Strýcová - Putincevová | ONLINE | 19.6.2017 14:49 | WTA Birmingham 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

WTA Birmingham -  ONLINE PŘENOS -  Barbora Strýcová : Julia Putincevová - 19. června 2017   14:49

Ukončeno
Barbora Strýcová
Barbora Strýcová
31 let  pravák  164 cm  Česká rep.
2
6
6
Julia Putincevová
22 let pravák  163 cm  Kazachstán
0
3
3
Přenos se aktualizuje automaticky

Barbora Strýcová ve svém letošním premierovém představení na travnatých dvorcích poráží Julii Putincevovou 6:3 a 6:3, bez větších potíží tak postupuje mezi nejlepších 16 hráček tohoto turnaje.

U obou hráček bylo hlavně během prvních gemů zřejmé, že se s s trávou teprve sžívají, hned od startu však svou herní jistotou vyčnívala rodačka z Plzně. Ta si připsala první brejk hned za stavu 1:1 a svůj servis si držela. V první sadě bylo k vidění několik shod, v důležitých chvílích se však vždy dařilo Češce, která zvítězila 6:3.

Také ve druhé sadě rozhodl o vítězce pouze jeden brejk. Strýcová se chopila své šance a s přehledem kontrolovala hru. Zaujala svým pestrým tenisem s množstvím přechodů na síť.

Na svou další soupeřku si bude muset 22. hráčka světa počkat, jelikož zápas mezi Markétou Vondroušovu a Australankou Bartyovou se odehraje až zítra. Barbora se tak na kurty vrátí pravděpodobně ve středu.
Konec zápasu
6:3
Barbora Strýcová to zvládla znamenitě a po druhém podání na tělo získává rozhodující fiftýn. Nyní už se může jít radovat z postupu do osmifinále.
40-15
První šance je pryč, Putincevová se opřela do returnu a poslal jej přesně pod nohy bezmocné soupeřky.
40-0
A nyní je vítězství už velmi blízko! Receptem byl opět úspěšný servis, po kterém následovala přesná smeč a jsou tu tři mečboly!
30-0
Rodačka z Plzně tvrdým forhendem náramně zrychlila hru, a pak si přišla k síti pro vítězný volej. 30:0, Strýcová je dva míčky od výhry.
15-0
Strýcová se vydala k síti a zahrála dobrý volej, Putincevová jej ještě stihla doběhnout, jenže posílá míček těsně do autu. V hledišti to jen zahučelo, české tenistce nyní přála i trocha štěstí.
5:3
Strýcová vyzkoušela variantu zkrácení hry, nebyla úspěšná, a tak je sníženo na 3:5. Barbora Strýcová je nyní na tahu a bude podávat na postup do osmifinále.
30-40
Putincevová si však poradila náramně. Její dlouhý čop zapadl přímo na čáru a Češka v krkolomné pozici přestřeluje dvorec. Mečbol se zatím nekoná.
30-30
V důležitých chvílích si to umí Barbora pohlídat. Nyní hrála na jistotu a počkala si na chybu soupeřky, Putincevová vyhazuje křižný bekhend za čáru. Strýcová je dva míčky od postupu do další fáze turnaje!
15-30
Opět si rodačka z Moskvy pomohla výborným servisem a vede 30:15. Stále je vše otevřené.
15-15
Jenže následuje přímý bod z podání a srovnání na 15:15.
15-0
Bylo by dobré, kdyby se Strýcové podařilo ukončit zápas již v tomto gemu, aby nemusela následně čelit tlaku. Začíná dobře, jelikož její soupeřka posílá čopovaný úder do zámezí.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Julia Putincevová.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Výborně! Přímý bod z podání zajišťuje Strýcové vedení 5:2, Češka je jeden gem od vítězství v tomto utkání!
40-30
Křižný forhend rodačky z Plzně zastavuje síť, důležitý gem ještě nekončí. Snad už to Barbora dotáhne.
40-15
Jenže Strýcová jí v tom chce zabránit a daří se jí to! Šesté eso a vedení 40:15.
30-15
Po sérii čopovaných úderů Strýcová chybuje, Putincevová se ještě v této situaci chytá stébla, brejk by potřebovala jako sůl.
30-0
Strýcová se vydala k síti, kde byla úspěšná a s přehledem zakončila výměnu.
15-0
Podruhé v utkání zapadl míček po prasátku těsně za síťku, Strýcová přálo opět štěstí.
4:2
Rodačka z Moskvy se ještě nevzdává a snižuje na 2:4. V tomto gemu se opě hráčky předháněly v počtu kraťasů, Putincevová v tom byla v tomto ohledu o něco úspěšnější.
30-40
Putincevová se ubránila dvěma přesným úderům k lajnám, posléze se sama propracovala do ofenzivy, kde byla tentokrát úspěšná a disponuje jedním gembolem.
30-30
Strýcová zkusila stopbal rovnou z returnu, jenže Putincevová byla dostatečně rychlá a zahrála vítězný úder.
30-15
Strýcová opět zatlačila soupeřku do rohu a vydala se k síti, tam už však ani nemusela hrát, jelikož Putincevová míjí dvorec. 15:30, další brejk by byl pro Kazašku smrtící!
15-15
Jedna z nejlepších výměn tohoto duelu! Barbora Strýcová to měla velmi dobře rozehráno a mířila na síť, jenže soupeřka jí překvapila nádherným prohozem po lajně! To nikdo nečekal.
15-0
Proti Putincevová dnes stačí k úspěchu hlavně trpělivá hra. I nyní se to potvrdilo, jelikož Putincevová se zbytečně vyhodila od základní čáry.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Julia Putincevová.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
To je skvělé, Strýcová potvrdila brejk a vede už 4:1. Tento set má rozehraný velmi dobře a je dva gemy od postupu do 2.kola.
40-30
Jenže nevynucená chyba i na straně 22. hráčky světa, stále ji však zbývá jeden gembol.
40-15
Strýcová opět zvolila variantu přechodu k síti, neměla to tam vůbec jednoduché, finální lob Putincevová však letí o kousek za čáru.
30-15
Přímý bod z podání, rodačka z Moskvy působí v těchto momentech trochu frustrovaně.
15-15
Opět po výborném podání přešla Češka na síť, jenže hrála míček příliš nízko a posílá jej mimo dvorec.
15-0
A Strýcová začíná tím nejlepším možným způsobem – pátým esem.
3:1
Výborně. Strýcová si vzala rady trenéra k srdci, trochu změnila svou hru, a i díky tomu už vede 3:1 s brejkem. Nyní je extrémně důležité, aby zisk podání soupeřky potvrdila.
40-30
Výborná práce Strýcová! Udržela míček ve výměně, hrála dlouhé údery k základní lajně a donutila soupeřku k chybě. Je tu možnost brejkbolu!
30-30
To je škoda, Strýcová výborně returnovala, jenže následně posílá míček do sítě. 30:30, stále je tu možná šance na brejkbol.
30-15
Putincevová se vydala na síť, jenže Strýcová to moc dobře věděla a krásným křižným bekhendem ji prohodila. Strýcová vede v tomto gemu 30:15.
15-15
Výborná výměna z obou stran! Strýcová zkrátila hru, soupeřka byla u míčku včas a oplatila jí to stejnou mincí. Tím však výměna nekončila, přesto si to však Kazaška trpělivou hrou uhrála.
15-0
Češka se o přestávce radila se svým trenérem o dalším vývoji. Společně se domluvili na pestré hře na jistotu, hned v první výměně to potvrdila a vede 15:0.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Julia Putincevová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Fantastický stopbal! Strýcová znova použila svou osvědčenou zbraň a uspěla. Česká fedcupová reprezentantka opět otočila gem a dostává se do vedení 2:1.
40-30
Češka je z nejhoršího venku, přešla na síť a vyzvala Putincevovou k prohozu, Kazaška však míjí dvorec.
30-30
Přímý bod z podání, Strýcová srovnává na 30:30.
15-30
Strýcová se dostává na dostřel díky esu na kříž!
0-30
Putincevová zatlačila soupeřku do bekhendu, Strýcová se následně z bekhendu dopustila omylu. Tento gem se zatím nevyvíjí vůbec dobře.
0-15
Strýcová si nejdříve pomohla dobrým podáním, jenže následně měla na úder dostatek času, přesto poslala svůj forhend do zámezí.
1:1
Putincevová uhrála tento gem zásluhou výborného servisu a srovnává na 1:1. Ve druhé sadě tedy pokračujeme bez brejku.
30-40
Tentokrát se rozhodla pro kraťas Putincevová, jenže Strýcová to dobře vytušila a následně smečí ukončila výměnu.
15-40
To je škoda, opět musela Strýcová ke svým úderům hodně do kolen, jenže bekhend hraný od země už přes síť nevytáhla.
15-30
Přímý bod z podání, Kazaška se zatím v tomto gemu drží dobře.
15-15
Strýcová se však postupně stále zvedá a nyní se blýskla náramným zkrácením hry od základní čáry, Putincevová neměla sebemenší šanci.
0-15
Putincevová udržela míček ve výměně, navíc se jí dařilo umísťovat své údery do zadní části dvorce, odměnou jí je zisk fiftýnu.
1:0
Úspěšný první gem určitě zvedne sebevědomí! Strýcová výborně zaservírovala a vede 1:0.
40-0
Přímý bod z podání, balonek zapadl přesně do růžku a Strýcová má hned v úvodu druhé sady náběh na čistou hru.
30-0
Výborně! Osvědčená taktika se servisem ven z kurtu a následným náběhem na síť, Češka vede 30:0.
15-0
Obě hráčky si vyměnily několik tvrdých úderů, pak se Putincevová rozhodla pro změnu rytmu hry, ale její stopbal končí jen na pásce.
6:3
Barbora se nejdříve výborně ubránila, a pak se také dočkala nevynucené chyby soupeřky! První set je u konce a rodačka z Plzně v něm vítězí 6:3! Nedá se říci, že bychom sledovali tenis největší kvality, avšak Strýcová má zatím k vítězství blíže, což nás těší.
A-40
Druhá šance přichází záhy. Putincevová při pokusu o útočný výpad míří do sítě. Podaří se napodruhé zdárně zakončit první sadu?
40-40
To se však nepodařilo. Barbora to měla výborně rozehrané, jenže také ona se v důležité chvíli dopustila zbytečně chyby z forhendu a pouští soupeřku zpět do hry.
A-40
Strýcová má k dispozici první setbol! Opět k němu přišla zásluhou chyby soupeřky, která to nyní psychicky nezvládá a ztrácí čtvrtou výměnu v řadě. Teď jen vytrvat a dojít si pro set!
40-40
Kazaška chybuje od základní čáry a následuje shoda. Barbora Strýcová je dva míčky od vítězství v první sadě.
30-40
Putincevová se opět rozhodla pro zkrácení hry, jenže Strýcová byla u míčku včas a oplatila jí to stejnou mincí. Toto je Barbora, jak jí známe.
15-40
Stále se však hraje, Putincevové se nevydařil úder od základní čáru a daruje fiftýn soupeřce.
0-40
Náběh na čistou hru také na druhé straně, po přímém bodu z podání vede Kazašku už 40:0.
0-30
Jenže nyní to nejde. Češka měla dobrou pozici u sítě, jenže usilovala o kontrastopbal, který zastavila páska.
0-15
Po dvou křižných úderech zasahuje Strýcová síť, chtělo by to, aby už v tomto gemu zabojovala o zisk setu.
5:3
A to se jí také daří! Osmý gem je u konce a Barbora Strýcová je jeden gem od zisku první sady. Nyní vede 5:3 a dostává soupeřku pod tlak.
40-0
Přímý bod z podání, tento gem se zatím vyvíjí nadějně a Češka má náběh na první čistou hru.
30-0
Útok Strýcové byl tentokrát velmi přesný, překvapila Putincevovou úderem do protipohybu a Kazašku už nestačila zareagovat.
15-0
Osmá nasazená hráčka turnaje musela přes druhý servis, dokázala jej však výborně narotovat, a tak se balonek stáček na tělo soupeřky, která následně míjí dvorec.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Kazaška snižuje na 3:4, Barbora Strýcová si ještě vyžádala jestřábí oko, to však rozhodnutí rozhodčích nezměnilo, a tak budeme pokračovat po krátké pauze.
15-40
Další nepřesnost na raketě české fedcupové reprezentantky, Putincevová disponuje dvěma gemboly.
15-30
Opět jednoduchý bod pro rodačku z Moskvy, po prvním podání zasahuje Strýcová síť.
15-15
Strýcové se na výbornou výměnu nedodařilo navázat, return posílá těsně do zámezí.
15-0
Barbora se osmělila a její hra je nyní o poznání kvalitnější, po přesném a dlouhém returnu k čáře přešla k síti, kde zahrála skvělý stopvolej těsně za síť. To bylo jako z učebnice.
4:2
Teď už je Strýcová o poznání přesnější, když si pro vítězný úder přišla k síti a bezpečně zakončila do volného rohu. Češka vede 4:2.
40-30
Jenže Barbora se vzápětí dopouští velmi laciné chyby, když ze středu kurtu zasahuje pásku, gem ještě nekončí.
40-15
Prasátko nyní výrazně pomohlo Strýcové, míček se od sítky odrazil jen těsně na druhou stranu a naštvaná Putincevová už neměla šanci.
30-15
Česká tenistka se vydala na síť, kde musela zahrát náročný half-volej, zvládla to však náramně, a pak ukončila výměnu bekhendovým volejem.
15-15
Strýcová si připsala své druhé eso, lépe to ani zahrát nemohla, míček totiž tečoval čáru.
0-15
Putincevová se propracovala do útoku, dvěma křižnými údery z rohu do rohu rozběhala soupeřku, která se posléze dopustila omylu.
3:2
Strýcové začal téct z nosu krev, to je určitě nepříjemné, snad jí to v dalším průběhu neovlivní. K její lavičce nyní dorazila lékařka turnaje, která se jí pokusí krvácení zastavit.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
A to se jí také daří. Strýcová si připsala další nevynucenou chybu a obě hráčky míří na lavičku na krátkou přestávku.
15-40
Její další return však opět letí do zámězí, Putincevová má ideální příležitost snížit na 2:3.
15-30
Po sérii křižných forhendů finalistka z turnaje WTA v Petrohradu chybuje, Barbora snižuje na 15:30.
0-30
Strýcová forhendem posíá míček za základní čáru a opět začíná gem o něco hůře. Kdyby přišel další obrat v gemu, určitě bychom se nezlobili.
0-15
Strýcová byla nyní v hluboké defenzivě, ze které se jí už nepodařilo uniknout. Putincevová hrála ku překvapení velmi útočně a za to si připíše fiftýn.
3:1
Čtvrtý gem uzavírá 22. hráčka světa esem, dostává se do vedení 3:1, přestože to v tomto gemu rozhodně neměla jednoduché.
A-40
Strýcové začal fungovat servis a to je jen dobře, obrací vývoj gemu a má výhodu.
40-40
V této situaci byla Putincevová brejku nejblíže! Dobře zvoleným kraťasem si přitáhla rodačku z Plzně k síti, jenže pak poslala míček pouze do pásky. Opět nás čeká shoda.
30-40
Opět výborný servis a mnohem jistější náběh na síť, česká tenistka odvrací i druhou hrozbu. Stále je tu však ještě jedno nebezpečí.
15-40
Strýcová při druhém podání zariskovala, zahrála jej na střed k čáře a soupeřka už nestihla zareagovat.
0-40
Putincevová měla i trochu štěstí, její bekhend přistál přímo na lajně a Strýcová následně míjí. Čekají nás tři příležitosti na brejk pro Kazašku!
0-30
První dvojchyba české tenistky. Gem, při kterém má potvrdit brejk, se nyní značně komplikuje.
0-15
Osmá nasazená hráčka tohoto turnaje nabíhala na síť, jenže její volej nebyl dostatečně důrazný a Putincevová ji křižným úderem prohodila.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Do třetice už se to povedlo! Strýcová zatlačila soupeřku křižným forhendem k lajně a Putincevová už v pohybu nebyla schopna odehrát míček na druhou stranu. První brejk je tady a Strýcovou to může povzbudit do dalšího průběhu hry.
A-40
Krásná výměna! Putincevová byla v obraně nepřekonatelná, nutila hrát Barboru další a další údery, na poslední křižný bekhend už však byla krátká. Třetí brejkbol!
40-40
I tato šance však zůstává nevyužita, Strýcová opět míjí z bekhendu dvorec. Gem stále pokračuje.
A-40
Druhý brejkbol je na světě! Putincevová se vydala na síť, jenže její náběhový útok byl naprosto tragický a Strýcová měla mnoho času na prohoz.
40-40
Poprvé jsme byli svědky něčeho zajímavějšího, velmi dlouhá výměna končí dlouhým úderem Strýcové. Nyní musíme Kazašku pochválit za trpělivou obranu.
40-30
Nevynucené chyby se stále množí a množí. Po jedné z nich má Barbora Strýcová k dispozici první brejkbol v tomto duelu!
30-30
To je škoda, Barbora měla výměnu dobře rozehranou, jenže její čop končí v půlce sítě.
30-15
Naliftovaný forhend Putincevové je příliš dluhý, tento gem se zatím pro českou trojku vyvíjí nadějně.
15-15
První delší výměna, ani jedna z hráček nechtěla riskovat, na konci stála chyba Putincevové, která zasáhla úderem pásku.
0-15
Putincevová poslala na druhou stranu úder s nízkým odrazem, Strýcová pak v krkolomné pozici zamířila daleko za základní čáru.
1:1
Strýcová uzavírá gem přímým bodem. Je vidět, že přechod na trávu je náročný a hráčky jsou teprve na startu.
40-30
Zatím sledujeme trápení z obou stran, úspěšnější je ta hráčka, která udrží míček déle ve hře. Nyní se chybou provinila kazažská tenistka.
30-30
Putincevová se blýskla vítězným bekhendovým returnem po lajně, 22. hráčka žebříčku byla u míčku příliš pozdě. 30:30, následuje bigpoint.
30-15
Zatím jsme nebyli svědky jediné pěkné výměny, Barbora nyní zahrála míček k zadní lajně a Putincevová se vyhodila.
15-15
Snad už to bude jen lepší. Rodačka z Plzně si pomáhá přímým bodem z podání.
0-15
Pátá výměna v řadě pro Kazašku. Strýcová měla na svůj forhend dostatek času, jenže opět míří pouze do zámezí.
0:1
To je hodně jednoduchý gem pro 42. hráčku světa. Strýcová se zatím nechytá a na returnu se jí vůbec nedařilo. Snad si nyní zlepší náladu při svém vlastním servisu.
0-40
Putincevová si pomohla výborným servisem ven z dvorce, a pak zahrála soupeřce nechytatelně do protipohybu.
0-30
Hned ve druhé výměně jde poprvé do akce jestřábí oko, vyžádala si jej rodačka z Plzně a úspěšná nebyla, jelikož míček skončil těsně v autu.
0-15
Strýcová se ihned pokusila z returnu útočit, jenže její riskantní úder spadl daleko za základní čáru.
0:0
Utkání právě začalo.
Svým podáním do utkání vstoupí rodačka z Moskvy.
Ještě jednou dobré odpoledne, obě hráčky už jsou připraveny na dvorci, utkání za několik minut začne.
Start duelu se odsouvá, jelikož na centrálním dvorci svádí souboj Osakaová s Davisovou a zápas se protáhl do třetí sady.
Vzájemné zápasy
Poslední a jediné vzájemné měření sil mezi oběma tenistkami se datuje do poměrně vzdálené historie. Střetly se v roce 2012 na ITF v Bielle a česká hráčka zde zvítězila s přehledem 6:1 a 6:2.
Barbora Strýcová
Česká fedcupová reprezentantka se už více než dva roky drží mezi úzkovou světovou elitou a v aktuálním vydání žebříčku jí patří 20. příčka. Olympijská medailistka z Ria prožívá výborné odbobí a daří se jí vyhrávat. V letošní sezoně byla třikrát v semifinále turnajů WTA, finálová účast však zatím rodačce z Plzně v záznamech chybí. Proč by se to nemohlo podařit právě v Birminghamu?

Češka má totiž trávu v oblibě. Z Birminghamu obhajuje velké množství bodů, jelikož loni zde dotáhla svou úspěšnou misi až do finále, kde podlehla Madison Keysová. Právě na trávě nastal velký vzestup Barbory Strýcové – v roce 2014 prošla ve Wimbledonu do čtvrtfinále a od té doby stoupala žebříčkem vzhůru. Jak se jí bude dařit letos?
Julia Putincevová
Dvaadvacetiletá rodačka z Moskvy reprezentující Kazachstán se momentálně nachází v žebříčku WTA na 42. pozici, přičemž jejím maximem je 27. příčka.

Největším karierním úspěchem této tenistky je čtvrtfinále French Open 2016, ve kterém jí vystavila stopku po třísetové bitvě fenomenální Serena Williamsová. Letos dosáhla Putincevová na své první finále v rámci turnajů WTA. V Petrohradě postupně zdolala Kuzněcovovou i Cibulkovou, poražena byla až v poslední fázi cesty Kristinou Mladenovičovou.

Putincevová rozhodně není rozenou travařkou a i z tohoto důvodu je v dnešním utkání outsiderkou. Na trávě ve své kariéře odehrála pouze 12 duelů, z nichž vyhrála jen 4. Jediným světlým bodem v rámci hry na zeleném pažitu je semifinále juniorky Wimbledonu z roku 2010.
Tradiční turnaj AEGON Classic se v severoanglickém městě Birmingham koná už roku 1982 a slouží jako příprava na třetí grandslam sezony. V loňském roce zde triumfovala Madison Keysová, která však letos z důvodu táhlého zranění chybí. Která hráčka ji nahradí?
Dobré odpoledne všem příznivcům bílého sportu. Všichni tenisté se už před blížícím se Wimbledonem přesouvají na travnaté dvorce. Na turnaji v Birminghamu se v rámci prvního kola střetne česká fedcupová reprezentantka Barbora Strýcová s Julií Putincevovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.
Články odjinud