Německo pomohlo Česku, vyhrálo 4:1. Anglie zdolala Litvu 2:0

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Německa zvítězili v "české" skupině C v kvalifikaci mistrovství světa 4:1 v Ázerbájdžánu, který po výhře České republiky v San Marinu spadl na čtvrté místo tabulky. Německo má i přes první inkasovaný gól po pěti zápasech stoprocentní bilanci. Anglie splnila roli favorita a po výhře 2:0 nad Litvou zůstala jediným týmem bez obdržené branky.

Německo vedlo v Baku od 19. minuty, když Hector poslal z levé strany míč před branku Schürrlemu a ten prvním gólem za reprezentaci od června 2015 otevřel skóre. Domácí ale v 31. minutě dokázali vyrovnat, poté co první branku v kvalifikaci vstřelil Nazarov, jemuž pěkným obloučkem asistoval Ismajlov. Německo inkasovalo po 678 minutách. Pět minut nato ale vrátil vedení lídrovi skupiny po zaváhání domácí obrany Müller.

Ještě do konce poločasu stihl po přesném Kimmichově centru zvýšit náskok hostů hlavičkou Gómez. Útočník Wolfsburgu oslavil jubilejní 30. trefu za národní tým. V závěru si zopakovali spolupráci z prvního dějství Hector a Schürrle a druhý jmenovaný upravil na 4:1.

V základní sestavě Anglie nastoupil po čtyřech letech útočník Defoe a v 22. minutě otevřel po Sterlingově pasu skóre. Na druhé straně mohl v závěru poločasu vyrovnat Valskis, jehož ofsajdové postavení asistent rozhodčího neodmával a po zaváhání brankáře Harta zachránil situaci stoper Stones.

Po změně stran měl favorit znovu navrch a převahu zužitkoval po přízemní kombinaci v 66. minutě střídající Vardy.

V duelu skupiny E využila Arménie přesilovku a nad Kazachstánem zvítězila 2:0 po gólech Mchitarjana a Özbilize.

Skupina C:

San Marino - ČR 0:6 (0:5)
Branky: 17. a 24. Barák, 19. a 77. z pen. Darida, 26. Gebre Selassie, 43. Krmenčík. Rozhodčí: Tohver - Reinvald, Klaasen (všichni Est.). ŽK: M. Vitaioli, Palazzi, D. Simoncini, Mazza (všichni San Marino).

San Marino: A. Simoncini - Palazzi, Cesarini, D. Simoncini, F. Vitaioli, Rinaldi (62. Tomassini) - Zafferani, Cervellini (90. Battistini), Domeniconi, M. Vitaioli - Stefanelli (84. Mazza). Trenér: Manzaroli.

ČR: Vaclík - Gebre Selassie, Sivok, Brabec, Novák - Darida - Krejčí, Dočkal, Barák (75. Hořava), Jankto (67. Zmrhal) - Krmenčík (67. Škoda). Trenér: Jarolím.

Ázerbájdžán - Německo 1:4 (1:3)
Branky: 31. Nazarov - 19. a 81. Schürrle, 36. Müller, 45. Gómez. Rozhodčí: Orsato (It.).

Ázerbájdžán: K. Agajev - Pašajev, B. Gusejnov, Sadygov, Mirzabekov - Garajev, Amirgulijev (87. Israfilov) - Ismajlov (81. Gurbanov), D. Gusejnov, Nazarov - Šejdajev (67. Yilmaz). Trenér: Prosinečki.

Německo: Leno - Kimmich, Hummels, Höwedes, Hector - Khedira, Kroos (89. Rudy) - Schürrle, Müller, Draxler (84. Sané) - Gómez (61. Özil). Trenér: Löw.

Severní Irsko - Norsko 2:0 (2:0)
Branky: 2. Ward, 33. Washington. Rozhodčí: Gocek (Tur.)

Arménie - Kazachstán 2:0 (0:0)
Branky: 73. Mchitarjan, 75. Özbiliz. Rozhodčí: Stavrev (Mak.). ČK: 64. Malyj (Kazachstán).

Rumunsko - Dánsko 0:0
Rozhodčí: Atkinson (Angl.)

Černá Hora - Polsko 1:2 (0:1)
Branky: 63. Mugoša - 40. Lewandowski, 82. Piszczek. Rozhodčí: Kassai (Maď.)

Anglie - Litva 2:0 (1:0)
Branky: 22. Defoe, 66. Vardy. Rozhodčí: Buquet (Fr.).

Malta - Slovensko 1:3 (1:2)
Branky: 14. Farrugia - 2. Weiss, 41. Greguš, 84. Nemec. Rozhodčí: Palabiyik (Tur.). ČK: 79. Farrugia - 90.+1 Nemec

Glasgow: Skotsko - Slovinsko 1:0 (0:0)
Branka: 88. C. Martin. Rozhodčí: Kuipers (Niz.)

6. Malta 10 0 1 9 3:25 1

Vaclík: Brábovi jsem neřekl nic, umím se vcítit do toho, že člověk nejde do souboje naplno

Sivok před zápasem nespal: Pro mě, zkušeného hráče, by bylo selhání fatální

Jarolím: Vést o půli 5:0? Takhle bych si představoval fotbal

Barák: Šest gólů je důležitých pro nás i pro fanoušky, ti chtějí vidět góly

Darida: Proti tak hodně zalezlému soupeři už jsem dlouho nehrál

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.