel nepřesný úder Halepové.
30-15'
Světová jednička přidala další kvalitní první podání, ale výměnu se jí nedokázalo ukončit ještě v počátku. Následně od základní čáry však vymetla bekhendem přesně roh kurtu.
15-15'
Simona Halepová se opřela do prvního servisu, poté se ale nevypořádala s dvěma údery do bekhendu.
15-0'
Každý ztracený gem na servisu by už ve druhé sadě znamenal velké potíže. To ví i Halepová a po prudkém forhendu do rohu kurtu jde do vedení.
4:4'
Vítězce loňského US Open sedl první servis i tentokrát. Halepová se dlouho bránit, Rumunka dokázala vrátit vynikající údery, ale na přesný bekhend křížem už odpověděla jen chybou. Ve druhé sadě je srovnáno.
30-40'
Sloane Stephensová našla prvním servisem místo u středové lajny. Následně ale od základní čáry přestřelila forhendem celý dvorec až do autu.
15-40'
Ale Halepová se na returnu nevzdává. Vynikajícím prvním úderem po servisu se dostává do gemu.
0-40'
Stephensové se znovu povedlo prvním servisem zatlačit soupeřku. Když už se zdálo, že by mohla zaútočit také Halepová, tak přišla její chyba z forhendu.
0-30'
Vůbec první eso zápasu. Halepová se marně natahovala za umístěným servisem do středu kurtu.
0-15'
Sloane Stephensová může při vlastním servisu dorovnat stav druhého setu. Americká tenistka přitvrdila od základní lajny a po chybě soupeřky jde do vedení.
4:3'
Konec přestávky, podávat bude Sloane Stephensová.
4:3'
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3'
A také Simona Halepová bleskově ztrácí gem na servisu. Stephensová dokázala velmi rychle odpovědět na nepřesvědčivé výkony na podání a nechytatelnými returny se vrací do boje o druhou sadu.
0-40'
Simona Halepová vyhodila opět první podání jen do autu. Stephensová si přišla pro return, rychle zatlačila soupeřku dvěma údery k postranním čárám a forhendem zakončila výměnu. Tři brejkboly také pro Američanku.
0-30'
Teď musela Simona Halepová sáhnout i po druhém podání. Po něm přišel tvrdý return Američanky pod nohy servírující tenistky.
0-15'
Simona Halepová však teď rozehrála gem při vlastním servisem nevynucenou chybou do sítě.
4:2'
Brejk pro Halepovou. Světová jednička využívá momentálního výpadu Američanky a jde do vedení již o dva gemy.
40-30'
Americká tenistka trefuje i nadále první servisy, ale Halepová výrazně zlepšila obranu a i v tomto gemu bude mít k dispozici brejkbol. Úder Stephensové se přes pásku nedostal.
30-30'
Halepová returnovala znovu křížem, poté se ještě natáhla za umístěným forhendem, ale ten už do kurtu nedostala.
30-15'
Stephensová riskovala od základní lajny, ale na soupeřku nestačila. Halepová se dostává postupně do pohody a nyní to potvrdila vítězným forhendem.
15-15'
Stephensová jen těsně netrefila první podání do vymezeného prostoru. Po druhém servisu ale přišel nebezpečný return křížem na který reagovala Američanka jen chybou.
0-15'
Sloane Stephensová se dostává do zcela jiné pozice, tentokrát musí ve druhém setu dotahovat vedení soupeřky. Vítězka loňského US Open byla o něco aktivnější od základní lajny, ale ani Halepová se nevzdala bez boje. Nakonec ale forhend světové jedničky dopadl do autu.
3:2'
Konec přestávky, podávat bude Sloane Stephensová.
3:2'
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2'
První podání skončilo jen v síti. Po druhém servisu rumunské tenistky však přišel jen mizerný return Stephensové daleko do autu. Po dvou čistých hrách se Halepová dokonce dostává ve druhém setu do vedení.
40-0'
Teď Halepová naprosto vládne na dvorci. Po prvním servisu snadno ukončila výměnu bekhendem po lajně.
30-0'
Menší krize americké tenistky pokračuje. Tentokrát se Stephensová nedokázala natáhnout pro úder do protipohybu.
15-0'
Simona Halepová je zpět ve hře o druhou sadu. Při vlastním servisu si vedla znovu agresivně a to na Stephensovou stačilo.
2:2'
Stephensová trefila první podání do středu kurtu, poté si došla pro úder do forhendu, ale míček netrefila ideální a míček skončil jen v deblovém území.
40-0'
Sloane Stephensová musela opět spěchat za returnem po lajně. Američance se tentokrát už podařilo stabilizovat hru od základní lajny, ale přece jen přišla nevynucená chyba do sítě a Halepová bude mít hned tři možnosti na brejk.
30-0'
Stephensová poslala prvním podání jen lehce do sítě. Po druhém servisu se také nehrálo, páska míček odhodila daleko do zámezí.
15-0'
Pětadvacetiletá Američanka rozehrála čtvrtou hru druhé sady servisem do středu kurtu. Následně se ale musela vypořádat s umístěným úderem po čáře. Tlak Halepová zakončila další nekompromisní smečí.
1:2'
Konec přestávky, podávat bude Sloane Stephensová.
1:2'
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2'
Halepové se povedl první servis do středu kurtu, k tomu světová jednička přidala i přípravný forhend po lajně a zakončení u sítě volejem do opuštěné části kurtu.
40-30'
Tentokrát byla výrazně aktivnější hráčkou Stephensová a bylo to znát. Halepová po chvíli chybovala do sítě.
40-15'
Stephensová se prezentovala vynikajícím returnem k základní lajně. Halepová si to ale namířila k síti, kde výměnu zakončila smečí.
30-15'
Halepová se musela znovu obejít bez prvního podání. Stephensová returnovala bekhendem po lajně, následně přidala dva obranné údery a poté už Američanka nestačila.
15-15'
Tentokrát se první podání nevydařilo. I po tom druhém se ale dostala Halepová do ofenzivního postavení. Nic z něj ale nevytěžila, Stephensová se lehce ubránila a poté donutila Rumunku k chybě.
15-0'
Simona Halepová rozehrála gem na servisu aktivní hrou, přechodem k síti a volejem, který dopadl přesně do rohu kurtu. Stopu míčku byl překontrolovat i umpirový rozhodčí.
0:2'
Pětadvacetiletá Američanka si rozpohybovala soupeřku za základní lajnou, ta se ještě zmohla na několik nebezpečných úderů, ale ten nejdůležitější skončil jen v síti. Brejk je potvrzen.
30-40'
Sloane Stephensová si pomohla v kritický okamžik přímým bodem po prvním servisem ven z kurtu.
30-30'
První podání k boční lajně příliš škody nenadělalo. Následně se ale Stephensová opřela do bekhendu a ani pohyblivá Halepová na míček nedosáhla.
30-15'
Halepová se opřela do returnu, ale na Stephensová si nepřišla. Nepřišla si na ní ale po přeběhu k síti, kde jí Američanka parádně prohodila.
30-0'
Stephensové se podařil první servisem do středu kurtu, ale velmi rychle přišla také chyba americké tenistky. Nadějné vedení pro světovou jedničku.
15-0'
Sloane Stephensová může hned na úvod svého představení na servisu ve druhém setu potvrdit brejk. Američanka zahájila důležitou hru bekhendem o pásku, následně přestřelku od základní lajny ale ukončila vyhozeným forhendem křížem.
0:1'
Halepová znovu diktovala výměnu od základní lajny. Opět se ale dlouho nedařilo světové jedničce ukončit výměnu. Po přechodu k síti si s Halepovou pohrála páska, následný lob už nedokázala Rumunka vrátit do hry.
40-A'
Sloane Stephensová byla ve hře, dokázala dlouho vzdorovat velkému tlaku světové jedničky. Halepové se však nedařilo výměnu zakončit a tak za to vzala Stephensová. Američanka doběhla kraťas a poté zakončila výměnu forhendem.
40-40'
Halepové se podařilo první podání, k tomu přidala i milimetrový forhend po lajně a Američanka se za míčkem už jen smutně ohlédla. Shoda.
40-A'
Do servisem do středu kurtu měla více ze hry Halepová. Od základní lajny ale také v tlaku přidala nevynucenou chybu do sítě a Stephensová má již třetí brejkbol.
40-40'
A Simona Halepová odvrací velmi rychle i druhý brejkbol. Stephensová se nezmohla ani na return. Shoda.
30-40'
První podání Rumunky dopadlo do středu kurtu. Následně přišla zbytečná chyba Stephensové bekhendem do sítě.
15-40'
Američanka se prezentovala další kvalitní obranou a nechytatelným bekhendem po lajně. Hned v úvodním gemu druhé sady jsou tady dva brejkboly.
15-30'
Stephensová vytáhla povedený return křížem, Halepová musela před míčkem couvat a v záklonu zahrála jen do autu.
15-15'
Po servisu na tělo dokázala Stephensová držet krok se soupeřkou od základní lajny. Nakonec jí dokonce předčila a velmi rychle srovnává stav.
15-0'
Druhou sadu rozehraje na servisu Simona Halepová. Světová jednička mohla pustit přetažený return Američanky do autu.
3:6'
Sloane Stephensová vyhodila první podání daleko do autu. Po druhém servisu returnovala Halepová o poznání lépe než před malou chvíli. Od základní lajny chybovala světová jednička bekhendem jen do deblového území a první sada tak jde na konto Stephensové.
40-A'
Sloane Stephensová si servisem na tělo soupeřky vypracovala první setbol! Return Rumunky nedoletěl ani k síti.
40-40'
Pětadvacetiletá Američanka si dokonale poradila se soupeřkou úderem do protipohybu. Halepová se ještě vrátila pro míček, ale přes pásku ho už nedostala. Shoda.
40-30'
Sloane Stephensová v důležitý moment trefila tvrdé první podání do středu kurtu. Následně se ale dostala pod obrovský tlak Halepové. Ta si došla sebevědomě na síť pro svůj vůbec první brejkbol.
30-30'
Po servisu ven z kurtu přišla znovu nátlaková hra od Halepové. Také Stephensová ale umí pořádně bránit, tuhý boj od základní lajny nakonec skončil nepřesným forhendem americké tenistky.
15-30'
Světová desítka měla parádní pozici po trochu vyšším returnu soupeřky a forhendem jí také proměnila ve fiftýn.
15-15'
Zámořské tenistce se podařilo zkrátit hru. Halepová už startovala za míčkem, ale ten se na pásce rozhodl skončil na americké polovině.
0-15'
Sloane Stephensová servíruje na zisk první sady finálového zápasu. Halepová se dokázala vypořádat s tlakem po podání, poté ale výměnu nezavršila jasným forhendem ze středu kurtu. Američance se podařilo ubránit kvalitním forhendem po lajně a následně utavená Halepová přepálila úder do autu.
3:5'
Světová jednička si připravila pozici pro útok prvním servisem do středu kurtu. Následně si přišla blíže k síti ke kratšímu returnu a výměnu zakončila tvrdým forhendem.
40-30'
Stephensová se ale ještě drží ve hře povedeným returnem po lajně.
40-15'
Halepové se daří první servisy. I tentokrát dokázala Stephensovou rychle dostat pod tlak a Američanka ve skluzu už míček nedokázala odehrát přesně na polovinu soupeřky.
30-15'
Po dalším servisem do středu kurtu se ale Stephensová dostala zničehonic do ofenzivní pozice, kterou dokázala forhendem po lajně využít.
30-0'
I nyní se světové jedničce podařil první servis. Po něm měla právě Halepová více ze hry a Stephensová pod tlakem přetáhla forhend do autu.
15-0'
Simona Halepová podává proti ztrátě prvního setu. Také Rumunka zahajuje gem přímým bodem po prvním servisem do středu kurtu.
2:5'
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
2:5'
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5'
První servis napálila Stephensová jen do sítě. Od základní čáry diktovala tempo výměny právě Američanka. Úderem křížem si připravila pozici pro finální forhend po čáře.
30-40'
Po prvním podání do středu kurtu se sice Halepová opřela do returnu, více než v předcházejících výměnách, ale míček skončil v autu.
30-30'
Sloane Stephensová dokázala skvěle umístit úder z forhendu do protipohybu rumunské tenistky.
30-15'
Sloane Stephensová vyhodila první podání daleko do autu. S druhým servisem měla potíže hned při nadhozu. Halepová returnovala jen vysokým úderem do vzdálenějšího rohu. Rumunka jen vracela vysoké údery na polovinu soupeřky a té už nestačila síla a tak míček skončil mimo kurt.
15-15'
Zámořská tenistka byla pod tlakem daleko za základní lajnou. Nakonec se ale radovala ze zisku fiftýnu po další nevynucené chybě světové jedničky.
15-0'
Sloane Stephensová zahájila důležitý gem při vlastním podání přesnými bekhendy. Halepová se ale zvládla ubránit a nakonec si počkala na chybný kraťas Američanky.
2:4'
První podání do středu kurtu skončilo v autu. Stephensová musela couvat před úderem pod nohy, míček ještě dokázala zasáhnout raketou, ale přes pásku ho už nedostala.
40-30'
První podání rumunské tenistky skončilo v síti. Po druhém servisu přišel kvalitní return k základní čáře. Halepová dlouho nemohla ukončit výměnu, ale nakonec dokázala donutil Stephensovou k úderu jen do sítě.
30-30'
Halepová zatlačila Američanku servisem na tělo. Od základní lajny ale převzala iniciativu Stephensová a nechytatelným forhendem křížem srovnala stav.
30-15'
Simona Halepová se opřela do prvního podání, ale následně musela rychle spěchat za returnem po lajně. Také světová jednička se dopustila chyby.
30-0'
Delší výměna od základní lajnou končí po chybě americké tenistky z forhendu.
15-0'
Pokud chce ještě Simona Halepová pomýšlet na obrat v prvním setu musí bezpodmínečně nyní uhrát gem při vlastním podání. Na úvod přešla k síti a získala první fiftýn.
1:4'
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
1:4'
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4'
Sloane Stephensová servírovala do středu kurtu a poté dlouhé době přišel také nepřesný return. Zámořská hráčka tak potvrzuje získaný brejk a v prvním setu finálového utkání French Open vede již o tři gemy.
30-40'
Po prvním servisem do středu kurtu se dostala více do hry právě Rumunka. Halepová diktovala ráz výměny, dokázala také rozpohybovat soupeřku a bekhendem po lajně stavila úspěch.
15-40'
Sloane Stephensová přidala tvrdé první podání do středu kurtu. Následně dokázala soupeřku pořádně rozběhat ze strany na stranu. Už to vypadalo, že je Halepová bez šance, ale hned tři fantastické údery dokázala neskutečně vrátit. Následně ale zkazila lehčí úder do sítě.
15-30'
První podání na tělo soupeřky skončilo v těsném autu. Teď ale po druhém servisu chybovala velmi rychle forhendem také Stephensová.
0-30'
Zámořská tenistka měla opět navrch od základní čáry. Halepová se zatím nemůže dostat do tempa a přidává jen další nevynucenou chybu.
0-15'
Sloane Stephensová může při vlastním servisu potvrdit brejk z předešlé hry. Výměna od základní čáry více vyhovovala Stephensové, která si znovu trpělivě počkala na chybu soupeřky.
1:3'
První podání odmrštila páska do autu. Po druhém servisu přidala Američanka další kvalitní returnu, tentokrát pod nohy soupeřky. Halepová dokázala stabilizovat hru po nepříjemném returnu, ale následně zahrála forhendem jen do sítě a o gem přichází.
30-40'
Světová jednička vyhodila první podání až za vymezené území. Stephensová returnovala tvrdě po lajně a velmi rychle si vybojovala první brejkbol finálového utkání.
30-30'
Simona Halepová si pomohla prvním servisem do středu kurtu, ale následně musela bojovat o fiftýn od základní lajny. Vůbec poprvé si to jedna z hráček namířila k síti. Byla to Halepová a přesnou smečí ukončila výměnu.
15-30'
Halepová našla prvním servisem jen pásku. Po druhém podání byla znovu Rumunka aktivnější tenistkou na dvorci, ale nedůrazné údery se dařilo Stephensové dlouho vracet. Halepová více a více riskovala, až přišel další nepřesný úder do autu.
15-15'
Rumunská tenistka napálila první podání pouze do sítě. S druhým servisem si Stephensová věděla rady, následně se vypořádala i s přesným úderem k základní lajně. Stephensová vydržela tlak Halepové a ta nakonec chybovala forhendem.
15-0'
Simona Halepová musí v prvním setu při svém servisu dotahovat vedení soupeřky. Světová jednička rozehrála gem aktivní hrou od základní lajny, tlačila Američanku bekhendem a vše zakončila milimetrovým forhendem křížem.
1:2'
Konec přestávky, podávat bude Simona Halepová.
1:2'
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2'
První podání do středu kurtu jen těsně minulo boční lajnu. I po druhém servisu se ale podařilo Stephensové soupeřku pořádně zatlačit. Halepová se marně natahovala na tvrdý bekhend křížem a i třetí gem finále jde na konto podávající tenistky.
30-40'
Stephensová si rozpohybovala soupeřku daleko za základní čárou, byla ve výrazně aktivnější pozici, ale míček finálním úderem poslala forhendem do autu.
15-40'
Sloane Stephensová si pomohla prvním servisem do středu kurtu, poté ale musela Američanka ještě zabrat ve výměně od základní čáry. Halepová však tlaku podlehla.
15-30'
Delší výměnu od základní lajny bere na své konto servírující tenistka.
15-15'
Stephensové se nemohla opět spolehnout na první podání. Rumunka returnovala křížem a tím dokázala soupeřku dokonale zaskočit. Stephensová se totiž jen natahovala k míčku a úder už do kurtu nedostala.
0-15'
Sloane Stephensová rozehrála gem nepřesným prvním servisem. Po druhém podání ale returnovala světová jednička jen za koncovou lajnu.
1:1'
První podání rumunské tenistky se nevešlo do kurtu. Stephensová returnovala pomalejší druhé podání krížem, ale Halepová byla připravena. Maratonskou výměnu od základní lajny se dařilo ovládat Američance, ale Halepová předvedla svou pověstnou obranu a po chybě Stephensové do sítě gem končí.
A-40'
Simona Halepová musela použít druhé podání. Stephensová si přišla blíže do kurtu pro return, který ale následně dopadl jen do autu.
40-40'
Šestadvacetiletá Rumunka se dostala pod tlak i po svém prvním servisu. Za základní lajnou ale dokázala dlouho vzdorovat, když už to vypadalo, že by mohla také zaútočit, tak finální úder po lajně napálila do pásky. Shoda.
40-30'
Simona Halepová přetáhla první podání do těsného autu. Po druhém servisu útočila Američanka returnem kížem. S tím si ale Halepová poradila a následně už přišel jen nečistý úder Američanky.
30-30'
I další první podání se vydařilo. Přestřelku od základní lajny měla dlouho pod kontrolou servírující tenistky, ale Stephensová dokázala opět překvapivě forhendem udeřit.
30-15'
Halepová napálila první podání do středu kurtu. Následně musela rychle spěchat ze strany na stranu pro přesné údery Stephensové. Američanka ale v tlaku poslala forhend do autu.
15-15'
Další delší výměna od základní lajny. Stephensová držela krok, opět se udržela ve hře a po přechodu z obrany do útoku zakončil výměnu forhendem po lajně.
15-0'
Také Simona Halepová se poprvé představí na servisu. Rumunská tenistka si počkala na pomalejší return, našla bekenhdem roh kurtu a Stephensová už hrála jen do autu.
0:1'
Po servisu do středu kurtu se snažila Halepová rozběhat soupeřku, ale Stephensová se nedala, dokázala se rychle ubránit a kontraúderem po lajně ukončila celý gem.
15-40'
Tentokrát už se muselo hrát přes druhý servis. Ten Američanka zahrála na tělo soupeřky, Halepová diktovala tempo výměna a také ona donutila Stephensovou k chybě.
0-40'
Sloane Stephensová se opět mohla spolehnout na první podání. Halepová se sice udržela ve hře, ale od základní lajny vytvořila další chybu.
0-30'
Americká hráčka trefila první podání do středu kurtu a Halepová se zmohla jen na dlouhý return do autu.
0-15'
Sloane Stephensová vstupuje do svého druhého grandslamového finále na servisu. Američanka zvolila na úvod podání na tělo soupeřky. Výměna od základní lajny skončila až po přetaženém forhendu rumunské tenistky.
0:0'
Utkání právě začalo.
Servisem vstoupí do finálového střetnutí Sloane Stephensová.
Simona Halepová i Sloane Stephensová už jsou na kurtu Philippe Chatriera. Po krátkém rozehrání může souboj o Pohár Suzanne Lenglenové, který patří vítězkám French Open, začít.
Již třikrát nezvládla Simona Halepová dotáhnout grandslamové finále do vítězného konce. Na French Open se jí to "povedlo" už dokonce dvakrát. V roce 2014 nestačila ve třech setech na Marii Šarapovovou, ve stejném počtu setů byla nad síly rumunské tenistky také Jelena Ostapenková v loňském roce. Další nevydařené finále odehrála Halepová letos koncem ledna na Australian Open, kde podlehla v boji o vytouženou grandslamovou trofej Dánce Caroline Wozniacké.

To Sloane Stephensová je na tom o mnoho lépe. Hned první a zatím jedinou účast v grandslamovém finále proměnila v zisk titulu. Na US Open v roce 2017 sestřelila krajanku Madison Keysovou 6:3 a 6:0.
Vítězky posledních deseti ročníků French Open

2017 – Jelena Ostapenková (LAT)
2016 – Garbiňe Muguruzuová (ESP)
2015 – Serena Williamsová (USA)
2014 – Maria Šarapovová (RUS)
2013 – Serena Williamsová (USA)
2012 – Maria Šarapovová (RUS)
2011 – Li Na (CHN)
2010 – Franchesca Schiavoneová (ITA)
2009 – Světlana Kuzněcovová (RUS)
2008 – Ana Ivanovičová (SRB)
Bilance vzájemných zápasů

Ze sedmi vzájemných střetnutí jen dvakrát odcházela z kurtu spokojenější Američanka. Navíc poslední čtyři zápasy ovládla Simona Halepová bez ztráty jediného setu.

Před čtyřmi lety si Halepová zajistila postup přes Stephensovou do čtvrtfinále French Open. Také oba loňské duely dopadly mnohem lépe pro aktuální světovou jedničku. Na tvrdém povrchu ve Washingtonu a v Cincinnati deklasovala Halepová svou soupeřku ve dvou setech, v prvním případě jí dokonce nadělila ve druhém dějství kanára.
Sloane Stephensová

Sympatická Američanka se letos potýká s kolísavou formou. Na prvním grandslamu sezony musela turnaj opustit již po prvním zápasu, ve kterém nestačila na Číňanku Šuaj Čang. Po nepřesvědčivých výsledcích v úvodu roku ale překvapila na domácím podniku v Miami. S velmi těžkým losem se popasovala jak nejlépe mohla, cestou k prvnímu letošnímu titulu si poradila s Muguruzaovou, Kerberovou, Azarenkovou a závěr ve finále s Jelenou Ostapenkovou.

Stephensové se v Paříži tradičně nedařilo. Z šesti předešlých účastí se nejdále probojovala jen do osmifinále. Loni na French Open Američanka kvůli dlouhotrvajícímu zranění levé nohy nestartovala.

Letos je to ale z pohledu rodačky z floridského Plantationu zcela jiný příběh. V šesti odehraných zápasech ztratila jen jediný set! Stephensová využila zaváhání favoritek v její části turnajového pavouka a prolétla až do finále. Nejvíce Američanku potrápila Italka Camila Giorgiová, která mohla ve třetím setu zápas dokonce dvakrát ukončit při vlastním servisu, ale důležitou hru vždy prohrála a nakonec podlehla Stephensové 6:8. Postupem do finále si Američanka zajistila posun světovým žebříčkem. Jisto jistě se již v pondělním vydání posune na své kariérní maximum a to čtvrté místo.
Simona Halepová

Aktuální světová jednička prožívá vynikající sezonu. Až k trofeji se však prokousala jen jednou. Hned v úvodu sezony nedala soupeřkám šanci na turnaji v čínském Šen-čenu, ve finálovém klání přehrála Kateřinu Siniakovou ve třech setech. Od té doby posbírala spoustu bodů za finále na Australian Open, semifinále v Dauhá i Indian Wells, ale na další triumf zatím šestadvacetiletá rumunská tenistka čeká.

Šestadvacetiletá rodačka z východorumunské Constanty startuje na French Open již podesáté. A dnes jí čeká třetí finálový boj. Předešlé dva přímé zápasy o grandslamový titul však Halepová nezvládla. V roce 2014 prohrála ve třech setech s Marií Šarapovovou, loni poté měla skvěle rozehrané finále proti Jeleně Ostapenkové, ale ani vedení o set k trofeji nedotáhla.

Simona Halepová neměla letos vůbec snadnou cestu do finále. Již v prvním kole s Alison Riskeovou musela otáčet zápas ze stavu 0:1 na sety. Následně ale vyprovodila z kurtu zcela jednoznačně Petkovicovou i nebezpečnou Elise Mertensovou. Skutečné zkoušky ale přišly až od čtvrtfinále. Angelique Kerberová se však musela rozloučit s turnajem po třísetové porážce. Semifinálovým vítězstvím nad Garbiňe Muguruzaovou si Rumunka zajistila post světové jedničky i po druhém letošním grandslamu.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce tenisu. Letošní French Open dnes čeká jeden vrcholů! Ve finálovém boji se o grandslamový triumf utká Rumunka Simona Halepová se Sloane Stephensovou z USA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
Články odjinud