+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Květoslav Šimek
12. září 2017 • 23:30

Ostrava umí fandit, tak proč je na extraligovém hokeji takové ticho a klid?

TOP VIDEA
TOP GÓLY 12. kola La Ligy: Kondogbiova raketa k tyči, Ángelovo chirurgické zpracování TOP GÓLY 12. kola La Ligy: Kondogbiova raketa k tyči, Ángelovo chirurgické zpracování
Olympijskou kolekci pro Pchjongčchang testovali sami sportovci Olympijskou kolekci pro Pchjongčchang testovali sami sportovci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fanouškům servírovali hokejisté Vítkovic hned ve 3. kole Tipsport extraligy pětihvězdičkové představení. Pražskou Spartu, historicky největšího a nejzvučnějšího rivala, smetli 6:1. Navíc způsobem, jaký nebyl na ostravském ledě dlouho k vidění. Přesněji řečeno - nebyl k vidění vůbec, protože 6:1 je nejvyšší domácí výhra Vítkovic nad Spartou v historii samostatné české ligy.Přesto byla atmosféra i při takové kanonádě (a návštěvě 6427) komorní. Otevřeně se tomu divil i vítkovický trenér Pavel Trnka. „Přijede k nám soupeř jako je Sparta a je tady komorní prostředí, to je zarážející a trošku mě to mrzí. Je to zklamání.“

Není divu. Být taková „spartakiáda“ ve Zlíně, v Hradci Králové, v Olomouci (o Brnu se není třeba ani zmiňovat), haly by jim spadly. Kotel se snažil, ovšem diváci zůstali diváky.

A řada jich z ochozů dokonce utíkala ještě před koncem, jen aby se rychleji dostali z parkoviště. Nefér vůči hráčům, nefér vůči klubu. Za nadstandardní představení si zasloužili i nadstandardní odezvu.

720p 360p
SESTŘIH: HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha 6:1


Ostrava (a široké okolí) přitom umí fandit. Tenisté, atleti nebo dokonce krasobruslaři, šokovaní z bouřlivého kotle během nedávného mistrovství Evropy, by mohli vyprávět. A slovenští fans už při světových šampionátech hokejistů dávno zbořili mýtus, že je v rozlehlé Ostravar Areně problém atmosféru rozbouřit.

Ještě víc pak rozdíl bije do uší v porovnání s fotbalovými zápasy Baníku. Přestože je Baník po vystěhování z Bazalů ve „vyhnanství“ na nedalekém Městském stadionu ve Vítkovicích, které drtivá většina skalních stále kouše jen velmi těžce, je na fotbale parádní atmosféra.

Naposledy třeba Baník s Jabloncem ještě 13 minut před koncem prohrával 0:2. Zdánlivě ztracený zápas, ale ochozy i tak stále bouřily. A nakoply tým takřka k heroické otočce (2:2 a Poznarovo břevno v 84. minutě).

V baníkovském dresu byl mezi fanoušky i vítkovický kapitán Rostislav Olesz. Netřeba z něj dlouho dolovat odpověď, jestli by podobný kotel bral i na hokeji. Bral. Všema deseti.

 Klasická verze
Mobilní verze