Turnaj mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Grigor Dimitrov : David Goffin - 15. listopadu 2017   15:14

Ukončeno
Grigor Dimitrov
26 let  188 cm  Bulharsko
2
6
6
David Goffin
26 let  180 cm  Belgie
0
0
2
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro tento okamžik vše, děkuji za pozornost.
Dimitrov si díky vítězství zajistil postup do semifinále, naopak David Goffin bude o účast mezi nejlepšími čtyřmi bojovat ve třetím utkání skupiny.
Grigora Dimitrova v pátek čeká Pablo Carreño Busta, Goffina poté Dominic Thiem.
Grigor Dimitrov ve druhém zápase na Turnaji mistrů smetl Davida Goffina po setech 6:0, 6:2. Goffin si před zápasem vybral po vyhraném losu příjem a možná to byla ta největší chyba. Dimitrov sice na úvod zápasu při servisu herně nezářil, přesto v následujícím gemu vzal protihráči podání. Ve čtvrté hře poté dokázal uspět v dlouhém gemu, když využil čtvrtý brejkbol. Na to navázal i na závěr setu, na první pokus totiž uzavřel celou sadu.
Ve druhém setu navíc šestý hráč žebříčku získal rychlý brejk. Goffin ho mohl rebrejknout hned na to, ale svoji šanci nevyužil, stejně jako v dlouhé páté hře. Dimitrov si poté skvěle rozjetý duel nenechal ujít, navíc k tomu ke konci utkání přidal pátý brejk v utkání.
Grigor Dimitrov předvedl parádní výkon, naopak Goffin byl pouhým stínem toho, jak hrál před dvěma dny proti Nadalovi.
Konec zápasu
6:2'
Grigor Dimitrov za necelou hodinu a čtvrt poráží Davida Goffina, když soupeři povolil v utkání jen dva gemy! Závěrečná rozehra vypadala opatrně, celou výměnu i zápas ukončil mladší z hráčů krásným forhendovým winnerem po lajně!
A-40'
Třetí mečbol! Goffin chvíli po returnu protivníka posílá bekhend k rohu kurtu, balónek ale končí těsně v autu!
40-40'
Také druhý mečbol odvrácený. Skvělé první podání a return končící za základní lajnou.
A-40'
Grigor Dimitrov si sice možná zbytečně obíhal úder na forhend, nakonec ale byl úspěšný, Goffin při následujícím úderu chyboval do autu!
40-40'
Ani David Goffin nedokázal ukončit hru. Dimitrovovi stačilo vrátit return na druhou stranu, jeho starší protihráč totiž chyboval úderem po lajně za základní čáru.
40-A'
A servisem do bekhendu se naopak dostává ke gembolu, protihráč returnoval jen do sítě.
40-40'
Ten ale jeho soupeř dokázal odvrátit!
A-40'
Mečbol! Bulhar nejprve returnoval těsně před základní lajnu, aby chvíli poté sledoval, jak protihráč chybuje za základní čáru!
40-40'
Držitel čtyř titulů na okruhu ATP popáté v zápase vytváří dvojchybu.
30-40'
Osmý hráč světa si vypomáhá servisem, protihráč nedokázal na jeho servis úspěšně reagovat.
30-30'
David Goffin se propracoval na síť, kde ale nezvládl na první pohled snadný volej. Ten skončil jen v pásce.
15-30'
Tenisté na sebe hráli nepříjemné údery od základní lajny. Dimitrov udělal velký krok k zisku fiftýnu, když zahrál míček po lajně, aby následujícím úderem křížem nedal protihráči šanci přehrát balónek přes síť.
0-30'
Kvalitní podání od belgického hráče, Grigor Dimitrov returnoval jen do prostor pro čtyřhru.
0-15'
Goffin začíná gem esem na kříž, dnes se jednalo teprve o jeho druhé.
5:2'
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
5:2'
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2'
Return opět skončil v autu a Grigor Dimitrov je tak jediný gem od zisku druhé výhry ve skupině.
40-0'
Servis do bekhendu nadělal šestadvacetiletému Goffinovi obrovské problémy, když poslal return do autu.
30-0'
David Goffin si nejprve vyžádal jestřábí oko a tak se musela výměna opakovat. Spíše to bylo ale jen o podání a returnu, Goffin totiž returnoval do autu.
15-0'
Po returnu belgického tenisty hrál Dimitrov přesně na lajnu. Ačkoliv David Goffin znovu doběhl, reagoval pouze chybou do autu.
4:2'
Rodák z snižuje na 2:4. Grigor Dimitrov viděl, jak jeho protihráč je v rohu kurtu a tak zkusil výměnu zkrátit z bekhendové strany po čáře. Goffin ale míček doběhl a hned z následujícího úderu trefil winner.
15-40'
Čistá hra to ale nebude. Goffin sice špatně nezaservíroval do bekhendu soupeře, ale ten fantastickým úderem po lajně získal míček na svoji stranu.
0-40'
David Goffin si kráčí za ziskem druhého gemu v zápase, když po pár úderech sledoval, jak protihráč chybuje do sítě.
0-30'
Následně se tenisté ani do výměny nedostali, return bývalé světové juniorské jedničky dopadl za základní čáru.
0-15'
Belgický tenista se po servisu tlačil do forhendu soupeře, poté změnil tempo hry a odehrál balónek po čáře. Dimitrov s tím moc nepočítal a chyboval do sítě.
4:1'
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
4:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1'
Grigor Dimitrov získává velmi důležitou hru, po které se může uklidnit, vede totiž 4:1. Na závěr dlouhého gemu se bulharský tenista odhodlal zahrát úder kros k rohu kurtu, posléže jen sledoval, jak protihráč kazí míček do autu.
A-40'
Přichází další gembol pro mladšího hráče. Tenisté si byli v této výměně rovni, rozhodl až úder Davida Goffina po lajně, když se míček otřel o pásku, aby ho vyslal pouze do autu.
40-40'
David Goffin se do svého returnu po lajně opřel a nedal rodákovi z Chaskova přehrát úder na druhou stranu dvorce.
A-40'
Grigor Dimitrov nepouští staršího tenistu stále k brejkbolu. Okamžitě po servisu se totiž Bulhar vydal na síť, kde forhendovým volejem získal fiftýn.
40-40'
Pátý gem stále pokračuje. Goffin zvládl odehrát kvalitní return na druhou stranu dvorce, jeho protihráč hned na to chyboval do sítě.
A-40'
Nyní tomu ale tak nebude, jelikož returnoval velmi těsně za základní čáru. O správnosti verdiktu muselo rozhodnout až jestřábí oko.
40-40'
Druhá shoda v pátém gemu. Chvíli po returnu Goffina nezvládl jeho protivník svůj úder, po kterém má David Goffin šanci získat brejkbol.
A-40'
Grigor Dimitrov má nyní druhou šanci na ukončení gemu, jeho soupeř nezvládl mladšího borce prohodit po čáře.
40-40'
Shoda. Dimitrov na svého soupeře tlačil z forhendových úderů křížem. Když to vypadalo, že má rozehru pod kontrolou, Goffin odehrál skvělý bekhend po lajně, soupeř nabíhal na síť, v půlce kurtu se ale jen sotva dotkl míčku.
40-30'
Kvalitní podání pomáhá Dimitrovovi otočit průběh gemu, protihráč returnoval jen do autu.
30-30'
Bulhar skvěle zapodával ven z kurtu, následně odehrál balónek křížem. Goffin následně ještě vrátil i forhendový volej soupeře na druhou stranu, nakonec si ale mladší z hráčů připsal winner.
15-30'
Grigor Dimitrov po opatrných úderech z obou stran posílá krásný bekhendový kros k lajně.
0-30'
David Goffin získává na sebevědomí. Dimitrov měl možná lépe nakročeno k zisku fiftýnu, Goffin ale výborně zahrál balónek před základní lajnu. Grigor Dimitrov ho z bekhendu vrátil na druhou stranu, aby Belgičan zahrál winner k lajně
0-15'
Znervózní jeho soupeř? Dimitrov se krátce po returnu bývalého desátého juniora světa dostal k síti, kde překvapivě nezvládl volej pod sítí.
3:1'
Až při desátém gemu získává Goffin první hru v zápase, diváci ho za to odměnili velkým potleskem. Starší tenista se poněkolikáté v gemu ocitl na síti, kde po smeči získal celou hru na vlastní stranu.
30-40'
Uvidíme první získanou hru v podání Belgičana? Nakročeno k tomu má ideálně.
30-30'
Goffin se od servisu tlačil na svého protihráče a nedával mu šanci vydechnout. Poté šel na síť, kde předvedl těžký úder pod nohami, aby po úderem po lajně ukončil výměnu ve svůj prospěch.
30-15'
David Goffin se možná na to od základní lajny už nemohl dívat a tak se vydal na síť, kde úspěšně odehrál forhendový volej.
30-0'
Z výsledkové strany je to naprostá demolice a Goffin nemůže uvěřit tomu, co jeho soupeři dnes všechno spadne do kurtu. Tenisté měli kvalitní výměnu od základní lajny, tu ale vyhrál Dimitrov po fantastickém winneru do rohu kurtu.
15-0'
Také do desátého gemu vstupuje lépe Dimitrov. Goffin měl opticky ve výměně navrch, soupeř však zkrátil celou rozehru a Belgičan se musel vydat k síti. Zde zahrál volej, Grigor Dimitrov ale doběhl před síti a odehrál vítězný forhend.
3:0'
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
3:0'
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0'
Grigor Dimitrov ve třetí hře druhé sady odvrátil brejkbol a získává tak i devátý gem zápasu! Několikrát v rozehře měli hráči štěstí, když špatně trefili úder či zahráli těsně k čáře. Výměnu nakonec ukončil nevynucenou chybou z forhendu Goffin, když zahrál balónek do autu.
A-40'
Z brejkbolu se Dimitrov dostal k výhodě, když vyhnal protihráče ven z kurtu, ten byl donucený poslat balónek jen do sítě.
40-40'
Naděje šestadvacetiletého soupeře trvala ale jen chvíli. Po kvalitním podání se šestý hráč žebříčku dostal na síť, kde bez problémů zasmečoval na druhou stranu kurtu.
40-A'
Brejkbol! Krátce po returnu Goffina se Grigor Dimitrov nedokázal popasovat se snadným úderem, který poslal jen do sítě!
40-40'
Belgický tenista poprvé v zápase vybojoval při servisu protihráče shodu. Tenisté hráli spíše technickou výměnu od základní lajny, tu ale pokazil nevynucenou chybou do autu Dimitrov.
40-30'
Druhé podání Dimitrova nebylo příliš rychlé ani technické, Goffin si však oběhl úder na forhend a ten poslal za základní lajnu.
30-30'
Následovalo ale úspěšné podání do bekhendu, return letěl pouze do sítě. Stále má však David Goffin šanci na brejkbol.
15-30'
Semifinalista letošního Australian Open ve čtyřhře poprvé v duelu vytvořil dvojchybu. Jeho soupeř tak poprvé v zápase při jeho podání získává minimálně dva míčky.
15-15'
Servis na kříž a druhé eso v utkání.
0-15'
Tentokrát to Goffinovi vyšlo. Soupeř se po několika úderech vydal na síť, kde nejprve skvěle zahrál bekhendový volej. Bylo to však na raketu Belgičana, ten donutil Dimitrova zahrát následný forhendový volej do sítě.
2:0'
Čtvrtá dvojchyba šestadvacetiletého tenisty a čtvrtý brejk v zápase. Poměr vítězných fiftýnů v zápase? Dimitrov 37, Goffin 14.
40-15'
Dva brejkboly! Naopak Dimitrov je čím dál tím více jistější! Po returnu hrál soupeři do forhendu, ten mu naopak do bekhendu. Grigor Dimitrov si nakonec oběhl úder na forhend, aby z něho zahrál winner po lajně!
30-15'
Belgický tenista rozhodně nezažívá vydařený den. Tenisté se pustili do výměny od základní lajny, tu ale z rohu kurtu ukončil nevynucenou chybou do sítě právě starší z tenistů.
15-15'
Již v zápase s Nadalem vytvořil David Goffin velké množství dvojchyb, nyní přichází třetí v zápase.
0-15'
A Goffin s nimi začíná na výbornou, po servisu na kříž se Dimitrov z bekhendu nepříjemného servisu pouze dotkl.
1:0'
Konec přestávky, podávat bude David Goffin. Na řadu přicházejí nové míče.
1:0'
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0'
Sedm sedm, sedm her pro Grigora Dimitrova, který na závěr gemu sledoval nevynucenou chybu soupeře do sítě!
40-15'
Vzápětí si pomáhá úspěšným servisem na kříž, vzniklo z toho první eso pro rodáka z Chaskova.
30-15'
Nyní mladšímu hráči stačil povedený servis, po kterém se prezentoval forhendovým winnerem kros.
15-15'
Bulharský hráč na servisu ale vypadá ve středečním utkání ve velké pohodě, což dokumentoval snadným winnerem po lajně.
0-15'
David Goffin začal novou sadu agresivněji a to vyústilo v moment, kdy poslal bekhend po lajně, ke kterému Dimitrov sice doklouzl, ale odehrál jen do sítě.
0:0'
Konec přestávky, podávat bude Grigor Dimitrov.
0:0'
Následuje přestávka po konci prvního setu, ve kterém Grigor Dimitrov zcela jasně přehrál Davida Goffina, když mu třikrát vzal servis, naopak při vlastním podání ztratil dosud jen dva fiftýny!
6:0'
Nevídané, Grigor Dimitrov získává za necelou půl hodinu úvodní set v poměru 6:0, David Goffin tak po výhře nad Rafaelem Nadalem dostal na úvod druhého utkání ve skupině kanára! Dimitrov ukončil set po vítězném forhendu po lajně!
40-30'
Brejkbol a zároveň setbol! Znovu nastala situace, kdy belgický tenista po returnu protihráče zkazil následný úder do autu!
30-30'
Po returnu mladšího hráče následně David Goffin snadno vyhazuje míček do autu a po dvanácté nevynucené chybě v zápase to vypadá na další zajímavý gem při servisu Goffina.
15-30'
Podruhé v gemu diváci sledovali, jak bulharský hráč posílá return do autu.
15-15'
Po druhém slabším podání Grigor Dimitrov returnoval po lajně a hned se vydával na síť. David Goffin se sice bránil úderem křížem, ale zahrál jen do prostoru pro čtyřhru.
0-15'
Goffin začíná nový gem prvním servisem do forhendové strany, soupeř se sice natahoval, ale returnoval do sítě.
5:0'
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
5:0'
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0'
Grigor Dimitrov prozatím ztratil při vlastním servisu za tři gemy dva fiftýny. Nyní se na zisk míčku nenadřel, soupeř returnoval jen do sítě.
40-0'
Grigor Dimitrov může potvrdit další brejk čistou hru, když nyní ve výměně zatlačil protihráče do rohu kurtu, Belgičan jen vyhodil úder do autu.
30-0'
David Goffin se následně vyhazuje do autu a vypadá to na další snadnou hru v podání bulharského tenisty při vlastním servisu.
15-0'
I když Dimitrov musel využít až druhého servisu, přesto po pár úderech protihráče v této výměně udolal.
4:0'
Grigor Dimitrov získává druhý brejk v zápase! Goffin se chvíli po servisu musel vydat na síť, před hrál po chvíli forhend po lajně. Ten ale škrtl pásku a ta vymrštila míček do autu!
A-40'
Belgický tenista ale snadno posílá úder po lajně do autu a nabízí soupeři další příležitost na brejk!
40-40'
David Goffin se ale stále výborně drží. Oba hráči předváděli kvalitní údery od základní lajny, rozehru nakonec ukončil forhendovým úderem kros mířícím ven z kurtu Goffin.
A-40'
Druhá dvojchyba znamená nyní třetí brejkbol!
40-40'
Čtvrtá shoda ve čtvrtém gemu. Tenisté se nejprve oťukávali od základní lajny. Goffin poté hrál úder za základní lajnou a snažil se přelobovat soupeře, který čekal již u sítě. Dimitrov zasmečoval, David Goffin jeho úder vrátil, u sítě ale Grigor Dimitrov zahrál fantastický halfvolej za síť.
40-A'
První eso v zápase, servis mířil na téčko.
40-40'
Stejně jako při odvrácení prvního brejkbolu ve čtvrté hře David Goffin výborně zapodával, aby Grigor Dimitrov returnoval jenom za základní čáru.
A-40'
Po úvodní dvojchybě Goffina v zápase ale přichází druhý brejkbol!
40-40'
Odvrácená hrozba poté, co Dimitrov zaslal return za základní lajnu.
A-40'
Dimitrov získává brejkbol! Mladší borec se ke konci výměny objevil na síti, Goffin posléze chyboval do sítě!
40-40'
Tenisté se dostávají ke shodě, David Goffin nezvládl svůj úder ukočírovat a vytvořil tak nevynucenou chybu.
30-40'
Goffin mohl v případě prohraného fiftýnu čelit brejkbolu, bulharský soupeř mu ale pomohl vlastní chybou.
30-30'
Po kvalitním servisu Belgičana nedokázal jeho protihráč usměrnit return správně do kurtu.
30-15'
David Goffin dosud není ve velké pohodě. Diváci to mohli vidět i ve třetí rozehře v gemu, kdy snadno pokazil úder z rohu kurtu do sítě.
15-15'
Chvíli na to se může uklidnit, soupeř totiž pokazil úder, který poslal jen do autu.
15-0'
David Goffin sice vyslal do kurtu výborné podání, následně ale pokazil forhend mířící po lajně jen do sítě.
3:0'
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
3:0'
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0'
Grigor Dimitrov potvrdil brejk a vede 3:0, když znovu při vlastním podání ztratil jeden míček. V závěrečné výměně v gemu hrály důležitou roli forhendové údery bulharského hráče, který ke konci rozehry z rohu dvorce poslal dva údery křížem, aby na síti po voleji kros ukončil výměnu.
40-15'
Následovalo ale technické podání do forhendu na kříž, return dopadl pouze do sítě. Dva gemboly na potvrzení brejku z předchozí hry.
30-15'
Mladší z tenistů se krátce po returnu pokoušel o bekhendové zkrácení za síť, úder s dolní rotací ale sotva doletěl do sítě.
30-0'
Další parádní servis, return vyletěl za základní lajnu.
15-0'
Bulhar začíná potvrzování brejku výborně, nedovolil soupeři vrátit míček úspěšně do kurtu.
2:0'
Brejk! Tenisté v dosavadním zápase předvádějí dlouhé rozehry a potvrdili to znovu v této chvíli. Po úderech od základní čáry se Grigor Dimitrov trochu nepřipravený vydal na síť, kde zvládl volej za pásku. Soupeř míček doběhl, ale následně odehrál pouze do autu!
40-15'
První z těchto hrozeb je odvrácená, když Dimitrov po mnoha úderech od základní čáry poslal balónek jenom do sítě. Stále tu jsou však dvě šance.
40-0'
Tři brejkboly ve druhé hře! Bulharský hráč vypadá jistě a sebevědomě, což potvrzují jeho výborné údery od základní lajny. Goffin je zatím spíše hráčem, který se nakonec dopustí nevynucené chyby, což se potvrdilo nyní úderem do autu!
30-0'
Grigor Dimitrov si oběhl slabší druhé podání protihráče do forhendu, aby poté udeřil winnerem kros.
15-0'
Dimitrov musel po skvělém servisu do forhendu vytáhnout těžký return. Následně se tenisté pustili do delší výměny od základní lajny, tu úderem do sítě pokazil tenista na servisu.
1:0'
Konec přestávky, podávat bude David Goffin.
1:0'
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0'
Druhé podání do forhendové strany mělo dostatečné technické parametry a úhel, return skončil jen v prostoru pro čtyřhru. Snadný úvodní gem pro bulharského tenistu.
40-15'
Tentokrát z toho byl druhý servis. David Goffin mohl returnovat razantněji, to nadělalo hráči na podání problémy, vyhodil se totiž za základní lajnu do autu.
40-0'
Výborné podání a return mířící jenom do autu.
30-0'
Tenisté předvedli ve druhé rozehře velmi dlouhou výměnu. Nejprve se jednalo o údery do forhendu, následně se přešlo do bekhendových krosů. Goffin se snažil změnit tempo hry bekhendem po čáře, Dimitrov míč vyškrábl, aby za pár balónků později donutil soupeře k chybě do sítě.
15-0'
Dimitrov začal na podání ve velkém stylu. Po prvním servisu do forhendu nutil soupeře běhat ze strany na stranu, aby poté sám přešel na síť, kde zahrál vítězný forhendový volej po lajně.
0:0'
Utkání právě začalo.
Prvního servisu v utkání se zhostí Bulhar Grigor Dimitrov.
Tenisté se již rozehrávají na kurtu, zápas během několika minut začne.
Úvodní zápasy na turnaji

Grigor Dimitrov- Dominic Thiem 6:3, 5:7, 7:5

David Goffin- Rafael Nadal 7:6(5), 6:7(4), 6:4
Vzájemné zápasy

Tenisté se spolu dosud utkali sedmkrát, v šesti případech zvítězil Dimitrov. Poslední střetnutí sil ale ovládl Goffin, Belgičan porazil soupeře 6:4, 1:6, 6:3 ve čtvrtfinále letošního podniku v Rotterdamu.
David Goffin

Šestadvacetiletý hráč zahájil sezónu v Dauhá, kde nestačil na Verdasca v osmifinále. Na Australian Open si belgický tenista připsal čtvrtfinále, v Melbourne ve třech sadách jednoznačně nestačil na Grigora Dimitrova. Na podnicích v Sofii a Rotterdamu shodně prohrál ve finále. Na následujících třech turnajích v Acapulcu, Indian Wells a Miami došel do osmifinále. Lépe si David Goffin vedl v antukové části roku, když uhrál semifinále v Monte Carlu a čtvrtfinále v Madridu, v obou případech mu však byl na síly jeho následující protihráč. Na French Open si Goffin v zápase třetího kola proti Zeballosovi přivodil zranění, kvůli kterému se na kurtech neobjevil přes měsíc. Umag, Gstaad, Montreal, Cincinnati nebyly dvojnásobnému grandslamovému čtvrtfinalistovi souzeny, ve všech těchto případech si došel maximálně pro jednu výhru. Na US Open tak možná neočekávaně došel do osmifinále. Ve zbytku roku poté vybojoval ještě dva tituly (Šen-čen, Tokio) či uhrál semifinále v Basileji. Právě díky těmto výsledkům se jako předposlední dostal na letošní Turnaj mistrů.
Grigor Dimitrov

Dimitrov zahájil letošní sezónu ve velkém stylu, když získal titul z Brisbane, na Australian Open vypadl v pětisetové bitvě s Nadalem v semifinále, aby hned v Sofii vyhrál druhou trofej roku. Zdálo se tak, že by mohl začít konečně naplňovat svůj potenciál. Od poloviny února ale po následující čtyři měsíce vyhrál maximálně jen dva zápasy v řadě. Během tohoto období dokonce vypadl třikrát za sebou v úvodním kole. Zlepšená forma nastala na trávě, kde postoupil do semifinále v Queen's Clubu, ve Wimbledonu skončil v osmifinále na raketě Federera. Bulhar na dalších dvou turnajích na betonech sice vypadl shodně v osmifinále, posléze ovšem překvapivě dobyl v Cincinnati první titul Masters v kariéře. Na US Open ve třech sadách nestačil na mladíka Rubljova. Do konce roku poté vybojoval čtvrtfinále v Pekingu, semifinále na Masters v Šanghaji či finále ve Stockholmu.
Všem tenisovým fanouškům přeji krásné středeční odpoledne! Na Turnaji mistrů jsou v tento den na řadě zápasy ve skupině Peta Sampase. Od tří hodin se v prvním z nich představí vítězové úvodních duelů, tedy Grigor Dimitrov, který ve třech setech porazil Dominica Thiema a David Goffin, belgický tenista na úvod porazil Rafaela Nadal, ten ale krátce po prohře z podniku odstoupil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:05.Klasická verze
Mobilní verze