CELÝ SESTŘIH: Sparta – Liberec 1:0. Výhru domácích vystřelil Lafata

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty slaví třetí ligovou výhru v řadě. Ve 27. kole porazili na domácí půdě Liberec nejtěsnějším možným rozdílem. Výhru 1:0 vystřelil ve druhém poločase kapitán David Lafata. Sparta si tak upevnila třetí příčku, naopak Liberec nenavázal na tři výhry v řadě.

Sparta se musela obejít bez vykartovaného Šurala, který v posledních dvou zápasech nastřílel tři góly. Chyběli také zranění Rosický, Costa, Néstor, Mazuch, Hovorka, Martin Frýdek, Koubek, Mareček, Václav Kadlec, Pulkrab a Juliš. V libereckém útoku dostal před exreprezentantem Barošem přednost osmnáctiletý Graiciar.

Liberec byl v prvním poločase aktivnější, ale vytěžil z toho pouze jednu šanci. Kerbr však po Ekpaiově centru netrefil z malého vápna branku. Sparta se dlouho zmohla jen na střely z dálky, přesto mohla jít do vedení. Těsně před přestávkou Vatajelu našel unikajícího Konatého, který však trefil tyč.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Liberec 1:0

Do druhé půle vstoupila lépe Sparta a v 54. minutě se ujala vedení. Postaral se o to kapitán Lafata, jehož střelu před brankářem Dúbravkou tečoval hostující obránce Karafiát. Letenský útočník si připsal čtrnáctý gól v ligové sezoně a na druhém místě tabulky střelců ztrácí na vedoucího Milana Škodu ze Slavie jediný zásah. Vyrovnat se mu mohl vzápětí, ale na Karavajevův centr nedosáhl.

Sparta si díky třetí výhře za sebou upevnila třetí místo s náskokem sedmi bodů před čtvrtou Mladou Boleslaví. Od pátých Teplic, které jsou už mimo pohárové příčky, má letenský celek odstup osmi bodů, takže k zajištění účasti v kvalifikaci Evropské ligy mu ve zbývajících třech kolech stačí získat jediný bod. Teoreticky může být Sparta stále i druhá.

Hosté:

Domácí: Bičík – Karavajev, Mario Holek, Michal Kadlec, Hybš – Sáček, Vácha – Konaté, Čermák (83. Havelka), Vatajelu (77. Zahustel) – Lafata (C) (89. Matoušek).

Hosté: Dúbravka – Mikula, Kúdela (C), Karafiát, Kerbr – Souček – Ekpai, Ševčík, Breite (81. Baroš), Vůch (71. Potočný) – Graiciar.

Domácí: Budinský, Zahustel, Havelka, Holzer, Matoušek

Hosté: Potočný, Voltr, Obročník, Kouřil, Hladký, Bartošák, Baroš

Hosté: Souček, Kerbr, Potočný