22:25
Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Již od 22:00 se však na Vás budu těšit u online přenosu ze čtvrtfinále házené žen mezi Švédskem a Norskem. Do té doby na shledanou!
22:25
Právě skončilo utkání mezi Japonskem a USA. Po celý čas duelu šly Američanky cílevědomě za vítězstvím. První sadu vyhrály velmi přesvědčivě a šlo se do sady druhé. Ta byla už o poznání vyrovnanější, ale i tak se z jejího zisku radovaly Spojené státy. Poslední set přinesl, vzhledem k průběhu až překvapivé drama. USA totiž vedlo 20:13, ale Japonky dokázaly sedmi body v řadě manko vymazat. Poté však již uhrály pouze dva body, zatímco jejich soupeřky dovedly set do zdárného konce. Po setech 25:16, 25:23 a 25:22 se ze zaslouženého postupu do semifinále raduje reprezentantky Spojených států amerických. Ty v další fázi turnaje narazí na vítěze duelu mezi Ruskem a Srbskem.
22:25
22:25
Je dobojováno! Foluke Akinradewová jako po několikáté v tomto utkání smečovala z pravé strany a rozhoduje o postupu Spojených států amerických!
22:24
První Japonsko ještě odvrací. Ale co ty další?
21:24
USA má po dalším získaném bodu tři mečboly!
21:23
Síť pomohla podání Loweové v cestě na druhou stranu. USA vede 23:21.
21:22
Míč dopadl po smeči jedné z Američanek na polovinu Japonska.
21:21
Japonsko je však nyní na koni. Kimuraová znovu srovnává a diváci v hale mohutně ženou Japonky kupředu.
20:21
Nyní již konečně bodují i Američanky a opět vedou.
20:20
Oddechový čas pro USA.
20:20
Neuvěřitelné věci se ději na palubovce! Japonsko dalším povedeným útokem dokázalo dotáhnut skóre ze stavu 13:20 na současných 20:20.
19:20
Navíc teď Japonky přidávají eso, které potvrdila i challenge Američanek.
18:20
Tak možná jsem se unáhlil. Arakiová dokázala přidat další bod a už je to pouze 20:18.
17:20
Parádní blok Išiové. Že by se schylovalo k dramatu?
16:20
16:20
Murphyová byla skvěle ubráněna a Kimuraová snižuje na 16:20.
15:20
Nedůrazný útok USA stojí Američanky další bod. Smeč Japonek totiž byla velmi přesná.
14:20
Smeč z pravého kůlu v podání USA letí mimo vyhraněné území.
13:20
Další přímý bod z podání pro Spojené státy americké.
13:19
Navíc, když je teď v útoku úspěšná jedna z Američanek.
13:18
Japonky sice ještě snižují, ale s největší pravděpodobností to stačit nebude.
12:18
Tohle už asi USA nepustí. Išiová byla zablokovaná, což znamená osmnáctý bod pro Američanky.
12:17
Špatný příjem na servisu stojí Japonky další bod.
12:16
Nyní však byly Asiatky v síti. 16:12 pro Spojené státy.
12:15
Japonsko se však odmítá smířit s výsledkem a opět kontruje.
11:15
Larsonová – Burbachová zaútočila sice nedůrazně, ale díky nedorozumění Japonek získává USA další bod.
11:14
A další korekce skóre od Japonska. Tentokrát se o to zasloužila smečí z levého kůlu Išiová.
10:14
To už však opět neplatí, protože Japonkám se podařilo snížit.
9:14
Akinradewová zatím drama nepřipouští, naopak navyšuje rozdíl ve skóre znovu na pět bodů.
9:13
Prakticky ihned Japonsko snižuje. Povede se jim ještě zápas zdramatizovat?
8:13
Hillová je v posledních chvílích k nezadržení. Dalším bodem zvyšuje již na 13:8.
8:12
Oddechový čas pro Japonsko.
8:12
Že by rozhodující trhák Američanek. Ty byly znovu úspěšně v útoku a odskakují tak svým soupeřkám.
8:11
Hillová přidává vzápětí jedenáctý bod a USA vede poprvé o tři body ve třetím setu.
8:10
Na podání však chybovalo také Japonsko.
8:9
Další chyba při servisu a Japonky se dostávají do těsného kontaktu.
7:9
Japonské bloky byly v síti. 7:9 pro USA.
7:8
Chyba při podání na straně Japonska.
7:7
Tentokrát byl odhad Japonek při podání soupeřek správný a míč letěl opravdu do autu.
6:7
Američanky otáčejí průběh třetí sady a vedou 7:6.
6:6
Hillový po delší době zaznamenává svůj další bod a vyrovnává na 6:6.
6:5
Išiová se nyní marně natahovala za smečí Larsonové – Burbachové.
6:4
Míč olízl lajnu po smečí Išiové. 6:4 z pohledu Japonek.
5:4
Od Japonek šel nyní míč do autu. USA znovu koriguje.
5:3
Povedený atak z pravého kůlu. Další bod pro Japonsko přidává Nagaokaová.
4:3
Spojené státy ale vzápětí snižují na rozdíl jediného bodu, díky smeči Japonek do zámezí.
4:2
Nyní už ale o dva. Oba týmy měly příležitost na ukončení výměny, ale podařilo se to až napotřetí Japonkám.
3:2
Japonky poprvé v tomto setu vedou. Zatím pouze o bod.
2:2
Chyba na servisu a máme opět srovnáno.
1:2
Akinradewová si připisuje svůj druhý bod v tomto setu.
1:1
Kimuraová ale nyní míč procedila přes dvojblok a srovnává.
0:1
Akinradewová sice trochu kostrbatě, ale přece, dostává míč na polovinu soupeřek.
0:0
Začal třetí set.
0:0
Druhý set přinesl o poznání větší drama. USA sice několikrát vedlo vícebodovým rozdílem, ale nakonec sada dospěla do stavu 22:22. Koncovku setu lépe zvládly Američanky, který ho ovládly v poměru 25:23 a jediná sada je dělí od postupu do semifinále.
23:25
Druhý set skončil.
23:25
Druhý však již Američanky využívají. Spojené státy vedly svůj útok přes levou stranu, kde pětadvacátý bod přidává Larsonová – Burbachová.
23:24
První z nich je odvrácen kvalitním útokem Japonska z pravé strany.
22:24
A pozor Japonsko chybuje na příjmu a jsou zde dva setboly.
22:23
Akinradewová sice neuspěla, ale následně vše napravila svou smečí Larsonová – Burbachová.
22:22
22:22
Velmi špatný příjem Američanek a Japonky se dostávají zpět do setu.
21:22
Míč byl nadzvednut americkým blokem a poté dopadl do zámezí.
20:22
Další smeč z pravého kůlu Japonek. Stav skóre je 22:20
19:22
19:22
Larsonová – Burbachová doslova propasírovala míč mezi sítí a japonským blokem na polovinu soupeřek.
19:21
Zbytečná chyba na servisu Japonska. Míč se vůbec nedostal na druhou stranu.
19:20
A teď Nagaokaová vytloukla americké bloky.
18:20
Japonky opět pouštěly míč do zámezí, ale ten se snesl přesně na lajnu.
18:19
18:19
USA znovu tahá za delší konec a vede 19:18.
18:18
Parádní trojlblok amerického týmu, který nepustil na svou polovinu útok středem sítě.
18:17
Američanky byly v síti, což znamená osmnáctý bod pro Japonky.
17:17
17:17
Úryvku Japonek Američanky vystihly, ale už nestačily výměnu jakkoliv zakončit.
16:17
Japonsko však znovu koriguje a nepouští soupeřky na vícebodový rozdíl.
15:17
Murphyová z pravého kůlu vrací dvoubodové vedení svému celku.
15:16
Trhák však Japonky prozatím odmítají a snižují na 15:16.
14:16
16:14 pro USA. Nadechují se Američanky k trháku?
14:15
USA znovu vede. Tentokrát 15:14.
14:14
Technický chyba dává Japonkám rovněž čtrnáctý bod.
13:14
Čtrnáctý bod na konto Spojených států, které znovu vedou.
13:13
To je však minulostí. Smečující Japonka totiž vytloukla bloky USA.
12:13
Vytlučené bloky Japonska a Američanky jdou po krátké chvíli opět do vedení.
12:12
Vzápětí je tady dvanáctý bod USA a je opět srovnáno.
12:11
Šimamuraová středem sítě zaútočila úspěšně.
11:11
Loweová chybu své parťačky napravila útokem z pravého kůlu.
11:10
Hillová poslal svůj servis jen do autu.
10:10
Akinradewová bez okolků poslala tvrdou smeč na polovinu soupeřek.
10:9
Asiatky jdou však prakticky ihned znovu do vedení.
9:9
Vynikající dvojblok Američanek! Japonky sice poprvé na míč dosáhly, ale ten poté dopadl na palubovku.
9:8
Balón ze servisu Japonek letí do zámezí.
9:7
Japonky nyní odskakují do vedení o dva body.
8:7
Americké blokující hráčky byly po bloku dezorientované a míč dopadl těsně vedle nich.
7:7
Spojené státy zásluhou Adamsové vyrovnávají na 7:7.
7:6
Tento míč je sice dlouhý, ale byl tečován americkým blokem.
6:6
Kimuraová tentokrát z levé strany srovnává na 6:6.
5:6
Útokem z pravé strany byla ukončena tato výměna. Má ho na svědomí opět Išiová.
4:6
Larsonová – Burbachová byla úspěšná proti dvojbloku.
4:5
Další chyba z podání a je opět sníženo.
3:5
A opět kombinace USA zakončena Adamsovou. Tato souhra se Američankám zatím vyplácí.
3:4
Išiová a její smeč po lajně. 3:4 z pohledu Japonska.
2:4
Na podání chybovala také jedna z Japonek a USA znovu vede. Tentokrát 4:2.
2:3
Chyba na servisu a máme zde jednobodový rozdíl.
1:3
Obětavost USA slaví úspěch. Z levého kůlu přišla smeč, která dopadla na japonské území.
1:2
Trochu kostrbatého útoku Japonek USA využilo. Akinradewová nekompromisně zakončila výměnu svou smečí.
1:1
Smeč Hillové dopadla přesně do růžku hřiště a máme srovnáno.
1:0
Míč podávající Američanky zastavila síť.
0:0
Začal druhý set.
0:0
První sada je minulostí. V něm prakticky od začátku dominovaly na palubovce Spojené státy americké, které si postupně budovaly svůj náskok, který se v závěru setu zastavil až na devítibodovém rozdílu. USA vyhrálo první sadu 25:16 a Japonky mají rozhodně co zlepšovat.
16:25
První set skončil.
16:25
Dvojblok Američanek nedal smečující Japonce žádnou šanci a Spojené státy americké pohodlně vyhrávají tento set.
16:24
Útok z druhé vlny byl od Japonek dobrou volbou. Na vítězství v tomto setu už to stačit ale nebude.
15:24
Smeč Japonek jde mimo, což potvrdila i challenge. Mečbol pro USA.
15:23
Útok středem sítě od Adamsové. USA je dva míče od zisku první sady.
15:22
Páska nyní pomohla Išiové na servisu a je zde další bod pro celek ze Země vycházející Slunce.
14:22
Japonky ještě kosmeticky upravují skóre první sady.
13:22
O osudu prvního setu je rozhodnuto. Smeč Japonek je v autu a musel by se stát zázrak, aby USA tento set ztratilo.
13:21
A opět vynikající Hillová na levém kůlu. Tato hráčka hraje dnes ve výborné formě.
13:20
Přesná smeč na lajnu z levého kůlu znamená bod pro Japonsko.
12:20
Adamsová ale po rychlé kombinaci přidává 20. bod USA.
12:19
Neskutěčná obětavost Akinradewové nepomohla USA k bodu. Špatná nahrávka pomohla Japonkám.
11:19
Loweová neměla problém s jednoblokem a pohodlně balón zatloukla.
11:18
Vytlučené americké bloky znamenají snížení na 11:18.
10:18
Eso Američanek poté, co Japonky pouštěly míč do autu.
10:17
A opět úspěšná Hillová, která otřela svou smeč o bloky a míč šel následně do autu.
10:16
Hillová si opět věděla rady s japonským dvojblokem a upravuje stav na 16:10.
10:15
Znovu chyba na podání. Provinila se Murphyová a Japonsko snižuje na 10:15.
9:15
To už však neplatí, protože USA přidává další bod a odskakuje svému soupeři na šest bodů.
9:14
A poprvé v utkání je rozdíl ve skóre pětibodový.
9:13
Hillová z levého kůlu přidává další bod pro svůj tým.
9:12
Chyba ze servisu přináší Japonkám devátý bod.
8:12
Nedůrazná hra Japonek v útoku byla potrestána smečí jedné z Američanek.
8:11
Nagaokaová vyslala tvrdou smeč, proti které neměly Američanky nárok.
7:11
7:11
Špatný příjem jedné z Japonek, od které se míč odrazil do zámezí.
7:10
A další úspěch se svým útokem slaví Adamsová.
7:9
Fantastická výměna od obou mužstev. Šťastnější mohou být Američanky po technické chybě Japonek.
7:8
Adamsová však posílá svůj celek znovu do vedení.
7:7
Bloky USA nyní nezafungovaly dobře a stav je tedy 7:7.
6:7
Murphyová otřela svou smeč o bloky a balón poté dopadl na palubovku.
6:6
Opět je ale srovnáno. Adamsová zakončila rychlou kombinace Američanek.
6:5
Japonky přidávají čtvrtý bod v řadě a otáčejí stav prvního setu.
5:5
Vynikající jednoblok Išiové a máme srovnáno.
4:5
Tentokrát útok z pravé strany vyšel Japonkám dokonale.
3:5
Išiová byla úspěšná z levého kůlu.
2:5
Tato smeč od Japonska je dlouhá. 5:2 pro Spojené státy.
2:4
Napoprvé se Japonky radovaly z bodu zbytečně, protože USA situaci zachránilo, ale napodruhé již to asijskému týmu vyšlo.
1:4
Špatný příjem Japonek dal příležitost hráčkám USA, které toho dokonale využila a vedou 4:1.
1:3
Kimuraová smečovala pouze do zámezí a USA jde do vedení o dva body.
1:2
To už však neplatí, protože další útok USA končí úspěšně.
1:1
Japonsko vzápětí vyrovnává na 1:1.
0:1
První bod byl nejprve přisouzen Japonkám, ale po challengi Američanek sudí rozhodl o bodu ve prospěch USA.
0:0
0:0
Rozcvička právě skončila a na palubovce jsou představováni rozhodčí dnešního zápasu a posléze i samotné hráčky.
0:0
Na hrací ploše je v plném proudu předzápasové rozcvičení, po kterém bude za malou chvíli následovat samotné utkání.
0:0

Japonsko: Nagaokaová, Mijašitaová, Kimuraová (C), Satová, Nabejaová, Jamagučiová, Šimamuraová, Arakiová, Išiová, Sakodaová, Zajasuová, Taširová

USA: Glassová, Banwarthová, Thompsonová, Adamsová, Lloydová, Larsonová – Burbachová, Murphyová, Dietzenová, (C), Hillová, Akinradewová, Robinsonová, Loweová

USA

Reprezentace Spojených států amerických suverénně prolétly skupinou B, ve které neztratily ani jeden zápas a se 14 body vyhrály tuto skupinu. První zápas vyhrály nad outsiderem z Portorika velmi hladce 3:0 na sety. V druhém utkání narazily na Nizozemky a byla z toho pořádná bitva. Nakonec Američanky vyhrály rozhodující pátý set a braly dva body za výhry 3:2. Poté již přišly pouze vítězství 3:1 na sety. Nejprve si tímto poměrem poradily se Srbskem a poté i s Itálií. Poslední duel s Čínou byl rovněž ve znamení výhry 3:1 a s tříbodovým náskokem ovládly skupinu před Nizozemkami.

Japonsko

Japonky se do čtvrtfinále probojovaly ze čtvrté příčky skupiny A, ve které posbíraly 6 bodů za dvě vítězství. V úvodním zápase, kde se v asijském derby střetly s Jižní Koreou, nedokázaly zvítězit a Korejkám podlehly 3:1 na sety. Dalším soupeřem Japonska byl Kamerun. S tím si celek ze Země vycházejícího Slunce bez problémů poradil a vyhrál 3:0. Poté přišly dvě porážky od Brazílie a Ruska. Japonky v těchto střetnutích byly poraženy shodně 3:0 na sety. Poslední jejich představení ve skupině bylo proti Argentinkám. Jihoameričanky se nezmohly ani na jednu vítěznou sadu a s Japonskem prohrály 3:0.

0:0
Hezký úterní večer! Vítám vás u on-line přenosu ze volejbalového čtvrtfinále žen na LOH 2016, ve kterém se utká Japonsko a USA. Utkání začíná v 19:00 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou počtenou.