Šafářová - Keninová | ONLINE | 15.9.2017 03:43 | WTA Quebec 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

WTA Quebec -  ONLINE PŘENOS -  Lucie Šafářová : Sofia Keninová - 15. září 2017   03:43

Ukončeno
Lucie Šafářová
30 let  177 cm  Česká rep.
2
6
6
Sofia Keninová
18 let  170 cm  USA
0
4
3
Přenos se aktualizuje automaticky

Lucie Šafářová po skvělém výkonu porazila teprve osmnáctiletou americkou naději Sofii Keninovou ve dvou setech a postupuje tak v Quebecu už do čtvrtfinále.

Obě tenistky vstoupily do zápasu skvělou hrou na podání. Za stavu 4:3 z českého pohledu měla Šafářová první možnost k brejku, tu ještě nevyužila, ale o dvě hry poté už brejkbol, který byl zároveň setbolem proměnila a první sada tak šla na konto nasazené jedničky. Ve druhém setu přišel brejk dříve a překvapivě pro Američanku. Ta šla do vedení 3:2 ve druhém setu, ale poté ztratila čtyři hry v řadě a s turnajem se tak loučí. Lucie Šafářová se opírala v zápase o precizní podání, soupeřce nadělila hned jedenáct es!

Quebec se může těšit na pikantní české derby ve čtvrtfinále. Nasazená jednička Lucie Šafářová vyzve v souboji o semifinále Lucii Hradeckou!
Konec zápasu
6:3
A ta je proměněna stylově esem. Míček z rakety české tenistky dopadl přesně na boční lajnu, Američanka se za tvrdým servisem jen smutně otočila a zápas končí.
40-30
Lucie Šafářová musela při mečbolu přes druhé podání. I to jde do autu. Dvojchyba. Je tady ještě jedna šance na ukončení zápasu.
40-15
Po přímém bodu po prvním servisu do středu kurtu jsou tady hned dva mečboly!
30-15
Češka našla prvním servisem středu kurtu. Keninová byla připravena, ale poté znovu ztroskotala na skvěle hrající české hráčce.
15-15
Levoruká tenistka napálila první podání do sítě. Po druhém servisu dokázala Keninová udržet míček ve hře a dokonce zatlačila soupeřku, která hraje jen do autu.
15-0
Lucie Šafářová podává na vítězství v dnešním zápase. A začíná vítězným volejem u sítě.
5:3
Lucie Šafářová bere třetí gem po sobě a jde podávat na postup do čtvrtfinále. Keninová převedla další nepřesný úder od základní lajny.
40-15
Po prvním podání se hrálo od základní lajny. Američanka chtěla ukončil výměnu bekhendem po lajně, ale ten končí v těsném autu. Dva brejkboly.
30-15
Keninová měla nahraný úder ve středu kurtu, ale ještě zkrátila hru za pásku a poté měla co dělat, aby jí soupeřka neprohodila.
30-0
Nyní už první podání zafungovalo, ale po několika úderech od základní lajny přichází nevynucená chyba.
15-0
Sofia Keninová vstupuje do důležitého gemu nepřesným prvním servisem. Po druhém podání se opřela Češka do returnu a je z toho bod.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Sofia Keninová.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Sofia Keninová se marně natahovala za míčkem po prvním podání. Dokázala ho sice líznout raketou, ale už ho do kurtu neumístila.
40-0
Lucie Šafářová přidává také své jubilejní desáté eso.
30-0
Levoruká tenistka si s přehledem hlídala krátký return, který se ani nedoletěl na její polovinu.
15-0
Lucie Šafářová má pro servis k dispozici nové míčky. První podání zastavila páska. Keninová se opřela do returnu, dostala se do hry od základní lajny, ale tam jde dnes Češka nepřekonatelná.
3:3
Keninová trefila první podání na tělo soupeřky. Šafářová výborně reagovala a poté už od základní lajny dokázala zúročit zkušenosti.
A-40
Po přetaženém americkém forhendu je tady dokonce brejkbol pro Češku.
40-40
Teď už musela Američanka sáhnout také po druhém servisu a hned jí to přivádí do potíží. Češka našla returnem roh kurtu. Shoda.
30-40
Třetí parádní první podání. Ani nyní neměla česká hráčka žádnou šanci.
30-30
A další perfektní první podání do středu. Šafářová se sice natáhla pro míček, ale už ho neusměrnila do kurtu.
30-15
Sofia Keninová se drží ve hře o tento gem esem na středovou lajnu.
30-0
Po dalším dělovém podání se hrálo od základní lajny. Po důrazném forhendu se dostala Keninová do potíží a míček už nezachránila ve hře.
15-0
Sofia Keninová může potvrdit brejk z předešlé hry při vlastní servisu. Američanka nezačíná nejlépe, už nedokázala reagovat na úder do protipohybu.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Sofia Keninová.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Lucie Šafářová musela navíc proti brejkbolu přes druhé podání. Hned druhým úderem od základní lajny se Češka vyhazuje do autu a Keninová je najednou o brejk vpředu.
15-40
A po vítězném returnu jsou tady dva brejkboly pro osmnáctiletou Američanku.
15-30
Lucie Šafářová reaguje na dvoujchybu esem do středu kurtu.
0-30
První podání zastavila páska. I druhý podání končí v síti. Po první dvojchybě je tady nadějné vedení pro Američanku.
0-15
Nasazená jednička začíná svůj gem na podání aktivní hrou od základní lajny. Keninová se dlouhou dobu statečně bránila, dokázala držet krok s Češkou a to jí přináší fiftýn. Šafářová v tlaku chybuje do deblového území.
2:2
Nyní první podání nezafungovalo. To ale nemusí americké hráčce vadit. Šafářová přetahuje i nyní svůj return do autu.
30-40
Američanka si pomáhá v důležitém okamžiku prvním servisem.
30-30
České hráčce se podařilo přečíst úmysl soupeřky a vytlouká jí na síti.
15-30
Sofia Keninová přidává další přímý bod. Šafářová riskovala na returnu, ale míč končí v síti.
15-15
Tentokrát končí první servis v autu. I po druhém podání se dokázala Sofia Keninová prosadit k fiftýnu.
15-0
Stejně jako v prvním setu, tak i nyní musí Američanka při vlastním servisu dotahovat vedení soupeřky. První podání končí v polovině sítě. I druhé podání se do hry nepodívalo. Dvojchyba.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Sofia Keninová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Přímý bod po druhém podání do středu kurtu. Češka si i nyní suverénně drží svůj servis. Sofia Keninová si připsala v celém zápase jen šest fiftýnů na returnu.
40-15
Šafářová zkoušela rozběhat soupeřku, přitáhla si jí kraťasem k síti, ale poté jí prohoz nesedl na raketu a Američanka lehce zakončila do odkrytého kurtu.
40-0
A další povedené první podání. Nyní už Keninová dokázala dostat míček do hry alespoň vysokým returem, ale s tím si Češka bez problémů poradila.
30-0
Lucie Šafářová zatím září na servisu. Další přímý bod, Američanka je bez šance.
15-0
Také Češka začíná esem svůj gem na podání.
1:1
Na závěr gemu je tady eso na boční lajnu. Třetí eso v zápase pro Američanku.
0-40
Sofia Keninová přidává také přímý bod po prvním servisu do středu kurtu.
0-30
Osmnáctiletá americká naděje musela hrát po druhém podání. Keninová si na soupeřku kraťasem nepřišla, ale poté dokázala bez problémů prohodit míček po lajně.
0-15
Také Sofia Keninová se poprvé představí na podání ve druhém setu. Šafářová diktovala výměnu svým bekhendem, ale finální úder jde do sítě.
1:0
První servis dopadl až za vymezeným územím. Keninová se musela po druhém podání bránit. Forhendem chtěla zaútočit z nedobré pozice a přichází vynucená chyba do autu.
40-15
Nyní už dokázala Američanka dostat do hry svůj return. Po kratší výměně přichází nevynucená chyba české hráčky.
40-0
Levoruká tenistka si pomáhá dalším tvrdým servisem do středu kurtu.
30-0
Lucie Šafářová tentokrát poslala první servis do těsného autu. Keninová však trefila return jen rámem rakety a míček končí daleko v autu.
15-0
Do druhé sady vstupuje na podání česká hráčka. A opět začíná set esem do středu kurtu.
6:4
První sada končí. Šafářová se již dokázala adaptovat na tvrdé servisy americké hráčky. Opět se dostala lehce do hry a ve hře od základní lajny je zatím jasně lepší.
40-30
Keninová se trefila do prvního podání do středu kurtu. Od základní lajny ale nedokázala držet krok se zkušenější soupeřkou. Je tady setbol.
30-30
Sofia Keninová si pomáhá v kritický okamžik přímým bodem ze servisu.
30-15
Šafářová byla znovu ve hře po prvním podání soupeřky. Následoval přechod k síti a velmi těžký volej, který ale Šafářová zvládla a má nadějné vedení.
15-15
Po prvním podání se hrálo od základní lajny. Češka si dokázala vynutit převahu a po bekhendovém úderu po lajně srovnává stav důležitého gemu.
0-15
Sofia Keninová podává proti ztrátě prvního setu. Šafářová riskovala na returnu, ale nyní trefila jen aut.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Sofia Keninová.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Šafářová vyhnala soupeřku servisem ven z kurtu, poté si přiběhla k síti a volejem ukončila výměnu. Češka je jednu hru od zisku první sady.
40-30
Levoruká hráčka přidává také přímý bod a otáčí vývoj skóre devátého gemu na svou stranu.
30-30
Lucie Šafářová musela hrát znovu po druhém podání. I druhým servisem si dokázala Češka vytvořit pozici pro snadné zakončí po lajně.
15-30
Po perfektním prvním podání se dostala do výměny Keninová, která držela krok s nasazenou jedničkou. A po chybě Šafářové jde do vedení.
15-15
Nyní ale přichází nevynucená chyba české hráčky forhendem do autu.
15-0
Také Šafářová si musela poradit přes druhé podání. Češka zatlačila forhendem křížem a jde do vedení.
4:4
Lucie Šafářová returnuje první tvrdé podání jen do sítě a další gem je u konce.
40-A
Opět jen druhé podání pro talentovanou Američanku. Od základní lajny diktovala tempo hry nasazené jednička. Šafářová svůj vítězný úder poslala do deblového území.
40-40
Osmnáctiletá tenistka zkusila servis na tělo soupeřky. Šafářová skvěle reagovala, ale poté do otevřeného dvorce nevměstnala svůj bekhend. Shoda.
40-30
Keninová v tomto gemu není tak jistá na servisu. Znovu musela hrát po druhém podání a toho využívá nasazená jednička přesnou hrou od základní lajny. Brejkbol.
30-30
První podání odmrštila páska do autu. Češka returnovala o pásku, ale to spíše pomohla Američance, která tak měla více času na vítězný forhend křížem.
30-15
Sofia Keninová napálila první podání do sítě. To vyhovovalo české hráčce, která zaútočila ihned returnem a vše zakončila forhendem po lajně.
15-15
Lucie Šafářová vystřihla parádní return po lajně a rázem je srovnáno.
0-15
S prvním servisem se ještě Češka vypořádala, dokázala hru stabilizovat, ale poté se již marně natahovala po forhendu k lajně.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Sofia Keninová.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Sofia Keninová se sice po dlouhé době dostala do hry returnem, ale ihned třetí úder končí v síti. Další čistá hra pro českou tenistku.
40-0
Oběma tenistkám zatím funguje skvěle první podání. Druhé eso v řadě pro Češku.
30-0
Lucie Šafářová si pomáhá dalším esem na boční lajnu.
15-0
Nasazená jednička našla prvním servisem jen pásku. Keninová riskovala na returnu, ale jen těsně minula postranní lajnu.
3:3
Esem ukončuje Američanka tento gem. Míček dopadl přesně na středovou lajnu.
15-40
Další přímý bod ze servisu. Šafářová přeriskovala svůj return.
15-30
Sofia Keninová napálila první podání do autu. Po druhém servisu byla znovu Šafářová ve hře, ale druhým úderem poslala míček do sítě.
15-15
Po dalším skvělém servisu se ale už Češka dostala do hry a po přechodu do středu kurtu si připisuje bod na returnu.
0-15
Také Sofia Keninová začíná gem přímým bodem po servisu na boční lajnu.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Sofia Keninová.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Nasazená jednička si pomohla znovu prvním servisem, ale nyní musela bojovat i od základní lajny. Keninová forhendem přestřelila celý kurt a míček končí jen v autu.
40-0
Levoruká tenistka nyní netrefila první podání do vymezeného území. Ani returnem druhého podání se však Keninová do hry nedostala.
30-0
Sofia Keninová returnuje jen za základní lajnu.
15-0
Šafářové dnes chodí první podání. Již čtvrté eso!
2:2
Lucie Šafářová skvěle returnovala pod nohy podávající hráčky, ale tentokrát se Američanka dostala k míčku včas a forhendem ukončila výměnu i celý gem.
15-40
Nyní už se muselo hrát přes druhé podání. Hned dokázala Šafářová zatlačit returnem a to stačilo na zisk fiftýnu.
0-40
Nyní už byla Šafářová ve hře, ale Američanka ve výborný moment přeběhla k síti a zakončila volejem.
0-30
A další nechytatelné první podání. Češka je zatím v tomto gemu bez šance.
0-15
Keninová musí v prvním setu při vlastním servisu dotahovat vedení soupeřky. I nyní ale začíná s přehledem. Eso do středu kurtu.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Sofia Keninová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
První podání vyletělo do těsného autu. I druhým servisem si dokázala Češka zjednat respekt. Sofia Keninová se sice dostala k míčku, ale už ho nedokázala umístit do kurtu.
40-0
Třicetiletá Češka dává již své třetí eso v zápase, tentokrát do středu kurtu.
30-0
Levoruká hráčka si připisuje i přímý bod po servisu ven z kurtu.
15-0
Šafářová napálila první servis do sítě. Po druhém podání se hrálo od základní lajny. Češka byla výrazně aktivnější, udělala si krok do kurtu a poté zakončila forhendem do rohu kurtu.
1:1
Sofia Keninová našla prvním servisem boční lajnu, poté přispěchala pro kratší return a s přehledem výměnu zakončila.
30-40
Přichází ještě snížení. Česká tenistka bojuje o proražení servisu soupeřky.
15-40
Američanka se zatím může spolehnout na první servis. I nyní byla Šafářová bez šance na return.
15-30
Sofia Keninová musela použít druhé podání, ale i to stačilo na českou tenistku.
15-15
Osmnáctiletá hráčka poslala první podání do sítě. Po druhé podání se již hrálo, ale Sofia Keninová chtěla zkrátit hru. Míček však poslala jen do pásky.
0-15
Také talentovaná Američanka se představí poprvé v zápase na podání. Začíná přímým bodem.
1:0
Eso na úvod gemu, eso i na jeho závěr. Lucie Šafářová parádním leváckým servisem ven z kurtu nedala soupeřce žádnou šanci.
40-30
První servis jde jen do sítě. I druhý však dokáže nasazené jednička bodovat. Přímý bod.
30-30
První podání odhodila páska do autu. Po druhém servisu našla Keninová returnem přesně koncovou lajnu a Češka již nedokázala reagovat.
30-15
Další povedené první podání, ale nyní se už Američanka dostala do výměny a připisuje si dokonce první fiftýn. Češka pod tlakem chybuje do sítě.
30-0
Levoruká tenistka se opřela i nyní do prvního servisu a donutila soupeřku jen k nepřesnému returnu.
15-0
Lucie Šafářová zahajuje dnešní osmifinálový zápas na podání. Nasazená jednička zvolila na úvod servis na boční lajnu a je z toho hned eso.
0:0
Utkání právě začalo.
Sofia Keninová

Teprve osmnáctiletá talentovaná tenistka se pohybuje především na turnajích nižší kategorie. Má na svém kontě také jeden titul. Hned první turnaj po přechodu z trávy na beton dokázala mladička hráčka vyhrát. V domácím prostředí ve Stocktonu prohrála v pěti zápasech jen jediný set. Na US Open o sobě dala vědět také na grandslamu. Senzačně vyřadila krajanky Lauren Davisovou a Sachii Vickeryovou. Nad síly mladé tenistky byla až pětinásobná grandslamová šampionka Maria Šarapovová.

V prvním kole v Quebecu vyřadila po tvrdém boji Terezu Martincovou ve třech setech.
Lucie Šafářová

Aktuálně 33. hráčka světa má na svém kontě letos jednu finálovou účast. Na turnaji v maďarské Budapešti prohrála v roli mírné favoritky finálové utkání s domácí hráčkou Timeou Babosovou ve třech setech. Antuková část sezony české tenistce vůbec nevyšla, naopak na trávě došla hned dvakrát do smifinále. Na Wimbledonu však stoupající formu nepotvrdila a musela se tak s nejslavnějším turnajem rozloučit již po druhém kole. Na nedávnem US Open předvedla deblové světová jednička nejlepší výsledek. Tři soupeřky jasně porazila a vyřadila jí až pozdější semifinalistka Coco Vandewegheová.

V Quebecu má za sebou již první kolo. Nasazená jednička potřebovala k poražení Američanky Tatišviliové jen 47 minut a po setech 6:0 a 6:1 proletěla do osmifinále.
Vítám všechny příznivce tenisu. Turnaj v kanadském Quebecu pokračuje osmifinálovou části. Do té se probojovala také nasazená jedničky Lucie Šafářová. Česká reprezentantka se porve o čtvrtfinále s Američankou Sofií Keninovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:45.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud