Česká síla: Góly v NHL stříleli Plekanec, Jaškin, Erat i Jordán

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Čeští hokejisté Michal Jordán a Andrej Nestrašil přispěli v sobotním utkání NHL k překvapivé výhře Caroliny 5:3 na ledě New Yorku Islanders, druhého nejlepšího týmu Východní konference. Obránce Jordán dal gól, útočník Nestrašil na dva přihrál a Hurricanes si připsali třetí vítězství v řadě.

Carolina rozhodla o svém úspěchu čtyřmi góly ve druhé třetině. Jordán osm sekund před jejím koncem zvyšoval na 5:2, když si v přesilovce sjel z pozice beka až před branku a pohotovou střelou zužitkoval přihrávku Jordana Staala. Čtyřiadvacetiletý zadák původem ze Zlína tak zaznamenal svůj druhý gól v NHL.

Z českých hokejistů se v deseti sobotních zápasech střelecky prosadili ještě Tomáš Plekanec, Dmitrij Jaškin a Martin Erat. Plekanec se podílel na výhře Montrealu 4:0 nad Torontem, Jaškin pomohl St. Louis k vítězství 2:1 v Edmontonu, Erat byl jediným střelcem Arizony při prohře 1:4 v Bostonu.

Cennou výhru si připsali hokejisté Philadelphie, kteří na svém ledě porazili New York Rangers 4:2. Jednou asistencí se na vítězství podílel český útočník Jakub Voráček. Flyers na play off ztrácí šest bodů, Voráček je v produktivitě NHL druhý.

Už v odpoledním utkání prožil Jaromír Jágr vítěznou premiéru v dresu Floridy, která porazila 5:3 Buffalo. Do statistik utkání se sice slavný útočník nezapsal, ale byl na ledě u dvou přesilovkových gólů Brandona Pirriho ve druhé třetině, jimiž Panteři smazali dvoubrankové manko z první třetiny.

Florida - Buffalo 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)
Branky: 33. a 34. Pirri, 39. Bjugstad, 55. Upshall, 60. MacKenzie - 3. Hodgson, 8. Meszároš, 53. Mitchell. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 46 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Střely na branku: 47:14. Diváci: 10.374. Hvězdy utkání: 1. Pirri, 2. Upshall (oba Florida), 3. Neuvirth (Buffalo).

Nashville - Detroit 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
Branky: 23. Cullen, 27. Fisher, 37. S. Weber - 8. B. Smith, 23. D. Miller, 44. Marčenko, 50. Tatar. Střely na branku: 40:25. Diváci: 17.361. 1. Tatar (Detroit), 2. Cullen (Nashville), 3. D. Miller (Detroit).

NY Islanders - Carolina 3:5 (1:1, 1:4, 1:0)
Branky: 12. Grabner, 36. Kulemin, 50. Tavares - 18. a 30. McClement (na druhou Nestrašil), 22. Faulk, 38. Malone (Nestrašil), 40. Jordán. Střely na branku: 24:41. Diváci: 16.170. Hvězdy utkání: 1. McClement, 2. Malone (oba Carolina), 3. Boychuk (Islanders).

Columbus - New Jersey 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 16. A. Greene (Eliáš), 60. T. Zajac. Střely na branku: 33:19. Diváci: 17.814. Hvězdy utkání: 1. Schneider, 2. Greene (oba New Jersey), 3. McElhinney (Columbus).

San Jose - Ottawa 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 3. Wingels, 34. Marleau - 48. a 59. Hoffman, 28. E. Karlsson, 44. Mark Stone. Střely na branku: 30:31. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Karlsson, 2. Turris, 3. Hoffman (všichni Ottawa).

Montreal - Toronto 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 42. a 58. Desharnais, 6. Malhotra, 13. Plekanec. Střely na branku: 23:30. Diváci: 21.287. Hvězdy utkání: 1. Price, 2. Desharnais, 3. Malhotra (všichni Montreal).

Philadelphia - NY Rangers 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 10. Read (Voráček), 35. Raffl, 42. Del Zotto, 60. Simmonds - 11. J.T. Miller, 32. J. Moore. Střely na branku: 34:36. Diváci: 19.979. Hvězdy utkání: 1. Del Zotto, 2. Couturier (oba Philadelphia), 3. J.T. Miller (Rangers).

Boston - Arizona 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 3. Lucic (Pastrňák), 15. Marchand, 24. Bergeron, 32. Chára - 51. Erat. Střely na branku: 34:32. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Bergeron, 2. Marchand, 3. Chára (všichni Boston).

Edmonton - St. Louis 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 27. Justin Schultz - 13. Jaškin, 55. Stastny. Střely na branku: 22:27. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Stastny, 2. Jaškin (oba St. Louis), 3. Justin Schultz (Edmonton).

Colorado - Minnesota 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 22. M. Talbot - 11. Haula, 30. Fontaine, 46. Pominville. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.087. Hvězdy utkání: 1. Fontaine, 2. Dubnyk, 3. Haula (všichni Minnesota).