Kvapil rozhodl o postupu Dynama Moskva, Sýkorův Minsk končí

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejový útočník Marek Kvapil se ve čtvrtém utkání osmifinálové série podílel dvěma góly na vítězství Dynama Moskva 3:1 na ledě Dinama Minsk, jež rozhodlo o postupu ruského celku do čtvrtfinále KHL. Sezona tak skončila pro tým z běloruské metropole, který vede český trenér Marek Sýkora.

Mistr světa z roku 2010 Kvapil zaznamenal obě branky v závěru druhé třetiny. V 38. minutě poslal svůj tým do vedení 2:1 a sekundu před druhou sirénou, ve dvojnásobné přesilovce po vyloučení Libora Pivka a Jereho Karalahtiho, skóroval podruhé. V třetí části už gól nepadl.

Dynamo je prvním postupujícím z osmifinále, jako dosud jediné mužstvo vyhrálo všechny čtyři duely. Napodobit ho může Omsk, který ve Východní konferenci vede 3:0 nad Chabarovskem. Dnešní vítězství Avangardu 4:2 zpečetil gólem do prázdné branky Roman Červenka, jenž tak skóroval i v třetím utkání vyřazovací části.

stav série 0:3,

Barys Astana - Magnitogorsk 3:2 (Novotný, Kreps - Rolinek všichni 0+1), stav série 2:1,

Chanty Mansijsk - Čeljabinsk 6:7 (za hosty Bulis 0+1),

Ufa - Kazaň 3:4 v prodl. (za domácí Nakládal 1+0),
stav série 1:2.