SESTŘIHY: Rosický dal gól za Arsenal, Liverpool porazil City

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN 27. KOLA | Přišel až na posledních osm minut zápasu, přesto Tomáš Rosický stihl v závěru podrthnout gólem vítězství Arsenalu nad Evertonem 2:0. Londýnský klub se tak posunul na třetí místo Premier League za druhý Manchester City. Ten nedokázal přiblížit k vedoucí Chelsea a ve šlágru 27. kola prohrál na hřišti Liverpoolu 1:2. Londýnský lídr má stále pětibodový náskok a zápas k dobru.

Arsenal poslal do vedení v prvním poločase Olivier Giroud, který se trefil po rohu Özila. Rosický začal zápas opět na lavičce, v 82. minutě se ale dostal na hřiště místo Chamberlaina a o sedm minut později se radoval z gólu. Reprezentační záložník využil další asistenci Özila a po tečované střele zpoza vápna mohl slavit druhou branku v sezoně. Özil si v novém roce připsal už čtvrtou asistenci, což je nejvíce ze všech hráčů Premier League.

Už od úvodních minut se utkání dvou nejlepších týmů minulé sezony mezi Liverpoolem a Manchesterem City hrálo ve velkém tempu. Jako první dostal míč do brány domácí Lallana, ale ofsajd mu gólovou radost zkazil. Jen o několik minut později už ale Reds vedli, zpoza vápna se nádherně trefil Henderson.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Everton 2:0. Rosický dal gól

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Manchester City 2:1

Ani hosté se ale nenechali v ofenzivě zahanbit a od okamžitého vyrovnání je dělily po tyči Agüera centimetry. Vyrovnali až po akci z pravé strany, na jejímž konci byl po přihrávce Agüera bývalý teplický útočník Edin Džeko .

I v druhé půli se Liverpool zbytečně radoval z Lallanova gólu, branka opět kvůli ofsajdu neplatila. I tentokrát na to ale domácí dokázali zareagovat regulérním gólem. Krásnou střelou se prosadil Phillipe Coutinho.

Manchesteru City už nepomohl ani střídající exsparťan Bony a i přes šance Agüera a Silvy vyrovnat nedokázal. Liverpool potvrdil pozici nejlepšího týmu soutěže v roce 2015 a na pátém místě vystřídal Southampton.

Zatímco na podzim na něj v Arsenalu skoro zapomněli, na jaře Tomáš Rosický potvrzuje svoje kvality

Rooney sestřelil Sunderland dvěma góly

Fotbalisté Manchesteru United porazili Sunderland 2:0 díky gólu a proměněné penaltě kapitána Waynea Rooneyho. Na Old Trafford se domácím nepovedl první poločas a několik diváků za to hráče "odměnilo" bučením. V 66. minutě hostující John O'Shea v pokutovém území fauloval Radamela Falcaa, červenou kartu však chybně dostal jiný dobíhající obránce Sunderlandu Wes Brown.

Nařízený pokutový kop proměnil Rooney, jenž ukončil šňůru osmi zápasů v Premier League bez vstřelené branky. Šest minut před koncem ještě devětadvacetiletý útočník pojistil z dorážky vedení United.
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Sunderland 2:0
SESTŘIH Premier League: Burnley - Swansea 0:1
SESTŘIH Premier League: Newcastle - Aston Villa 1:0
SESTŘIH Premier League: Stoke - Hull 1:0
SESTŘIH Premier League: WBA - Southampton 1:0
SESTŘIH Premier League: West Ham - Crystal Palace 1:3