3
6
75

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, přeji dobré ráno a hezký den.
Maxime Cressy se v dalším kole utká s lepším z argentinsko-australské dvojice Diego Sebastian Schwartzman – Christopher O'Connell. Prvně jmenovaný hráč byl sice před zápasem favoritem, ale v tuto chvíli prohrává 0:2 na sety a v tom třetím 3:4 v momentě, kdy půjde na podání protivník.
Zápas nakonec trval něco málo přes 2,5 hodiny a z postupu se po velkém boji raduje americký tenista. Ten zcela ovládl první a třetí set, ovšem v tom druhém prohrál a ve čtvrtém měl namále. Oba hráči si v něm dlouho drželi podání, za stavu 5:5 dokázal Cressy prolomit soupeřův servis, ale o ten svůj vzápětí přišel a šlo se do zkrácené hry. V ní Cressy vedl 4:2, ale Macháč otočil na 5:4 a v tu chvíli mu scházely jen dva míčky. Další body už ale český tenista nepřidal, bodoval už jen Maxime Cressy, který třemi body dotáhl nejen zkrácenou hru, ale i celý mač do vítězného konce.
Konec zápasu
6:7
To je škoda, Macháč poslal svůj úder k základní lajně, ale tentokrát ho štěstěna opustila a míček se dostal jen za ni. Utkání tak končí, Cressy využívá hned svůj první mečbol.
5-6
Je tu první mečbol, Cressy si pomohl podáním, Macháč returnoval do sítě.
5-5
Těžkou situaci ale zvládl a prudkou smečí srovnal.
5-4
Cressymu hra u sítě nevyšla a Macháč otáčí z 2:4 na 5:4.
4-4
Další šťastný úder českého hráče k základní lajně.
3-4
Macháč měl obrovské štěstí, když po jeho úderu skončil míček hranou na postranní čáře, soupeř to nečekal a poté jej odehrál jen do autu.
2-4
Výborně to teď udělal, po dobrém podání naběhl k síti a z voleje poslal míček k základní lajně, kam soupeř už nedoběhl.
2-3
Cressy výborným křižným forhendem získává třetí bod a jde do minibrejku.
2-2
Cressy odvrátil prudký úder soupeře pouze do sítě.
1-2
Return se českému tenistovi nevydařil a míček doplachtil do sítě.
1-1
Cressy operoval u sítě a z voleje srovnal.
1-0
Macháč zahajuje zkrácenou hru bodem z podání.
6:6
Macháčovi se povedl prohoz a budeme svědky zkrácené hry.
40-30
Macháč má brejkbol, soupeř znovu trefuje aut.
30-30
Ještě to bude drama, Cressy zamířil forhendem od sítě do těsného autu.
15-30
Teď ale Cressy podcenil náběh na síť a mířil jen do ní.
0-30
Osmnácté eso tenisty ze zámoří, které jej posouvá blíž k výhře.
0-15
Cressy prudkým volejem od sítě nedal protihráči šanci.
5:6
Konec přestávky, podávat na vítězství bude Maxime Cressy.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Hodně dlouhá výměna, ani jeden z tenistů se neodvážil zaútočit a oba hráli spíš opatrně. Pak převzal iniciativu český borec, který však prudký bekhend adresoval jen do sítě, čímž přišel poprvé v tomto setu o podání a to zrovna v ne dobrý moment.
30-40
Cressy má brejkbol, úder Macháče zastavila síť.
30-30
Bod z podání pro českého hráče.
15-30
Parádní prudký forhend k levé postranní čáře od základní lajny v podání Američana.
15-15
Velká škoda pro amerického hráče, jehož nebezpečný return se otřel o pásku a dopadl na jeho stranu.
0-15
Macháč naběhl na pravé straně k síti, ale z voleje adresoval míček jen do ní.
5:5
Vyrovnaný set pokračuje, Macháč sice na míček dosáhl, ale returnovat na soupeřovu stranu jej nedokázal.
15-40
Macháč se sice snažil, ale svůj úder namířil jen za základní lajnu.
15-30
A znovu, return soupeře letí daleko do autu.
15-15
Bod z podání pro hráče z USA.
15-0
Cressy začíná desátý gem dvoujchybou.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Maxime Cressy.
5:4
5:4
Prudký forhend českého tenisty do protipohybu soupeře znamená zužitkování gembolu.
40-30
Po returnu soupeře mířil Macháč jen do sítě a gem pokračuje.
40-15
Slabý bekhendový úder amerického hráče nemohl dopadnou jinam než do sítě.
30-15
Kraťas ještě Cressymu nevyšel, ale následný bekhend už ano.
30-0
Return amerického hráče letí jen do sítě.
15-0
Macháč měl co dělat, ale přeci jen se mu povedl prohoz a první fiftýn tak patří jemu.
4:4
Těsný aut českého tenisty a tento set je zatím nejvyrovnanější.
0-40
Macháč sice zahrál "prasátko", Cressy však dokázal zareagovat a bekhendem odehrát míček do správných míst.
0-30
Dobrá práce Američana u sítě a Macháč neměl šanci.
0-15
Osmou hru začíná sedmnáctým esem.
4:3
4:3
4:3
Macháč musel jít přes druhé podání, soupeř toho nevyužil a returnoval jen do pásky.
40-15
Těsný aut po returnu amerického tenisty.
30-15
Cressymu teď vyšel return a Macháč se po míčku jen podíval.
30-0
Přesně do rohu kurtu poslal český hráč svůj úder.
15-0
Cressy se natahoval co to šlo, ale míček odvrátil už jen do sítě.
3:3
Teď už Macháč štěstí neměl, jeho křižný forhend těsně minul vzdálenější lajnu.
40-A
Šestnácté eso amerického tenisty.
40-40
Další shoda, Macháčovi se povedl prohoz.
40-A
Z brejkbolu je gembol, Macháč poslal míček za základní čáru.
40-40
Shoda, Cressy dokázal těžkou situaci zvládnou a volejem odehrát míček do volného dvorce.
40-30
Je tu brejkbol, Macháč dokázal v těžké pozici odehrál forhendem míček ještě do kurtu.
30-30
Teď už se Macháčovi return povedl a máme srovnáno.
15-30
Macháč dokázal jen returnovat, na následný úder byl už krátký.
15-15
Krásně mířený úder na postranní čáru od sítě v podání amerického borce.
15-0
Dobrý return Macháče odvrátil Cressy jen do sítě.
3:2
3:2
3:2
Na prudký bekhend Macháče podél postranní čáry se Cressy jenom podíval.
40-0
Přetažený return Američana končí za základní lajnou.
30-0
A znovu, americký hráč mířil na postranní čáru, ale minul.
15-0
Těsný aut po úderu Cressyho.
2:2
Cressy si znovu pomohl podáním, pak naběhl na síť a gem ukončil.
15-40
Další bod pro Cressyho rovnou z podání.
15-30
Return Macháče po hodně prudkém podání protivníka letí do autu.
15-15
Cressy si vzápětí bere fiftýn zpět, když od sítě zamířil k postranní čáře.
15-0
Macháč se štěstím poslal svůj forhendový úder na základní lajnu.
2:1
2:1
2:1
Return amerického tenisty letí do zámezí.
40-15
Těžký volej poslal Cressy jen do těsného autu.
30-15
15-15
Dlouhou výměnu ukončil forhendový úder Cressyho, který skončil mimo kurt.
0-15
Macháč bekhendovým úderem od sítě poslal míček do těsného autu.
1:1
Oba hráči to dnes u sítě hodně zkouší, Cressyho volej do volného dvorce znamená srovnání na 1:1.
15-0
Macháč naběhl na síť a na druhý pokus mu úder z voleje přinesl fiftýn.
1:0
Return Cressyho končí v síti.
A-40
Těsný aut amerického tenisty, výhoda na straně Macháče.
40-40
Shoda, Macháč udeřil míček u základní lajny bekhendem, ale přes síť jej nedostal.
40-30
Bod z podání pro Čecha.
30-30
Parádní Cressyho forhend podél bližší postranní lajny.
30-15
Teď špatně udeřil míček český tenista a soupeř díky tomu snižuje.
30-0
Nepřesný úder Cressyho letí mimo kurt.
15-0
Dobrá hra Macháče u sítě, jehož mírný volej doputoval kousek za síť.
0:0
Zatím je to jak na houpačce, americký borec, podobně jako v prvním setu, i tentokrát sebral svému soupeři dvě podání, sám si to své zachoval, a rychle tuhle sadu dovedl k vítězství. Nyní vede a zbývá mu k postupu poslední vybojovaný set.
1:6
Cressymu v závěru pomohlo štěstí, když zahrál prasátko, míček se přeplazil na soupeřovu stranu a Macháč už nemohl reagovat. Američan se gestem omluvil.
30-40
Další dvojchyba Cressyho, který se zbytečně sám dostává do problémů.
15-40
Cressy ještě prodlužuje gem i set dvojchybou.
0-40
Tři setboly, Cressy kde jinde než na síti poslal míček tentokrát k bližší postranní čáře.
0-30
Další skvělá hra u sítě v podání amerického borce, jenž finální bekhendový úder poslal do odkrytého dvorce.
0-15
Prudkým volejem od sítě získává Cressy první fiftýn.
1:5
Výborný prohoz Maxime Cressyho od základní lajny a americký tenista podruhé v tomto setu prolamuje servis soupeře.
15-40
Macháč před sebou měl prakticky otevřený prostor, forhendem mířil k postranní čáře, kterou ale minul.
15-30
Cressy teď chyboval, když si počíhal na podání protivníka, ale slabým úderem trefil jen síť.
0-30
Škoda, celkem snadný úder posílal Macháč jen do sítě a dostává se do potíží.
0-15
Výborný return Cressyho na vzdálenější stranu.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Macháč.
1:4
1:4
Na prudký Cressyho volej od sítě neměl Macháč šanci reagovat.
15-40
Macháčovi se prohoz nepovedl, míček po jeho bekhendovém úderu dopadl za základní lajnu.
15-30
Prudké podání amerického hráče nedokázal Macháč odvrátit.
15-15
Cressy si bere ztracený fiftýn vzápětí zpátky a srovnává.
15-0
Dobrý return Macháče, na který Cressy nedosáhl.
1:3
Čistá hra i na straně českého tenisty, síť stála proti úder Cressyho.
40-0
Tento gem je zatím jednoznačný, return Cressyho dopadl do těsného autu.
30-0
Po krátké výměně trefuje americký hráč pásku.
15-0
Return soupeře končí v autu.
0:3
0:3
0:3
Čistá hra amerického tenisty, který potvrzuje brejk a vede ve 3. setu 3:0.
0-40
Dvanácté eso Cressyho.
0-30
Velmi dobrá hra Cressyho u sítě, Macháč se sice statečně bránil, ale svůj finální úder už přes síť neodehrál.
0-15
Return Macháče letí do pásky.
0:2
Druhý brejkbol už Cressy využívá. Po delší výměně popošel více dopředu a křižným prudkým forhendem zamířil na vzdálenější stranu.
15-40
Přetažený bekhend amerického hráče končí v těsném autu.
0-40
Dvojchyba českého hráče v ne zrovna dobrou chvíli.
0-30
Znovu se český hráč ocitl pod tlakem, Cressy naběhl na síť a volejem poslal míč do opuštěné části kurtu.
0-15
Macháč v těžké pozici mířil mimo kurt.
0:1
Jedenácté eso Cressyho.
40-A
Return ale teď českého hráče zklamal a ve výhodě soupeř.
40-40
Je tu shoda, Macháčovi se povedl výborný prohoz.
0:0
Macháč ve 2. setu výrazně zvýšil aktivitu a je za to odměněn. Nevyužil sice dva setboly při podání soupeře, ale při tom svém zužitkoval hned ten první a máme vyrovnáno.
6:3
Je srovnáno, Macháč ukončuje 2. set esem, svým čtvrtým.
40-30
Hezký oblouček českého tenisty, čímž překvapil u sítě stojícího protihráče. Setbol, v pořadí třetí. Tentokrát ale při vlastním servisu.
30-30
Prudký úder českého hráče k postranní čáře a Tomášovi chybí už jen dva míčky.
15-30
Macháč to zkusil u sítě, ale protivníkovi se povedl parádní prohoz podél pravé postranní lajny.
15-15
Třetí eso českého hráče.
0-15
Nepřesný forhend českého hráče končí v autu.
5:3
Gem je konečně u konce, Cressy volejem od sítě vybojoval rozhodující fiftýn.
40-A
40-40
Po returnu soupeře doběhl Cressy k síti a zamířil do odkryté části kurtu.
A-40
Druhý setbol Macháče po sedmé dvojchybě Cressyho.
40-40
Nekonečný gem pokračuje, Cressy zblízka poslal míček do sítě.
40-A
Těsně se míček otřel při druhém podání Cressyho o lajnu.
40-40
Je tu opět shoda, neboť Cressy pošesté zahrál dvojchybu.
40-A
Osmé eso Cressyho.
40-40
Znovu shoda, Macháč udeřil míček forhendem velmi špatně a adresoval jej do autu.
A-40
Macháč má setbol. Situace jako přes kopírák, po jeho returnu mířil soupeř zblízka jen do pásky.
40-40
Shoda, Cressy po returnu soupeře mířil jen do pásky.
30-40
Drama je na světě, Cressy úderem od sítě trefil jen aut.
15-40
Pátá dvojchyba Američana.
0-40
Konec druhého setu po tomto gemu ještě zřejmě nebude. Cressy doběhl po podání k síti a po soupeřově returnu prudkým volejem poslal míček do volné části kurtu.
0-30
Prohoz se českému hráči nezdařil, Cressymu vyšel volej.
0-15
Macháč nestačil doběhnout úder soupeře a ten tak získává první fiftýn.
5:2
5:2
5:2
Macháč druhým esem v duelu využívá brejkbol a je jeden gem od vyrovnání.
40-15
Cressyho prudký křižný forhend letí do sítě.
30-15
Hodně špatně trefený forhend v podání Macháče, míček letí ven z kurtu.
30-0
Vzápětí jeho vůbec první eso v utkání.
15-0
4:2
Škoda, Macháč forhendoval křížem ke vzdálenější postranní čáře, ale tu těsně minul.
40-A
A znovu. Jeho prudký servis sice Macháč odvrátil, ale na následný úder už nemohl reagovat.
40-40
Cressy si pomáhá podáním.
A-40
V hodně nepříjemné pozici dokázal Macháč udeřit míček forhendem a povedlo se mu parádní prohoz. Brejkbol.
40-40
Shoda a drama pokračuje.
30-40
Macháč v tísni trefil spodní část sítě, Cressy udeřil míček prudkým volejem.
30-30
Máme srovnáno, Cressy poslal svůj úder do sítě.
15-30
Čtvrtá dvojchyba Cressyho.
0-30
Teď už se Macháč míče dotkl, ale odvrátit jej nedokázal.
0-15
Sedmé eso Cressyho.
4:1
4:1
4:1
Křižný obouručný bekhend Cressyho zastavila hrana pásky. Macháč potvrzuje brejk.
40-30
První gembol Macháč ještě nevyužívá, neboť také on poslal míček do pásky.
40-15
Cressy se hodně dlouho bránil, ale na prudký úder z voleje byl už krátký.
30-15
Těsný aut po forhendovém úderu amerického hráče.
15-15
Po returnu soupeře poslal Macháč prudký forhend jen do sítě.
15-0
Cressy doběhl k síti, ale míček přes ni už dostat nedokázal.
3:1
Macháč poprvé prolamuje soupeřův servis díky výbornému returnu a vede 3:1.
40-15
Volej od sítě Američanovi vůbec nevyšel, míček končí v autu.
30-15
Další dvojchyba amerického hráče.
15-15
Vzápětí si americký borec pomáhá podáním.
15-0
Druhá dvojchyba amerického tenisty.
2:1
2:1
2:1
A znovu, Macháč dostal protivníka pod tlak a ten ve finále chyboval.
40-15
Cressy chyboval a míč jen do sítě.
30-15
Macháč prudkým křižným bekhendem ještě neuspěl, ale následným volejem od sítě už ano.
15-15
Teď už to Cressymu vyšlo, svůj úder poslal podél postranní lajny.
15-0
Return amerického tenisty končí ve spodní části sítě.
1:1
A vzápětí šestým.
40-A
Američan si pomáhá pátým esem.
40-40
Cressy si ale pomohl podáním, krátkou výměnu ukončil Macháč, který v těžké pozici mířil forhendem do zámezí.
40-30
Macháč má brejkbol, když se mu povedlo dobrý return.
30-30
Slabý úder Cressyho končí na jeho straně a je opět srovnáno.
15-30
Cressy si znovu pomohl servisem, naběhl na síť a míček adresoval do volné části kurtu.
15-15
Prudký volej amerického tenisty od sítě do protipohybu soupeře přináší srovnání.
15-0
První dvojchyba na Cressyho straně.
1:0
Macháč vstupuje do 2. setu dobře, protivník opět trefuje jen síť.
40-15
Return amerického tenisty končí v pásce.
30-15
Druhá dvojchyba českého tenisty.
30-0
Slabý úder Cressyho doputoval do sítě.
15-0
Křižný Macháčovů forhend do protipohybu soupeře se otřel o postranní čáru.
0:0
Docela rychle odehraný první set, ve kterém se americký favorit zpočátku hledal, ale poté patřil kurt především jemu. Povede se mu stejně i ve 2. sadě?
1:6
Cressy musel jít přes druhé podání, ale přesto využívá hned první možnost a ukončuje 1. set. Jeho podání dokázal Macháč odvrátit, ale na následný úder už byl krátký.
15-40
Velmi dobrá hra Cressyho u sítě, míček po jeho forhendovém úderu dopadl kousek za ni. Jsou tu dva setboly.
15-30
Macháč poslal svůj prudký úder přesně na základní lajnu. Měl i trochu štěstí.
0-30
Return Macháče končí v síti.
0-15
Začíná stylově esem, svým čtvrtým.
1:5
Cressy ukončil delší výměnu prudkým úderem podél bližší postranní lajny a podruhé bere protihráči servis. Sám půjde podávat na vítězství v prvním setu.
15-40
Dvojchyba českého hráče a dva brejkboly pro Cressyho.
15-30
Výborný return amerického hráče přesně do vzdálenějšího rohu kurtu.
15-15
Macháč v těžké pozici nedokázal míček odvrátit zpět na soupeřovu stranu.
15-0
Cressy se u sítě musel pořádně natáhnout, míček poslal do pásky, od níž se balónek odrazil do zámezí.
1:4
1:4
1:4
Bod z podání pro Cressyho, který podruhé zaznamenává čistou hru a potvrzuje brejk.
0-40
Třetí eso amerického tenisty.
0-30
Cressy nalákal svým podáním soupeře na pravou stranu, následně volejem od sítě získal další fiftýn.
0-15
Oblouček teď českému tenistovi nevyšel, míček dopadl těsně za základní lajnu.
1:3
Český hráč přichází o podání. Cressy po svém úder naběhl k síti, ale nemusel už nic dělat, neboť Macháč nedokázal přehodit síť.
15-40
Cressy dlouho odvracel Macháčovy údery, pak sám zaútočil forhendem k levé postranní lajně a Macháč byl na tento úder krátký.
15-30
Díky prudkému podání, které soupeř neodvrátil, snižuje.
0-30
Prudký obouručný bekhend od základní lajny v podání Macháče zastavuje páska a Čech je v problémech.
0-15
Poprvé byla k vidění delší výměna. Na jejím konci chyboval český hráč, který trefil forhendem síť.
1:2
1:2
1:2
Čistá hra, po Macháčově returnu naběhl Cressy na síť a prudkým volejem na levou stranu využil gembol.
0-40
Cressy po svém podání naběhl na síť a slabým volejem poslal míček lehce za ni.
0-30
Slabý return českého hráče nepřešel na druhou stranu.
0-15
Macháč poslal svůj úder od základní lajny ven z kurtu.
1:1
Výborná hra ze strany českého hráče, který si protivníka nalákal na levou stranu a pak udeřil na tu vzdálenější.
40-0
A teď pro změnu mířil americký hráč ven z kurtu.
30-0
Další fiftýn pro českého hráče poté, co return soupeře letí do sítě.
15-0
Macháč musel přes druhé podání, ale soupeř toho nevyužil a returnoval do spodní části sítě.
0:1
Return českého hráče letí ven z kurtu.
40-A
Výhoda na straně Američana, který si připisuje bod z podání.
40-40
Shoda, Cressy zkusil hru u sítě, ale ta se mu nevydařila. Úder soupeře doběhl, ale míček odvrátil jen do sítě.
30-40
A vzápětí další.
30-30
První eso v utkání.
30-15
Po returnu českého hráče nevyšel Američanovi volej, míč skončil v síti.
15-15
Američan srovnává bodem z podání.
15-0
Cressymu hra u sítě nevyšla, po jeho několika volejích jej Macháč obloučkem přehodil.
0:0
Vzájemné zápasy

Dnešní protivníci se spolu dosud utkali v jednom případě, a sice 6. listopadu loňského roku na turnaji v Německu a po setech 6:3, 3:6 a 7:6 (5) se z výhry radoval Maxime Cressy.
Tomáš Macháč je v tuto chvíli v žebříčku na 132. pozici. V prvním kole byl jeho soupeřem Juan Manuel Cerundolo z Argentiny a český hráč jej porazil za téměř tři hodiny po setech 6:3, 2:6, 6:4 a 6:2. Vyrovnal tak své maximum z loňského roku, kdy také došel do 2. kola. Dnes jej tak může překonat, ale nečeká jej rozhodně nic jednoduchého.

Maxime Cressy je na 70. místě žebříčku ATP. Australian Open se zúčastnil dvakrát, předloni vypadl v kvalifikaci, loni postoupil do 2. kola a také pro tohoto Američana je 2. kolo dosavadním maximem. Tehdy v něm narazil na obrovského favorita Alexandera Zvereva, kterému podlehl ve třech setech, dnes má před sebou o poznání snazšího soupeře. Na úvod letošního AO narazil na svého krajana Johna Isnera a měl co dělat, po více než čtyř hodinách tvrdého boje, kdy Isner dotáhl dvousetové manko, se Cressy nakonec radoval z výhry 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:05.