Teplice přejely Jihlavu ve druhém poločase. V něm předváděly skutečně kvalitní fotbal, vypracovaly si místy drtivý tlak a ještě vstřelily dva góly. A to z kopaček Jarolíma v 60. minutě a Podaného v nastavení. Jihlava ve druhé půli nenavázala na úspěšný první poločas a postupem času odpadla.
90+3
Taktické střídání Teplic. Odešel Ljevakovič, chvíli si ještě zahraje Melunovič.
90+2
Teplice právě vstřelily branku!
Tomu se říká skvěle provedený brejk! Ljevakovič získal míč a sprintoval s ním tak rychle, že by možná předběhl i Usaina Bolta. Navíc ještě našel volného JAKUBA PODANÉHO, který zavěsil míč za Blažkova záda.
90+1
Sudí nastavil čtyři minuty.
90
Marek Jarolím bude kopat ještě jednu standardku.
89
Jihlava operuje na útočné polovině, Teplice hrají zodpovědně zezadu a čekají na brejky.
87
Aktivní Mahmutovič pro dnešek dohrál. Zahraje si Jindráček.
84
Aidin Mahmutovič se ocitl v jasné gólové pozici a svou bombu nasměroval do tyče!
82
Ze střední vzdálenosti se opřel do míče Tomáš Sedláček. Ani tento jihlavský fotbalista ale nemířil přesně, takže Grigar nemusel zasahovat.
80
Střelec první teplické branky Egon Vůch přenechal místo Keričovi.
78
Jihlavský Josl pálil z dálky a jeho střela se mezi tyče nevešla.
76
Rosa (TEP) vyfasoval žluté napomenutí.
75
Poslední střídání Jihlavy. Kolouška nahradil T. Sedláček.
71
Aktivní Jarolím centroval na Matulu, který z otočky pálil jen těsně nad bránu! Domácí obránce Matula dnes mohl vstřelit klidně i hattrick. Měl dnes tři gólové šance.
70
Šourek (JIH) dostal od sudího žlutou kartu.
67
A Masopust přenechal místo na hřišti Kučerovi.
67
Hned dvojí střídání připravil jihlavský kouč Komňacký. Chybujícího Radu vyměnil nejprve za Mešanoviće.
66
Teplice podrobují Jihlavu velkému tlaku. Defenziva Vysočiny nestíhá!
64
Rada znovu fauloval, tentokrát Vůcha. Z této standardky ale Jarolím gól nevytěžil, pálil jen doprostřed brány, kde stál gólman Blažek.
63
Vůchovi na poslední chvíli odkopl míč Josl z jasné gólové pozice!
60
MAREK JAROLÍM napřáhl z následného trestného kopu ke skvělé ráně přesně k tyči. Blažek už na míč nemohl dosáhnout. Tato branka rozhodně může kandidovat na titul "Gól měsíce".
59
Rada (JIH) před vápnem fauloval Vachouška a dostal žlutou kartu.
59
Podaný sklepl balon Jarolímovi, ten ale pálil do desáté řady jižní tribuny.
58
Začátek druhé půle byl podobný začátku prvního poločasu. Teplice si vytvořily šance a nápor, Jihlava ale tentokrát odolala.
56
A z následného rohu mohl znovu skórovat Matula, ale skvělý gólman Vysočiny Blažek byl opět na místě!
55
Jarolímův trestný kop propadl na volného Matulu, kterého skvělým zákrokem vychytal Blažek!
54
Koloušek sejmul na polovině hřiště Vůcha a může být rád, že neviděl žlutou kartu.
52
Zápas na Stínadlech sleduje 2650 diváků.
51
Mahmutovič se už potřetí v dnešním utkání objevil v ofsajdu.
50
Domácí se tlačí do útoku, ale defenziva Vysočiny je dobře zkonsolidovaná.
48
Vůch na levé straně neprošel přes Josla, takže hosté mohou založit útok.
47
Teplice v úvodu druhého poločasu hýří aktivitou. Uvidíme, co z toho vytěží.
46
Do Jarolímova centru vložil hlavu Podaný, ale Blažek si s jeho hlavičkou poradil.
46
Teplice zaznamenaly skvělý vstup do utkání, když už v 10. minutě otevřel skóre Egon Vůch. Jenže posléze z nastaveného tempa dramaticky slevily a darovaly Jihlavě územní převahu. Ta pak z kopačky Stanislava Tecla dokázala vyrovnat.
45
Sudí Kocourek nastavil jednu minutu.
44
Gól Jihlavy je pouze logickým vyústěním posledních minut. Teplice po vstřelené brance zalezly před vlastní vápno a hodlaly patrně bránit až do konce zápasu. Což cca od 20. minuty není příliš ideální.
42
Jihlava právě vstřelila branku!
Nyní jihlavští fotbalisté ostřelovali teplickou bránu, jak na válečné frontě. Zatímco třikrát střely z jasných pozic domácí ubránili, na volného STANISLAVA TECLA u brankové čáry už zapoměli. Grigar skákal od tyče k tyči, pak zakročil i stoper Lukáš, ale jihlavský kanonýr si stejně našel pozici pro skórování.
41
Egon Vůch (TEP) inkasoval žlutou kartu.
40
Jihlavští obránci museli řešit závar před vlastní brankou. Dokázali se ubránit.
38
Jihlava je v posledních minutách dost nebezpečným týmem, naopak Teplice evidentně brání výsledek.
36
Po další standardce Jihlavy se srazil vybíhající Grigar s Rosou, který se jen ztěžka zvedá z trávníku.
35
Nebezpečný míč letěl před bránu Teplic, ale Koloušek o centimetry na balon hlavou nedosáhl.
33
Mahmutovič se dral před gólmana Blažka, odražený míč se dostal k Ljevakovičovi, který ale z první pálil velmi nepřesně.
31
Jarolím přihrál ve vápně Mahmutovičovi, který z otočky pálil do zdi jihlavských obránců. Pak se míč odrazil k Vůchovi, jenže ten stál v ofsajdu.
30
Koloušek hledal přihrávkou na polovině hřiště Josla. Tomu ale míč utekl do zámezí.
28
Jihlava má nyní hned sérii rohových kopů. Teplice se zatím statečně brání.
26
Jihlava nyní častěji drží míč, zdá se, že se z inkasované branky už oklepala.
24
Kolouškův trestný kop odvrátili tepličtí zadáci na roh.
23
Tentokrát Vůch hledal Mahmutoviče, toho ale znovu zradil ofsajd.
22
Teplice unikly do brejku poté, co Obertovi vypíchl míč Matula. Ten pak našel Vachouška, který centroval na Vůcha. Střelec úvodní branky se ale k míči nedostal.
19
Tecl si naběhl na centr Kolouška a zajímavě mířil k tyči. První příležitost Vysočiny.
17
Domácí Jarolím bojoval na hranici jihlavského vápna, míč se posléze odrazil k Vůchovi, který pálil na Blažka, jenže jeho střela byla zblokována na rohový kop.
15
Domácí i nadále kombinují a tlačí se před branku Jihlavy.
13
Ljevakovič získal míč ještě na své polovině hřiště, našel přesnou přihrávkou Mahmutoviče, ale ten necentroval přesně, takže jihlavská defenziva nebezpečí uhasila.
10
Jakub Podaný zabojoval na levé straně a naservíroval míč volnému EGONU VŮCHOVI, který nedal přízemní střelou k tyči Blažkovi sebemenší šanci!
10
Kolouškův nákop odvrátil Matula na roh.
9
Domácí Teplice jsou v úvodních minutách aktivnějším týmem, Vysočina se naopak soustředí na obranu.
7
Kanonýr Jihlavy Tecl vyhrál ve sprinterském souboji nad Lukášem, posléze ale nevyzrál na Matulu.
5
Matula hledal nákopem Mahmutoviče, ale ten se nacházel v ofsajdu.
3
Vachouška zastavil nedovoleným způsobem Masopust (JIH) a dostal hned v úvodu zápasu žlutou kartu.
3
Podaného fauloval Obert, domácí tak budou zahrávat první standardní situaci.
2
Teplice jsou v úvodu utkání aktivní a drží míč na svých kopačkách.
1

FK Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa - Vůch, Ljevakovič, Jarolím, Podaný - Vachoušek, Mahmutovič.

FC Vysočina Jihlava: Blažek - Tlustý, Rada, Šourek, Josl - Masopust, Karlík, Obert, Koloušek, Vaculík - Tecl.

Rozhodčí: Kocourek - Wilczek, Vysloužil.
Teplice nastupují na trávník v tradiční žlutomodré kombinaci, Jihlava bude hrát v šedivých dresech.
Teplice v týdnu vyměnily trenéra, když Lukáše Přerosta nahradil zkušený kouč Zdeněk Ščasný. A hned při své premiéře na lavičce Teplic ho čeká výzva v podobě soupeře z Jihlavy. Vysočina je sice v Gambrinus lize nováčkem, její výsledky tomu ale nenapovídají.

Jihlava drží v tabulce 6. místo se ziskem 14 bodů a vyrovnaným skóre 16:16. Naposledy Vysočina zdolala Příbram 2:1.

Naopak Teplice zažívají velmi bídný vstup do sezóny a rádi by se odrazily ze současné 15. pozice v tabulce výše. Přestože pohledem na tabulku by se mohlo zdát, že favoritem střetnutí bude Jihlava, její kouč František Komňacký si to nemyslí. „Před námi je velmi těžký zápas proti týmu, který by se v tabulce měl na základě svého rozpočtu, kvality kádru a tradici pohybovat kolem 3. – 6. místa. I proto jsou jeho dosavadní výsledky velkým zklamáním. Teplické vedení nyní sáhlo ke změně trenéra a pokutám pro hráče. Jsem přesvědčen, že se tento klub už brzy posune minimálně do středu tabulky," říká.

Do utkání nezasáhne Jungr, který v Jihlavě hostuje právě z Teplic a po vzájemné dohodě obou klubů nemůže nastoupit.