a dozvíte se vše jako první.
25. dubna 2017 • 08:00

Golden State slaví postup, Atlanta vyrovnala sérii s Washingtonem

Draymond Green a jeho Golden State postoupili bez jediné porážky
TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý

Basketbalisté Golden State zvítězili v pondělí v Portlandu 128:103 a sérii prvního kola play off NBA ovládli 4:0 na zápasy. Atlanta zdolala Washington 111:101 a srovnala na 2:2. Tomáš Satoranský se v poraženém týmu dostal na hřiště až dvanáct sekund před koncem za rozhodnutého stavu.

Warriors jsou po Clevelandu druhým postupujícím do čtvrtfinále. Ve čtvrtém utkání série s Portlandem předvedl nejvýše nasazený tým Západní konference famózní výkon v úvodní čtvrtině. Warriors proměnili dvanáct z prvních 14 střel a jako čtvrtý tým v historii NBA stihli v první části zápasu play off nastřílet 45 bodů.

Za celý zápas hráči Golden State proměnili 17 trojek z 28 pokusů. O sedm z nich se postaral Stephen Curry, s 37 body nejlepší střelec utkání. Draymond Green přidal 21 bodů, Kevin Durant při návratu do sestavy nastřílel deset bodů. Portland vedl s 34 body Damian Lillard.

Hráči Washingtonu si na rozdíl od třetího zápasu tentokrát pohlídali úvod utkání a v první části vedli až o devět bodů. Jenže jim tentokrát nevyšla druhá čtvrtina v poločase už měla devítibodový náskok Atlanta. Té přitom v první půli chyběl bodový příspěvek Dennise Schrödera, který měl problémy s fauly. Německý rozehrávač nastřílel všech svých 18 bodů až po přestávce.

V prvním poločase se čtrnácti body zaskvěl pivot Dwight Howard, který přitom v dosavadním průběhu série příliš nezářil. Utkání dokončil s 16 body a 15 doskoky. Nejlepším střelcem Hawks byl Paul Millsap s 19 body. Wizards nestačilo 32 bodů Bradleyho Beala ani 22 bodů a deset asistencí Johna Walla. Atlanta měla sedm dvouciferných střelců, soupeř jen čtyři.

Toronto doma přehrálo Milwaukee 118:93 a vede v sérii 3:2 na zápasy. Raptors už v první čtvrtině získali dvouciferný náskok, který víceméně udržovali po zbytek utkání. Jejich nejlepším střelcem byl Normal Powell s 25 body, poraženým Bucks nestačilo 30 bodů a devět doskoků Jannise Antetokunmpa.