28. října 2016 • 20:20

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Šesti zápasy 16. kola dnes pokračovala hokejová Tipsport extraliga. Na čele tabulky se po vítězství 4:2 v Mladé Boleslavi osamostatnila Kometa Brno. Ta využila zaváhání Třince, který doma padl s Litvínovem 2:3 po prodloužení. Svou stoupající formu potvrdila Plzeň, jež si po výhře 2:1 nad Chomutovem připsala třetí vítězství v řadě. Stejným rozdílem si poradily také Pardubice s Olomoucí, naopak Vítkovice si proti Zlínu připsaly výhru 2:1 až po prodloužení. V posledním utkání zvítězil Hradec Králové na ledě Karlových Varů 2:0 a odsunul Západočechy na poslední místo.

Třetí výhru Plzně za sebou vystřelil Lev

O osudu utkání rozhodli indiáni dvěma trefami Tomáše Svobody a Jakuba Lva již v úvodní třetině. Hosté stihli v závěrečné dvacetiminutovce už pouze snížit zásluhou Petra Koblasy, prohráli tak již páté utkání za sebou v arénách soupeřů a navíc posedmé v řadě v Plzni.

Plzeň - Chomutov: Gól! Svoboda po Kratěnově přihrávce poslal Plzeň do vedení

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. T. Svoboda (D. Kubalík), 18. Lev (Johnson) - 50. Koblasa (Tomica, Skokan). Rozhodčí: Hradil, Lacina - D. Jelínek, Zíka. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 5002.

Plzeň: Sochůrek - Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička, Pulpán, Moravčík, Němeček - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Vondráček, Lev, Johnson - Indrák, Kodýtek, T. Svoboda - Hrnka, Koreis, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.
Chomutov: Laco - Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Kudělka - Skokan, Huml, Vondrka - D. Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Hřebejk, Račuk, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Pardubice zabraly a po třech porážkách zdolaly Olomouc

Dynamo se dočkalo úspěchu po třízápasovém bodovém půstu, Hanáci ztratili šestý z posledních sedmi duelů. Východočeši se dvakrát prosadili v přesilových hrách a bezpečně kráčeli za výhrou. V 58. minutě vykřesal šanci pro hosty Miroslav Holec, ovšem vyrovnat už Olomouc nestihla. Vítězný gól dal bek Nicholas Schaus.

Pardubice - Olomouc: Gól! Schaus od modré zvýšil na 2:0 pro domácí

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. P. Sýkora (Rolinek, D. Tomášek), 43. Schaus - 58. Holec (Skladaný). Rozhodčí: Mrkva, Souček - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:7, navíc Schaus (Pardubice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7018.

Pardubice: Maxwell - F. Novák, Schaus, Čáslava, Bokroš, Leduc, Ovčačík - P. Sýkora, Redebach, Hubáček - Mallet, T. Kaut, Rolinek - Bárta, D. Tomášek, H. Zohorna - Panna, Poulíček, Klimenta. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.
Olomouc: Konrád - Matai, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek - Strapáč, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Burian - Rác, J. Mikuš, Skladaný - Fořt, Herman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

Litvínov ztratil vedení, přesto z Třince veze výhru

Severočeši po zisku dvou bodů poskočili zpět na průběžnou třetí příčku. Oceláři prohráli poprvé v sezoně dvakrát za sebou, přestože ve 48. minutě vedli 2:1. Zápas poslal do prodloužení Josef Stříbrný a v čase 61:24 rozhodl útočník Miloslav Hořava.

Třinec - Litvínov: Miroslav Hořava gólem v prodloužení rozhodl o vítězi

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 2:3 v prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Špirko (Hrabal, Irgl), 48. Irgl - 5. Válek (J. Doležal, F. Pavlík), 50. Stříbrný (Lukeš), 62. M. Hořava (Trávníček). Rozhodčí: Čech, Hribik - Barvíř, Blümlel. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 4828.

Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, M. Doudera, Hrabal, Jank, L. Galvas - M. Růžička, Marosz, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - J. Sýkora, Špirko, Jašek. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.
Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš, Z. Sklenička, F. Pavlík - Stříbrný, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, Gerhát - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Drama v Ostravě rozhodl v prodloužení Vandas

Vítkovický útočník vystřelil výhru ve 33. sekundě přidaného a připsal si druhý kanadský bod, když přihrávkou zařizoval i vyrovnávací gól Yana Stastneho z úvodu třetí části. Oba hráči si v utkání připsali po brance a asistenci. Hosté v Ostravě vedli gólem Pavla Kubiše, ale nakonec jim to stačilo pouze na bod.

Vítkovice - Zlín: Michael Vandas vstřelil gól v prodloužení na 2:1

HC Vítkovice Ridera - PSG Zlín 2:1 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 44. Stastny (Vandas, Szturc), 61. Vandas (Hrbas, Stastny) - 29. Kubiš (Honejsek, Roman Vlach). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5721.

Vítkovice: Bartošák - Urbanec, Výtisk, Sedlák, Hrbas, D. Krenželok, Kovář - Vandas, Stastny, Szturc - P. Zdráhal, O. Roman, D. Květoň - E. Němec, Balán, Kolouch - Tomi, Hudeček, Illéš. Trenéři: Petr a Trnka.
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - Gago, Podešva, Maruna - O. Horák, Popelka, Goiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Kometa dobyla Mladou Boleslav a je první

Kometa sice ztratila na ledě Středočechů dvoubrankový náskok, ale ve 47. minutě rozhodl v přesilové hře Tomáš Vincour. Při power play ještě pojistil výsledek Marek Kvapil. Brňané po nedělní prohře v Hradci Králové 1:5 bodovali v patnáctém ze šestnácti duelů této sezony.

Mladá Boleslav - Kometa Brno: Vincour vrátil Kometě vedení, 3:2

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 40. Hyka (Musil) 45. Voráček (Orsava, Urban) - 37. Haščák (Trška, V. Němec), 38. Gulaši (M. Erat), 47. Vincour (L. Čermák, Kováčik), 60. M. Kvapil. Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:4, navíc M. Erat (Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3952.

Mladá Boleslav: Lukáš - Trončinský, Kučný, Stříteský, Voráček, Kurka, Jan Hanzlík, Pastor - M. Látal, Vampola, Klepiš - Hyka, Urban, Lenc - Orsava, Žejdl, Jonák - Jiránek, Musil. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, Koch - M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Dostálek, Nečas, Dočekal - Dymáček. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Hradec ukončil čekání na venkovní výhru, Vary jsou poslední

Západočeši spadli zpět na dno tabulky po týdnu. Góly vítězů vstřelili ve druhé polovině zápasu útočníci Bedřich Köhler a Rastislav Dej. Čisté konto vychytal díky 18 úspěšným zákrokům Patrik Rybár.

Karlovy Vary - Hradec Králové: Úvodní gól utkání vstřelil Bedřich Köhler, 0:1

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Köhler (Bednář), 55. Dej (Bednář, Gregorc). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 3432.

Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Harant, M. Rohan, Sičák, Rýgl, T. Dvořák - V. Tomeček, Skuhravý, T. Rachůnek - Mikulík, Tuominen, Mullane - Gorčík, Stloukal, D. Kindl - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.
Hradec Králové: Rybár - Štajnoch, Newton, Pavlas, Dietz, Pláněk, Čáp, Gregorc - Jarůšek, Dragoun, Šimánek - Köhler, Bednář, Dej - R. Pavlík, Potulny, Bulík - J. Veselý, T. Knotek, Nedvídek.V. Sýkora, Hynek a Martinec.