30. dubna 2016 • 18:25

Hlasy po utkání fotbalové ligy Olomouc - Jablonec

0
Hlasy po utkání 27. kola první fotbalové ligy Sigma Olomouc - FK Jablonec (2:1):

Václav Jílek (trenér Olomouce): "Dnes jsme neměli špatný vstup do utkání. Chtěli jsme hrát odvážně a nebezpečně a podařilo se nám dostat do vedení. Nicméně opět se naplnil náš scénář. Po gólu jsme vyklidili pole, ztratili aktivitu a soupeř nás potrestal. Trestuhodně zůstal ve vápně neobsazený hráč. Druhý poločas jsme se dostali do vedení a opět, byť proti deseti hráčům, jsme se strachovali o výsledek. Zde se ukazuje, jakou roli hraje na této úrovni hlava. Místo, abychom výsledek pojistili třetí brankou, se až do poslední minuty bojíme o vítězství. Dnešní výhra byla pro nás hodně důležitá, poněvadž jsme se k Příbrami přiblížili na jeden bod a na dostřel máme i Zlín a Jihlavu. Čekají nás nyní dva těžké zápasy venku a dvě vítězství jsou pro nás v této době tak trochu science fiction. Uděláme ale vše pro to, abychom nějaké body přivezli."

Zdenko Frťala (trenér Jablonce): "V prvním poločase měli domácí častěji míč na kopačkách, ale do šancí jsme je nepouštěli. Nám se však některé situace nepodařilo vyřešit tak, jak by si to daná situace vyžadovala. Měli jsme až přílišný respekt z domácích hráčů, z toho padl vedoucí gól Sigmy. Pro nás bylo dobře, že se nám podařilo do konce poločasu vyrovnat. Ve druhém dějství došlo k vyloučení Romery po prohraném souboji v malém vápně. Domácí se sice ujali vedení, ale poté na ně padla velká nervozita a my jsme měli náznaky příležitostí, které jsme řešili hekticky. Jsme zklamaní z porážky, poněvadž za posledních 25 minut jsme si bod zasloužili."