Autor: Daniel Ryl, ČTK
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Tři hattricky v jednom kole? To hokejová Tipsport extraliga dlouho nezažila. Dva z nich pomohly Plzni k vysokému vítězství 10:0 nad Olomoucí, pod které se třemi góly podepsali Tomáš Mertl a Dominik Kubalík. Autorem premiérového hattricku nového ročníku Tisport extraligy ovšem není ani jeden z nich. O několik minut dříve ho totiž dovršil také David Květoň a pomohl Vítkovicím k výhře 6:1 nad Spartou.

Jedna kabina slavila klubový rekord a velkou euforii, ve druhé možná letěl i nakopnutý koš s odpadky. Tento kalich byl hodně hořký, ale olomoučtí hokejisté si ho vypili až do dna. Na ledě Plzně se jim v rámci 3. kola hokejové Tipsport extraligy nedařilo vůbec nic. A výsledek? 10:0 pro domácí!

„Napadalo nám tam prakticky vše, na co jsme sáhli. Pro Olomouc je výsledek až příliš krutý,“ přiznal po utkání domácí asistent trenéra Jiří Hanzlík . A měl pravdu. Rekordní vítězství v klubové historii Západočechů se totiž rodilo nenápadně. Ještě dvě minuty po první přestávce sice vedli o tři branky, ale debaklu nic nenasvědčovalo.

Do přestávky ještě skórovali David Stach s Ondřejem Kratěnou , ale pravý kolotoč přišel až ve třetí třetině. Vše načal po necelých čtyřech minutách Miroslav Indrák a poté zaúřadovala dvojice Tomáš Mertl – Dominik Kubalík .

SESTŘIH | Rekordní výhru Plzně řídili Kubalík a Mertl

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 10:0

První jmenovaný dvěma góly během tří minut dovršil hattrick a o dalších 53 vteřin později na něj navázal i mladší kanonýr. Gólový součet třetí třetiny v podání Plzně? Pět branek za 9 minut a 18 vteřin.

„Myslím si, že výsledek hodnotí utkání za mě. Do útoku jsme nevyprodukovali vůbec nic. Bylo to od nás velice špatný výkon, Plzeň nás přehrála,“ nehledal po utkání výmluvy hostující trenér Zdeněk Venera.

Kompletní porci deseti branek navíc schytal brankář Branislav Konrád. „Od poloviny utkání už jsem si přál, aby to skončilo a nedostali jsme další góly,“ litoval Zdeněk Venera. Proti jeho týmu se třikrát prosadili Tomáš Mertl a Dominik Kubalík.

SESTŘIH | Květoň prvním hattrickem nové sezony skolil Spartu

SESTŘIH: HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha 6:1

Prvnímu jmenovanému ovšem premiérový hattrick nové extraligové sezony uzmul vítkovický David Květoň. Právě on dvěma góly v první třetině načal pražskou Spartu. Když už to na začátku 47. minuty bylo 5:0 pro domácí, prosadil se domácí útočník po přihrávce Ondřeje Romana potřetí.

„Já bych ten hattrick nepřeceňoval. Využil jsem šance, kterých mívám i jindy docela dost,“ uvedl po utkání skromně šťastný střelec Ostravanů, pro kterého se nejednalo o první extraligový zářez (celý rozhovor s útočníkem čtěte ZDE).

Sparta naopak nedokázala navázat na výkony z prvních dvou vítězných duelů. „Hodně jsme faulovali, všude jsme byli pozdě a to nás frustrovalo. Pak už se hráči začali po ledě potulovat a valilo se to na nás,“ nechápal po utkání asistent Jaroslav Nedvěd.