WTA Birmingham - Osmifinále -  ONLINE PŘENOS -  Kateřina Siniaková : Christina McHaleová - 18. června 2015   12:11

0

Až nečekaně snadné sousto byla Christina McHaleová pro Kateřinu Siniakovou. Ta po těžce vyhraném prvním setu zcela ovládla druhou sadu, ve které nadělila své soupeřce "kanára" a za necelých 70 minut postoupila do čtvrtfinále. Tam na ní bude lepší z dvojice Jankovičová – Kerberová.
Konec zápasu
6:0
Třetí už ale nikoliv. Siniaková se dokázala ubránit a poté poslala Američance bekhend po čáře do protipohybu,
40-30
Stejně tak i druhý.
40-15
První McHaleová dokázala odvrátit.
40-0
Po dvojchybě Američanky jsou tu tři brejkboly!
30-0
Ta navíc posílá míček pouze do sítě.
15-0
Siniaková che mít zápas, co nejdříve za sebou a pokouší se o winnery již při podání McHaleové.
5:0
Ten využívá díky další nevynucené chybě McHalové. Siniaková tak vede již 5:0 ve druhém setu.
40-30
Následný servis volej byl ale zdařený. Siniaková má gembol.
30-30
Siniakové poté nevychází pokus o dropshot.
30-15
McHaleová se ještě drží díky vítěznému forhendu.
30-0
Další aut Američnaky. Siniaková mílovými kroky směřuje do čtvrtfinále.
15-0
Siniakové sice nevyšlo zkrácení hry, ale McHaleová poté prohoz nasměrovala do autu.
4:0
Hned první využívá a už jí dělí tak pouhé dva gamy od vítězství.
40-15
Poté ale přichází další aut. Siniaková má další brejkboly!
30-15
Nyní ale trefila bekhendem lajnu.
30-0
Další nevynucená chyba americké tenistky. 0:30.
15-0
McHaleová znovu netrefuje kurt a její hra se postupně rozpadá.
3:0
Její return ale nyní skončil v autu. Siniaková tak potvrzuje brejk a vede 3:0.
40-15
Američanka ale ještě nevzdává 3. game.
40-0
McHaleové nevychází ani stopvolej na síti. Jsou tři gemboly.
30-0
Další přímý bod pro z podání Siniakovou.
15-0
Return McHaleové skončil na pásce. 15:0.
2:0
A ten už dokázala Siniaková proměnit. Na začátku druhé sady tak utíká do vedení 2:0.
A-40
Po vyhozeném forhendu McHaleové je tu ale čtvrtý brejkbol.
40-40
Ten ale odvrátila nejlepším možným způsobem – esem.
A-40
Američance ale nevyšel pokus o zkrácení hry. Bude tak čelit třetímu brejkbolu.
40-40
I ten ale McHaleová dokázala odvrátit. Tentokrát přímým bodem z podání.
A-40
Parádním returnem si ale Siniaková připravuje další možnost.
40-40
Brejkbol ale zahazuje do autu.
40-30
Nyní stálo při ní i štěstí, kdy odhadla stranu McHaleové, kam bude mířit svůj prohoz a zahrála neskutečný dropshot na síti.
30-30
Češka se nyní dostala do výměny a nabídnutou šanci vzala za své a forhendem vymetla roh kurtu.
15-30
Nyní ale chybuje a dává tak Siniakové šanci.
0-30
Američanka si opět rozběhala svou soupeřku a poté celou výměnu ukončila zdařeným forhendem po čáře.
0-15
Siniaková se dlouho bránila, nakonec ale McHalová ji donutila k chybě.
1:0
Čistou hrou získává Siniakové úvodní game druhé sady.
40-0
McHaleová přešla z obrany do útoky, ale bekhendový volej ji vůbec nevyšel. Míček skončil až daleko za základní lajnou.
30-0
Češka si poté pomáhá přímým bodem z podání.
15-0
Přesný forhend po čáře a následně stejně dobrý volej na síti přinesl Siniakové úvodní míč druhé sady.
6:4
Druhý už ale po velmi povedeném kraťasu nikoliv. Siniaková se ujímá vedení 1:0 na sety.
40-15
První dokázala Američanka odvrátit.
40-0
Return Siniakové dopadl přesně na lajnu, čímž donutil zahnat McHaleovou. Ta tak musel hrát z odskoku a opět poslala míček pouze do sítě. Jsou tu tři setboly!
30-0
I nyní končí míček v síti po bekhendu Američanky. Je tu nadějné skóre pro Siniakovou.
15-0
McHaleová si sice vyhnala Siniakovou podáním ven z kurtu, ale poté poslala bekhend pouze do sítě.
5:4
V síti skončil i bekhend McHaleové. Siniaková se ujímá vedení 5:4.
40-30
Siniaková zahrála forhend až ze záklonu. Míček proto nenabral dostatečnou výšku a skončil v síti.
40-15
Té však pomáhá přímý bod z podání.
30-15
Do sítě posílá svůj bekhend ale také Siniaková.
30-0
McHaleová se nyní nechala rozběhat a z toho pramenila její chyba. Míček skončil v síti.
15-0
Češka si pomohla servisem, kterým si otevřela kurt. do odkryté části poté nasměrovala vítězný forhend.
4:4
Siniaková chybuje i nyní. Je srovnáno 4:4.
40-A
Ze tří brejkbolů je tu rázem výhoda pro McHaleovou.
40-40
Třetí vyhazuje sama Siniaková do autu.
40-30
I druhý brejkbol je pryč. McHaleová vytasila eso.
40-15
McHaleová ale trefuje lajnu. S tím nešlo nic dělat.
40-0
Další chyba Američanky. Siniaková má tři brejkboly!
30-0
Američanka se navíc dopouští dvojchyby.
15-0
Siniaková nyní využila statického postoje soupeřky a poslala míček forhendem přesně na lajnu. McHaleová neměla nárok.
4:3
Siniaková se vyhazuje i potřetí. Lacino se tak McHaleová vrací zpět do prvního setu.
15-40
Stejně tak i bekhend. McHaleová má dva brejkboly.
15-30
Údery Češky jsou ale nyní dlouhé. Forhend skončil až za základní lajnou.
15-15
Také ona si ale dokáži svým k podáním k fiftýnům.
0-15
Siniaková navíc chybuje na úvod sedmé hry.
4:2
Nepovedené zkrácení hry od Siniakové. McHaleová jej doběhla a poslala prohoz po čáře, na který neměla česká tenistka nárok.
15-40
Další přesné podání od americké hráčky.
15-30
Američanka si však pomáhá přímým bodem ze servisu.
15-15
Nyní se ale pokusila zahrát výjimečně do bekhendu a to se ukázalo jako správné řešení.
0-15
Siniaková zkouší hrát neustále podél lajny. Nyní ji ale forhend nesedl a skončil až v deblovém dvorci.
4:1
Hned první využívá a nyní se ji i daří potvrdit brejk. Dostává se tak do vedení 4:1.
40-15
McHaleová se pokoušela opět o prohoz Siniakové. Ta se ale nachytat nenechala a volejem si připravuje dva gemboly.
30-15
Češka však nyní trefila míček rámem rakety. Ten skončil poté daleko v autu.
30-0
Těžký drive volej nyní předvedla Siniaková na síti. Míček se ale vešel do kurtu. 30:0.
15-0
Siniaková je nyní trpělivější ve výměnách od základní čáry. McHaleová poslala opět míček do autu.
3:1
Forhend McHaleové byl příliš dlouhý. Siniaková si bere i druhé její podání v zápase.
40-30
Další chyba americké tenistky přináší Siniakové brejkbol.
30-30
Skóre v gamu je ale srovnané po přímém bodu z podání.
30-15
McHaleová se poté navíc dopouští laciné chyb. 15:30.
15-15
Rovněž Siniaková ale dokázala trefit přesně roh dvorce, na který neměla její soupeřka nárok.
0-15
McHaleová si nyní rozběhala Siniakovou a poté ji stačilo pouze forhendem trefit odkrytou část kurtu.
2:1
Druhý už ale nikoliv a McHaleová si bere zpět ztracené podání.
30-40
První Češka odvrací.
15-40
Siniaková se zatím snaží hrát neustále McHaleové do forhendu, ale místo vítězných míčů přichází nevynucené chyby. Jsou tu dva brejkboly pro americkou tenistku.
15-30
Siniaková se pokoušela uhrát bod po lajně, ale nevyšel ji opět přechod k síti a následně byla prohozena.
15-15
Američanka se ubránila a přešla z útoku do obrany. Celou výměnu následně zakončila smečí na síti.
15-0
Přímý bod z podání na úvod třetí hry pro Siniakovou.
2:0
A ten využívá, když zahrála soupeřce pod nohy a to posléze poslala míček pouze do sítě.
A-40
Další chyba v podání Američanky. Siniaková má brejkbol.
40-40
McHaleová však kupí dvojchybu a nechává Siniakovou dotáhnout se na shodu.
30-40
Česká tenistka se ale nechává rozpohybovat v každé druhé výměně a to ji nutí k chybám, jako v tomto případě.
30-30
Siniaková to nyní soupeřce vrátila. Přitáhla si jí na síť a poté ji poslala volej do protipohybu.
15-30
McHaleové pomohla páska, která zpomalila míček. Siniaková jej od základní čáry nemohla dostihnout.
15-15
Češka ale poté posílá forhend do sítě a nechává srovnat Američanku.
15-0
McHaleová musela přes druhé podání, čehož využila SIniaková a připsala vítězný return po čáře.
1:0
Dlouhý úvodní game je u konce. McHaleové se nepovedlo zkrácení hry a Siniaková se tak ujímá vedení 1:0.
A-40
Opět si ale pomáhá servisem česká tenistka.
40-40
Hodně se musela opět naběhat Siniaková. Poslední forhend, ale dopadl těsně za čáru. Třetí shoda v tomto gamu.
A-40
Nyní už Siniakové přechod k síti vyšel a je to ona, kdo má výhodu.
40-40
I tu ale Češka odvrací přímým bodem na servisu.
40-A
Po bekhendu Siniakové v síti je tu ale další možnost pro McHaleovou.
40-40
Ten ale Siniaková odvrací přímým bodem z podání.
40-A
Americká tenistka má hned v úvodní hře brejkbol.
40-40
Nyní se pokusila 75. hráčka světa zaútočit a volej na síti poslala do autu.
40-30
Česká tenistka se musí na začátku zápasu hodně naběhat. McHaleová ji posílá ze strany na stranu a donutila ji k chybě.
40-15
Siniaková odpovídá esem.
30-15
Do třetice se povedlo zakončit výměnu McHaleové dle představ. Rozběhala si Siniakovou a poté zakončila výměnu kraťasem na síti.
30-0
Další chyba Američanky, tentokrát z bekhendu a do sítě.
15-0
Úvodní výměnu získala Siniaková poté, co McHaleová vyhodila svůj forhend.
0:0
Siniaková vyhrála los a začne zápas na podání.
Obě tenistky přicházejí na kurt č. 1 a rozcvičují se. Zápas začne za pár minut.
Obě hráčky dělí na žebříčku pouze šest míst. Lépe je na tom McHaleová, která je na 69. místě. Siniaková je na 75. místě.

Každá z tenistek se již zde postarala o překvapení. McHaleová nejprve v 1. kole porazila ve třech setech, když musela otáčet nepříznivý vývoj zápasu po prohrané první sadě. Ve 2. kole už to měla o poznání lehčí. Japonku Doiovou porazila 2:0.

Siniaková to měla přesně naopak. Ta si nejprve poradila s Naraovou na úvod turnaje 2:0 a v dalším kole poté na ní čekala nasazená sedmička z Německa Andrea Petkovičová. Němka sice vyhrála první set 6:4, ale ve druhém zcela odpadla a Siniaková si jej vzala poměrem 6:1. Třetí set musel rozhodnout až tie-break, ve které byla nakonec úspěšnější česká tenistka, když jej vyhrála vyhrála 7:4 a celkově poté zápas 2:1.

Vítězka tohoto duelu poté narazí již ve čtvrtfinále na vítězku ze zápasu Jelena Jankovičová – Angelique Kerberová.
Příjemné čtvrteční poledne. v anglickém Birminghamu se na zdejších kurtech rozehrají duely 3. kola. Celý dnešní program odstartuje českoamerický duel mezi Kateřinou Siniakovou a Christinou McHaleovou
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.