To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost! Přeji krásný zbytek nedělního večera. Na shledanou!
Finále Mistrovství světa ve florbale nabídlo velmi vyrovnané utkání. Na počátku první třetiny se do dvougólového vedení dostalo Švédsko. To si ale jeho finský soupeř nenechal líbit a srovnal stav na 2:2. Druhá i třetí třetina byla ještě vyrovnanější, to jsme se ale dočkali pouze jedné branky na každé straně. Základní hrací doba tak nenastínila vítěze a přišla řada na prodloužení. Oba celky se dostaly do skvělých a nadějných šancí, žádnou z nich ale neproměnily. Musely tak rozhodovat až samostatné nájezdy. V těch bylo úspěšnější Finsko, když rozhodující branku vstřelil Mika Kohonen.
MISTREM SVĚTA VE FLORBALE SE STÁVÁ FINSKO!
70:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.
Vaananen proměňuje.
Oba týmy vyměnily před začátkem své brankáře.
Samostatné nájezdy začínají.
70:00
Prodloužení skončilo.
69:47
Finsko ještě nahodilo před branku, už bylo ale pozdě.
67:20
Nilsson utíká ostatním hráčům na hracím poli. Branku ale přestřelil a utkání je stále otevřené.
66:52
Finové uklidňují hru a snaží se vymyslet jak na Švédy.
65:31
Carlstrom – Nilsson – Carlstrom! Řada pokusů švédského celku neskončila rozhodnutím.
64:58
Kotilainen nahazuje před zařízení Rehna. Míček ale míří k mantinelu.
64:34
Carlstromovu střelu vyrazil Kosonen. Ten nyní potřebuje lehké ošetření.
63:59
Lamminen rozehrává zpoza vlastní branky.
63:39
Vaananen chtěl vystřelit, míček mu ale utekl. I přes tuto střelu má míček stále na florbalce.
62:36
Larssonovu střelu z poloviny hřiště zablokovala finská obrana a přechází do útoku.
61:58
Volný Kailiala před brankou! Tomu se ale nepodařilo zakončit.
61:34
Nedovolený zákrok jednoho ze švédských hráčů, na trest to však nebylo.
60:47
K míčku se nyní dostávají Švédi a obléhají útočnou polovinu.
60:05
Míčku se opět ujal finský výběr.
60:01
Úvod třetí třetiny byl vcelku poklidný. Finův se podařilo vstřelit gól a tak je skóre po základní hrací době srovnané a jde se do prodloužení.
60:00
59:51
Tu však nevyužil a skóre se nemění.
59:42
Švédsko má k dobru standardní situaci na finské polovině.
59:01
Probíhá poslední minuta základní hrací doby.
58:34
Na druhé straně gólová šance Nilssona! Míček ale Kosonenovi neproklouzl.
58:21
Zmatek před zařízením Rehna! Tomu vypadl míček z ruky. Finové však nedokázali dorazit balónek za jeho záda.
57:41
Salu jeho soupeř po souboji v rohu poslal za mantinel. Vylučovat se však nebude.
56:44
Volný Samuelsson! Ten vypálil z pravé strany, Kosonen ale předvedl krásný zákrok, když se roztáhla přes celou branku a vyrazil tak míček pryč.
55:57
Švédsko přečkalo oslabení, avšak u míčku stále jeho soupeři.
55:10
Švédsko v plném počtu.
55:02
Žádná ze střel finského celku nazapadla za záda Rehna.
54:32
Kotilainen poslal skákavou přihrávku na Vaananena, který čekal před zařízením, ten ale nedokázal míček zpracovat. Finové pokračují v obléhání.
53:21
Finové si v dnešním finále zahrají první přesilovou hru.
53:10
Vyloučení v týmu Švédsko (Samuelsson M. – 2 minuty, Sekání).
52:37
Rozehrávka finského celku se dostává až do útočné poloviny.
51:48
Samuelsson se prokličkoval před branku Kosonena, jeho střela byla ale neúspěšná.
50:49
Hra nabírá na rychlosti, aktivnější je finský celek.
49:22
Od půlící čáry vyslal svou jedovatou střelu Aro, připravený Rehn ale vyrazil míček.
48:50
Na druhé straně se ke střele dostal Gustafsson, ten ale úspěšný nebyl.
47:47
Finsko právě vstřelilo branku!
Finský celek srovnává stav. Mezi Rehna a Ostholma si krásně naběhl PETER KOTILAINEN a po přihrávce od Ara zakončoval do prázdné části branky. Asistence: Tommi Aro
46:47
Kailiala před brankou! Zkusil se protočit kolem Rehna, ten byl ale pozorný a nenechal se nachytat.
45:20
Kotilainen se dostává ke střele, tu ale vyráží Rehn.
44:43
Finové napadají švédskou rozehrávku a nyní jsou na míčku.
43:51
Švédi nyní kombinují na obranné polovině, snaží se najít recept na přechod do útoku.
42:52
Hra je z počátku třetiny celkem klidná. Oba celky se snaží hlavně myslet a pak hrát.
41:45
Vaananen nahazoval před branku, tam ale stála švédksá obrana.
40:51
Nyní mají míček na svých florbalkách Švédi a tlačí se do útočné poloviny.
40:25
Ovšem Švédsko na nic nečeká a snaží se aktivně napadat.
40:05
Poslední úvodní buly opět patřilo Finům.
40:01
Ve druhé třetině byl gólově úspěšnější švédský tým. Nicméně herně byli lepší Finové, kteří i ubránili velmi důležité oslabení. Do třetí třetiny tak s lepším pocitem vstupují Švédi.
40:00
39:49
Ke střele se v posledních sekundách opět dostává Kotilainen. Ale ani tato rána nebyla úspěšná.
39:38
Kotilainen se nyní dostává ke střele, ta byla však nepřesná.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé části.
38:30
O míček však přišel a hra se přesouvá na druhou stranu hrací plochy.
38:12
Finský výběr zmáčkl Švédsko na obranné polovině.
37:15
Kailiala se před brankou odrhl od svých protihráčů, ke střele se však nedostal.
36:57
Na míčku opět Finsko.
36:03
Finsko přečkalo oslabení a dokonce se dostalo i do šance.
35:25
Finové v plném počtu.
35:02
Po švédské chybě se ve vlastním oslabení dostávají Finové do útoku, ten jim ale nevyšel a švédská obrana pro jistotu vyhazuje na půdu soupeřů.
34:54
Křižná přihrávka na Nilssona před brankou. Svůj tým ale zachránil Kosonen.
34:03
Finové oslabení zatím přečkávají bez úhony.
33:30
Švédi si zahrají druhou přesilovou hru tohoto utkání.
33:25
Vyloučení v týmu Finsko (Tiitu – 2 minuty, Bránění ve hře).
33:18
Po špatné rozehrávce se do protiútoku dostávají Švédi.
32:52
Lamminen připravuje další útok finského výběru.
31:58
Nilssonovu střelu z voleje vykryl Kosonen.
31:02
Rozehrávku Švédů narušili Finové a tak se opět zmocnili míčku.
30:15
Stenberg s Kailalialou bojují v rohu. Lépe z něj vyšel švédský hráč.
29:47
Ze střední vzdálenosti Ostholm našel Sundstedta, jeho střelu ale zablokoval bránící obránce.
27:59
Rehn předvedl nádherný zákrok po střele osamoceného Sala.
27:30
Po nepřesné přihrávce švédského obránce se k míčku dostávají opět Finové.
26:57
Kailiala se perfektně vytočil zpoza branku, jeho pokus na bližší tyčku ale nohou zastavil Rehn.
25:42
Dotlačit míček za záda Rehna se Finův nepodařilo a tak opět kombinují Švédi.
24:52
U míčku nyní finský celek, který připravuje další útok.
23:49
Švédsko právě vstřelilo branku!
Skvěle mířenou střelu po přiťuknutí Samuelssona po standardní situaci poslal TOBIAS GUSTAFSSON. Švédsko jde opět do vedení. Asistence: Mattias Samuelsson
22:45
Další šance Finska. Tentokrát si Kotialnen neporadil s Rehnem.
21:49
Tiitu se dostal do obrovské šance! Z levé strany se mu však Rehna prostřelit nepodařilo a následná dorážka mířila až za branku.
21:01
Nařízený volný úder pro Finsko.
20:20
Švédský tým na nic nečeká, krade míček a přesouvá se do útočné akce.
20:05
Druhé úvodní buly opět patří Finům.
20:01
V první třetině jsme měli šanci vidět nádherný florbal! Aktivita a bojovnost na obou stranách zapříčinila několik perfektních akcí a šancí. Švédsko se z počátku třetiny dostalo do dvoubrankového vedení, to ale neudrželo a Finové tak v 15. minutě dorovnali.
20:00
19:50
Na poslední chvíli se ještě do šance dostává Ostholm, ten ale nepřesně míří a míček letí nad branku.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:57
Před branku Kosonena se nyní dostává Samuelsson, jeho pokus ale svým zákrokem vykrývá.
17:50
Do dalších šancí se dostává švédský výběr, obrana Finů se ale orientuje.
16:20
Divákům se většina rozhodnutí sudích nelíbí a pískají na ně ze všech koutů tribuny.
15:46
Švédy gól lehce rozhodil, naopak Finové se do soubojů pouští ještě drsněji.
14:52
Máme vyrovnáno! Svou šanci přesnou nabídkou Sala perfektně využil SAMI JOHANSSON a vyrovnává. Asistence: Nico Salo
14:40
Zmatek před zařízením Rehna!
13:48
Kotilainen se dostává do několika dalších šancí, Rehn ale veškeré jeho šance zabíjí.
12:05
Dvougólový náskok Švédska svou brankou snižuje PETER KOTILAINEN. Asistence: Tommi Aro
11:40
Finský výběr nyní rozehrává z útočného rohu.
10:08
Rozhodčí museli branku přezkoumat přes video. Nakonec ji ale uznali a TOBIAS GUSTAFSSON zvyšuje! Asistence: Rikard Eriksson
09:28
Hra se přelévá ze strany na stranu. Oba týmy bojují o každý míček.
08:02
Finsko se také dostává do velkých šancí, ale Rehn je dnes velmi sebejistý a nedává soupeřům šanci.
07:28
Země tří korunek využívá první přesilovou hru. Před brankou Našel Ostholm KIMA NILSSONA, který zavěsil a posílá Švédsko do vedení. Asistence: Martin Ostholm
06:45
Několik šancí švédského celku skvěle vyrazil Kosonen.
06:35
Ostholmovu ránu vyrazil Kosonen.
06:01
Švédi mají k dispozici první přesilovou hru tohoto utkání.
05:52
Vyloučení v týmu Finsko (Kotilainen – 2 minuty).
05:21
Kotilainen se pokusil prokličkovat mezi švédskými protihráči, to se mu ale nepovedlo.
04:57
Finové lehce uklidňují hru.
04:20
Další protiútok Švédů nevyšel, když Johanssonova pozemní střela minula branku.
03:30
Kotilainen se uvolnil a sám běží na Rehna! Ten jeho pokus skvěl vykryl.
02:45
Finský výběr nyní kombinuje v obranné polovině, jejich soupeři aktivně napadají.
01:50
První gólovou šanci nevyužil Stenfors.
00:34
Do protiútoku se dostávají i Švédi, nic z toho ale není.
00:21
Koilainen vyběhl zpoza branky Kosonena a zkusil svým bekhendem dostat míček do síťky.
00:05
Jako první se míčku ujalo Finsko.
00:01
První lajny obou družstev již nabíhají na hrací plochu a připravují se na úvodní buly.
Před prvním hvizdem ještě zazní obě národní hymny.
Na palubovku zamířily oba celky, utkání za malou chvíli začíná.

Švédsko: Rehn (Paulsson) – Sundstedt, Nilsson, Samuelsson J., Nilsberth, Ostholm – Enstrom. Carlstrom, Svahn, Holmgren, Johansson – Larsson, Eriksson, Kanebjork, Gustafsson, Samuelsson M. – Stenberg, Nordgren, Hedlund

Finsko: Kosonen (Ihme) – Kotilainen, Kailiala, Kukkola, Vaananen, Aro – Salin, Johansson, Salo, Lamminen, Savoven – Tiitu, Moilanen, Pylsy, Kivilehto, Stenfors – Manninen, Kohonen, Junkkarinen

Rozhodčí: Martins Larinovs, Martins Gross.
Na to, jak tato tzv. odveta dopadne, si musíme počkat do 16:40, kdy letošní finále vypukne.
Potvrdí Švédsko svou nadvládu nebo mu Finové letos ukradnou vítězství na zlatém podnose?
Tento severský souboj bude reprízou minulého i předminulého finále světového šampionátu. V obou utkáních se lépe vedlo zemi kolébky florbalu, tedy Švédsku.

Před čtyřmi lety v Curychu šlo o jasný výsledek! Švédi si tehdy vytvořili velký náskok, který poté dokázali i udržet. Švédsko značně přehrálo Finsko poměrem 11:5.

Před dvěma lety v Gothenburgu to už vypadalo lehce jinak. Oba týmy dravě bojovali a až do 47. minuty byl stav vyrovnaný. Utkání pak rozhodl svou dorážkou Henrik Stenberg. Konečné skóre 3:2 tak připadlo na stranu Švédů.
FINSKO

Tento severský celek, stejně jako jeho dnešní soupeř, prolítl veškerými zápasy bez jediné porážky.

Finové nejprve rozmetli německý výběr poměrem 12:1, poté si v posledních minutách poradili se Švýcarskem 6:4. Dalším dvouciferným počtem vstřelených branek si lehce poradili s Estonskem a konečným výsledkem 10:3 postoupili ze skupiny z první příčky.

Ve čtvrtfinále Finsko neinkasovalo ani branku a Dánsku jich nastřílelo rovnou sedm. V semifinále se potkalo s českým výběrem a po infarktovém závěru vyšlo z utkání s lepším výsledkem a to poměrem 4:3.
ŠVÉDSKO

Hráči ze země tří korunek kráčí turnajem bez jediné porážky.

V prvním utkání si jednoznačně poradili s Lotyšskem poměrem 7:2, následně si ve skandinávském souboji jasným výsledkem 8:2 podali Norsko. V dalším utkání získali výhru 8:4 i nad českou reprezentací a ze skupiny postoupili z prvního místa.

Ve čtvrtfinále drtivě přestříleli Německo poměrem 11:0. V rozhodujícím semifinále v poslední třetině utekli Švýcarsku o pět gólů a konečné skóre 7:2 poslalo aktuální světové šampiony opět do finále.
Krásné nedělní odpoledne všem florbalovým fanouškům! Dnešním dnem končí světový šampionát, v jejímž finále se proti sobě postaví dvě severské země. A to konkrétně Švédsko, které se finále zúčastní již po jedenácté, a Finsko, které v semifinálovém duelu prošlo přes českou reprezentaci. Kdo závěr Mistrovství světa ovládne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:40.