Odpolední program (7. den) | ONLINE | 3.10.2019 15:35 | Mistrovství světa v atletice 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Mistrovství světa v atletice  - Odpolední program (7. den) -  ONLINE PŘENOS -  3. října 2019   15:35

Ukončeno

Odpolední program (7. den)

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Z odpoledního programu je to pro dnešek vše! V sedmiboji jsme viděli Kateřinu Cachovou, ale té se moc nedařilo. Kvůli tomu jí patří až sedmnácté místo a na nějaký velký posun to nevypadá. Radost však udělal všem český koulař Tomáš Staněk, jenž postoupil do finále, když splnil kvalifikační limit.

Dramatickou podívanou přinese hlavně sedmiboj mužů. Z toho musel z důvodu zdravotních potíží odstoupit hlavní favorit na zlato Kevin Mayer, jenž po sedmi disciplínách vedl. Velký přetřes v pořadí přinesl skok o tyči. Po ní se totiž do vedení dostal Pierce Lapage, který vede před druhým Iljou Škureňjovem o pouhé dva body. Velký boj je i hned za nimi, jelikož na třetím místě je dvojice Naicel Uibo a Damian Warner, kteří mají shodně 7073 bodů.
Průběžné pořadí desetiboje po osmi disciplínách:

1. Pierce Lepage – 7097 bodů
2. Ilja Škureňjov – 7095 bodů
3. Maicel Uibo – 7073 bodů
3. Damian Warner – 7073 bodů
5. Solomon Simmons – 6860 bodů
TyčM'
Niklas Kaul se nakonec rozhodl skončit na pěti metrech, což mu zajistilo osobní rekord a přísun 910 bodů! Škoda, že nepokračoval, přece jen neshodil ani jednou.
TyčM'
Tak už máme v tyči jenom jednoho zástupce! Pawel Wiesiolek totiž shazuje rovných 5 metrů, a tak si připisuje 880 bodů za 490 centimetrů, což je jeho osobní rekord.
TyčM'
Čtveřice skokanů o tyči skončila na výšce 480 centimetrů. Těmi jsou Fredrik Samuelsson, Vitalij Žuk, Pieter Braun a Solomon Simmons. Všichni zapsali shodně 849 bodů.
TyčM'
Ve skoku o tyči, který se koná v rámci desetiboje už pokračují poslední dva závodníci, kterými jsou Němec Niklas Kaul a Polák Pawel Wiesiolek.
Postupující do finále koule:

Tomas Walsh 21,92m (Q)
Darlan Romani 21,69m (Q)
Ryan Crouser 21,67 (Q)
Armin Snančević 21,51m (Q)
Darrell Hill 21,25 (Q)
Konrad Bukowiecki 21,16m (Q)
Jacko Gill 21,12m (Q)
Tomáš Staněk 21,02m (Q)
Filip Mihajlević 21m (Q)
Tim Nedow 20,94m (Q)
Chukwuebuka Enekwechi 20,94m (Q)
Joe Kovacs 20,92m (Q)
TyčM'
Páni, Damian Warner shazuje laťku ve výšce 470 centimetrů i na třetí pokus a tyč pro něj končí! Navíc to znamená, že se propadne v průběžném pořadí!
KouleM'
Mezitím se nám také rozjela druhá skupina v rámci mužské koule. Postup do finále si po prvním vrhu vybojovala hned trojice atletů – Ryan Crouser, Jacko Gilla Joe Kovacs. Po druhém hodu dosáhl na finále Filip Mihaljević.
TyčM'
Estonec Maicel Uibo už také končí! Předvedl však parádní výkon, když má přeskočeno 540 centimetrů, díky čemuž získal 1035 bodů.
Pořadí sedmiboje po oštěpu:

1. Katarina Johnson-Thompsonová (5976 bodů)
2. Nafissatou Thiamová (5839 bodů)
3. Verena Preinerová (5579 bodů)
4. Kendell Williamsová (5558 bodů)
5. Nadine Broersenová (5541 bodů)
...
17. Kateřina Cachová (5120 bodů)
OštěpŽ'
Kateřina Cachová má za sebou už všechny tři pokusy na oštěpu. Od prvního hodu se žádného zlepšení nedočkala, a tak její nejdelší pokus měří 46,11 metru.
TyčM'
Thomas van Der Plaetsen končí na 530 centimetrech a jediným zástupcem v tyči ve skupině A je estonský atlet Maicel Uibo!
TyčM'
Ilja Škuňjerov, Pierce Lepage a Kai Kazmirek právě skončili na skoku o tyči! Všichni tři mají samozřejmě shodně zapsáno, a to 520 centimetrů. V soutěži už pokračují jen Thomas Van der Plaetsen a Maicel Uibo ve skupině A.
OštěpŽ'
První hod oštěpem má za sebou česká sedmibojařaka Kateřina Cachová, její oštěp letěl do vzdálenosti 46,11 metru a v první sérii byla sedmá nejlepší!
TyčM'
Damian Warner začal už na 450 centimetrech. Tyč dopadla pro vedoucího závodníka dobře, takže teď na "dálku" bojuje s dalším kanadským atletem.
TyčM'
Dalším, který končí v tyčkařském sektoru, konkrétně ve skupině A, je Estonec Janek Oiglane, jenž má zapsaných konečných pět metrů.
OštěpŽ'
A pokračuje nám už i sedmiboj. Tentokrát se atletky představí v sektoru oštěpu. Součásti sedmiboje je samozřejmě i Češka Kateřina Cachová.
TyčM'
V rámci desetiboji začala tyč i druhá skupina. Jako první se do toho pustil Venezuelan Georni Jaramillo, jenže založil na 440 centimetrech a má sezónní rekord.
TyčM'
V desetiboji, v disciplíně skoku o tyči, vypadli další závodníci. Cedric Dubler skočil jen svůj základ, takže 470 centimetrů. Následně je to Harrison Williams, jenže skočil 480 centimetrů. Zatím posledním končícím desetibojařem je Tim Nowak, jenž neskočil pět metrů a skončil na 490 centimetrech.
KouleM'
A ještě jeden koulař, který se kvalifikoval rovnou do finále! Kanaďan Tim Nedow svým posledním pokusem vrhl kouli do vzdálenosti 20,94 metru. Dnes vede cesta do finále jen přes splnění kvalifikačního limitu.
TyčM'
Pierce Lepage, jenž má namířeno hodně vysoko, bez problémů skočil na první pokus i pět metrů.
KouleM'
Paráda! Tomáš Staněk se ve třetím pokus předvedl a kvalifikuje se do finále! Kvalifikační limit překonal o dvanáct centimetrů a uvidíme ho i ve finále, kde se může stát cokoliv.
KouleM'
Nigerijec Chukwuebuka Enekwechi je už šestým postupujícím. Dnes to vypadá, že cesta do finále povede jen přes splněný kvalifikační limit...
KouleM'
Dalším postupujícím je Armin Sinančević, který dokonce předvedl svůj osobní rekord. Ten má nyní hodnotu 21,51 metru a je z toho postup.
KouleM'
Nyní už to vypadalo hodně nadějně v podání Tomáše Staňka, ale postup českému borci nadále uniká. Vrhl koulí totiž jen 20,73 metru a do limitu mu zbývá sedmnáct centimetrů. Má před sebou ještě jeden vrh!
KouleM'
Konrad Bukowiecki je celkově čtvrtým koulařem, jenž přehodil kvalifikační limit. Ten byl opravdu stanoven na celkem nízkou vzdálenost vzhledem k tomu, kam daleko koule letos létaly.
KouleM'
Tomas Walsh, což je závodník z Nové Zélandu zatím poslal svou kouli naprosto nejdál. Jen osm centimetrů mu chybělo k pokoření dvaadvaceti metrové hranice. Je tak už třetím postupujícím po prvním pokusu.
KouleM'
Dalším postupujícím v kouli je Brazilec Darlan Romani, který se považuje za jednoho z favoritů, kterému se letos hodně daří. Hodil 21 metrů a 69 centimetrů.
TyčM'
Pierce Lepage nyní může pomýšlet na stříbrnou pozici. Jeho základem na výše bylo 480 centimetrů, které skočil bez potíží hned na první pokus.
KouleM'
Tomáš Staněk má za sebou také první vrh, ale na případný postup si zatím musí nechat zajít chuť. Koule dolétla jen do vzdálenosti 20,43 metru.
KouleM'
Darrel Hill se jako první dostal ke svému vrhu a bez problémů překonal kvalifikační limit a je prvním postupujícím v dnešním závodě.
KouleM'
Každopádně nám už začala koule, ve které je limit stanoven na 20,90 metru. V závodě uvidíme i jediného Čecha v podání Tomáše Staňka!
Tohle není vůbec hezký pohled. Kevin Mayer totiž jen sedí na stadionu a hlavu má v dlaních. Když ji po nějaké době zvedl, vidět byly v obličeji jen slzy.
TyčM'
Nyní už je to jasné! Kevin Mayer ukončuje své působení v desetiboji z důvodu zranění a svůj titul z MS v roce 2017 neobhájí! Nyní je k vítězství nejblíže Damian Warner, jenž má na dalšího Kanaďana náskok 129 bodů. Pro Francouze je to však těžký konec, vidíme i slzy v jeho očích, ale evidentně to nejde...
TyčM'
Tohle je dost možná konečná pro Kevina Mayera! Toho evidentně limituje zranění zadního stehenního svalu, když dvakrát jen proběhl osmou disciplínu, to nevypadá dobře!
TyčM'
Devon Williams, kterému dosud patřilo sedmé místo se také hodně propadne! Jako jediný začínal na 450 centimetrech a Američan pokaždé shodil.
Pořadí desetiboje po sedmi disciplínách:

1. Kevin Mayer (6310 bodů)
2. Damian Warner (6254 bodů)
3. Pierce Lepage (6125 bodů)
4. Ilja Škureňjov (6123 bodů)
5. Maicel Uibo (6038 bodů)
Disk M'
Ještě hůře je na tom však Lindon Victor, kterému po šesti disciplínách patřilo čtvrté místo! Nezapsal totiž ani jeden pokus a s dobrým umístěním se může rozloučit.
Disk M'
Damia Warner právě přenechal první příčku francouzskému favoritovi Kevinu Mayerovi! Při posledním hodu totiž vyšlápl z kruhu, takže jeho platný pokus měří pouhých 42,19 metru.
Pořadí sedmiboje po dálce

1. Katarina Johnson-Thompsonová (5223 bodů)
2. Nafissatou Thiamová (5017 bodů)
3. Kendell Williamsová (4792 bodů)
4. Verena Preinerová (4783 bodů)
5. Erica Bougardová (4768 bodů)
...
16. Kateřina Cachová (4335 bodů)
DálkaŽ'
Ani poslední skok v podání Kateřiny Cachové nebyl vůbec dobrý! Pouhých 552 centimetrů... Nejdelší skok tak předvedla v první sérii, ale připíše si jen 786 bodů a se dá čekat propad.
Disk M'
Německý zástupce Niklas Kaul předvádí nejdelší hod v celém desetiboji! Jako jediný totiž zatím překonal čtyřicet devět metrů, a to rovnou o dvacet centimetrů, ještě vylepší osobní rekord.
Disk M'
Avšak Lindon Victor je ještě ve větších problémech než Damian Warner! Tento atlet z Grenady totiž dvakrát přešlápl a na třetím pokusu musí něco zapsat.
Disk M'
Damian Warner neprožívá vůbec dobrý disk! Zlepši se totiž jen o nějaké tři metry a nyní je na hodnotě 42,19 metrů, což by ho sesadilo z vedoucí příčky!
Disk M'
V disku se ve druhé skupině nejvíce daří Niklasi Kaulovi, jenže přehodil 48 metrů o deset centimetrů, čímž si vytvořil osobní rekord. Navíc se posunul do desítky.
DálkaŽ'
Další skok v podání Kateřiny Cachové, ale žádné zlepšení se nekonalo. Skok byl ještě o jedenáct centimetrů kratší než ten první.
DálkaŽ'
A vedoucí žena sedmiboje právě předvedla nejdelší skok ze všech! Dolétla až do vzdálenosti 6 metrů a 77 centimetrů, zisk 1095 bodů!
Disk M'
Damian Warner má za sebou první hod, a ten se mu tedy hodně nepovedl. Hodil totiž necelých 40 metrů! Ještě má ale k dispozici dva pokusy...
Disk M'
Mezitím nám odstartoval další disk v desetiboji mužů. Tentokrát je to skupina B, kde nás určitě budou zajímat jména Damian Warner a Lindon Victor.
DálkaŽ'
Svůj skok má za sebou také vedoucí žena sedmiboje. Katarina Johnson-Thopsonová skočila do vzdálenosti 6,32 metru, což by jí na udržení první příčky stačilo.
DálkaŽ'
Svůj první skok má za sebou i Kateřina Cachová! Ta však dolétla jen do vzdálenosti 579 centimetrů. To je skoro půl metru za jejím letošním nejlepším výkonem.
DálkaŽ'
Nyní už jsme ale viděli mnohem delší skok! Belgičanka Hanne Maudensová se odrazila a dolétla až do vzdálenosti 6,41 metru! To by bylo 978 bodů.
DálkaŽ'
Nejdelší skok má za sebou zatím nizozemská závodnice. Nadine Broersenová skočila do dálky 622 centimetrů a zatím si připisuje 918 bodů.
DálkaŽ'
A nám už začíná i sedmiboj, kdy se ženy představí ve dvou skupinách a disciplínou bude skok do dálky. V akci uvidíme také Češku – Kateřinu Cachovou.
Disk M'
Je za námi první skupina desetiboje mužů, která má za sebou tři pokusy v hodu diskem. Nakonec nejdále hodil Ilja Škureňjov, jenž poslal disk na vzdálenost 48,75 metrů a už je pouhé dva body za Kanaďanem Lepagem. Uvidíme, co přinese druhá skupina, která začne v 17:35.
Postupující do finále trojskoku žen

Shanieka Rickettsová – 14,42m (Q)
Caterine Ibarguenová – 14,32m (Q)
Olga Saladuchová – 14,32m (Q)
Yulimar Rojasová – 14,31m (Q)
Keturah Orjiová – 14,30m (Q)
Kristina Mäkeläová – 14,26m (q)
Rouguy Diallová – 14,25m (q)
Ana Peleteirová – 14,23 m (q)
Tori Franklinová – 14,23m (q)
Patrícia Mamonaová – 14,21m (q)
Kimberley Williamsová – 14,20m (q)
Andreea Panturoiuová – 14,12m (q)
Disk M'
Muž, od kterého se toho čeká nejvíce, tedy Kevin Mayer, se dostal do vedení v hodu diskem ve své skupině, kde však nemá největšího soupeře. Disk však letěl až na 48 metrů a 34 centimetrů!
Disk M'
Parádní výkon Iljy Škureňjova! Ten totiž předvedl svůj nejlepší výkon v kariéře a hodil 47,06 metru! Tento desetibojař chce vylepšit své páté umístění.
Disk M'
Ve sektoru desetiboje se nám už rozjel hod diskem, a to první skupina. Nejlepší hod má na svém kontě zatím Maicel Uibo, jenž hodil 46,64 metrů a zapsal nejlepší výkon v letošní sezóně!
Troj Ž'
A největší favoritka trojskoku, kterou je venezuelská Yulimar Rojasová se kvalifikovala svým druhým skokem, když překonala limit o dva centimetry.
Troj Ž'
Ukrajinka Olga Saladuchová dvakrát přešlápla, ovšem nakonec postupuje do finále! V posledním skoku překonala kvalifikační limit o dva centimetry!
Kevin Mayer si ve včerejším desetiboji poranil sval na noze, což bylo vidět i po doběhu 110 metrů překážek, kdy šel rovnou do zázemí. Uvidíme, jestli toto zranění překoná a obhájí titul z roku 2017.
Troj Ž'
Další postupující skokankou do finále je díky svému skoku kolumbijská závodnice Caterine Ibarguenová, která skočila 14,32 metrů a je třetí postupující.
Desetiboj po šesti disciplínách:

Damian Warner – 5545 bodů
Kevin Mayer – 5474 bodů
Pierce Lepage – 5436 bodů
Lindon Victor – 5345 bodů
Ilja Škureňjov – 5279 bodů
Troj Ž'
Další postupující do finále trojskoku je Američanka Keturah Orjiová, která skočila přesně kvalifikační limit, tedy čtrnáct metrů a třicet centimetrů.
110mpř'
A konečně jsme viděli běh pod čtrnáct vteřin, který opanoval největší favorit! Damian Warner zaběhl trať za 13.56 a navýší náskok na své pronásledovatele. Největší favorit na zisk titulu Kevin Mayer doběhl jako druhý a získal o 41 bodů méně než Warner!
110mpř'
Před námi je poslední běh na 110 metrů překážek v podání desetibojařů. Uvidíme velkou bitvu, ve které jsou většinu ti nejlepší desetibojaři.
Troj Ž'
A v kvalifikace trojskokanek máme první postupující! Tou je Jamajčanka Shanieka Rickettsová, jež skočila 14,42 metrů a může si dát pro zbytek kvalifikace oddych.
110mpř'
Jinak jsme však viděli podstatně pomalejší běh než v prvním případě. Nejrychleji běžel Harrison Williams, který běžel těsně pod 14.50 a připsal si 920 bodů a nejlepší výkon v sezóně. Ten předvedl i Vitalij Žuk s časem 14.49.
110mpř'
Největší favorit tohoto běhu Kai Kazmirek odstoupil někde v polovině trati! Bronzový medailista z posledního MS medaili neobhájí.
Troj Ž'
Kristiina Mäkelová se jako první pustila do kvalifikace trojskoku. Limit je stanoven na 14 metrů a 30 centimetrů, za čímž Finka zaostala jen o 4 centimetry!
110mpř'
Uvidíme další souboj desetibojařů. V další skupině už bychom mohli vidět čas, který by atakoval 14 vteřin.
110mpř'
Nejlépe si v tomto běhu vedl Ilja Škureňjov. Získal 939 bodů a udělal si sezónní rekord. Ty jsme nakonec viděli u většiny závodníků, jen Maicel Uibo předvedl osobní rekord na této trati! Nejhůře a tom byl norský Martin Roe, jenž předvedl čas 15,86 a za vítězem zaostal o vteřinu a šedesát setin k tomu.
110mpř'
Jako první uvidíme běhy na 110 metrů překážek v podání mužského desetiboje. Celkem uvidíme tři běhy, začíná nejméně výkonnostní skupina.
Začátek odpoledního programu se už velmi rychle blíží. Většinu odpoledne obstarají desetiboj a sedmiboj. Poté uvidíme kvalifikaci koule a trojskoku.
Program

15:35 – M Desetiboj (110m překážek)
15:40 – Ž trojskok (kvalifikace)
16:30 – M Desetiboj (Hod diskem, skupina A)
17:15 – Ž Sedmiboj (skok do dálky) – Cachová
17:35 – M Desetiboj (Hod diskem, skupina B)
18:05 – M Desetiboj (Skok o tyči, skupina A)
18:20 – M Vrh koulí (Kvalifikace, skupina A) – Staněk
19:05 – M Desetiboj (Skok o tyči, skupina B)
19:10 – Ž Sedmiboj (Hod oštěpem) – Cachová
19:40 – M Vrh koulí (skupina B)
Dobrý den, chtěla bych Vás přivítat u dnešního blogu z mistrovství světa v atletice! Společně se spolu podíváme na odpolední program, který začíná v 15:35, a Češi zde budou mít své zastoupení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:35.
Články odjinud