ME v plážovém volejbale žen -  ONLINE PŘENOS -  Kolocová, Kvapilová : Laboureurová, Sudeová - 20. srpna 2017   10:00

Kolocová, Kvapilová
2:1
(21:17, 15:21, 15:11)
Laboureurová, Sudeová

0:0'
Nasazený pár číslo jedna nestačil na české beachvolejbalistky Kristýnu Kolocovou a Michalu Kvapilovou ve třech setech! O evropské zlato si zahraje česká dvojice.

V minulém roce se dostaly až do boje o zlato Markéta Sluková s Barborou Hermannovou. Letos má český plážový volejbal další medaili!

České duo začala skvěle, téměř celý první set bylo o několik bodů před soupeřkami a vedení dotáhlo až do konce prvního dějství. Ve druhé sadě české hráčky vedly ještě 12:10, ale závěr již patřil výše nasazeným hráčkám. V rozhodující sadě se vedení přelévalo ze strany na stranu. V závěru předvedla svou extratřídu Kristýna Kolocová, která několikrát zasáhla v poli proti útoku soupeřek a dokázala nabídnuté šance proměnit.

Ještě dnes v 15:15 si český pár zahraje o evropský titul. Soupeřkami budou vítězky duelu Kolosinská, Gruszynská – Glenzkeová, Grossnerová.
15:11'
Třetí set skončil.
15:11'
Kristýna Kolocová s Michalou Kvapilovou si zahrají o zlato! Sudeová našla tvrdým útokem jen Kolocovou v poli a vše zakončila na druhou přes Kvapilová!
14:11'
Tři mečboly pro české duo. Kolocová opět kvalitním servisem nedala Sudeové klid. Kolocová ještě útokem neuspěla, ale Němky chybují lehkým úderem za základní lajnu.
13:11'
Paráda! Už je to o dva body. Kolocová našla servisem Sudeovou, poté česká polařka zasáhla v poli a proměnila bodovku skrz blok.
12:11'
Češky znovu otáčejí stav třetího setu. Kolocová zatlačila servisem a toho využívá nad sítí Kvapilová.
11:11'
Češky se ale nevzdávají. Kolocová se prosazuje úderem podél sítě.
10:11'
Nyní je však o krok vpředu německá dvojice. Sudeová nekompromisně útočí po lajně.
10:10'
Srovnáno. Kolocová opět pod tlakem na přihrávce, ale útokem do diagonály si poradila.
9:10'
Laboureurová na podání. Kolocová nedostala dobrou nahrávku a s tím už menší z obou českých hráček nedokázala nic udělat.
9:9'
Kolocová na podání. Sudeová byla téměř zablokována, ale blok Kvapilová jde do těsného autu.
9:8'
To je ono. Série německého páru je u konce. Kolocová jen postrčila míč kolem bloku do písku.
8:8'
Tříbodové vedení je pryč! Julia Sudeová opět zatlačila servisem, poté Laboureurová zasáhla v poli. Kvapilová ještě zasáhla v obraně, ale na Němky to nestačilo. Český pár si bere oddechový čas.
8:7'
Němky se ale nevzdávají. Sudeová nachytala servisem Kolocovou. Česká polařka chybuje na útoku.
8:6'
Sudeová si poradila s přihrávkou a poté útočí do diagonály.
8:5'
Ale české duo si jde pro finále! Kolocová smečuje na bezblok do lajny.
7:5'
Kristýna Kolocová znovu na podání. Laboureurová si poradila se štěstím na útoku ze špatné pozice.
7:4'
To už vypadá pro český pár hodně nadějně. Po servisu Kolocové se Laboureurová vyhazuje do autu.
6:4'
Češky si ale drží dvoubodové vedení. Kolocová smečuje podobně přesně jako před malou chvílí Sudeová.
5:4'
Kvapilová na podání. Sudeová se lehce prosazuje úderem po lajně.
5:3'
A už to je o dva body. Kvapilová zatlačila servisem Sudeovou, která je poté zablokována. Němky si berou oddechový čas.
4:3'
Po servisu Laboureurové měla Kolocová problémy s přihrávkou. Laboureurová měla na ruce bodovku, ale neprosadila se. dlouhou výměnu ukončuje až na první přes česká polařka.
3:3'
Vyrovnaný úvod pokračuje. Sudeová smečuje tvrdě do diagonály.
3:2'
Kvapilová se po setu dostala k útoku. Její smeč padá přesně do rohu kurtu.
2:2'
Kvapilová za koncovou lajnou. Sudeová po dlouhé době na útoku. Už to vypadalo na blok české hráčky, ale Němky se vykryly a poté blokují.
2:1'
Laboureurová na podání. Kolocová se štěstím vytlouká Sudeovou na bloku.
1:1'
Nyní už ale přichází bod pro Němky. Po servisu Kolocové se prosazuje útokem po lajně Laboureurová.
1:0'
Rozhodující set začíná lépe české dvojice. Laboureurová je na úvod zablokována.
0:0'
Začal třetí set.
15:21'
Druhý set skončil.
15:21'
O prvních finalistkách rozhodne třetí set. Sudeové zakončila druhou sadu přímým bodem ze servisu na Kolocovou.
15:20'
Hned pět setbolů pro německou dvojici. Kolocová hrála překvapivě na druhou přes, ale vůbec netrefuje kurt.
15:19'
Sudeová na servisu. Kolocová se opřela po dlouhé době do útoku a je to z toho bod.
14:19'
Pětibodové vedení pro německý pár. Kolocová nedokáže smečovat tvrdě a toho využívá Laboureurová.
14:18'
Kolocová riskovala na podání, ale Laboureurová s přehledem boduje.
14:17'
Sudeová na podání. Kolocová si pomáhá lehkým úderem za blok.
13:17'
To už s českým týme nevypadá vůbec dobře ve druhém setu. Kolocová nesložila míč do pásku a Sudeová přidává proměněnou bodovku.
13:16'
A právě Kvapilová na podání. Její servis ale zastavuje páska.
13:15'
Až nyní přichází bod pro Češky. Kolocová sice míč do písku nedostala, ale Kvapilová jí pomáhá tvrdým úderem.
12:15'
Série německého páru pokračuje. Laboureurová zatlačila servisem Kolocovou, která je poté zablokována.
12:14'
Nepříjemné vedení Němec se zvyšuje. Kolocová neútočila tvrdě a Laboureurová zasáhla v poli a následně nekompromisní útok poslala jen do Kolocové. Češky si berou oddechový čas.
12:13'
Další bod pro nasazené jedničky. Kolocová chybuje na přihrávce.
12:12'
Srovnáno! Laboureurová na podání. Kolocová se dostává pod tlak na přihrávce a poté je zablokována.
12:11'
Němky jsou ale stále v kontaktu. Kolocová našla servisem znovu jen aut.
12:10'
Ani oddechový čas český pár nezastavuje. Po servisu Sudeové se prosazuje blok Kvapilové.
11:10'
Při technickém oddechovém času to je o jeden bod. Sudeová po delší době v útoku, ale dokázala si úderem po lajně kolem bloku Kvapilové.
11:9'
Laboureurová na podání. Kvapilová je vynikající na přihrávce i v útoku.
10:9'
Kolocová našla servisem Laboureurovou Právě německá polařka smečuje do diagonály.
10:8'
Sudeová za koncovou lajnou. Kvapilová smečuje tvrdě po lajně. Němky byly bez šance.
9:8'
Němky se probouzejí. Kvapilová kazí plachtící podání.
9:7'
A už to je o dva body! Po servisu Kvapilové se Laboureurová neprosadila v útoku a Kvapilová sama po zásahu v poli boduje.
8:7'
Češky si udržují vedení. Laboureurová zatlačila servisem Kvapilovou, ale ta je vynikající na útoku.
7:7'
Sudeová měla problémy s přihrávkou, ale vše napravuje útokem do rohu kurtu.
7:6'
A další bod pro české dvojky. Laboureurová nepřihrála!
6:6'
Je srovnáno! Po servisu Kolocové se hrát nebude. Eso na koncovou lajnu.
5:6'
A právě Sudeová na podání. Kvapilová přidává povedený útok kolem bloku.
4:6'
Přetahovaná o každý bod pokračuje. Sudeová se musela rychle zvedat z písku po nepřesné přihrávce. Po druhém útoku ale dostává míč na zem.
4:5'
Laboureurová našla servisem Kvapilovou, která ale útočí přesně do rohu kurtu.
3:5'
Němky si drží stále lehký náskok v úvodu druhého setu. Kolocová našla servisem Laboureurovou, která ale útočí nekompromisně do středu kurtu.
3:4'
Sudeová na podání. Kvapilová s přehledem boduje smečí podél sítě.
2:4'
Kvapilová znovu za koncovou lajnou. Kolocová zasáhla v poli, ale bodovku neproměnila a to již trestá Sudeová útokem po lajně.
2:3'
Michala Kvapilová na servisu. A je to eso o pásku. Němky neměly žádnou šanci.
1:3'
Nyní už se Kvapilová prosazuje lehkým útokem za blok.
0:3'
Laboureurová pokračuje na servisu. Kvapilová je pod tlakem v úvodu druhého setu a přidává nevynucenou chybu na útoku.
0:2'
A Laboureurová právě na podání. Kvapilová měla dobrou pozici, ale útočila nedůrazně a toho využívá Sudeová.
0:1'
Také druhý set rozehrává lépe německá pár. Laboureurová měla sice problémy na přihrávce, ale dokázala útokem přidat bod.
0:0'
Začal druhý set.
21:17'
První set skončil.
21:17'
První sada končí! Laboureurová chtěla zaskočit servisem Kolocovou, ta přihrála k síti a Kvapilová na druhou přes zakončila úvodní set semifinále!
20:17'
Kolocová na podání. Sudeová ještě odvrací konec první sady úderem podél sítě.
20:16'
Čtyři setboly pro české volejbalistky. Julie Sudeová našla jen připravenou Kvapilovou, která se prosazuje na útoku úderem po lajně.
19:16'
Michala Kvapilová našla servisem jen aut za kurtem.
19:15'
Češky už jsou velmi blízko zisku prvního setu. Také Laboureurová podává jen do autu.
18:15'
Kristýna Kolocová zatlačila servisem, poté zasáhla také v poli, ale útok již české obranářce nevyšel.
18:14'
Sudeová podává jen do autu.
17:14'
Kvapilová za koncovou lajnou. Laboureurová neměla dobrou pozici, ale chytrým úderem do zadní části kurtu se prosazuje.
17:13'
Nyní už přichází bod pro český pár. Kvapilová skvěle přihrála, měla ideální pozici pro útok a toho využívá.
16:13'
A je to jen o tři body. Míč končí z české ruky v těsném autu.
16:12'
Německý pár se raduje po české nepřesnosti.
16:11'
Kvapilová na servisu. Sudeová měla vysokou nahrávku a je zablokována.
15:11'
Kvapilová na podání. Laboureurová útočila jen do českého bloku, pokračovalo se však ve hře. Kolocová zasáhla ještě jednou v poli, ale také ona byla zablokována. Nakonec smečuje až Kvapilová do písku.
14:11'
Laboureurová nyní podává jen do těsného autu.
13:11'
A pozor, je tady snížení. Kvapilová nedostala dobrou nahrávku a Sudeová mohla jen sklepnout míč na českou polovinu.
13:10'
Kristýna Kolocová za koncovou lajnou. Laboureurová s přehledem smečuje po lajně.
13:9'
České duo si drží velmi nadějné vedení! Julie Sudeové se představila na podání. Kvapilová skvěle přihrála a následně přidala i přesný útok.
12:9'
Až nyní přichází bod také pro německý pár. Sudeová se opřela do míče a diagonálním útokem snižuje. Je tady technický oddechový čas.
12:8'
Kvapilová znovu na podání. Sudeová nepřihrála přesně a vše dokončuje úderem podél sítě Kvapilová.
11:8'
A už to je znovu o tři body. Po servisu Kvapilové měla problémy s přihrávkou Laboureurová. Kolocová zasáhla v poli a poté zakončila útokem po lajně.
10:8'
Laboureurová stále za koncovou lajnou. Češky si drží potřebné vedení. Kvapilová se štěstím o pásku přidává bod.
9:8'
Laboureurová na podání. Kvapilová je zablokována.
9:7'
Oddechový čas nasazeným jedničkám pomáhá. Němky snižují náskok českého týmu. Laboureurová útočila jen na Kolocovou, ale míč se odrazil zpět na stranu Němek, které bodují.
9:6'
Český pár se dostává do tříbodového vedení. Kolocová nyní nachytala na přihrávce i Sudeovou, která v nouzi hraje jen do bloku Kvapilová. Německý pár si bere oddechový čas.
8:6'
Tak to je série českého páru. Kolocová o pásku přidává eso!
7:6'
Český pár jde do vedení. Kolocová si připsala přímý bod ze servisu.
6:6'
Srovnáno! Kristýna Kolocová zatlačila servisem, Kvapilová zasáhla v poli a poté Kolocová umístila lehký úder do rohu kurtu.
5:6'
Češky jsou ale v kontaktu. Kvapilová měla skvěle nahráno a mohla se do smeče opřít.
4:6'
Kvapilová znovu na podání. Nyní už Laboureurová smečuje podél sítě.
4:5'
A už to je jen o bod. Po servisu Kvapilová útočila nedůrazně Laboureurová a sama česká polařka poté bodovku proměnila.
3:5'
Laboureurová právě na podání. Kvapilová si s útokem neporadila, ale poté zasáhla v poli a měla ještě jednu šanci na smeči, kterou proměnila.
2:5'
Laboureurová podobně přesně umístila míč po lajně do rohu kurtu.
2:4'
Kolocová si skvěle přihrála a poté zaútočila do odstupující soupeřky.
1:4'
Kvapilová na servisu Sudeová útočí po lajně kolem bloku Kvapilová.
1:3'
Až nyní bodují také Češky. Kvapilová si oběhla k útoku na pravé stranu a zakončuje do diagonály.
0:3'
Laboureurová opět za koncovou lajnou. Kvapilová po nepřesné přihrávce jen odevzdala míč a poté se prosazuje Sudeová.
0:2'
Laboureurová na podání. Kvapilová nepřihrála a je to o dva body.
0:1'
Do semifinále vstupuje lépe německá dvojice. Po servisu Kolocové se nehrálo. Míč končí v autu.
0:0'
0:0'
Kristýna Kolocová, Michala Kvapilová

Kristýna Kolocová s Michalou Kvapilovou mohou být s letošní sezonou spokojeny. Dokázaly se hned dvakrát prodrat do čtvrtfinále majoru. Na nedávném mistrovství světa vybojovaly postup ze základní skupiny po třech třísetových zápasech. V osmifinále ale poté prohrály také ve třech setech s americkou dvojicí Rossová, Sweatová.

V lotyšské Jurmale na mistrovství Evropy se Češkám vyvedl vstup, po dvou jasných výhrách 2:0 se radovaly z postupu do playoff. Už ani porážka v posledním zápase základní skupiny proti ruskému páru je nesesunula z první pozice. V osmifinále musely české volejbalistky otáčet zápas po prohře v prvním setu proti velmi silnému švýcarskému páru Betschartová, Hüberliová. Naopak čtvrtfinále rozehrály české dvojky skvěle. První sadu ovládly 21:18, stejný poměrem ale prohrály druhý set. V rozhodujícím dějství se vyznamenala především Kristýna Kolocová, která v koncovce přidala dokonce eso!
0:0'
Chantal Laboureurová, Julia Sudeová

Němky patří dlouhodobě k nejlepším párům světa. Potvrzují to i v letošní sezoně. Z prvního majoru sezony si odvezly bronz, v Poreči skončily "již" v osmifinále, ale hned o týden ve švýcarském Gstaadu braly zlato! Na nedávno skončeném mistrovství světa pomýšlely Němky po medaili, ale po pěti dvousetových výhrách přišel šok v podobě prohraného čtvrtfinále proti Kanaďankám Pavanové a Humanaové-Paredesové.

Také na mistrovství Evropy zatím procházejí německé volejbalistky bez prohraného setu. Co víc, Němky nemusely řešit ještě ani jednu vyrovnanou koncovku. Nejvíce inkasovaly v průběhu šampionátu 17 bodů za set!