To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Utkání končí jasným vítězstvím Jugry, která dnes rozhodla o svém vítězství ve druhé třetině, kdy soupeři nasázeli pět gólů. Utkání pak začalo být hodně divoké, se spoustou gólů a vyloučení.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny a i celého utkání.
58:10
Roman Blagoj pálí z levé strany, ale další skvělý zákrok Fokina bere domácím další šanci na skórování.
57:45
Vhazování ve středním pásmu, domácí získávají puk a jdou do útoku.
56:59
A nakonec Fokin zasahuje po střele z pravé strany a přerušuje hru.
56:42
Metallurg ale nyní, i po skončení přesilové hry, svírá svého soupeře.
56:24
55:41
Domácí v útočném pásmu.
54:24
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Roman Ljudučin – 2 min., vysoká hůl).
54:10
Bude se vylučovat, Metallurg si zahraje přesilovou hru.
53:05
Jugra právě vstřelila branku!
Domácí sice ubránili přesilovou hru, ale po jejím skončení se trefuje PAVEL MEDVEDĚV, který na levé straně byl úplně sám a trefuje přesně odkrytou část branky Metallurgu. Asistence: Vitalij Šulakov a Arťom Buljanskij.
52:56
51:23
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
V oslabení se domácí prosazují, Fokin rozehrál na mantinel, ale puk se dostal k ROMANU BLAGOJOVI, který střelou z pravé strany trefil odkrytou branku hostů. Bez asistence.
50:56
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Semjonov – 2 min., podražení).
50:51
Sražený puk do ochranné sítě za brankou Fokina, sudí přerušují hru.
49:53
Ofsajd odpískán domácím, hra přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.
49:41
49:29
Domácí Jevgenij Viksna odkulhal po souboji u mantinelu na střídačku, nevylučuje se.
49:13
Ještě půl minuty mají domácí na to, aby využili přesilovou hru.
48:51
Fokin má puk, po střele Jemece z pravé strany, ve své lapačce, hra přerušena.
47:41
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Vitalij Šulakov – 2 min., vysoká hůl).
47:06
PAVEL VARFOLOMEJEV vyčkával se střelou na levé straně a nakonec vypálil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Oleg Pogorišnyj.
46:42
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Michail Anisin – 2 min., hrubost).
46:22
44:33
Přesilová hra Metallurgu končí, na trestnou lavici zamíří Nikita Ljamkin za nebezpečnou hru vysokou holí, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
44:22
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Sergej Gusev – 2 min., vysoká hůl).
42:48
42:38
Semjonov hledá v mezikruží Vichareva, ten ale pouze plácl do puku, který zamířil vedle branky hostů.
42:20
Bezradnost domácích je nejvíc patrná při přesilové hře...
41:35
Střelu Ljamkina sráží Vladislav Fokina nad branku, hra přerušena.
40:48
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Oleg Pogorišnyj – 2 min., naražení zezadu).
40:22
Metallurg má puk, ale nemůže se dostat přes střední pásmo, zkusí tak druhá pětka.
40:01
Dnešní utkání sleduje 3182 diváků.
Další třetina začne přibližně v 15:51.
Je konec, domácí doslova prchají do šatny, tato dvacetiminutovka byla opravdu hrozná, z jejich pohledu. Metallurg dělal jednu chybu v defenzivě za druhou a Jugra, která v prvním zápase vyšla gólově naprázdno, spustila svůj gólostroj v této části a pěti góly v rozmezí dvanácti minut prakticky rozhodla zápas.
40:00
39:40
Domácí se již určitě vidí v šatně, tato třetina byla z jejich pohledu doslova hrůzostrašná.
39:25
Hosté v klidu kombinují ve vlastní třetině.
39:05
Roman Blagoj se dostal ke střele, ale Fokin stále bezchybný.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:05
Defenziva Metallurgu je troskách, využívá toho PAVEL MEDVEDĚV, který přesnou střelou z levé strany prostřelil Podjapolského, jemuž prolétl puk nad levým ramenem. Asistence: Konstantin Majorov a Igor Bortnikov.
37:30
Poliščuk to zkouší bekhendem, ale pokus je sražen vedle branky.
37:16
Metallurg se snaží dostat do útočného pásma, to se mu nakonec i daří.
36:08
Hra přerušena, následuje komerční přestávka.
35:27
33:42
Domácí berou time-out a zároveň mění gólmany, Birjukova nahradí Podjapolskij.
33:42
Hosté hrají v oslabení, ale dostali se do úniku, respektive Kurajnov, který to ve dvojici s ALEXANDREM AKMALDINOVEM vyřešil parádně a druhý jmenovaný zakončoval do prázdné brány. Asistence: Anton Kurjanov.
33:27
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Denis Gorbunov – 2 min.).
33:08
Hosté nyní dokonale rozebírají Metallurg na atomy, špatné postavení bránící čtveřice využil Kurjanov, který našel na pravé straně volného KONSTANTINA PANOVA, jež trefil odkrytou branku, Birjukov se nestačil přesunout. Asistence: Anton Kurjanov a Igor Bortnikov.
32:48
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Nikita Ljamkin – 2 min., sevření puku rukou).
32:30
Jugra v útočném pásmu, Ljudučin pálí z levé strany, ale puk se odráží do rohu.
31:29
Ofsajd hostů na útočné modré, vhazovat se bude ve středním pásmu.
30:38
Je to tak, Metallurg je v plném počtu.
30:28
Závěr oslabení domácích, ti zřejmě tuto přesilovku Jugry přečkají.
29:32
Fokin měl štěstí při trestném střílení, kdy puk vyrazil hranou lapačky, Komaristyj jen nevěřícně kroutí hlavou.
29:32
Komaristyj se dostal do úniku a byl faulován Valentěnkem, to bude trestné střílení pro domácí tým!
28:38
A bude ještě hůř pro domácí, kapitán domácího týmu, Fjodor Poliščuk, dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí.
28:18
Obrana Metallurgu nechala úplně volného PAVLA VARFOLOMEJEVA, který se prosazuje střelou z mezikruží. Asistence: Denis Gorbunov.
27:34
I se zblokovanou střelou Poliščuka si Fokin poradil a i nadále drží střelce Metallurgu v šachu.
26:12
Hosté využívají přesilovou hru! Je to nejen první gól tohoto utkání, ale i první gól Jugry v novém ligovém ročníku. Střelcem gólu ANTON KURJANOV, který doráží vyražený puk po střele Ugolnikova, i pro něho je to první gól v dresu Jugry. Asistence: Alexandr Ugolnikov.
25:45
Sražená střela Želdakova od modré, hosté udrželi útočné pásmo.
25:15
Nyní se dostal málem Lapenkov do zakončení, ale dostal nepřesnou přihrávku z levé strany.
24:50
Jugra přečkala dlouhé, pětiminutové, prodloužení a nyní sama může udeřit při vlastní přesilové hře.
24:28
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nikita Jazkov.
24:22
23:35
Puk míří ze třetiny hostů, domácí musí až k vlastní brance.
23:05
Ne, ani nyní to není gól, vyražený puk po střele Viksny se dostal na hůl Jemece, poté i Anisina, ale ani jeden nedokázal překonat Fokina!
22:20
A nyní se dokonce Metallurg ani nemůže vymanit z vlastního pásma, velmi dobrá hra Jugry.
21:52
Diváci pískají, již dvě a půl minuty uplynulo z přesilové hry Metallurgu a domácí stále neskórovali.
21:29
Jugra získala útočné pásmo a znovu dokazuje, že má velmi dobrou defenzivu, horší je to s útokem.
21:03
Jugra stále odolává, nyní jsou ale domácí opět v útočném pásmu.
20:40
Jevgenij Viksna si sjel od modré, z levé strany a z kruhu pro vhazování vypálil, ale Fokin stál na svém místě.
20:20
Ještě zhruba čtyři minuty bude trvat přesilová hra domácích.
20:01
Další třetina začne přibližně v 14:55.
První třetina končí bezbrankovou remízou, byť měli domácí v závěru první části šanci, Anisin se natlačil před Fokina, toho ale nedokázal překonat. Jugra tak předvádí stejnou hru, jako v prvním utkání na ledě Avangardu Omsk, kde se také spoléhala na pevnou defenzivu. To se jí daří i dnes, na lede Metallurgu.
20:00
19:22
Další likvidační zákrok k vidění v průběhu první třetiny, po faulu Ďjakova (NOV) je tu další ostrý faul hostujícího Ankudinova, který srazil Poliščuka úderem na pravé koleno a utkání pro něho končí, je z toho trest 5+20.
19:00
Poslední minuta první třetiny, hraje se ve třetině Jugry, hosté ale získávají puk.
18:19
Nepřesný rozehrávka hostů, je pískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Fokina.
17:38
Souboj o puk ve třetině Metallurgu, domácím se podařilo dostat ho ze třetiny.
16:55
Ale Fokina domácí neohrozili, nyní se Jugra dostává do útoku.
16:40
Metallurg drží útočné pásmo.
16:26
16:06
Alexandr Akmaldinov udělal to nejlepší, dostal se do útočného pásma a vystřelil, puk je ztečován nad branku a hosté získali útočné pásmo.
15:26
Minuta z přesilové hry Metallurgu za námi, domácí ještě neohrozili Fokina v brance Jugry.
14:56
Šulakov vyhazuje puk ze třetiny, hra přerušena.
14:38
Domácí mají výhodu přesilové hry, začínat ale musí z vlastní třetiny.
14:26
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Pavel Valentěnko – 2 min., podražení).
13:54
Ke střele se dostal Viktor Postnikov, který pálí z pravé strany, ale Fokin chytá.
13:31
Domácí v útočném pásmu, je to souboj za brankou Fokina.
11:52
10:12
Bortnikov pálí od modré, z pravé strany, ale Birjukov vyráží a domácí se osvobozují.
09:52
Hosté si znovu zahrají přesilovou hru, na dvě minuty odchází na trestnou lavici Kirill Ďjakov za útok na hlavu. A pozor, nakonec je to trest 2+10!
09:04
08:36
Varolomejev sice elegantně projel po pravé straně do útočného pásma, pak ale míjí branku Birjukova.
07:28
Hosté zahrozili při přesilové hře, ale Birjukov zlikvidoval střely Želdakova a Bortnikova. Kurjanov se již do zakončení nedostal.
07:04
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexej Vasilčenko – 2 min., hákování).
06:42
Anisin přihrává z pravého křídla na střed, kde si najíždí Jemec, ten stačil vystřelit, ale puk skončil vedle branky hostů.
05:20
A byla z toho zajímavá šance hostů, kdy se k puku, po vyhraném vhazování, dostal na levé straně Gorbunov, jehož pohotovou střelu musel Birjukov vyrážet nad branku ramenem!
05:15
Vhazovat se bude po pravici domácího gólmana Birjukova.
04:04
A hosté přečkali první oslabení bez inkasovaného gólu.
03:36
Komaristyj posílá z pravé strany přihrávku na Zemčenka, k němu ale puk nedojel.
02:56
Zatím se hosté dobře brání a Metallurgu se nedaří usadit se v útočném pásmu.
02:04
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Pavel Valentěnko – 2 min., faul loktem).
01:50
Metallurg v útoku, Viksna pálí od modré čáry, z pravé strany, ale Fokin je pozorný a jeho střelu vyráží.
01:26
Domácím šli do přečíslení dva na jednoho, střelu z pravé strany Fokin vyráží nad horní tyčku.
00:48
První střela v zápase, hostující Gorbunov pálil na branku, Birjukov v pohodě chytá.
00:01

Metallurg Novokuzněck: Birjukov (Podjapolskij) – Vasilčenko, Djakov, Kuklev, Ljamkin, Postnikov, Michajlov, Viksna, Ščukin – Jemec, Poliščuk, Anisin – Komaristyj, Zemčenko, Lebeděv – Blagoj, Vicharev, Semjonov – Jazkov, Razumov, Kregan.

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Šaryčenkov) – Valentěnko, Želdakov, Pogorišnyj, Gusev, Ugolnikov, Šulakov – Panov, Kurjanov, Bortnikov – Varfolomejev, Gorbunov, Lapenkov – Medveděv, Majorov, Buljanskij – Ankudinov, Akmaldinov, Ljudučin – Koževnikov.

Rozhodčí: Buturlin, Gašilov – Kučava, Novikov.
Československá stopa
V kádru ani jednoho týmu není český nebo slovenský hokejista.
Metallurg Novokuzněck
Metallurg Novokuzněck patří již několik sezón mezi vůbec nejhorší ligové týmy. V minulé sezóně skončil poslední nejen ve své konferenci, ale i v celé lize. Rok předtím byl předposlední... Start do nového ročníku se ale Metallurgu vydařil, když doma přehrál Barys Astanu 5:3.
Jugra Chanty-Mansijsk
Jugra měla těžkou pozici na hřišti Avangardu Omsk, který byl v tomto zápase jasným favoritem. Nakonec utkání skončilo pouze fotbalovým výsledkem 1:0 ve prospěch favorizovaného Avangardu, ale výkon Jugry byl hodně matný. Hosté se nedokázali vůbec prosadit v útočném pásmu, kde působili hodně bezradně.
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části hokejové KHL, v němž METALLURG NOVOKUZNĚCK přivítá na svém ledě JUGRU CHANTY-MANSIJSK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.