Karlovy Vary a Kladno vyhrály, třetí České Budějovice padly ve Frýdku-Místku

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 20. kole první ligy Přerov 4:2 a v čele tabulky mají stále čtyřbodový náskok na Kladno, které zdolalo Benátky nad Jizerou 5:2. Kladenští Rytíři ale ještě mají zápas k dobru. Na třetím místě zůstaly i přes prohru 1:3 ve Frýdku-Místku České Budějovice.

Karlovarská Energie doma uspěla i pojedenácté v sezoně a také v tomto ohledu je nejlepším celkem. Z celkových 43 bodů, které Západočeši dosud získali, jich 29 vytěžili na vlastním ledě. Extraligoví šampioni z roku 2009 dosud doma ztratili pouze bod, když v prvním kole porazili Frýdek-Místek až po prodloužení. K triumfu nad Přerovem výrazně přispěl Tomáš Rachůnek, který si připsal gól a dvě asistence.

Kladenský útočník David Tůma pomohl k výhře nad Benátkami dvěma brankami. Středočeský celek hrál potřetí za sebou venku, kde nejdříve porazil Ústí nad Labem 4:3 po nájezdech a v Karlových Varech prohrál 2:3. V následujících dvou duelech se Rytíři představí v Přerově a Havířově. Benátky prohrály pošesté v řadě a s dvaceti body jsou předposlední.

Ve Frýdku-Místku vydržel bezgólový stav až do 38. minuty, kdy domácím zařídil vedení obránce René Piegl. Na jeho trefu navázal v 42. minutě premiérovou brankou v druhé nejvyšší soutěži šestnáctiletý Adam Raška. Jihočechům se povedlo jen snížit. Frýdek-Místek zastavil sérii tří proher, Motoru naopak stejná řada výher skončila.

Třebíč porazila Slavii 2:0 a zvítězila teprve podruhé za posledních sedm utkání. Pražané neuspěli podruhé za sebou, v předchozím souboji prohráli v Edenu se Vsetínem 2:3 po nájezdech.

Havířov po výhře 3:1 nad Frýdkem-Místkem porazil Vsetín 3:0. Šestinásobní mistři extraligy nenavázali na uplynulé dva duely proti Litoměřicím a Slavii, které porazili v nájezdech.

Poslední Kadaň doma podlehla Prostějovu 2:4 a na třinácté Benátky ztrácí jedenáct bodů. Jestřábi dokázali bodovat počtvrté za sebou.

Ústí nad Labem porazilo Litoměřice 3:1. Vyrovnaný stav 1:1 zlomil v 56. minutě útočník Lukáš Volf a pojistku přidal Jaroslav Roubík trefou do prázdné branky.

Po 20. kole je pořadí týmů na 4.-10. místě nesmírně vyrovnané. Na čtvrté pozici je díky lepšímu skóre Přerov s 32 body. Stejný bodový zisk mají na kontě také Ústí nad Labem, Slavia a Frýdek-Místek. Prostějov, Litoměřice a Havířov zaostávají pouze o bod.

Výsledky 20. kola první hokejové WSM ligy:

Benátky nad Jizerou - Kladno 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 22. J. Mikyska, 57. Bittner - 13. a 33. D. Tůma, 2. Redlich, 40. Štich, 59. Kružík. Rozhodčí: Jechoutek, Veselý - Bosák, Potůček. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. Diváci: 315.

Třebíč - Slavia Praha 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Nedbal, 37. R. Zohorna. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Reich, Zedník. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1126.

Vsetín - Havířov 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 5. Drtil, 48. Fronk, 57. Jergl. Rozhodčí: Kašík, Zbořil - J. Novák, Zídek. Vyloučení: 1:6. Využití: 0:1. Diváci: 2656.

Karlovy Vary - Přerov 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 6. Flek, 22. Stloukal, 38. T. Rachůnek, 47. Davídek - 42. Čáp, 52. Malina. Rozhodčí: Luczków, Kostourek - Toman, Coubal. Vyloučení: 9:9, navíc Balán (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2173.

Litoměřice - Ústí nad Labem 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 47. Miškář - 39. D. Merta, 56. L. Volf, 60. Roubík. Rozhodčí: J. Doležal, Škrobák - Kotlík, O. Polák. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1380.

Frýdek-Místek - Motor České Budějovice 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 38. Piegl, 42. Raška, 60. Haman - 48. F. Vlček. Rozhodčí: Šutara, Obadal - Bryška, Wesley. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 1139.

Kadaň - Prostějov 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 14. Dufek, 32. Šťovíček - 6. Venkrbec, 12. Rudovský, 54. Divíšek, 60. D. Kolář. Rozhodčí: Wagner, Grech - Podrazil, Hejl. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 317.