Sparta díky pěti gólům ve druhé třetině vyhrála v Plzni
Domácí nastoupili bez nejproduktivnějšího hráče Václava Pletky, přesto se v úvodu pokoušeli Spartu zatlačit do jejího obranného pásma. Gólmana Novotného vystrašila až tvrdá střela Tomáš Sýkory v 7. minutě mířící nad a vzápětí v dobré pozici na brankovišti nepřesně zakončoval také Kratěna.
Vedoucí trefy se Plzeň dočkala až během přesilové hry ve 13. minutě, kdy se ujala tvrdá střela Kubalíka z pravého kruhu. "V první třetině jsme hráli slušně, vypracovali jsme si i dost šancí. Je škoda, že jsme nedali víc gólů. Pak by se nám hrálo lépe," litoval menší střelcké produktivity Indiánů obránce Vojtěch Mozík.
Před koncem první třetiny mohli hosté srovnat, po rychlém brejku našel Klimek na druhém křídle najíždějícího Ďalogu, jenž ale zblízka přestřelil.
Deset vteřin po začátku prostřední části ovšem Ďaloga přihrál na levé křídlo rozjetému Pechovi, který svižnou střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal.
"Potápím se jen my, nikdo jiný. Je to naše chyba. Chybí nám asi větší soustředěnost na ty začátky třetin. Neinkasovali jsme takhle poprvé v sezoně, už se nám to opakuje. Každý z nás by se nad sebou měl zamyslet, mě nevyjímaje," kritizoval menší koncentraci plzeňských hráčů po přestávce útočník Josef Balej.
Domácí poté viditelně znervózněli a lépe bruslící hráči Sparty převzali iniciativu. Ve 29. minutě navíc pykal na trestné lavici Puplán a Přibyl dvojitou dorážkou na 2:1 zužitkoval přesilovku. O 74 vteřin později potrestali hosté další faul domácích, když křížnou přihrávku Hlinky trefil bez přípravy z levého kruhu Polášek. Černou pětiminutovku Indiánů uzavřel ve 35. minutě Cingel, jenž nekrytý na brankovišti usměrnil nabídku Saboliče z rohu na 1:4.
Otřesení domácí se probrali až díky vyloučení Saboliče, jež využil k nechytatelné ráně z voleje Mozík. Dvě minuty na to ovšem Machovský propustil za svá záda nahození Cingela od mantinelu a nechal se po páté obdržené brance vystřídat Mensatorem. "Dostat pět gólů za třetinu je strašně moc, to už se pak proti takovému týmu, jaký má Sparta, těžko otáčí," prohlásil Mozík.
Pražané naopak byli s druhou třetinou maximálně spokojeni. "POmohl nám rychlý gól. Ale na druhou stranu jsme se celý zápas snažili hrát stejný hokej. Plzeň naopak pořád něco měnila a to jí sebralo síly. My máme silné čtyři pětky a góly může dát kdokoli z nás. Soupeř neví, kdo zrovna rozhodne a navíc máme pořád dost sil. Z toho můžeme těžit," řekl útočník Lukáš Cingel.
Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili domácí s cílem rychle snížit, ale hosté pozorně bránili a do mnoha šancí je už nepustili. Při Indrákově teči Spartu podržel skvělým zákrokem Novotný a Inidáni nedokázali skórovat ani při přesilové hře. V 54. minutě nedokázal za ležícího Novotného zasunout kotouč po výjezdu zpoza branky Balej a na druhé straně Mensator stačil lapačkou zastavit bekhendový pokus rozjetého Saboliče. Sparta tak vyhrála pátý z posledních šesti zápasů.