28. října 2016 • 20:20

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Šesti zápasy 16. kola dnes pokračovala hokejová Tipsport extraliga. Na čele tabulky se po vítězství 4:2 v Mladé Boleslavi osamostatnila Kometa Brno. Ta využila zaváhání Třince, který doma padl s Litvínovem 2:3 po prodloužení. Svou stoupající formu potvrdila Plzeň, jež si po výhře 2:1 nad Chomutovem připsala třetí vítězství v řadě. Stejným rozdílem si poradily také Pardubice s Olomoucí, naopak Vítkovice si proti Zlínu připsaly výhru 2:1 až po prodloužení. V posledním utkání zvítězil Hradec Králové na ledě Karlových Varů 2:0 a odsunul Západočechy na poslední místo.

Třetí výhru Plzně za sebou vystřelil Lev

O osudu utkání rozhodli indiáni dvěma trefami Tomáše Svobody a Jakuba Lva již v úvodní třetině. Hosté stihli v závěrečné dvacetiminutovce už pouze snížit zásluhou Petra Koblasy, prohráli tak již páté utkání za sebou v arénách soupeřů a navíc posedmé v řadě v Plzni.

Plzeň - Chomutov: Gól! Svoboda po Kratěnově přihrávce poslal Plzeň do vedení

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. T. Svoboda (D. Kubalík), 18. Lev (Johnson) - 50. Koblasa (Tomica, Skokan). Rozhodčí: Hradil, Lacina - D. Jelínek, Zíka. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 5002.

Plzeň: Sochůrek - Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička, Pulpán, Moravčík, Němeček - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Vondráček, Lev, Johnson - Indrák, Kodýtek, T. Svoboda - Hrnka, Koreis, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.
Chomutov: Laco - Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Kudělka - Skokan, Huml, Vondrka - D. Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Hřebejk, Račuk, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Pardubice zabraly a po třech porážkách zdolaly Olomouc

Dynamo se dočkalo úspěchu po třízápasovém bodovém půstu, Hanáci ztratili šestý z posledních sedmi duelů. Východočeši se dvakrát prosadili v přesilových hrách a bezpečně kráčeli za výhrou. V 58. minutě vykřesal šanci pro hosty Miroslav Holec, ovšem vyrovnat už Olomouc nestihla. Vítězný gól dal bek Nicholas Schaus.

Pardubice - Olomouc: Gól! Schaus od modré zvýšil na 2:0 pro domácí

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. P. Sýkora (Rolinek, D. Tomášek), 43. Schaus - 58. Holec (Skladaný). Rozhodčí: Mrkva, Souček - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:7, navíc Schaus (Pardubice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7018.

Pardubice: Maxwell - F. Novák, Schaus, Čáslava, Bokroš, Leduc, Ovčačík - P. Sýkora, Redebach, Hubáček - Mallet, T. Kaut, Rolinek - Bárta, D. Tomášek, H. Zohorna - Panna, Poulíček, Klimenta. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.
Olomouc: Konrád - Matai, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek - Strapáč, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Burian - Rác, J. Mikuš, Skladaný - Fořt, Herman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

Litvínov ztratil vedení, přesto z Třince veze výhru

Severočeši po zisku dvou bodů poskočili zpět na průběžnou třetí příčku. Oceláři prohráli poprvé v sezoně dvakrát za sebou, přestože ve 48. minutě vedli 2:1. Zápas poslal do prodloužení Josef Stříbrný a v čase 61:24 rozhodl útočník Miloslav Hořava.

Třinec - Litvínov: Miroslav Hořava gólem v prodloužení rozhodl o vítězi

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 2:3 v prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Špirko (Hrabal, Irgl), 48. Irgl - 5. Válek (J. Doležal, F. Pavlík), 50. Stříbrný (Lukeš), 62. M. Hořava (Trávníček). Rozhodčí: Čech, Hribik - Barvíř, Blümlel. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 4828.

Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, M. Doudera, Hrabal, Jank, L. Galvas - M. Růžička, Marosz, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - J. Sýkora, Špirko, Jašek. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.
Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš, Z. Sklenička, F. Pavlík - Stříbrný, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, Gerhát - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Drama v Ostravě rozhodl v prodloužení Vandas

Vítkovický útočník vystřelil výhru ve 33. sekundě přidaného a připsal si druhý kanadský bod, když přihrávkou zařizoval i vyrovnávací gól Yana Stastneho z úvodu třetí části. Oba hráči si v utkání připsali po brance a asistenci. Hosté v Ostravě vedli gólem Pavla Kubiše, ale nakonec jim to stačilo pouze na bod.

Vítkovice - Zlín: Michael Vandas vstřelil gól v prodloužení na 2:1

HC Vítkovice Ridera - PSG Zlín 2:1 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 44. Stastny (Vandas, Szturc), 61. Vandas (Hrbas, Stastny) - 29. Kubiš (Honejsek, Roman Vlach). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5721.

Vítkovice: Bartošák - Urbanec, Výtisk, Sedlák, Hrbas, D. Krenželok, Kovář - Vandas, Stastny, Szturc - P. Zdráhal, O. Roman, D. Květoň - E. Němec, Balán, Kolouch - Tomi, Hudeček, Illéš. Trenéři: Petr a Trnka.
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - Gago, Podešva, Maruna - O. Horák, Popelka, Goiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Kometa dobyla Mladou Boleslav a je první

Kometa sice ztratila na ledě Středočechů dvoubrankový náskok, ale ve 47. minutě rozhodl v přesilové hře Tomáš Vincour. Při power play ještě pojistil výsledek Marek Kvapil. Brňané po nedělní prohře v Hradci Králové 1:5 bodovali v patnáctém ze šestnácti duelů této sezony.

Mladá Boleslav - Kometa Brno: Vincour vrátil Kometě vedení, 3:2

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 40. Hyka (Musil) 45. Voráček (Orsava, Urban) - 37. Haščák (Trška, V. Němec), 38. Gulaši (M. Erat), 47. Vincour (L. Čermák, Kováčik), 60. M. Kvapil. Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:4, navíc M. Erat (Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3952.

Mladá Boleslav: Lukáš - Trončinský, Kučný, Stříteský, Voráček, Kurka, Jan Hanzlík, Pastor - M. Látal, Vampola, Klepiš - Hyka, Urban, Lenc - Orsava, Žejdl, Jonák - Jiránek, Musil. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, Koch - M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Dostálek, Nečas, Dočekal - Dymáček. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Hradec ukončil čekání na venkovní výhru, Vary jsou poslední

Západočeši spadli zpět na dno tabulky po týdnu. Góly vítězů vstřelili ve druhé polovině zápasu útočníci Bedřich Köhler a Rastislav Dej. Čisté konto vychytal díky 18 úspěšným zákrokům Patrik Rybár.

Karlovy Vary - Hradec Králové: Úvodní gól utkání vstřelil Bedřich Köhler, 0:1

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Köhler (Bednář), 55. Dej (Bednář, Gregorc). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 3432.

Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Harant, M. Rohan, Sičák, Rýgl, T. Dvořák - V. Tomeček, Skuhravý, T. Rachůnek - Mikulík, Tuominen, Mullane - Gorčík, Stloukal, D. Kindl - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.
Hradec Králové: Rybár - Štajnoch, Newton, Pavlas, Dietz, Pláněk, Čáp, Gregorc - Jarůšek, Dragoun, Šimánek - Köhler, Bednář, Dej - R. Pavlík, Potulny, Bulík - J. Veselý, T. Knotek, Nedvídek.V. Sýkora, Hynek a Martinec.