+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Tomáš Vrábel
30. prosince 2015 • 12:10

Liberec a první extraligový titul? Tygři jdou ve stopách Chicaga

Liberečtí hokejisté Lukáš Krenželok (vlevo) a Branko Radivojevič se radují z gólu do sítě Mladé Boleslavi
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec
Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když sledujete hru Liberce v aktuální sezoně, je to, jako by se vám na ledě promítala učebnice moderního hokeje. Dřív na severu Čech měli problémy, bylo až trestuhodné, jakých výsledků dosahovali v tak skvělých podmínkách, ale nyní jsou na cestě, která může prolomit historické rekordy extraligy. A to už není náhoda.Vítězové základních částí mají v play off problémy, ale žádný z nich v extralize nedominoval podobným způsobem. Čtrnáctibodový náskok po 31. kole je v extralize výjimečný. Proto bych Liberec nehodil do pytle s ostatními vítězi dlouhodobé části.

Bílí Tygři jsou jinde.

Svým stylem vyčnívají. Dokážou se udržet v útočné třetině, kde pálí z připravených pozic, ve střelecké převaze jsou nejlepší v celé soutěži. Ve stejné statistice vládne NHL v posledních šesti letech Chicago a jsou z toho tři Stanley Cupy.

Na play off se však musí připravit i Liberec. Hraje se v něm jiný hokej, defenzivnější a opatrnější, pokud se ale bude držet své šablony, bude pro soupeře hra bez kotouče ubíjející a dřív či později podlehnou. Víru mu dodává i to, že s žádným celkem první pětky extraligové tabulky nemá zápornou bilanci.

Historie Bílým Tygrům moc nepřeje, ale zrovna v jejich případě se nabízí být optimistou, který věří, že nejatraktivnější hokej vede k úspěchu.

 Klasická verze
Mobilní verze