CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jablonec 3:0. Po půlce řádil Lafata i Pulkrab

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Sparty si ve 4. kole ePojisteni.cz ligy poradili s Jabloncem a vyhráli jednoznačně 3:0. Po poločase se dvakrát trefil proti svému bývalému týmu David Lafata, jednu branku přidal mladíček Matěj Pulkrab, který skóroval ve svém prvním ligovém startu za letenský tým. Sparta se díky jasné výhře dostala do čela ligové tabulky.

Sparta nastoupila v základní sestavě i s čerstvou posilou a bývalým hráčem Jablonce Karavajevem, který v úterý přestoupil z CSKA Moskva. Hosty naopak trápila rozsáhlá marodka a kvůli dohodě klubů nemohli hrát Jiráček, Hybš a Nový, kteří v severočeském klubu hostují právě ze Sparty.

V prvním poločase toho na Letné moc k vidění nebylo. Sparta sice měla mírnou převahu, ale do pořádné šance se nedostala. Navíc v 25. minutě mohla klidně přijít o stopera Holka, jehož zákrok na unikajícího Wágnera volal po druhé žluté kartě, ale rozhodčí Ardeleánu ji neudělil.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jablonec 3:0. Řádil Lafata, trefil se i Pulkrab

Jedním z mála světlých okamžiků úvodního dějství byl výkon aktivního Karavajeva, ale ani to nezabránilo fanouškům, aby domácí hráče při odchodu do kabin nevypískali.

Po přestávce už se Sparta dočkala. Šural ještě v obrovské šanci selhal, ale v 70. minutě se hlavou po rohu prosadil Lafata. O pět minut později přidal druhou branku Pulkrab, který se tak trefil při prvním ligovém startu za Spartu. Na konečných 3:0 uzavřel sedm minut před koncem Lafata a připsal si už sedmou branku v šestém utkání proti svému bývalému klubu.

4. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FK Jablonec 3:0 (0:0)
Branky: 70. a 83. Lafata, 75. Pulkrab. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Morusch. ŽK: Holek, Čermák, Lafata - Kubista, Mihálik. Diváci: 8336.

Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, Kadlec, Costa - Šural, Vácha, Dočkal (71. Frýdek), Čermák (46. Pulkrab), Holzer (59. Juliš) - Lafata. Trenér: Ščasný.

Jablonec: Hrubý - Kubista, Pernica, Kouřil, Hanousek - Bazal (60. Končal), Hübschman, Pospíšil, Trávník (90. Díl), Mihálik (68. Štěpánek) - Wágner. Trenér: Frťala.

Sparta - Jablonec: To už mohl být debakl. Juliš těsně netrefil bránu

Sparta - Jablonec: Karavajevův centr proměnil Pulkrab v druhý gól Sparty

Sparta - Jablonec: Lafata udeřil ze vzduchu a Sparta vede 1:0

Sparta - Jablonec: Po Čermákově centru hlavičkoval Kadlec těsně vedle

Sparta - Jablonec: Kouřil hlavičkoval po rohu, bránu ale netrefil

Sparta - Jablonec: Lafata otřel míč o Kubistu, oblouček chytil Hrubý