WTA Quebec - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Andrea Hlaváčková : Shelby Rogersová - 14. září 2015   17:10

0

Česká tenistka Andrea Hlaváčková do dnešního utkání nevstoupila dobře, byla o brejk pozadu, ale nakonec se ji v prvním setu podařil na poslední chvíli dokonalý obrat, který dotáhla v tiebreaku. Druhý set byl již jednoznačný, Hlaváčková zlomila odpor soupeřky ve chvíli, kdy potvrdila brejk na 3:0 a od té doby se Shelby Rogersová jen vezla a poslední gem zápasu vypustila.

Hlaváčková v utkání zvládla získat na returnu přesně polovinu všech fiftýnů a to je klíčový rozdíl, který posílá českou tenistku dál.

Ode mě je to všechno, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Konec zápasu
6:0
Nechci nikoho z ničeho nařknout, ale troufám si tvrdit, že tato dvojchyba Rogersové byla úmyslná. Každopádně vítězství a postup do druhého kola slaví Andrea Hlaváčková!
40-0
Rogersová již nebojuje, nechává projít dobře trefený return soupeřky a je smířena s kanárem.
30-0
Dva fiftýny dělí Andreu Hlaváčkovou od postupu do dalšího kola.
15-0
Výborný stopbal Hlaváčkové! Rogersová by ho možná i stihla, ale za tohoto stavu se ji asi nikam běžet nechtělo.
5:0
Konec přestávky, podávat bude Shelby Rogersová.
5:0
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0
Další aut a Andrea Hlaváčková, která potvrzuje i druhý brejk, je již jednou nohou ve druhém kole!
40-15
Těsný aut Rogersové, které zcela odešla přesnost úderů z prvního setu.
30-15
Bekhend zradil českou tenistku, skončil v síti.
30-0
Hlaváčková si nepočkala na dopad, pálila z první a trefila se do dvorce. Navíc tvrdým úderem nutí soupeřku k chybě.
15-0
Do pátého gemu vstupuje Češka přímým bodem ze servisu.
4:0
Malý kolaps americké tenistky na podání! Druhý dvojchyba v řadě a Andrea Hlaváčková má v zádech double-brejk.
40-15
Dvojchyba v nejméně vhodný okamžik a opět jsou tu dva brejkboly pro českou tenistku!
30-15
Povedený return, se kterým se Američanka nedokázala popasovat a míček vyhodila daleko do autu.
15-15
Vzápětí už to tak dobré z její strany není. Míček končí v autu.
0-15
Eso ven z dvorce. Ideální začátek pro Rogersovou.
3:0
3:0
3:0
České tenistce se po menším boji daří potvrdit brejk a stejně jako její soupeřka v prvním setu vede 3:0!
A-40
Přímý bod a Andrea Hlaváčková má výhodu.
40-40
Šestá dvojchyba... Shoda!
40-30
Přímý bod a gembol na potvrzení brejku!
30-30
Nabíhaný volej Hlaváčkové končí v síti, velká chyba zkušené hráčky.
30-15
Křižný forhend české tenistky po returnu soupeřky padl do pravého růžku dvorce a Rogersová, která měla našlápnuto na střed, se ani neohlédla.
15-15
Moc velkou sílu dala Rogersová svému úderu, který vyletěl za základní lajnu.
0-15
Nyní by to chtělo potvrdit brejk, ovšem Hlaváčková nezačíná ideálně.
2:0
Aut z rakety Rogersové přináší úspěšné prolomení servisu pro Andreu Hlaváčkovou!
40-30
První je odvrácen.
40-15
Dva brejkboly pro Andreu Hlaváčkovou!
30-15
Rogersová kroutí hlavou, další parádní return její soupeřky.
15-15
Výtečný return Hlaváčkové, která se tak dostává k fiftýnu.
0-15
Síť v hlavní roli po úderu Hlaváčkové.
1:0
Return Američanky končí v síti. Andrea si tak uhájila podání.
40-30
Sedmým esem napravuje svou chybu!
30-30
Dvojchyba výrazně komplikuje situaci na servisu pro Češku.
30-15
Citlivý stopbal těsně za síť přináší Rogersové první fiftýn.
30-0
Return Rogersové pohltila páska.
15-0
Druhý set začíná Hlaváčková vítězným forhendem, na který její soupeřka neměla nárok dosáhnout.
0:0
Po pauze mezi sety bude podávat právě česká tenistka.
7:6
Po vyhozeném míčku za základní čáru se může Andrea Hlaváčková radovat z vítězství v prvním setu!
9-8
Vzápětí se také Andrea Hlaváčková dostává k setbolu! Rogersová nezvládla tíhu okamžiku!
8-8
Ani o třetice se však Rogersové nedaří ukončit úvodní sadu.
7-8
Andrea zapisuje hodně zbytečnou chybu a nabízí Rogersové další setbol!
7-7
Hlaváčková na síti a jak jinak, než úspěšná. Forhendový úder do protipohybu.
6-7
Po přímém bodu je na světě druhý setbol.
6-6
Američanka ho ale nevyužívá! V delší výměně to byla ona, kdo jako první zachyboval a umístil úder do pásky.
5-6
Ro není vůbec příjemná situace! Rogersová získává bod při podání soupeřky a nyní servíruje se setbolem na kontě!
5-5
Na síti se daří být Hlaváčkové takřka bezchybnou.
4-5
Perfektně natažený úder na základní čáru od Rogersové, který české hráčce zamotal hlavu.
4-4
A daří se to! Rogersová napodobila chybu své soupeřky a trefila se pouze do sítě.
3-4
Druhé podání se Hlaváčkové daří udržet, nutně si však potřebuje svou ztrátu vzít zpět.
2-4
První mini-brejk přichází bohužel při servisu Hlaváčkové, která nastřelila pouze pásku.
2-3
Moc pekně trefený forhend Rogersové, který se vešel do dvorce a navíc byl vítězný.
2-2
Přímý bod Američanky.
2-1
Andrea se povzbuzuje, tentokrát ji pomohl dlouhý úder Rogersové za základní lajnu.
1-1
Andrea z plných sil dvakrát "praštila" do míčku a nakonec si vynutila chybu soupeřky.
0-1
Do něho Rogersová vstupuje vydařeným forhendem inside-out.
6:6
Rogersová ve snaze o prohoz vyhazuje míček daleko za základní lajnu a o osudu prvního setu rozhodne tiebreak!
A-40
Šesté eso české tenistky a výhoda!
40-40
Dvanáctý gem však bude pokračovat. Po returnu Američanky se Hlaváčková trefuje do sítě.
A-40
Krásný prohoz od Hlaváčkové, která zahrála křižný forhend, na který k síti nabíhající Rogersová nedosáhla.
40-40
Výborné podání na kříž, kterým Andrea hrozbu ztráty podání i setu odvrací.
30-40
Setbol Shelby Rogersové!
30-30
Rogersová ji oplácí stejnou mincí. Útok podél lajny byl do protipohybu Hlaváčkové.
30-15
Do mírného protipohybu se úspěšně česká tenistka trefila.
15-15
Čtvrtá dvojchyba Hlaváčkové.
15-0
Česká tenistka na síti prodala své zkušenosti ze čtyřhry.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Andrea Hlaváčková.
5:6
5:6
A nakonec z toho je uhájený servis Shelby Rogersové. Forhend kros Hlaváčkové skončil v autu.
40-A
Druhý servis Američanky je hratelný, jenže Hlaváčková se až moc opřela do míčku. Aut.
40-40
A je tu shoda! Hlaváčková se dostala do výměny a podařilo se ji vytlouct obranný blok Rogersové.
30-40
Jenže nevynucenou chybou – vyhozením míčku do autu – drží sama svou soupeřku ve hře.
15-40
Eso, dva gemboly a Rogersová nehodlá připustit komplikace.
15-30
Na druhou stranu, to samé by mohla i Hlaváčková, která nutí soupeřku k chybě.
0-30
Rogersová v případě výhry v tomto gemu bude mít jistotu tiebreaku.
0-15
Příliš dlouhý return odletěl od Hlaváčkové.
5:5
A za tím účelem jde skvěle! Čistou hrou potvrzuje brejk a je definitivně zpět ve hře.
40-0
Tři gemboly pro českou tenistku, která vypadá, že chce dokonat obrat v prvním setu.
30-0
Hlaváčková se sice dostala pod tlak, ale vyčarovala parádní křižný obranný forhend až k základní čáře Rogersové, která míček umísťuje jen do pásky.
15-0
Andrea rozehrává desátý gem esem!
4:5
4:5
4:5
Který Andrea využívá aktivní a nátlakovou hrou! Obranný úder Rogersové skončil v autu a první set má svou zápletku!
40-30
A další chyba Američanky, tentokrát na síti hraje do autu. Místo setbolu je tu brejkbol Hlaváčkové!
30-30
Uspěchaný útok. Příliš prudce se Rogersová opřela do úderu a míčku scházely potřebné centimetry výšky.
15-30
U dvou míčků do ještě zůstane. Hlaváčková trefila dobrý return, po němž Rogersová nastřelila pásku.
0-30
Přímý bod a už jen dva míčky chybi Rogersové k zisku prvního setu.
0-15
Nyní však Shelby Rogersová podává na vítězství v prvním setu a začíná vítězně, respektive získává fiftýn po chybě soupeřky na síti.
3:5
Bylo to prakticky jen o servisu. Esem z druhého podání uzavírá Hlaváčková osmou hru prvního setu.
40-30
Dvojchyba dostává Rogersovou ještě do hry o tento gem.
40-15
Další kvalitní servis české hráčky, která se tak dostává ke dvěma gembolům.
30-15
Hodně zariskované druhé podání od české tenistky. Naštěstí spadlo do čtverce pro servis a následně Rogersová jen vyhodila return.
15-15
Rogersová se trefila do returnu a nakonec celou výměnu i ovládla.
15-0
Eso Hlaváčkové na úvod osmého gemu.
2:5
2:5
2:5
Rogersová si doslova pohrála s Hlaváčkovou, kterou napřed prohnala po základní čáře a následně ji trefila forhend do protipohybu. Američanka si stále drží podání.
30-40
To by však nesměla Rogersová trefit parádní první servis, proti kterému neměla Andrea moc šancí.
30-30
Dvojchyba a Andrea Hlaváčková se může pokusit zaútočit na servis soupeřky!
15-30
Jen do sítě umístila nyní Američanka svůj úder.
0-30
Servis ven z dvorce a následný forhend do zcela odkrytého kurtu. Často hraná taktika, která potřebuje technickou zdatnost.
0-15
Už čtvrté eso americké tenistky.
2:4
Nakonec to Andrea zvládá a nepouští gem do shody, ale sama ví, že mohla gem zakončit mnohem dřívě a Rogersová ukazuje na returnu opět drápky.
40-30
Perfektní return Rogersové pod nohy Hlaváčkové, která neměla šanci adekvátně zareagovat a jen své soupeřce přihrála na síť na vítězný úder.
40-15
Dlouhou výměnu zakončuje česká tenistka úderem do sítě.
40-0
Return Rogersové byl povedený, ale následný obouruční bekhend Hlaváčkové ještě lepší a hlavně vítězný.
30-0
Další aut z rakety Rogersové.
15-0
Hlaváčková se sice strachovala, že return soupeřky bude vítězný, ale nakonec zamířil za základní lajnu.
1:4
1:4
1:4
Return Hlaváčkové mohl být dokonale trefený, kdyby nespadl do milimetrového autu.
40-A
Vzápětí si opět pomáhá kvalitním podáním a po přímém bodu má výhodu.
40-40
Esem odvrací Američanka hrozbu.
40-30
Nepřipravený útok Rogersové na síť přinesl šanci pro Hlaváčkovou, která přesně umístěným lobem přehazuje soupeřku a má brejkbol!
30-30
Andrea prakticky okamžitě po úderu věděla, že ho pokazila. Míček skutečně vylétl až za základní lajnu.
30-15
Prudký return pod nohy způsobil Američance velké obtíže, ze kterých se nedokázala dostat.
15-15
Andrea si uběhala fiftýn, zatlačila na soupeřku a nakonec na síti vítězně smečuje.
0-15
Prudký a protažený return Češky měl o pár centimetrů víc, než bylo potřeba.
1:3
Esem zakončila Hlaváčková čtvrtý gem, který si připisuje čistou hrou!
40-0
Hlaváčková chytře změnila směr úderu, Rogersová ve snaze ubránit se zahrála vysoký míček, který se české hráčce podařilo úspěšně zasmečovat.
30-0
Vzápětí se sice dostává do výměny, ale příliš úspěchu ji to nepřineslo.
15-0
Rogersová se proti podání soupeřky natahovala, jak jen mohla, ale úspěšný return nepřipisuje.
0:3
0:3
0:3
Američanka přímým bodem dokonala obrat třetího gemu a potvrzuje brejk!
30-40
Return proti druhému podání končí v síti. Gembol pro Shelby Rogersovou.
30-30
Eso a zdá se, že Rogersová je z nejhoršího venku.
30-15
Škoda této výměny. Snahu české tenistky zastavila páska.
30-0
Rogersová chybuje a pouští Hlaváčkovou k velmi nadějnému stavu.
15-0
Také Američanka si do svých statistik zapisuje první dvojchybu.
0:2
Tak to je hodně nemilé! Dvojchybou proti brejkbolu Andrea Hlaváčková odevzdává svůj servis soupeřce!
30-40
První Češka odvrací. Zkusila znovu taktiku servis – síť a tentokrát nabíhaný forhend umístila do dvorce.
15-40
Rogersová získala herní převahu a využila ji k přesunu na síť, kde zahrála do zcela odkryté poloviny dvorce. Dva brejkboly!
15-30
Hlaváčková začala výměnu skvělým servisem, ale nabíhaný forhend k síti byl nakonec příliš dlouhý.
15-15
Vzápětí však také první dvojchyba...
15-0
Andrea vypálila dělový servis a je z toho také pro ni první eso.
0:1
Ovšem takto by to šlo! První eso Rogersové zakončuje první gem.
30-40
Ačkoliv Rogersové vůbec nepadá první servis, dokázala se dostat ke gembolu.
30-30
Páska nadhodila míček od Rogersové půl metru nad síť. Balonek se ve vzduchu zatočil a spadl zpět na polovinu Američanky.
15-30
První delší výměna končí nevynucenou chybou české tenistky. Její bekhend šel až příliš do strany a skončil v autu.
15-15
Znovu druhé podání, ale tentokrát Hlaváčková ustřelila return daleko do autu.
15-0
Rogersová šla do výměny přes druhé podání, Hlaváčková toho využila a kvalitním returnem přinutila Američanku k chybě.
0:0
Obě hráčky finišují rozehrávku, úvodní servis zápasu odehraje Shelby Rogersová.
Po US Open se tenisté a tenistky rozjely do různých koutů světa k dalším kolotoči turnajů, které se nyní budou konat zejména v Asii. V Severní Americe, konkrétně v Quebecu, však zůstala skupina hráček, které si zahrají o body z místního turnaje. A jednou z nich je i česká tenistka Andrea Hlaváčková, který si zahraje Američankou Shelby Rogersovou.

Rogersová prožívala bídnou sezonu, nedá se to skutečně pojmenovat jinak. Do srpna bylo jejím maximem jedno čtvrtfinále na turnaji ITF a dvě druhá kola na turnajích WTA. Její bilance činila 4 výhry a 17 porážek! Pak však přišel přesun domů, do Spojených států, na betonové dvorce a semifinále na turnaji ITF v Landisville, což korunovala úspěšně zvládnutou kvalifikací na US Open a v samotném turnaji postupem do třetího kola. Rogersová si rázem zlepšila bilance na, stále bídných, 12-19, ale výrazné zlepšení ji může nakopnout do závěru sezony.

V prvním kole má schůdný los, což se však dá teoreticky říci i opačně. Andrea Hlaváčková vyfasovala pro první kolo velmi hratelnou soupeřku, která neprožívá dobrou sezonu. Ovšem zrovna ideální singlovou sezonu nemá ani česká tenistka. Ano, v srpnu vyhrála turnaj ITF v Plzni, podívala se do semifinále v Burnie a Barnstaple, nicméně velmi často byla vyřazena již v kvalifikacích. I proto je česká tenistka aktuálně na 152. místě světa o pouhou jednu příčku před Rogersovou.

Zápas to bude určitě zajímavý, mírnou favoritkou je sice Američanka, ale jak již bylo zmíněno, pro Hlaváčkovou byl los přívětivý, rozhodna mohla schytat mnohem těžší soupeřku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.