9. července 2017 • 19:50

Na úvod přípravy velká bída. Sparta dostala od Dynama Kyjev čtyři góly

Šádek dostal od Bakoše větev na tanky Sparty a Slavie. Podívejte se! Šádek dostal od Bakoše větev na tanky Sparty a Slavie. Podívejte se!
V Plzni si před sezonou věří: Chceme titul, nejsme ten třetí vzadu V Plzni si před sezonou věří: Chceme titul, nejsme ten třetí vzadu

Fotbalistům Sparty nevyšel vstup do rakouského soustředění, když prohráli 1:4 s Dynamem Kyjev. Trenérovi Andreovi Stramaccionimu stále chyběly hlavní posily Marc Janko a Tal Ben Haim, o jediný gól se postaral vydařenou střelou z dálky Martin Frýdek.

Sparta má nadále potíže se stopery, a tak v obraně nastoupil záložník Mareček. Stačily čtyři minuty a Dynamo se poprvé radovalo. Odražený míč po rohovém kopu si kousek za vápnem zpracoval Jarmolenko a umístěnou střelou po zemi k tyči poslal ukrajinský celek do vedení.

Chvíli nato se po nakrátko rozehrané standardce otevřel prostor před Frýdkem, ten si navedl míč na střelu a ranou z 25 metrů srovnal. Ještě do poločasu si Kyjev vzal vedení zpět po hlavičce Cigankova.

Do druhé půle poslala Sparta do branky další z posil Dúbravku, ale než se na hřišti pořádně rozkoukal, inkasoval po tvrdé ráně pod břevno v podání Garmaše. Skóre uzavřel přehozením gólmana Mbokani.

Sparta tak poprvé pod Stramaccioniho vedením zaváhala. V Rakousku ji ještě čekají zápasy s Ingolstadtem, Blackburnem a generálkou na novou sezonu bude domácí duel s Vitesse Arnhem.

Hosté: 5. Jarmolenko, 33. Cigankov, 51. Garmaš, 70. Mbokani

Domácí: Koubek (46. Dúbravka) – Karavajev, Mareček, Štetina, M. Kadlec – Vácha, Sáček – Plavšić (C) (46. V. Kadlec), Lafata, Frýdek – Šural.

Hosté: Rudko – Morozjuk, Chačeridi, Vida, Antunes – Sidorčuk, Garmaš, Jarmolenko (C), Cigankov, Buljavskij – Mbokani.

Hosté: Garmaš, Buljavskij