23. listopadu 2016 • 22:33

Venku se nedaří. Nymburk v basketbalové Lize mistrů nestačil na Monako

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Basketbalisté Nymburku v Lize mistrů prohráli 74:93 na hřišti Monaka. Z venkovních zápasů si tak odvezli třetí prohru za sebou a v tabulce skupiny A jsou na čtvrtém místě s bilancí tří výher a tří porážek.

Český šampion přitom hrál s Monakem dlouho vyrovnanou partii. V úvodní čtvrtině se oba celky střídaly ve vedení, v úvodu druhé části sice domácí utekli na osm bodů, ale Nymburk se rychle dotáhl. A to zejména díky velmi dobře hrajícímu Bryonu Allenovi, autorovi 17 bodů.

Po Allenových dvou trojkách se Nymburk dokonce v úvodu druhé půle dostal na chvíli do vedení, jenže v závěru třetí části naopak slepené trojky na domácí straně znamenaly ztrátu devíti bodů, z čehož už se hosté nevzpamatovali.

Naopak v poslední čtvrtině při snaze o obrat propadli v obraně, inkasovali 32 bodů a jejich ztráta ještě narostla. Zasloužila se o to zejména dvojice na rozehrávce Dee Bost a Zack Wright, kteří dali dohromady 50 bodů.

Na straně Nymburku zápas příliš nesedl největší opoře Howardu Sant-Roosovi. Nejužitečnější hráč týmu duel zakončil jen s pěti body a čtyřmi doskoky.
Další zápas sehraje Nymburk v úterý doma proti Domžale.

Utkání 6. kola skupiny A basketbalové Ligy mistrů:

Monako - Nymburk 93:74 (23:23, 40:37, 61:52)
Nejvíce bodů: Wright 26, Dost 24, Gladyr a Ouattara po 12 - Allen 17, Hruban 11, Simpson a Meier po 10. Fauly: 21:23. Trestné hody: 23/14 - 22/13. Trojky: 11:5. Doskoky: 48:42.

Domžale - Banvit 53:60, Aarhus - Ironi Naharija 71:90, Frankfurt - Aris Soluň 81:74.

1. Monako 6 5 1 447:376 11
2. Banvit 6 5 1 461:411 11
3. Aris Soluň 6 4 2 466:419 10
4. Nymburk 6 3 3 444:444 9
5. Frankfurt 6 3 3 398:413 9
6. Ironi Naharija 6 2 4 419:449 8
7. Domžale 6 1 5 357:377 7
8. Aarhus 6 1 5 381:484 7