Šílený sjezd. Ital frčel ze svahu s tyčí a praporkem, skončil čtvrtý

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Francouzský lyžař Adrien Théaux vyhrál sjezd Světového poháru v Santa Caterině a ukončil vítěznou sérii Nora Aksela Lunda Svindala. Největší pozornost si vysloužil italský závodník Christof Innerhofer, který většinu trati projel s tyčí a praporkem z jedné z branek. Český reprezentant Ondřej Bank neprojel branku a závod nedokončil.

Innerhofer bral čtvrté místo, přestože v úvodu vrazil do jedné z branek a dlouho za sebou táhnul tyč s praporkem, který se mu zachytil o brýle. Nejspíš ho to stálo lepší umístění, protože od pódia italského lyžaře dělilo sedm setin a od vítězného Théauxe 1,22 sekundy.

„Měl jsem štěstí,“ uvedl. „Mám oteklý nos, ale nic vážnějšího se mi nestalo. Bylo to ale hodně nepříjemné, protože jsem nic neviděl. Věděl jsem, že za sebou táhnu tyč z branky a jenom jsem se snažil zůstat v závodě,“ dodal.

Sjezdařský suverén Svindal, který ovládl tři předchozí závody, skončil na sedmém místě. Stále vévodí pořadí disciplíny a dostal se do celkového vedení v SP před specialistu na technické disciplíny Marcela Hirschera.

SP v sjezdovém lyžování v Santa Caterině (Itálie):
Muži - sjezd: 1. Théaux (Fr.) 1:47,29, 2. Reichelt (Rak.) -1,04, 3. Poisson (Fr.) -1,15, 4. Innerhofer (It.) -1,22, 5. Baumann -1,38, 6. Kriechmayr (oba Rak.) -1,46, 7. Svindal (Nor.) -1,61, 8. Thomsen (Kan.) -1,63, 9. Fayed (Fr.) -1,66, 10. Sander (Něm.) -1,70, ...Bank (ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí sjezdu (po 4 závodech): 1. Svindal 336 b., 2. Fayed 219, 3. Jansrud (Nor.) 177, 4. Fill (It.) 162, 5. Théaux 156, 6. Reichelt 148.

Průběžné pořadí SP (po 14 závodech): 1. Svindal 636, 2. Hirscher (Rak.) 621, 3. Jansrud 415, 4. Kristoffersen (Nor.) 391, 5. Muffat-Jeander (Fr.) 294, 6. Théaux 275, ...92. Krýzl (ČR) 17.

Italský sjezdař Christof Innerhofer odhazuje praporek, s kterým projel většinu sjezdu v Santa Caterině. I přesto skončil čtvrtý, nos mu pak zdobila krvavá rána.