20. listopadu 2017 • 21:35

Motor vyhrál ve Varech a je druhý, Ústí doma inkasovalo devět gólů

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Hokejisté Českých Budějovic zvítězili ve 24. kole první ligy na ledě vedoucích Karlových Varů 3:2 a posunuli se na druhé místo v tabulce. Motor o bod přeskočil Kladno, které v nedělní předehrávce podlehlo Havířovu 1:5, a má už jen tříbodovou ztrátu na Energii. Čtvrté místo udržela Slavia po výhře 3:2 v Přerově.

České Budějovice v šlágru dvakrát skórovaly v oslabení. V 7. minutě Martin Heřman zvýšil na 2:0 a ve 23. minutě dal při další přesilovce soupeře vítězný gól Petr Vampola. Západočeši zásluhou Tomáše Rachůnka nedlouho poté už pouze snížili a skončila jim série pěti domácích vítězství. Ve čtrnáctém utkání v sezoně před vlastními diváky teprve podruhé odevzdali všechny body.

Slavia navázala v Přerově na výhru 4:2 nad Kladnem a na Rytíře už ztrácí jen čtyři body. Za Pražany dvakrát skóroval útočník Martin Kadlec.

Frýdek-Místek vyhrál ve Vsetíně 6:5 po samostatných nájezdech a bodoval v pátém utkání za sebou. Dvěma brankami se o triumf hostů postaral obránce René Piegl. Rozhodující nájezd proměnil kapitán David Klimša, jenž se trefil i v normální hrací době. V ní hosté neudrželi vedení 3:1 a 4:2.

Prostějov rozhodl o vysoké výhře 9:1 v Ústí nad Labem už v první třetině, kdy si vypracoval tříbrankový náskok. Třetí třetinu pak ovládli Jestřábi 5:0. Po dvou gólech dali útočníci David Dvořáček a Matouš Venkrbec, který navrch přidal asistenci.

Jestřábům se podruhé za sebou povedlo devětkrát skórovat a s 82 brankami jsou po Karlových Varech (85) střelecky druhým nejlepším mužstvem soutěže, v tabulce se drží o bod za Slavií. Ústí nad Labem prohrálo počtvrté za sebou a během této série si připsalo vysoké porážky také v Edenu proti Slavii (1:8) a v Českých Budějovicích (1:7).

Benátky nad Jizerou podlehly Litoměřicím 1:2 a prohrály devátý z posledních deseti duelů. O druhou výhru Litoměřic za sebou se v 35. minutě postaral prvním zásahem v ročníku útočník Filip Hanták.

Třebíč si po sobotním debaklu 0:9 v Prostějově spravila chuť proti poslední Kadani a zvítězila 4:2. Premiérovými dvěma trefami se na tříbodovém zisku podílel osmnáctiletý obránce Dalimil Mikyska. Trhačům nepomohly ani dvě branky Nicolase Hlavy.

Výsledky 24. kola první hokejové WSM ligy:

Benátky nad Jizerou - Litoměřice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 30. Z. Král - 13. J. Veselý, 35. Hanták. Rozhodčí: Škrobák, Vokřál - Kotlík, Štětina. Vyloučení: 6:9, navíc Pyrochta (Benátky) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 215.

Třebíč - Kadaň 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
Branky: 17. a 26. D. Mikyska, 17. T. Král, 20. Nedbal - 25. a 30. Hlava. Rozhodčí: Doležal, Barek - Zídek, Špringl. Vyloučení: 3:8, navíc Chrpa (Kadaň) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 734.

Karlovy Vary - Motor České Budějovice 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 11. Flek, 27. T. Rachůnek - 1. M. Bárta, 7. Heřman, 23. Vampola. Rozhodčí: Sýkora, Valenta - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:9, navíc Heřman (Č. Budějovice) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 2787.

Vsetín - Frýdek-Místek 5:6 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 3:2 - 0:0)
Branky: 7. Vávra, 39. Podešva, 49. Kopta z trestného střílení, 50. Žák, 58. Protasenja - 27. a 32. Piegl, 51. a rozhodující sam. nájezd Klimša, 21. Pechanec, 45. Ovčačík. Rozhodčí: Čech, Skopal - Otáhal, Komínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Diváci: 2605.

Ústí nad Labem - Prostějov 1:9 (0:3, 1:1, 0:5)
Branky: 33. Vachovec - 5. a 41. Venkrbec, 18. a 25. Dvořáček, 3. Nouza, 41. Nestrašil, 44. L. Luňák, 53. Divíšek, 54. A. Holík. Rozhodčí: Luczków, Veselý - Potůček, Votrubec. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 568.

Přerov - Slavia Praha 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 37. Pšurný, 46. Pala - 26. a 37. M. Kadlec, 2. J. Holý. Rozhodčí: Fiala, Kašík - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 2104.

1. K. Vary 52 30 6 7 9 170:84 109
2. Č. Budějovice 52 30 4 3 15 158:104 101
3. Kladno 52 27 6 4 15 172:119 97
4. Slavia 52 26 5 4 17 149:117 92
5. Přerov 52 25 6 2 19 147:135 89
6. Prostějov 52 23 7 3 19 168:138 86
7. Havířov 52 22 5 5 20 138:133 81
8. Vsetín 52 20 8 4 20 168:144 80