+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. března 2016 • 10:12

Bývalá jednička pálí po Šarapovové: Já trpěla, jí pomohli podvádět

Autor:
TOP VIDEA
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedle početného zástupu zastánců, kteří respektují její přístup k dopingovému prohřešku a ochotu vše vysvětlit a spolupracovat, má ruská tenisová diva Maria Šarapovová i některé ostré kritiky. Jejich zástup vede především někdejší hvězda světových kurtů Jennifer Capriatiová. Bývalá světová jednička po Šarapovové vypálila salvu komentářů, jimž vévodí slova jako zlost a zklamání.


REKLAMA

„Neměla jsem štědře placený tým doktorů, kteří by mi pomohli podvádět a obcházet systém a čekat, až s námi věda srovná krok,“ napsala například Capriatiová na Twitter.

„Musela jsem zabalit kariéru a nikdy jsem si nevybírala cestu podvodu, děj se co děj. Musela jsem zvracet do ručníku a trpět,“ vylila si srdce v jiném tweetu.

Ironií osudu měla sama Capriatiová dost velké problémy během své krátké a dost bouřlivé kariéry. Ještě jako teenagerka už měla za sebou mnoho titulů, ale taky nucenou pauzu od tenisu kvůli drogovým prohřeškům.

Rovněž ji potkalo vězení za kradení v obchodě a držení marihuany. Po kariéře se podrobila léčení jako následku předávkování. Dnes tvrdí, že je kvůli ruské tenistce „nesmírně rozzlobená“ a „zklamaná“.

Olympijská vítězka a členka tenisové Síně slávy si krátce po oznámení z úst Šarapovové posteskla i nad celým tenisem.

„Jak chcete udržet vášeň pro sport, když vám sám dává důvody k nenávisti?“ tázala se řečnicky.

SLEDUJTE ONLINE REAKCE NA PROHLÁŠENÍ ŠARAPOVOVÉ ZDE>>>

Takto vypadá balení léku Meldonia, kvůli jehož užívání neprošla Maria Šarapovová dopingovým testem
Takto vypadá balení léku Meldonia, kvůli jehož užívání neprošla Maria Šarapovová dopingovým testem