OH - Lukostřelba - Týmová soutěž - o medaile (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  7. srpna 2016   19:00

Týmová soutěž - o medaile (ženy)

19:00 o medaile
KOR 1. . Jižní Korea
RUS 2. . Rusko
TPE 3. . Tchaj-wan

20:00 odpolední kvalifikace

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Osmifinále – Gruzie, Ukrajina, Brazílie, Kolumbie
Týmová soutěž v lukostřelbě žen přinesla další vítězství favorizovaných Jižních Korejek, které tak přidávají již osmou zlatou medaili z této disciplíny v historii Her. Stříbro putuje do Ruska, bronz získávají lukostřelkyně z Tchajwanu.
Finále:

Jižní Korea – Rusko 5:1
(58:49, 55:51, 51:51)
Je konec, zlaté medaile putují podle předpokladů do Jižní Koreje, která prošla soutěží hladce a ve finále smetla Rusko 5:1!
Korejky dorovnaly ruských 51 bodů, ještě se ale musí čekat na vznešený protest od ruského týmu kvůli prošetření jedné střely.
Ksenija Perovová opět zachybovala a trefila jen sedm bodů. Dohromady mají Rusky 51 bodů, s čímž by si Korejky měly hravě pohrát.
Korejky tentokrát jen 26 bodů, stav ve třetím setu je po prvním kole srovnaný.
Rusky ještě bojují, třetí sadu začínají 26 body.
Korejky si ovšem jedou vlastní show. Choi sice chybovala a trefila jen sedm bodů, její spoluhráčky ale trefily obě střed! Jižní Korea tak získává druhý set v poměru 55:51 a ujímá se vedení 4:0!
Rusky připisují 26 bodů, v součtu tedy 51 bodů.
Korejky zapisují 28 bodů a suverénně si kráčejí za dalšími zlatými medailemi.
Rusky nezačaly dobře ani druhý set – 25 bodů je prostě v zápase proti nejlepším hráčkám na světě málo.
Rusky první set jen odevzdaly, 49 bodů totiž nemůže Korejkám absolutně konkurovat.
Když k tomu Korejky trefí opět, dnes již potřetí, tři středy ze tří šípů! Impozantních 59 bodů znamená pro Koreu zisk prvního setu!
Ksenija Perovová trefila jen šest bodů, dohromady pak Rusky jen 24, což na suverénní Korejky nemůže v žádném případě stačit.
Korejky začaly skvěle, jak je jejich zvykem – 29 bodů.
Finále právě začalo!
Reprezentantky obou zemí už nastupují do lukostřelecké arény, finále za malou chvíli začne!
Před námi už je jen finálový zápas mezi Jižní Koreou a Ruskem, který by měl podle programu začít v 22:07!
Zápas o bronz:

Tchajwan – Itálie 5:3
(56:52, 55:54, 49:51, 56:56)
Tchajwanky ale nastřílely kýžených 28 bodů, kvůli kterým končí čtvrtý set remízou 56:56 a v celkovém součtu Tchajwan vítězí 5:3 a získává bronzové medaile!
Italky trochu polevily, i tak ale berou 26 bodů, což v součtu dělá famózních 56 bodů.
Tchajwanky se ale také nenechaly zahanbit a nastřílely 28 bodů.
Italky chytily druhý dech a jako druhý tým dnes večer předvádí 30 bodů za tři šípy!
Tchajwanky nepřišly s takovým zlepšením jako soupeřky a třetí set tak získává Itálie v poměru 51:49.
Italky přidávají velmi slušných 28 bodů, celkem tedy 51.
Ani Tchajwanky ale zrovna neuspěly, po úvodní desítce přišly dvě podprůměrné střely a jen 24 bodů.
Italky už nejsou v plném soustředění a zapisují jen 23 bodů.
Nakonec došlo ke korekci výsledků ve druhém setu. Italkám byl vzat bod, a tak Tchajwan vede 4:0 a směřuje za bronzovými medailemi!
Tchajwanky ale zabojovaly ve velkém stylu a italský výkon dorovnaly, v zápase o třetí místo si tak udržují vedení v poměru 3:1.
Italky potvrdily své zlepšení dalšími 27 body, celkem tedy výborných 55 bodů.
Tchajwan pokračuje nevyrovnanou bilancí 10-7-10, dohromady 27 bodů.
Tentokrát začínají impoznatně Italky – 28 bodů.
Italky už neměli šanci výkon Tchajwanek překonat, nakonec nastříleli 52 bodů. První set ovšem získává Tchajwan.
Tchajwan zapisuje dalších 28 bodů a je tak jasné, že vyhrají první set.
Italky kontrují jen 25 body.
Tchajwanky začínají boj o bronz výborně, bilance 10-9-9 znamená 28 bodů.
Následovat bude souboj o bronzové medaile mezi Tchajwanem a Itálií!
Semifinále:

Rusko – Itálie 5:3
(54:54, 47:52, 52:50, 52:49)
Italky absolutně zkolabovaly při rozhodujících ranách a do finále tak postupují Rusky!
Rusky přičítají dalších 24 bodů a jsou velmi blízko postupu do finále!
Italky kontrují úplně stejným ziskem. To bude zajímavý souboj o finále.
Rusky začínají čtvrtý set výborně – 28 bodů.
Italkám se třetí sada příliš nepovedla, 50 bodů na Rusky nestačí. Je tak srovnáno 3:3 a půjde se do čtvrtého setu.
Rusky přidávají dalších 25 bodů, celkem tedy nasbírali ve třetím setu 52 bodů.
Italky kontrují 25 body.
Do třetího setu vstupují Rusky mnohem lépe ziskem 27 bodů.
Italky si v klidu pohlídali vítězství ve druhém setu, který ovládly v poměru 52:47.
Rusky se o moc nezlepšili a ve druhé sadě zapisují chabých 47 bodů.
Italky zapisují 26 bodů.
Rusky začínají druhý set jen 22 body.
Italky ovšem nedokázaly navázat na svůj skvělý zisk z první série střel, první set tak končí remízou 54:54.
Rusky přičítají dalších 26 bodů, dohromady tedy 54.
Italky ale kontrují ješět o bod lepším skóre.
Rusky začínají semifinále ziskem 28 bodů.
Semifinále:

Jižní Korea – Tchajwan 5:1
(60:50, 53:53, 56:52)
Korejky dostřílely v absolutním klidu, třetí set vétězí v poměru 56:52 a zcela zaslouženě postupují do finále po vítězství 5:1!
Tchajwan opět 26 bodů, dohromady tedy 52, což by pro Korejky neměl být žádný problém.
Korejky ale směřují do finále zcela suverénně – 29 bodů!
Tchajwanky bojují, třetí set načínají 26 body.
Ki Bo-Bae musela trefit poslední ranou střed, aby Korea druhý set alespoň zremizovala, a tak také učinila. Po remíze 53:53 tak Korea drží vedení 3:1.
Tchajwanky se druhými střelami ještě zlepšily a dohromady berou 53 bodů.
Korejky polevily a druhý set začínají 25 body.
Druhou sadu začíná Tchajwan ziskem 26 bodů.
Tchajwanky znovu jen 25 bodů, první set tak suvěrénně získává Jiřní Korea.
Neuvěřitelné! Korejky trefují opět všechny tři středy a v prvním setu tak nasčítaly plných 60 bodů!
Tchajwan počítá jen 25 bodů.
Korejky vstupují do semifinále impozantně, třemi desítkami! 30 bodů vidíme dnes večer vůbec poprvé!
Začíná semifinále!
Předpokládaný program je následovný:

20:43 Jižní Korea – Tchajwan (1. semifinále)
21:11 Itálie – Rusko (2. semifinále)
O cenné kovy si to tedy rozdají Jižní Korea, Tchajwan, Itálie a Rusko!
Čtvrtfinále:

Rusko – Indie 5:4
(55:48, 52:53, 50:53, 55:54, 25:23)
Trefuje ale jen 8 bodů a Rusko tak postupuje do bojů o medaile po vítězství 5:4 na sety!
Ruska trefuje poslední ranou 9 bodů, dohromady tedy 25 bodů a Indka bude muset trefit střed.
Indka ovšem jen 8 bodů, Rusky tak stále vedou.
Chybuje ovšem také Ruska, a to ještě fatálněji – jen 6 bodů!
Deepika Kumariová trefuje jen sedm bodů. To už bude pro Indii hodně těžké.
Rusky začínají souboj impoznatně desítkou.
O posledním semifinalistovi tak rozhodne náhlá smrt.
Indky sice zakončily sadu famózně 29 body, čtvrtý set ale prohrávají v poměru 53:55.
Rusky parádními střelami vítězí ve čtvrtém setu, jelikož 55 bodů je o 31 více než mají nyní na svém kontě Indky.
Indky jen 24 bodů. Vypadá to, že se budu rozhodovat v podobě náhlé smrti.
Rusky začínají výborně i čtvrtý set ziskem 28 bodů.
Indky zvládly závěr třetí sady excelentně a 29 body nakonec získávají set v poměru 53:50 a ujímají se vedení 4:2.
Po šestce i na druhé straně zaokrouhlily Rusky svůj zisk ve třetím setu na 50.
Indky jen 24 bodů, jelikož Laishramová trefila jen šest bodů.
Rusky začínají třetí set slušně – 27 bodů.
Rusky nezvládly tíhu okamžiku a druhý set tak bere Indie v poměru 53:52.
Indky ovšem bilancí 10-10-9 nakonec celkem zapisují 53 bodů!
Rusky kontrují 27 body.
Indky po výborných prvních střelách svou formu nepotvrzují, druhý set začínají 24 body.
Indky se při druhým střelcáh sesypaly a po 28 bodech přišlo jen chabých 20. Rusko tak v prvním setu vítězí.
Další tři devítky pro Rusko, což v součtu dělá velmi pěkných 55.
Indky ovšem kontrují stejným zápisem, i ony získávají 28 bodů.
Rusky začínají velmi dobře bilancí 10-9-9!
Na scénu přichází poslední čtvrtfinalistky – Indie a Rusko.

Itálie – Čína 5:3
(52:52, 49:48, 47:55, 53:50)
Italky si v klidu pohlídaly své střely se ziskem 53 bodů vítězí celkem 5:3 a postupují do semifinále!
Číňanky nezvládly tíhu okamžiku, závěrečná desítka alespoň zaokrouhlila skóre na 50, což by pro Italky ale neměl být žádný problém.
Italky se velice přiblížily postupu do semifinále, jelikož bilancí 10-9-9 nasčítaly 28 bodů.
Číňankám se první střely příliš nepovedly, 25 bodů je v této části zápasu málo.
Italky nakonec zapsaly 47 bodů, stav je tak po třech setech vyrovnaný 3:3.
Číňanky se zdravě naštvaly a přidávají dalších 28 bodů, dohromady tedy 55, což je pro Italky nepřekonatelné.
Italky jen 24 bodů.
Číňanky na začátku třetí sady zapisují slušných 27 bodů.
Druhý set končí těsným vítězstvím Itálie 49:48. Ta se tak ujímají vedení 3:1.
Zatím vidíme nejslabší souboj ze všech čtvrtfinále, Italky zapisují jen 25 bodů.
Číňanky načínají druhý set jen 23 body.
Italky ale rovněž zaváhaly a po shodném součtu bodů si oba týmy v prvním setu rozdělí po bodu.
Číňankám se ale moc nepovedly druhé střely, v prvním setu jen 52 bodů.
Italky zapisují stejnou hodnotu, tedy 27 bodů.
Číňanky začínají svůj souboj proti Italkám 27 body.

Jižní Korea – Japonsko 5:1
(54:54, 57:51, 55:54)
Korejky si vítězství zkušeně pohlídaly, ve třetím setu vítězí 55:54 a postupjí do semifinále po vítězství 5:1!
Japonkám se ale nepovedly další střely a zapisují nakonec jen 54 bodů.
Korejky ale kontrují 28 body.
Japonky načaly třetí set vynikajícím skóre 10-10-9.
Japonky s takovým skóre nemohly nic udělat, druhý set tak ovládly Korejky.
Korejky zapisují ve druhém setu impozantních 57 bodů!
Korejky začínají druhý set ve velkém stylu, dvěma desítky a celkovým ziskem 29 bodů!
A Japonky zapisují shodné skóre jako Korejky, první set tak končí remízou.
Korejky ale ve druhém kole prvního setu nepotvrdily svou roli favorita a zapisují jen 25 bodů.
Japonky kontrují ziskem 27 bodů.
Největší favoritky na zisk zlatých medailí začínají své čtvrtfinále proti Japonkám 28 body.

Tchajwan – Mexiko 5:4
(50:51, 51:55, 54:52, 56:52, 26:25)
Tchajwanky nakonec zvládly rozstřel lépě v poměru 26:25, čtvrtfinále tak otočily a postupují do bojů o cenné kovy na úkor Mexika!
Mexičanky závěr čtvrtého setu nezvládly a je tak srovnáno na 4:4!
To je souboj! Tchajwanky přidávají 29 bodů!
Mexičanky se ovšem nenechaly rozhodit a bilancí 9-9-10 se ujímají vedení.
Tchajwanky se vzchopily a do čtvrtého setu vstoupily zápisem 27 bodů.
Mexičanky sice vyslaly dva šípy přesně do středu, o dva body jim nakonec remíza ve třetím setu unikla. Tchajwan tak snižuje na 2:4.
Tchajwankám se třetí set povedl výborně, celkem nasbírali 53 bodů.
Mexičanky jen 23 bodů (7-8-8).
Tchajwanky začínají třetí set zápisem slušných 27 bodů, k čemuž pomohly také dva trefené středy.
Mexičanky v naprostém klidu vítězí i ve druhém setu 55:51 a mají velmi dobře nakročeno k postupu do bojů o medaile! Nad Tchajwanem vedou 4:0.
Tchajwanky přidávají zápis 9-9-8 a končí tak na 51 bodech.
Mexičanky dávají ovšem 26 bodů a ujímají se vedení i ve druhém setu.
Tchajwan přidává také svou první čtvrtfinálovou desítku, celkem zatím 25 bodů.
Mexiko zapisuje první desítku dnešního dne a nakonec těsně o jeden bod vítězí v prvním setu 51:50.
Tchajwan přidává dvě devítky a jednu osmičku, celkem tedy 50 bodů.
Mexičanky kontrují zápisem 9-8-8.
Tchajwanky začaly svůj čtvrtfinálový souboj shodně po 8 bodech, zapisují tak dohromady 24.
Lukostřelkyně Mexika a Tchajwanu vstupují do lukostřelecké arény, vyvrcholení týmové soutěže žen za malou chvilku začne!
Předpokládaný rozpis zápasů:

19:00 Mexiko – Tchajwan (1. čtvrtfinále)
19:25 Jižní Korea – Japonsko (2. čtvrtfinále)

Kvalifikace

Páteční kvalifikaci zcela jednoznačně ovládly největší favoritky Korejky se ziskem 1998 bodů. Společně s nimi se rovnou do čtvrtfinále kvalifikovali Rusky, Číňanky a Tchajwanky. Ostatní budou muset bojovat už v osmifinále.