Muži -  ONLINE PŘENOS -  Matteo Berrettini : Rafael Nadal - 28. ledna 2022   04:45

6

Ve finále se Rafael Nadal v neděli utká s vítězem utkání Medveděv – Tsitsipas.
Je konec! Rafael Nadal předvedl další vynikající výkon a poráží Berrettiniho po setech 6:3, 6:2, 3:6 a 6:3. Hned v úvodu prvního setu vzal Nadal soupeři podání a první sadu bez problémů dopodával. Ve druhém setu rozjel Nadal parádní tenis a rychle vedl už 4:0. Berrettini se ale postupně začal zlepšovat. Přesto Nadal ovládl druhý set poměrem 6:2. V úvodu třetí sady zvládl Berrettini dva těžké gemy na podání, do stavu 3:3 držel s Nadelem vyrovnaný krok, poté vzal soupeři podání a set dopodával. Rafael Nadal se ale rychle zlepšil, ve čtvrtém setu už opět podával skvěle a počkal si na šanci. Ta přišla za stavu 4:3, kdy Nadal využil druhý brejkbol a následně si dokráčel pro postup.
Konec zápasu
3:6
Je konec! Rafael Nadal využívá svůj první mečbol a postupuje do svého šestého finále na Australian Open!
15-40
Rafael Nadal má dva mečboly! Španěl se postupně tlačil do útoku až dokráčel k síti. Berrettini se pokusil o bekhendový prohoz, ale jeho úder zastavila páska!
15-30
Matteo Berrettini chtěl změnit rytmus výměny forhendem po čáře, ale nesrovnal se k úderu a vyhodil míček do autu.
15-15
Po skvělém podání ven z dvorce se Nadal vydal k síti a bekhendovým volejem trefil otevřený kurt.
15-0
Pouť za potvrzením postupu začíná Nadal dvojchybou.
3:5
Druhý brejkbol už Rafael Nadal využívá, bere soupeři podání a za stavu 5:3 půjde podávat na postup do finále Australian Open 2022.
40-A
Jenže Berrettini opět chybuje z forhendu a nabízí Nadalovi druhý brejkbol!
40-40
Neskutečná výměna se šťastným koncem pro Itala! V nejdelší výměně dnešního souboje měl Berrettini dvakrát velké štěstí, že jeho úder přeletěl přes síť. Nadal posledním úderem těsně minul čáru.
30-40
Rafael Nadal má brejkbol! Berrettini měl po skvělém podání na raketě vítězný forhend, ale trestuhodně jej poslal do sítě!
30-30
Nadal kouše! Španěl se vysokým returnem dostal do výměny, připravil si útok a došel si pro vítězný forhend.
30-15
Berrettini to sehrál skvěle. Už to vypadalo, že Nadal svého rivala prohodí, ale Berrettini vytáhl z rukávu skvělý volej na čáru.
15-15
Španěl trefil return po druhém podání k základní čáře. Ital musel couvat a bekhendem vůbec netrefil kurt.
15-0
Matteo Berrettini zahajuje další gem esem.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Matteo Berrettini.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Rafael Nadal zvládl náročný gem na servisu a i přes dvě zbytečné chyby si drží podání. Španěl tak vede 4:3.
30-40
Rafael Nadal v pravou chvíli trefuje eso a má gembol!
30-30
Ital dostal dárek v podobě kratšího úderu do forhendu, ale šanci zahodil úderem do sítě.
30-15
Po dalším vydařeném podání chtěl Nadal ukončit výměnu forhendem po čáře, ale zbytečně chyboval. Berrettini cítí šanci.
15-15
Španěl si rychle pomohl vynikajícím podáním.
15-0
Nadal hrál forhend do protipohybu soupeře, ale jeho úder dopadl do těsného autu.
3:3
Matteo Berrettini ukončuje šestý gem čtvrté sady esem, drží si podání čistou hrou a srovnává na 3:3
40-0
Ital pokračuje přímým bodem a má tři gemboly.
30-0
Nadal chtěl změnit tempo křížným bekhendem, ale ten se mu vůbec nepovedl. Španěl poslal míček jen do sítě.
15-0
Berrettini si připravil pozici výborným podáním a následným forhendem si zajistil fiftýn.
2:3
2:3
2:3
Rafael Nadal ukončuje gem dalším přímým bodem. Španěl si znovu udržel podání a vede 3:2.
15-40
Nadal přidává přímý bod z podání a má dva gemboly.
15-30
Španěl opět vykouzlil forhend do rohu dvorce. Soupeř na míček sice dotáhl, ale v tísni jej poslal daleko mimo kurt.
15-15
Berrettini se udržel ve výměně od základní čáry, počkal si na správný moment a tvrdým forhendem donutil Nadala k chybě.
0-15
Berrettini zahrál po druhém podání soupeře krátký return, kterým se Nadal nenechal zaskočit a vymetl roh kurtu.
2:2
Matteo Berrettini si opět drží servis čistou hrou a srovnává stav čtvrté sady na 2:2.
40-0
Berrettini od poloviny třetí sady podává opravdu skvěle. Nyní má k dobru tři gemboly.
30-0
Berrettini přečetl Nadalovu hru z bekhendu a sám bekhendem do rohu dvorce ukončil výměnu.
15-0
Berrettini si trpělivou hrou připravil přechod k síti. Nadal se pokusil o prohoz, ale minul kurt.
1:2
1:2
1:2
Také Nadal si drží podání čistou hrou a ve čtvrtém setu se dostává do vedení 2:1.
0-40
Nadal se po skvělém forhendu vydal k síti a zahrál vynikající volej kousek za síť.
0-30
Po přímém bodu přidává Španěl také eso.
0-15
Rafael Nadal rozjíždí třetí gem čtvrté sady přímým bodem z podání.
1:1
Matteo Berrettini si drží utkání čistou hrou a srovnává stav čtvrtého setu na 1:1.
40-0
Eso a tři gemboly pro italského hráče.
30-0
Ital doběhl vysoký úder svého rivala a místo tvrdého zakončení poslal míček chytře za síť. Nadal se ani nerozběhl.
15-0
Matteo Berrettini hrál trpělivě z bekhendu, ubránil se útokům Nadala a dočkal se soupeřovy chyby.
0:1
0:1
0:1
Rafael Nadal na úvod čtvrtého setu zvládl těžký gem na podání a dostává se do vedení 1:0.
30-40
Španěl si pomohl tvrdým podáním a má gembol.
30-30
Nadal si parádním kraťasem přitáhl soupeře k síti. Berrettini míček sice doběhl, ale poslal jej do autu.
30-15
Ital hraje skvělý tenis! Berrettini si naskočil do bekhendu a úderem po čáře si zajistil další fiftýn.
15-15
Rafael Nadal odpovídá esem. Berrettini se jen ohlédl.
15-0
Matteo Berrettini pokračuje ve zlepšeném výkonu. Ital trefil tvrdý forhend od základní čáry a vymetl roh kurtu.
6:3
Matteo Berrettini využívá hned první setbol a získává třetí set poměrem 6:3.
40-0
Vzápětí přichází přímý bod z podání a tři setboly!
30-0
Berrettini přidává druhé eso v řadě.
15-0
Ital rozjíždí další gem esem.
5:3
Druhou možnost už Matteo Berrettini využívá, poprvé v utkání bere Nadalovi podání a za stavu 5:3 půjde podávat na zisk třetího setu!
40-15
První brejkbol Nadal maže přímým bodem z podání.
40-0
Matteo Berrettini má své první tři brejkboly v utkání! Ital si je vypracoval returnem na základní čáru.
30-0
Matteo Berrettini se natáhl po skvělém forhendu a prohodil Nadala!
15-0
Nadal si výborným podáním připravil útok, ale následným forhendem minul i dvorec pro čtyřhru.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Rafael Nadal.
4:3
4:3
Matteo Berrettini si poprvé v utkání drží podání čistou hrou a potvrzuje zlepšený výkon! Ital vede 4:3.
40-0
Berrettini si vynikajícím podáním ven z kurtu otevřel dvorec a razantním forhendem vymetl roh kurtu.
30-0
Nadal hrál forhend z těžké pozice, nedokázal se k míčku dobře postavit a minul kurt.
15-0
Parádní hra Berrettiniho! Ital po celou výměnu útočil, připravil si přechod k síti a zahrál vynikající forhendový volej!
3:3
Rafael Nadal ukončuje gem přímým bodem z podání a srovnává na 3:3.
30-40
Nadal to přehnal s délkou forhendu od základní čáry a ještě dává soupeři možnost zdramatizovat gem.
15-40
Berrettini po dobrém podání Nadala se štěstím returnoval k základní čáře. Španěl musel hrát hned po odskoku a těsně minul kurt.
0-40
Ital se pokusil o zkrácení hry, ale provedení výrazně pokulhávalo. Tři gemboly pro Nadala.
0-30
Po trpělivé hře po čáře změnil Nadal rytmus křížným bekhendem. Berrettini musel hrát forhend daleko od těla a netrefil kurt.
0-15
Nadal po dobrém podání zvolil forhend na pravou stranu. Berrettini na míček sice dosáhl, ale odpověděl úderem do sítě.
3:2
3:2
3:2
Matteo Berrettini ukončuje gem přímým bodem z podání a ve třetím setu vede 3:2.
40-30
Nadal si dobrým bekhendem připravil přechod k síti, ale Berrettini mu poslal bekhend na tělo. Španěl volejem sklepl míček do autu.
30-30
Berrettini měl před sebou volný kurt a stojícího Nadala. Přesto Ital tlačil na pilu a chyboval.
30-15
Ital odpovídá vynikajícím podáním na téčko. Přímý bod.
15-15
Berrettini útočil, ale jeho úder přizvedla páska. Nadal se tak dostal do výměny a forhendem po čáře trefil volnou část dvorce.
15-0
Matteo Berrettini vstupuje do pátého gemu třetí sady parádním podáním.
2:2
Rafael Nadal si opět s přehledem pohlídal gem na servisu a srovnává stav třetí sady na 2:2.
15-40
Matteo Berrettini chtěl dostat Nadala pod tlak bekhendem k základní čáře, jenže to přehnal s délkou svého úderu.
15-30
Rafael Nadal si navíc pomáhá esem.
15-15
Jenže Španěl okamžitě vytasil svou největší zbraň – forhend. Nadal opět posadil míček na čáru.
15-0
Berrettini doběhl kraťas Nadala a zahrál vysoký úder. Nadal musel hrát bekhendovou smeč z otočky, kterou poslal do sítě.
2:1
2:1
2:1
Matteo Berrettini ukončuje gem forhendem na spojnici dvou čar, drží si servis a ve třetím setu vede 2:1.
A-40
Nadal předvedl neskutečnou defenzivu a doběhl takřka ztracené míčky. Nakonec si chtěl oběhnout úder na forhend, ale chyboval.
40-40
Další dramatický gem! Berrettini si připravil dobrou pozici, ale unáhleným bekhendem trefil síť.
40-30
Neskutečné! Nadal si počkal na druhé podání soupeře a vykouzlil vítězný return bekhendem.
40-15
Matteo Berrettini přidává přímý bod z podání a má dva gemboly.
30-15
Také Berrettini ukazuje své umění na forhendu. Krásným úderem po čáře zakroutil míček do rohu dvorce.
15-15
Nadal se bránil pomocí dlouhých míčů k základní čáře. Berrettini chtěl změnit rytmus výměny, ale z forhendu minul kurt.
15-0
Berrettini musel hrát přes druhé podání, ale Nadal mu usnadnil situaci chybou z returnu.
1:1
Rafael Nadal si bez problémů drží podání a srovnává stav třetí sady na 1:1. Ital stále čeká na brejkbol.
15-40
Rafael Nadal si za stavu 40:0 dovolil svou první dvojchybu v utkání.
0-40
Berrettini se sice snažil hrát agresivně z bekhendu, ale otevřel polovinu dvorce, což Nadal ihned potrestal.
0-30
Španěl si dnešní duel užívá. Nadal opět kouzlil na forhendu a posadil míček na čáru.
0-15
Nadal se po skvělém podání vydal k síti a volejem z forhendu zahrál do protipohybu Berrettiniho.
1:0
1:0
1:0
Matteo Berrettini na úvod třetího setu zvládl těžký gem, drží si podání a vede 1:0.
A-40
Berrettini předvedl vynikající pohyb po kurtu, bekhendem u sítě donutil Nadala k pokusu o prohoz, ale Španělův úder se nevlezl do kurtu.
40-40
Na úvod třetí sady tady máme dramatický gem. Nadal ustál útoky soupeře, opět si pomohl delším bekhendem a dočkal se Berrettiniho chyby.
40-30
Berrettini Nadala k brejkbolu nepouští. Opět si pomohl výborným podáním.
30-30
Nadal po druhém podání soupeře nezahrál nechytatelný return, ale Berrettini mu fiftýn daroval forhendem do sítě.
30-15
Po přímém bodu trefuje Ital také eso.
15-15
Matteo Berrettini reaguje přímým bodem z podání.
0-15
Nadal vstupuje do třetí sady skvěle. Španěl předvedl vynikající pohyb, dostal se k míčku do forhendu a zahrál vítězný úder.
2:6
Rafael Nadal využívá setbol přímým bodem z druhého podání a získává druhou sadu poměrem 6:2!
30-40
Rafael Nadal má setbol! Berrettini sice hrál bekhend z dobré pozice, ale uklidil míček za základní čáru.
30-30
Matteo Berrettini se ještě drží v boji o druhou sadu. V ospalé výměně se rozhodl pro útok bekhendem a posadil míček na čáru.
15-30
Rafael Nadal navíc přidává eso!
15-15
Favorit si podáním otevřel kurt a následným prudkým forhendem nedal soupeři sebemenší šanci.
15-0
Nadal sice doběhl krátký return svého soupeře, ale bekhendem minul kurt.
2:5
2:5
2:5
Matteo Berrettini ukončuje gem esem a snižuje na 2:5. Rafael Nadal však půjde podávat na zisk druhé sady.
40-30
Rafael Nadal si na setbol musí počkat. Berrettini jej forhendem donutil hrát hned po odskoku a Španěl chyboval.
30-30
Berrettini si pomohl podáním, vydal se do kurtu a forhendem nekompromisně ukončil výměnu.
15-30
Berrettini má obrovské problémy s dlouhými údery soupeře. Ital Nadalovi nabídl míček na zlatém podnose, což Španěl uvítal a zahrál vítězný forhend po čáře.
15-15
Ital odpovídá přímým bodem z podání.
0-15
Nadal se ubránil prudkému forhendu soupeře, plynule přešel do útoku a trefil roh kurtu. Berrettini z těžké pozice trefil jen síť.
1:5
Rafael Nadal si znovu naprosto bez problémů drží své podání a vede 5:1. Berrettini bude podávat na udržení se ve druhém setu.
15-40
Berrettini zahrál solidní return, který si Nadal ještě obíhal a chyboval forhendem do sítě.
0-40
Favorit dnešního souboje hýří aktivitou! Nadal se skvěle hýbal, opět si otevřel pravou část kurtu a zajistil si tři gemboly.
0-30
Španěl měl i kousek štěstí, když se jeho křížný bekhend sklouzl po čáře. Berrettini následně chyboval úderem mimo kurt.
0-15
Nadal si po dobrém servisu rozběhal soupeře. Berrettini se sice bránil srdnatě, ale Nadal bekhendem uklidil míček do otevřeného dvorce.
1:4
1:4
1:4
Matteo Berrettini si bez problémů drží podání a dočkal se gemu i ve druhé sadě. Nadal však vede 4:1.
40-15
Matteo Berrettini se vydal k síti. Nadal forhendem nezkoušel soupeře prohodit a Berrettini si připsal snadný fiftýn.
30-15
Ital si pomáhá esem.
15-15
Matteo Berrettini hrál hodně riskantně, několikrát trefil roh kurtu, ale Nadal se přesto dlouho bránil. Španěl nakonec chyboval a trefil aut.
0-15
Nadal pokračuje v parádním výkonu! Španěl si počkal na krátký úder soupeře a křížným bekhendem ukončil výměnu.
0:4
Rafael Nadal po dlouhé výměně využívá gembol, potvrzuje i další brejk a ve druhém setu už vede 4:0.
30-40
Španěl si navíc pomáhá servisem na téčko a má gembol.
30-30
Berrettini měl Nadala na lopatě, ale zbytečně zkoušel zkrátit hru. Jeho úder zastavila páska.
30-15
Ital si na brejkboly musí počkat. Nadal po skvělém podání zahrál ještě lepší forhend a nedal Berrettinimu nárok.
30-0
Nadal se bekhendem pokusil o zkrácení hry, ale jeho úder byl až příliš krátký.
15-0
Po delší době předvedl Berrettini světlý moment. Ital po returnu honil Nadala z jedné strany na druhou. Poslední úder do bekhendu už Nadal nedoběhl.
0:3
0:3
0:3
Další brejkbol už Nadal využívá, znovu bere Italovi podání a vede 3:0.
40-A
Nadal si vypracoval čtvrtý brejkbol v tomto gemu! Španěl diktoval tempo výměny a bekhendem po čáře přinutil rivala k úderu do sítě.
40-40
Nadal sice bekhendem od základní čáry prohodil svého soupeře, ale míček dopadl mimo kurt.
40-A
Další brejkbol pro španělského hráče! Berrettini měl skvělou pozici, ale zbytečně tlačil na pilu a vyhodil forhend do autu.
40-40
Nadal ještě bojuje! Španěl trefil dlouhý return, což Berrettini nečekal a chyboval.
A-40
Třetí skvělé podání v řadě a Berrettini má rázem gembol.
40-40
I druhý brejkbol je pryč po skvělém servisu. Shoda.
30-40
První brejkbol maže Matteo Berrettini esem.
15-40
Další dva brejkboly pro Nadala! Španěl na dvorci zatím naprosto dominuje!
15-30
Nadal znovu hrál dlouhé údery pod nohy Berrettiniho. K poslednímu forhendu už se Ital nesrovnal a chyboval.
15-15
Ital své zaváhání napravuje esem.
0-15
Matteo Berrettini není ve své kůži. Nadal mu opět hrál do bekhendu a Berrettini chyboval úderem do sítě.
0:2
Rafael Nadal s přehledem drží své podání, potvrzuje brejk a vede 2:0.
15-40
Matteo Berrettini trefil return k základní čáře. Nadal byl u míčku pozdě a zahrál forhend jen do sítě.
0-40
Nadal doběhl krátký return soupeře a forhendem po lajně si zajistil tři gemboly.
0-30
Španěl pokračuje přímým bodem z podání.
0-15
Rafael Nadal hrál trpělivě z forhendové strany. Berrrettini musel běhat z jedné strany kurtu na druhou a chyboval.
0:1
0:1
0:1
Skvělý vstup španělského hráče do druhého setu! Nadal opět využívá hned první brejkbol, bere Berrettinimu podání a vede 1:0.
15-40
Dva brejkboly pro Rafaela Nadala! Španěl opět trefil dlouhý forhend, kterým soupeře donutil k chybě.
15-30
Ital v pravou chvíli reaguje přímým bodem z podání.
0-30
Matteo Berrettini si dobrou hrou připravil pozici pro útok, ale forhendem po čáře vyhodil míček do autu.
0-15
Rafael Nadal vstupuje do druhé sady velmi dobře. Nadal se ubránil útoku soupeře, přešel do ofenzivy a dočkal se Berrettiniho chyby z bekhendu.
3:6
Čtvrtý setbol už Nadal využívá a získává úvodní sadu poměrem 6:3.
40-A
Rafael Nadal si ale pomohl podáním a následný forhendem si zajistil další setbol!
40-40
Matteo Berrettini bojuje jako lev! Ital se udržel v dlouhé výměně, postupně si vypracoval pozici a ukončil hru vítězným forhendem po čáře.
30-40
Ani druhý setbol Nadal nevyužívá. Pokus o zkrácení hry zastavila páska.
15-40
Matteo Berrettini první setbol odvrací vynikajícím returnem pod nohy soupeře. Nadal se nedokázal srovnat a vyhodil forhend do autu.
0-40
Třetí parádní podání znamená tři setboly pro Nadala!
0-30
Španěl pro změnu slaví úspěch podáním ven z dvorce.
0-15
Rafael Nadal zahajuje další gem parádním podáním na téčko. Berrettini se natahoval marně.
3:5
Matteo Berrettini si nakonec drží podání a ještě živí naději na zdramatizování úvodní sady. Nadal ale bude podávat za stavu 5:3.
A-40
Berrettini trpělivě tlačil do bekhendu Nadala, který se sice bránil, ale poslední úder už poslal jen do autu.
40-40
Dramatický gem bude pokračovat. Nadal zahrál bekhend do bekhendu soupeře, který byl u míčku pozdě a chyboval.
40-30
Matteo Berrettini ale hrozící možnost setbolu maže podáním.
30-30
Španěl navíc po druhém podání soupeře přidává vítězný return a je dva míče od zisku úvodní sady.
30-15
Berrettiniho nyní lehce rozhodila páska, která přizvedla Nadalův return. Ital chyboval forhendem do sítě.
30-0
Po přímém bodu přidává Berrettini i eso. Nadal tipoval stranu, ale netrefil se.
15-0
Matteo Berrettini vstupuje do dalšího gemu přímým bodem z podání.
2:5
2:5
2:5
Rafael Nadal opět kouzlil na forhendu a ukončuje sedmý gem dnešního duelu. Nadal vede 5:2 a je blízko k zisku prvního setu.
30-40
Zatím ne! Nadal si pomohl prvním podáním a následným forhendem k základní čáře ukončil výměnu.
30-30
Berrettini si pomohl vynikajícím returnem k základní čáře, dostal se do tempa a Nadal chyboval z bekhendu. Dočká se Ital brejkbolu?
15-30
Výbornou přípravu přechodu k síti ukázal také Berrettini, který měl u sítě volný kurt a bez problémů si zajistil fiftýn.
0-30
Nadal se po skvělém forhendu vydal k síti a vychutnal si vítězný volej.
0-15
Rafael Nadal hrál trpělivě forhendy do bekhendu svého soupeře. Berrettini se dlouho bránil, jenže na poslední úder už nemohl dosáhnout.
2:4
Matteo Berrettini si tentokrát drží podání bez problémů a snižuje na 2:4.
40-15
Berrettini zvolil druhé podání na tělo Rafaela Nadala, což mu přineslo fiftýn a dva gemboly.
30-15
Parádní tenisový moment! Berrettini doběhl kratší úder svého soupeře a technickým bekhendem posadil míček na čáru.
15-15
Své předchozí zaváhání Berrettini napravuje esem.
0-15
Matteo Berrettini na úvod šestého gemu předvedl dvojchybu.
1:4
1:4
1:4
Matteo Berrettini se sice vydal k síti, ale Nadal vyslal kvalitní forhend, který Ital nedokázal sklepnout do kurtu. Nadal tak vede 4:1.
15-40
Matteo Berrettini předvedl skvělou obranu! Ital doběhl Nadalův forhend do rohu dvorce a svým forhendem poslal míček do otevřené části kurtu.
0-40
Španěl si oběhl krátký bekhend svého rivala a křížným forhendem nekompromisně vymetl roh kurtu.
0-30
Rafael Nadal zvolil náročné rotující podání. Berrettini returnoval za základní čáru.
0-15
Proti Berrettinimu si nyní zahrála i páska. Ital ji napálil bekhendem, míček na pásce chvíli poskakoval, ale nakonec se odrazil zpátky na jeho polovinu.
1:3
Matteo Berrettini ukončuje čtvrtý gem esem a snižuje stav úvodní sady na 1:3.
40-30
Ital opět reaguje vynikajícím servisem na téčko a má gembol.
30-30
Rafael Nadal zvolil po druhém podání kratší return. Berrettiniho lehce zmátl odskok, hrál bekhend daleko od těla a trefil jen síť.
30-15
Po dvojchybě naopak následuje další skvělé podání.
15-15
Po esu však přidává úvodní dvojchybu dnešního souboje.
15-0
Matteo Berrettini zahajuje čtvrtý gem esem.
0:3
0:3
0:3
Další gembol už Rafael Nadal zvládl mnohem lépe a i díky skvělému pohybu potvrzuje brejk. Favorit tak vede už 3:0.
30-40
Španěl prováhal možnost k ukončení gemu, krátkým forhendem dal soupeři možnost zaútočit, což Berrettini potrestal.
15-40
Matteo Berrettini se sice snažil hrát aktivně, ale Nadal opět předvedl vynikající defenzivu a dočkal se Berrettiniho bekhendu do sítě.
15-30
Po delší době chyboval také Nadal. Španěl tentokrát tlačil z bekhendu, ale jeho poslední úder dopadl za základní čáru.
0-30
Španěl zariskoval podáním ven z dvorce, což se mu vyplatilo. Přímý bod z podání.
0-15
Rafael Nadal opět zvolil dlouhé forhendy k základní čáře. Berrettini má s hrou svého soupeře obrovské problémy.
0:2
Rafael Nadal po dlouhé výměně využívá hned první brejkbol a potvrzuje skvělý vstup do utkání! Španěl získává servis soupeře a vede 2:0.
15-40
Dva brejkboly pro Nadala! Španěl hrál do bekhendu Berrettiniho, který opět chyboval.
15-30
Matteo Berrettini si v pravou chvíli pomohl prvním esem dnešního souboje.
0-30
Španěl zatím hraje na returnu skvěle! Nadal vybral další prudké podání, ubránil se forhendu a skvělým úderem přinutil soupeře k chybě.
0-15
Rafael Nadal se dlouhým returnem dostal do výměny, tlačil Berrettiniho za základní čáru a dočkal se Italovy chyby.
0:1
0:1
0:1
Rafael Nadal na úvod semifinále zvládl těžký gem na podání a dostává se do vedení 1:0.
40-A
Rafael Nadal v pravou chvíli reaguje vynikajícím podáním.
40-40
Hned na úvod utkání budeme sledovat velké drama! Nadalův forhend přizvedla páska a Berrettini si vychutnal vítězný forhend.
30-40
Matteo Berrettini si po druhém podání Nadala troufl na prudký return, kterým soupeře dostal pod tlak a forhendem poslal míček do rohu dvorce.
15-40
Matteo Berrettini se poprvé v utkání vydal k síti, ale náběh nedotáhl až do konce. Nadal si jeho postavení všiml a bekhendem soupeře prohodil.
15-30
Španěl si pomohl přímým bodem z podání.
15-15
Vzápětí chyboval také italský tenista, kterému se nepovedl bekhend po čáře. Nadal se zatím snaží hrát hodně trpělivě.
15-0
Matteo Berrettini vstupuje do dnešního souboje o něco lépe. Ital zahrál míček k základní čáře, který si Nadal oběhl, ale vyhodil forhend do autu.
0:0
Rafael Nadal zahájí semifinále na servisu.
Oba tenisté už dorazili na kurt. Po krátkém rozehrání započne samotné utkání.
Ještě jednou vítejte v Melbourne! Aktuálně se vše připravuje ke startu prvního semifinále mužské dvouhry. Oba aktéři za chvíli nastoupí na kurt.
Vzájemné utkání

Dnešní soupeři se spolu utkali jen jednou. Na US Open 2019 slavil Nadal v semifinále triumf 7:6, 6:4 a 6:1.

Pro italského tenistu Berrettiniho je postup do semifinále Australian Open velkým úspěchem. Nový tenisový rok zahájil Berrettini na ATP Cupu, kde padl s De Minaurem i Medveděvem. Jedinou výhru si připsal nad Humbertem z Francie. Na úvod Australian Open přehrál Nakašimu a Kozlova. Ve třetím kole svedl čtyři a čtvrt hodiny trvající bitvu s Alcarazem, ale nakonec postoupil po vítězství v supertiebreaku. V osmifinále předvedl Berrettini skvělý výkon a ve třech setech přehrál Carreňo-Bustu. Další dlouhé utkání odehrál Berrettini v semifinále. S Monfilsem vedl 2:0 na sety, ale nakonec postoupil až po vítězství 6:2 v páté sadě.

Španělská hvězda prožívá parádní vstup do nové tenisové sezóny. Na úvod roku ovládl Rafael Nadal turnaj v Melbourne, kde neztratil ani set. Ve finále porazil ve dvou setech Cressyho. Skvěle rozjel i Australian Open. Na jeho úvod ve třech setech smázl Girona i Hanfmanna. Světová pětka následně přehrála 3:1 Chačanova. V osmifinále pak Nadal nedal sebemenší šanci Mannarinovi. Nejtěžší utkání odehrál Nadal ve čtvrtfinále, kde nad Shapovalovem vedl 2:0 na sety, ale Kanaďan se dotáhl. Nadal však v páté sadě využil bohatých zkušeností a zajistil si postup do semifinále.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům tenisu! Vítejte u sledování textového přenosu ze semifinále Australian Open mezi Matteem Berrettinim a Rafaelem Nadalem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.