Gebreho Brémám tři góly nestačily, Wolfsburg ztrácí osm bodů na Bayern

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

SOUHRN 23. KOLA | Fotbalisté Wolfsburgu ukončili v divoké přestřelce letošní neporazitelnost Brém a na stadionu Werderu zvítězili v 23. kole německé ligy 5:3. V tabulce druhý Wolfsburg ztrácí na vedoucí Bayern Mnichov osm bodů.

V Brémách se potkaly dva nejlepší týmy roku 2015 a fanoušci během první půlhodiny viděli pět gólů. Přestřelku odstartoval v deváté minutě domácí Junuzovič, jenže Wolfsburg dokázal díky zásahu Caligiuriho bleskově srovnat.

Werder i s Theodorem Gebre Selassiem v sestavě se sice dostal po brance Di Santa podruhé do vedení, ale hosté opět reagovali během několika desítek sekund, tentokrát vyrovnal Arnold. Až třetí vedení Brém vydrželo alespoň do poločasu, postaral se o něj vlastní brankou Vierinha, který si srazil do brány Kroosovu střelu.

I druhý poločas měl divoký úvod, jenže tentokrát výhradně v podání střelců Wolfsburgu, kteří během deseti minut přidali tři góly. Nejprve se dvakrát prosadil kanonýr Dost, který v novém roce nasázel už 11 branek, poté si druhý zásah připsal také Caligiuri.

Wolfsburg už další drama nepřipustil a potvrdil skvělou formu po zimní přestávce. V posledních šesti zápasech totiž svěřenci Dietera Heckinga ztratili jen dva body a nastříleli dvacet gólů. Brémy od začátku roku prohrály poprvé a patří jim devátá pozice.

Mönchengladbach si poradil s Paderbornem

Borussia Mönchengladbach zvítězila nad Paderbornem 2:0 a pojistila si třetí místo. Domácí se dokázali vzpamatovat ze čtvrtečního vyřazení z Evropské ligy, a přestože nenastoupili v nejsilnější sestavě, Paderborn od začátku přehrávali.

Převahu potvrdil v 18. minutě vedoucím gólem Johnson, jehož střelu tečoval do protipohybu vlastního brankáře Ziegler. Hostující stoper nebyl o chvíli později daleko od dalšího zásahu do vlastní sítě, po centru z pravé strany trefil nepovedeným odkopem tyč.

Mönchengladbach v úvodu druhé půle podržel brankář Sommer proti šanci Mehy a Borussia tak mohla v závěru potvrdit vítězství gólem na 2:0. Druhý zásah přidal po další tečované ráně střídající Herrmann.