21. srpna 2015 • 22:57

CELÝ SESTŘIH: Magera sestřelil nováčka! Zlín prohrál v Boleslavi 2:5

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v 5. kole Synot ligy nad nováčkem ze Zlína 5:2. Dvěma góly k tomu přispěl útočník Lukáš Magera, který po každé brance pravděpodobně gestem naznačoval, že očekává narození potomka. Velký kiks na závěr přidal brankář Tomáš Holý. Ten si totiž centr Jiřího Skaláka hodil přímo do branky.

Zlínský gólman Holý v předchozích třech ligových startech neinkasoval, ovšem v Boleslavi už jeho kouzlo protrhl v 11. minutě Magera. Na bližší tyči si naskočil na rohový kop Skaláka a Holému nedal šanci zasáhnout.

Zlín překvapivě nastoupil s pěti obránci, když se v lize poprvé v základu za poslední dva roky objevil zkušený Hubáček. Jenže už ve 24. minutě musel udělat trenér Páník v defenzivě změnu, když si Jugas odnesl ze souboje s Magerou a Holým krvavé zranění v obličeji a musel střídat.

Boleslav po vstřeleném gólu polevila a hosté zlobili. Nejprve nebezpečně střílel Poznar, ale zaskvěl se brankář Šeda, který chvíli na to vytáhl zpod břevna i hlavičku Janíčka.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Zlín 5:2

Uklidnění pro domácí přišlo až ve 35. minutě po vydařeném brejku. Skalák zatáhl míč po levé straně, přes Radu se míč dostal na Bartla, který zprava poslal střílený centr na zadní tyč, kde dobíhající Čermák ve skluzu trefil odkrytou branku.

Zlín se vrátil dohry pět minut po změně stran. Nejprve šel z úhlu sám na brankáře Koreš, ale trefil jen Šedu. Míč se však k němu odrazil zpět, přihrál Železníkovi a zlínský kapitán střelou k tyči snížil. V 64. minutě se pak Železník hnal do další šance, jenže zamířil jen do náruče Šedy. Na druhé straně střihly nůžky Magery, ale ten míč netrefil ideálně.

Definitivní rozhodnutí tak přišlo až 20 minut před koncem, kdy se po brejku dostal k míči Magera a z 18 metrů trefil přesně šibenici. Výhru pak ještě pečetil Zahustel, který nejprve promáchl centr Bartla, ihned však následoval další centr zleva od Skaláka a Zahustel se trefil přesně hlavou.

Kuriózní situace nastala v 83. minutě, kdy se Holý snažil zabránit Barošovi ve skórování, ale centr si nedůrazným zákrokem smolně srazil do vlastní branky. Železník v závěru už jen z penalty po faulu Bartla korigoval skóre.

5. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Fastav Zlín 5:2 (2:0)

Branky: 11. a 70. Magera, 35. Čermák, 75. Zahustel, 83. vlastní Holý - 50. a 90.+1 z pen. Železník. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Antoníček. ŽK: Malpon, Kúdela - Hubáček, Železník, Pazdera. Diváci: 3241.

M. Boleslav: Šeda - Bartl, Kúdela, Křapka, Bořil - Malpon (71. Ščuk), J. Rada - Skalák, Magera (78. Baroš), Čermák - Chramosta (59. Zahustel). Trenér: K. Jarolím.

Zlín: Holý - Pazdera (80. Jordan), Jugas (24. Malý), Hájek, Hubáček, Matějov - Železník, Janíček, Živulič, Koreš (71. Bartolomeu) - Poznar. Trenér: Páník.