3. října 2016 • 21:55

První liga: Slavia zvládla prodloužení, Přerov vyškolil vedoucí Kladno

Hokejisté vedoucího Kladna schytali v 11. kole první hokejové WSM ligy nepříjemný direkt v Přerově
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Hokejisté vedoucího Kladna podlehli v 11. kole první ligy na ledě Přerova překvapivě hladce 0:4 a jejich náskok před druhou Slavií i třetím Prostějovem se snížil na tři body. Slavia zvítězila na ledě Ústí nad Labem 2:1 v prodloužení a Prostějov doma vyhrál nad Havířovem 7:3. Čtvrté České Budějovice doma přehrály 3:1 Benátky nad Jizerou.

Kladenští Rytíři po čtyřech výhrách za sebou poznali přemožitele. Přerov dostal do vedení v sedmé minutě v přesilovce obránce Jakub Ferenc a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto už v 35. minutě, kdy domácí vedli o čtyři góly. Branku a asistenci si v utkání připsal Vlastimil Dostálek.

To druhá Slavia dokázala vyhrát v Ústí, kde po trefě Antonína Duška vedla už po dvou minutách hry. Domácí vyrovnali zásluhou Patrika Poulíčka, zkraje prodloužení ale o vítězství hostů rozhodl Milan Mikulík.

Prostějov stejně jako Slavia vyhrál potřetí za sebou. Po první třetině byl stav vyrovnaný 2:2, ale Jestřábi rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli 5:1. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí k tomu přispěl útočník Lukáš Krejčík. Havířov prohrál popáté v řadě.

Svou domácí neporazitelnost potvrdily České Budějovice, jež před téměř pěti tisíci diváky zvítězily 3:1 nad Benátkami nad Jizerou. Střelcem kola se stal útočník Třebíče Richard Kristl, který třemi góly zařídil výhru v Kadani 4:3. Jihlavská Dukla zvítězila hladce 4:0 ve Frýdku-Místku a poslední Most podlehl 2:4 Litoměřicím.

11. kolo první hokejové WSM ligy:

Most - Litoměřice 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky:
49. Divíšek, 52. Mical - 3. P. Beránek, 9. Barák, 22. Kalla, 59. M. Ondráček. Rozhodčí: Battěk - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 5:5, navíc T. Doležal (Most) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 238.

České Budějovice - Benátky nad Jizerou 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 10. M. Heřman, 35. Rob, 60. L. Květoň - 27. J. Havel. Rozhodčí: Jílek - Šmika, Štětina. Vyloučení: 2:5, navíc M. Heřman (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4702.

Frýdek-Místek - Jihlava 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Čachotský, 20. Zeman, 30. Protasenja, 47. F. Seman. Rozhodčí: Kubičík - Bryška, Novák. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1546.

Přerov - Kladno 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 8. Ferenc, 14. Milan Procházka, 24. F. Dvořák, 35. Dostálek. Rozhodčí: Šutara - Barteček, Ganger. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 2169.

Kadaň - Třebíč 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Branky: 6. O. Beránek, 17. L. Vrána, 54. Šťovíček - 18., 28. a 32. Kristl, 16. Kusko. Rozhodčí: Bejček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 300.

Prostějov - Havířov 7:3 (2:2, 5:1, 0:0)
Branky: 19. a 24. L. Krejčík, 9. J. Káňa, 25. Venkrbec, 31. Korhoň, 36. M. Novák, 39. Rudovský - 3. Haas, 12. Petran, 27. L. Bednář. Rozhodčí: Škrobák - Kis, Lučan. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1630.

Ústí nad Labem - Slavia Praha 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 21. Poulíček - 2. Dušek, 61. Mikulík. Rozhodčí: Wagner - Podrazil, Hejl. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 968.

1. Kladno 11 7 1 1 2 29:21 24
2. Slavia Praha 11 5 3 0 3 30:24 21
3. Prostějov 11 4 3 3 1 38:34 21
4. České Budějovice 10 6 0 0 4 32:21 18
5. Jihlava 10 4 3 0 3 33:26 18
6. Ústí nad Labem 11 3 3 2 3 41:36 17
7. Benátky nad Jizerou 11 4 0 5 2 32:29 17
8. Třebíč 11 4 1 3 3 31:31 17