Dopolední program | ONLINE | 2.3.2019 11:00 | Halové ME v atletice 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Halové ME v atletice - Dopolední program -  ONLINE PŘENOS -  2. března 2019   11:00

Ukončeno

Dopolední program

Přenos se aktualizuje automaticky

Z dopoledního programu je to vše, loučím se s vámi a těším se u pokračování zase večer. Začínáme v 19:00, hezký den!
Dopolední program druhého dne je u konce a pro české barvy se událo několik zajímavých výsledků.
V tyčce žen se představily Romana Maláčová s Amálií Švábíkovou, postupit však bohužel nedokázala ani jedna. Více se dařilo Maláčové, jež zapsala 450 cm, její kolegyně skočila o deset centimetrů méně.
Radost udělali oba sprinteři na nejkratší trati, protože jak Zdeněk Stromšík, tak Klára Seidlová dokázali postoupit do večerního semifinále.
Posledním bojujícím českým zástupcem byl Jiří Sýkora, který drží po dvou disciplínách sedmiboje průběžnou sedmou pozici po čase 7,08 s z běhu na 60 m a výkonu 736 cm v dálce.
60přŽ'
V závěrečném běhu jako jediná pokořila hranici osmi vteřin Nadine Visserová (7,99), čímž doběhla těsně před Reettou Hurskeovou (8,06) a Maijou Aglitskajovou (8,11).
60přŽ'
Na programu je poslední rozběh nad překážkami, který uzavře celý dopolední program.
7bojM'
Už po druhé disciplíně nejspíše může zabalit svůj víceboj Vitali Žuk, který dvakrát přešlápl a poté zapsal chabých 655 cm.
60přŽ'
Předposlední běh ovládla dle očekávání Solene Ndamaová (8,04), která se předkláněla těsně před Nooralottou Neziriovou (8,07). Ze třetí pozice postupuje Luca Kozáková za 8,08 s.
7bojM'
Ilja Škureňov a Fredrik Samuelsson ovšem ukázali bojového ducha a oba předvádí ve třetí sérii skok dlouhý 766 cm! Pro druhého jmenované je to dokonce osobní rekord. Zlepšení zaznamenal i Jorge Ureňa (739).
7bojM'
Nikdo ze zatím nejlepší pětice nezaznamenal v závěrečné sérii dálky vícebojařů zlepšení.
60přŽ'
Favoritky nezaváhaly ani ve druhém běhu, když si pro první tři pozice dofinišovaly Cindy Rolederová (8,04), Gréta Kerekesová (8,09) a Andrea Ivancevičová (8,10).
7bojM'
Jiří Sýkora bohužel přešlápl i ve třetí sérii a zapíše si rovných 900 bodů za výkon 736 cm.
60přŽ'
V prvním rozběhu žen si pro přímý postup doběhly Elvira Hermanová (8,11), Klaudia Siciarzová (8,13) a Luminosa Bogliolová (8,15).
7bojM'
Ve druhé sérii vícebojařů se nikdo výrazně nezlepšil, za Duckworthem je Van Der Plaetsen za 757 cm, poté Martin Roe s výkonem 753 cm.
tyčŽ'
V tyči se už dále skákat nebude, protože 460 cm zdolalo méně než 8 závodnic.
60přM'
Trojice favoritů nepřipustila žádné překvapení a Lagarde-Lakka-King se seřadili ve třech setinách v rámci posledního běhu.
7bojM'
Jiří Sýkora ve druhé sérii přešlapuje.
tyčŽ'
Romana Maláčová nezdolává 460 cm a finále se bude muset obejít bez ní.
60přM'
Největší favorit neměl žádný problém ani ve třetím běhu, Milan Trajkovič vítězí za 7,65 s. Wilhem Belocian a Vitali Parakhonka jsou dalšími postupujícími.
7bojM'
První tisícibodový skok předvedl mezi vícebojaři Tim Duckworth, jenž dolétl na 779 cm.
60přM'
Aurel Manga doběhl jako vítěz v rámci druhého rozběhu, časem 7,64 s předčil o pět setin Douvalídise a Szucsa.
7bojM'
Jiří Sýkora zahajuje dálku vícebojařů pokusem dlouhým 736 cm.
tyčŽ'
Romana Maláčová nebyla úspěšná ani svým druhým pokusem.
60přM'
Naprosto suverénně si vedle sebe doběhli téměr ve shodém čase pro postup Orlando Ortega a Andy Pozzi, přímo je doprovodí ještě Lorenzo Perini.
60přM'
Na rovince jsou nyní v plánu překážkové běhy mužů i žen, konkrétně čtyři běhy v každé kategorii. První z nich odstartuje za moment.
tyčŽ'
Romana Maláčová se napoprvé nepřenesla přes 460 cm.
60mŽ'
A skvělou zprávou je také fakt, že s časem postupuje i Klára Seidlová!
60mŽ'
Poslední běh ovládla Dafne Schippersová za 7,24 sekundy, Kristal Awuahová za ní zaostala o dvě setiny. Čas 7,33 s Dorcas Loréne Bazolové je taktéž postupující.
tyčŽ'
Amálie Švábíková bohužel ani napotřetí nezdolala 450 cm a do finále se nepodívá.
60mŽ'
Klára Seidlová dobíhá pátá v čase 7,39 s a bude doufat v postup s časem. O čas se nemusejí strachovat Carolle Zahiová (7,29), Mijinga Kambundjiová (7,31) ani Diana Vaismanová (7,33).
60mŽ'
V blocích jsou připraveny aktérky předposledního rozběhu na 60 m žen v čele s Klárou Seidlovou!
tyčŽ'
Dobrá i špatná zpráva z tyčkařského sektoru! Romana Maláčová sice napotřetí zdolala 450 cm, i tak je ale devátá a pro postup do finále musí zdolat i další postupnou výšku. Amálie Švábíková bude mít za chvíli k dispozici třetí pokus na této výšce.
60mŽ'
Čtvrtý běh ovládla Krystsina Cimanouskajová ve shodném čase s Aljou Del Ponteovou, do semifinále se s nimi podívá i Irene Ekelundová.
60mŽ'
V pohodě si pro vítězství dobíhá Rachel Millerová (7,24) a v semifinále poběží také Marie Lisa Kwayieová a Sarah Atchová. Slovenka finišovala na sedmé pozici v čase 7,54 s a v rozběhu tedy končí.
60mŽ'
Na startu třetího běhu stojí i slovenská sprinterka Monika Weigertová.
tyčŽ'
Ani jedna z českých tyčkařek na první pokus 450 cm nezdolala.
60mŽ'
Ve druhém rozběhu prolétla rovinkou nejrychleji dle očekávání Ewa Swobodová (7,14), v letošním maximu ji v semifinále doprovodí Ezinne Okparaebová (7,27) a Alexandra Tothová (7,33).
tyčŽ'
V tyčce se skáče 450 centimetrů, české závodnice se ještě k pokusu nedostaly.
60mM'
Pro slovenské fanoušky je skvělou zprávou, že kromě Volka postupuje do semifinále i Šimon Bujna!
60mŽ'
První rozběh zvládla nejlépe favoritka Asha Philipová (7,23), na druhé pozici končí Maja Mihalinecová (7,28) před Rebekkou Haaseovou (7,36).
60mŽ'
Šest rozběhů mají nyní v běhu na 60 m na programu i ženy.
60mM'
A známá je už i poslední trojice přímých semifinalistů běhu na 60 metrů, jsou jimi Joris van Gool, Henrik Larsson a Samuel Purola.
tyčŽ'
Výborná zpráva z tyčkařského sektoru! Amálie Švábíková skáče na druhý pokus 440 centimetrů, vyrovnává si osobní maximum a stále bojuje o finále! To samé se podařilo i Romaně Maláčové!
dálkaŽ'
Tímto je kvalifikace u konce, jako poslední nakonec uhájila finále Abigail Irozurová za 650 centimetrů.
dálkaŽ'
Velké překvapení v dálkařském sektoru! Jazmin Sawyersová naprosto zpackala kvalifikaci a po dvou přešlapech a nepovedeném třetím pokusu se do finále nepodívá!
60mM'
V něm se z vítězství raduje Konstandínos Zíkos (6,66) a do semifinále se podívá i Kilty s Nascimentem.
60mM'
Připraven je předposlední rozběh na hladké šedesátce mužů.
60mM'
Ján Volko za to vzal a vítězí ve čtvrtém běhu časem 6,69 s. Přímo postupují také Remigiusz Olszewski a Ancuiam Lopes.
60mM'
Na startu dalšího běhu na dráze je v blocích připraven Ján Volko.
dálkaŽ'
Osobní rekord v závěru druhé série si udělala Tania Vicenzinová a uvidíme ji také určitě ve finále.
60mM'
Zdeněk Stromšík předvedl raketový start a doletěl si pro přímý postup v čase 6,77 s! Do finále s ním jdou přímo Kevin Kranz a Ojie Edoburun.
60mM'
Na startu třetího rozběhu je připraven Zdeněk Stromšík!
dálkaŽ'
Ve druhé sérii dálkařek přibyly další dvě limitářky – Maryna Bechová a Alina Rotaruová. Poslední postupující je tedy nyní virtuálně Irozurová za 645 cm.
tyčŽ'
Problémy Romany Maláčové v tyčkařském sektoru! Česká závodnice dvakrát nezvládla 425 cm, zachraňovala se až napotřetí. V kvalifikaci pokračuje i Švábíková.
60mM'
My nyní známe také trojici přímo postupujících i z druhého běhu – Aykut Ay vítězí za 6,73 s, poté to ale bylo opravdu těsné. Austin Hamilton finišoval za 6,76 sekundy, Petre Rezmives o setinu pomaleji. Šimon Bujna doběhl v naprosto shodném času s Marvinem Renem na čtvrté pozici (6,78).
60mM'
Ve druhém běhu bude slovenské zastoupení v podobě Šimona Bujny, ve třetím běhu se pak představí Zdeněk Stromšík a ve čtvrtém Ján Volko. Rozběhů je celkem 6.
60mM'
Emre Zafer Barnes si v závěru krásně zvolnil a jeho postup je naprosto suverénní (6,69). Přímo do semifinále jdou také Markus Fuchs (6,75) a Silvan Wicki (6,75).
60mM'
Ke startu se připravují aktéři prvního rozběhu na 60 metrů mužů. Postupový klíč je následující – nejrychlejší tři z každého běhu, poté šest závodníků s časem.
dálkaŽ'
U konce je první série dálkařské kvalifikace, přes žádaný limit se dostaly tři ženy – Španovičová (679), Mirončiková (677) a Malaika Mihambová (674). Slušnou šanci na postup mají i Maryna Bechová (657) či Costina Iuscová (652).
7bojM'
Nejrychlejší šedesátka v historii ME v podání Roberta Saluriho! Jeho čas 6,75 s je zároveň osobním rekordem. Na druhé pozici se předkláněl Tim Duckworth (6,85) a Jiří Sýkora zahajuje 854 body za výkon 7,08 sekundy.
7bojM'
Na startu druhého běhu připraven Jiří Sýkora.
tyčŽ'
Kvalifikací nyní procházejí také tyčkařky, u nichž je kýžený limit 465 cm. Skáče se zatím na 410 cm, obě české závodnice zvládly tuto výšku bez problémů.
7bojM'
Ve druhém běhu v šesté dráze se za malý moment představí jediný český zástupce, Jiří Sýkora.
7bojM'
Napoprvé se start nevydařil, protože Vitali Žuk předčasně odstartoval, krátce poté už ale bylo vše v pořádku a pro vítězství si doběhl ve vyrovnaném osobáku Andreas Bechmann (7,05) před Fredrikem Samuelssonem (7,06).
7bojM'
Na programu jsou nyní dva běhy na hladkou šedesátku v podání vícebojařů.
dálkaŽ'
Alina Rotaruová jde svým úvodním skokem do vedení 645 centimetrů, což by za určitých podmínek mohlo stačit na postup.
dálkaŽ'
A závodnice se dále řadí po centimetrech, když Jahisha Thomasová skáče 633 cm. Hafdís Sigurdardóttirová přešlapuje.
dálkaŽ'
Laura Statiová zahájila pokusem dlouhým 635 cm, hned po ní Lauma Grivová z Lotyšska zapisuje 634 cm.
dálkaŽ'
Kvalifikační limit pro dálkařky je stanoven na 665 cm, nedá se ale očekávat, že jej splní 8 závodnic, proto se do finále dostane pravděpodobně i některá z žen s menším výkonem.
Hezký den všem milovníkum královny sportu, atletiky! I dnes se podíváme na přenos z halového Mistrovství Evropy, které hostí skotské Glasgow. V akci uvidíme i některé naše reprezentanty, je se tedy určitě na co těšit.
Začínáme hodinu před polednem, celý dopolední program se ponese víceméně pouze ve znamení rozběhů a kvalifikací.
Hned v té první se představí dálkařky, bohužel bez české účasti. Krátce na to ale uvidíme v tyčkařském sektoru juniorskou mistryni světa Amálii Švábíkovou a s ní i Romanu Maláčovou.
Svůj víceboj započnou i muži během na 60 metrů, české barvy bude hájit mistr republiky Jiří Sýkora.
Na stejné distanci se poté představí i specialista a národní rekordman na 100m, Zdeněk Stromšík. Mezi ženami uvidíme v rozběhu Kláru Seidlovou, nejrychlejší českou ženu.
Závěrem programu poté bude dálka vícebojařů a rozběhy na ploty v ženském podání, bohužel bez českých barev.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:00.
Články odjinud