Jihostroj prohrál v předkole Ligy mistrů. Ve Finsku padl 0:3

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Volejbalistům Českých Budějovic nevyšel první zápas třetího předkola Ligy mistrů. Český šampion prohrál ve finské Sastamale 0:3 po setech 20:25, 22:25, 15:25 a v nedělní domácí odvetě potřebuje vyhrát 3:0 či 3:1 a případně i zlatý set, aby postoupil do skupiny elitní soutěže.

Podobný obrat se loni podařil liberecké Dukle, která ztratil první duel s Tiikeritem Kokkola ve Finsku 0:3, ale doma vyhrála 3:0 a ve zlatém setu 15:11.

Jihostroj sice v domácí extralize zatím neztratil ani set, ale ve Finsku se neprosadil. Svěřenci trenéra Reného Dvořáka hráli v první sadě vyrovnaně do stavu 15:15, jenže kazili servis, následně ztratili čtyři body a úvodní sadu už nezachránili.

Podobný průběh mělo druhé dějství. Jihostroj vedl nadějně 12:10, ale pak znovu utržil čtyři body v řadě. Ze stavu 16:19 dokázali hosté po Machově servisu snížit na 20:21, koncovku však lépe zvládl finský tým.

Do třetí sady vstoupili Jihočeši s mladíkem Šotolou na postu univerzála a rychle ztráceli 2:7. Chvilkově se zvedli, snížili na 9:10, ale pak už dominovala Sastamala. Její útok skvěle řídil nahrávač Mikko Esko, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem Finů.

Pokud Jihostroj v neděli zvládne odvetu, která začne v 18:00, dozví se soupeře pro skupinu při losování v Moskvě 17. listopadu. V případě neúspěchu bude hrát Pohár CEV.