Půlmaraton (muži a ženy) | ONLINE | 10.7.2016 09:30 | Mistrovství Evropy v atletice 2016 | ŽIVĚ | iSport.cz

Mistrovství Evropy v atletice - Půlmaraton (muži a ženy) -  ONLINE PŘENOS -  10. července 2016   09:30

Ukončeno

Půlmaraton (muži a ženy)

Přenos se aktualizuje automaticky

Půlmaraton je tedy za námi. Zlaté medaile putují do Švýcarska a Portugalska. České fanoušky může těšit výkon Evy Vrabcové, která v závodě žen obsadila velmi pěkné osmé místo. To už je z mé strany vše. Užijte si krásný letní den a někdy zase u on-line přenosů na počtenou!
11:11
Výsledky závodu mužů:
1. Tadesse Abraham (SUI) – 1:02:03
2. Kaan Kigen Özbilen (TUR) – 1:02:27
3. Daniele Meucci (ITA) – 1:02:38
4. Marcin Chabowski (POL) – 1:02:54
5. Abdi Hakim Ulad (DEN) – 1:03:22
...
59. Milan Kocourek (CZE) – 1:08:00
64. Jiří Homoláč (CZE) – 1:08:34
79. Pavel Dymák (CZE) – 1:10:55
82. Vít Pavlišta (CZE) – 1:11:58
11:07
Výsledky závodu žen:
1. Sara Moreirová (POR) – 1:10:19
2. Veronica Ingleseová (ITA) – 1:10:35
3. Jessica Augustová (POR) – 1:10:55
4. Rasa Drazdauskaiteová (LTU) – 1:11:47
5. Esma Aydemirová (TUR) – 1:11:49
...
8. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) – 1:12:01
Cíl
Milan Kocourek v cíli na 59. místě. Jiří Homoláč doběhl 64.
Cíl
Čtvrtý doběhl Marcin Chabowski, pátý Dán Ulad a šestý domácí Abdi Nageeye.
Cíl
A také muži jsou v cíli! Historicky prvním mistrem Evropy v půlmaratonu se stává Švýcar Tadesse Abraham! Stříbro bere Kaan Kigen Özbilen a bronz Daniele Meucci.
10:51
Tak Chabowski se již spokojil se čtvrtým místem. Na prvních třech pozicích se už asi nic měnit nebude.
10:49
Vrcholí také závod mužů. Tadesse Abraham míří za zlatou medailí. Stříbro zřejmě neunikne Özbilenovi a třetí místo drží Daniele Meucci. Toho by ale ještě mohl ohrozit Polák Chabowski.
Cíl
Čtvrtá končí Litevka Rasa Drazdauskaiteová, pátá Esma Aydemirová. Eva Nývltová-Vrabcová dobíhá osmá. To je výborný výsledek pro Češku, která poběží maratón na OH v Riu.
Cíl
Sara Moreirová se stává mistryní Evropy v půlmaratonu! Druhá dobíhá Veronica Ingleseová a šťastná je také třetí Jessica Augustová. Ta se teď objímá se svou zlatou krajankou.
10:40
Necelý kilometr před cílem závodu žen se posunula na čtvrté místo Turkyně Ademirová. Eva Vrabcová byla na posledním mezičase sedmá!
10:39
Muži jsou na mezičase 15 km. Za Abrahamem a Özbilenem stále běží Meucci, ale na toho už se dotahuje Polák Chabowski. Kiplagat se propadl na páté místo. Milan Kocourek 56.
10:38
Možná se rozhoduje i v závodě mužů! Tadesse Abraham nastoupil a Özbilen má velké problémy!
10:37
Sara Moreirová je rovný kilometr před cílem.
10:37
Zdá se, že mezi ženami je o jednotlivých cenných kovech rozhodnuto. Moreirová míří za titulem evropské šampiónky, Ingleseová za druhým místem a Augustová běží osamoceně pro bronz. V týmové soutěži směřují za zlatými medailemi Portugalky.
10:33
Souboj o zlato se v závodě mužů smrskl na dvě jména! Jsou jimi Kaan Kigen Özbilen a Tadesse Abraham. I Daniele Meucci odpadl.
10:31
Moreirová v ženském závodu stále více navyšuje svůj náskok. Italka Ingleseová pomalu vypadává ze hry o zlato, ale druhé místo má zatím ve svých rukách. Třetí Augustová je daleko.
10:29
Z boje o vítězství začíná vypadávat také Evans Kiplagat. Zůstávají tedy Abraham, Özbilen a Meucci.
10:26
V závodě mužů odpadl Carles Castillejo z vedoucí skupiny, která je tedy nyní čtyřčlenná.
10:26
Sara Moreirová to má výborně rozběhnuté. Veronica Ingleseová neztrácí mnoho, ale vypadá to, že momentálně tahá za kratší konec.
10:25
Eva Vrabcová Nývltová útočí na svůj osobní rekord. Navíc se drží v první desítce, coby bylo skvělé umístění.
10:24
Milan Kocourek je průběžně na 52. místě.
10:24
Také mužijsou na mezičase, konkrétně na 10. kilometru. Vede Abraham před Özbilenem, Kiplagatem, Meuccim a Castillejem. Šestý Polák Marcin Chabowski ztrácí 20 sekund.
10:22
Mezi ženami vede na 15 km Moreirová před Ingleseovou. Třetí už je Jessica Augustová, která už utekla Sultan Haydarové. Eva Vrabcová je devátá a nachází se ve skupině, jenž bojuje o 5. až 12. místo.
10:20
Sara Moreirová běží výborně. Portugalka se snaží setřást Ingleseovou, která se drží v závěsu s viditelnými problémy!
10:19
Po Meuccim se definitivně zavěsil na vedoucí skupinu také Castillejo. Máme zaděláno na zajímavý boj o medaile.
10:17
Mezi ženami už akceptuje tempo Portugalky Moreirové jen Italka Veronica Ingleseová, která se drží na prvních místech od startu. Třetí Sultan Hadarová nabírá ztrátu a vypadá to, že ji dříve či později dotáhne Jessica Augustová, která se odpoutala zbylým soupeřkám.
10:14
Meucci s Castillejem se přiblížili na dohled vedoucímu triu! Schyluje se k pětičlenné skupině na čele závodu.
10:11
Za vedoucí trojicí se ještě snaží jakž takž držet Španěl Carles Castillejo a Ital Daniele Meucci. Šestý Brit Hawkins nadále nabírá ztrátu.
10:09
Muži dorazily na mezičas 5 km. Trojice Özbilen, Kiplagat a Abraham stále pohromadě. Milan Kocourek je na 44. pozici se ztrátou zhruba 50 sekund na nejlepší.
10:07
Před českou závodnicí ještě běží dvojice Portugalek Félixová a Jessica Augustová. Ta se snaží dotáhnout na vedoucí trojici.
10:05
Ženy už jsou v polovině závodu. Ve vedení stále trojice Moreirová, Haydarová a Ingleseová. Eva Vrabcová na výborném šestém místě.
10:04
Také v mužském závodu se oddělila trojice závodníků. Jsou tam Özbilen, Abraham a Ázerbájdžánec Evans Kiplagat. Také on je naturalizovaný Keňan.
10:00
Mike Kipruto Kigen, který běží pod tureckým jménem Kaan Kigen Özbilen, reprezentuje svou novou zemi od roku 2015. Tenhle závodník nasadil velké tempo a snaží se roztrhat startovní pole. Pronásleduje ho i další z favoritů, Švýcar Tadese Abraham.
09:57
Na čelo závodu žen se dostala Portugalka Sara Moreirová. Vpředu tedy máme vedoucí trojici. Eva Vrabcová je stále mezi pronásledovateli a podle mezičasu by mohla klidně útočit na národní rekord!
09:56
Vedení od začátku převzal Kaan Kigen Özbilen reprezentující Turecko.
09:52
Startovní pole mužů mělo trochu problém srovnat se do první zatáčky. Vše ale dobře dopadlo a my se tak můžeme těšit na zajímavý závod.
09:51
Také muži jsou již na trati. Do závodu vyrazila i trojice českých závodníků.
Vše se už chystá na start závodu mužů.
16:40
Vedení na chvíli převzala Haydarová, ale nyní už opět vede Italka. Třetí Sara Moreirová z Portugalska ztrácí zhruba 5 sekund.
15:01
Vedoucí duo má za sebou 5 km z půlmaratonu. Obě běžkyně nasadily velké tempo. Zda zvolily dobrou taktiku, se ale dozvíme v pozdějších fázích závodu.
12:01
Startovní pole se pomalu trhá. Mírně v předu jsou Italka Veronica Ingleseová a Turkyně Sultan Haydarová. Eva Vrabcová se nachází ve skupině pronásledovatelů.
9:45
Italka Ingleseová i nadále v čele. Země z Apeninského poloostrova si dělá naděje také v týmové soutěži.
8:00
Z Portugalek si dělá velké naděje na medaili nejen Sara Moreirová, ale bez šancí není také Dulce Félixová. Ta už v kariéře zaběhla čas pod 1h a 9 minut a to by dnes mohlo stačit i na zlato.
6:00
Závodnice se pomalu blíží k mostu přes řeku Amstel. Eva Nývltová se stále snaží držet tempo vedoucí skupiny. Vede Italka Veronica Ingleseová, za kterou se drží také kompletní portugalský tým.
2:11
Na čele startovního kole se usadila Rumunka Paula Tudoranová. Blízko této závodnice se zatím drží i Eva Vrabcová-Nývltová.
09:31
Ženy právě odstartovaly svůj závod.
Ženy vyrazí na trať v 9:30, muži pak o 20 minut později.
V kategorii žen je tipovat favoritky o dost složitější. Do okruhu aspirantek na medaile patří Portugalka Sara Moreirová, jenž byla držitelkou nejrychlejšího evropského času za minulý rok. O cenné kovy budou chtít bojovat také Britky Gemma Steelová a Jo Paveyová a Christelle Daunayová z Francie.
Největším favoritem na zlato v závodě mužů bude britský závodník Mohamed Farah, který je od roku 2015 evropským rekordmanem. Farah je na delších tratích (5000 a 10000 m) dvojnásobným olympijským vítězem a čtyřnásobným mistrem světa. K dalším aspirantům na medailové pozice patří Švýcar Tadesse Abraham a Francouz Hassan Chahdi.
Vítám tu všechny příznivce atletiky! Závěrečný den ME v Amsterdamu otevře nejdelší běžecký závod šampionátu, tedy půlmaraton. Na trať, která měří 21,0975 km, se společně vydají nejlepší ženy i muži. V mužské kategorii bude Česko reprezentovat hned čtveřice závodníků, Jiří Homoláč, Milan Kocourek, Vít Pavlišta a Pavel Dymák. Mezi ženami bude jedinou zástupkyní české školy Eva Vrabcová-Nývltová, kterou dobře znají také příznivci běžeckého lyžování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 09:30.
Články odjinud