OH - Atletika - Skok do dálky - kvalifikace (muži) -  ONLINE PŘENOS -  31. července 2021   12:10

Ukončeno

Skok do dálky - kvalifikace (muži)

12:10 Kvalifikace - muži
   
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro dnešek z této kvalifikace vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některé z dalších událostí na olympijských hrách v Tokiu. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
Konečné pořadí postupujících:
1. Juan Miguel Echevarría (CUB) 8,50 – Q (SB)
2. Miltiadis Tentoglou (GRE) 8,22 – Q
3. Juki Hašioka (JPN) 8,17 – Q
4. Tajay Gayle (JAM) 8,14 – q
5. JuVaughn Harrison (USA) 8,13 – q
6. Filippo Randazzo (ITA) 8,10 – q (SB)
7. Maykel Massó (CUB) 8,07 – q
8. Thobias Montler (SWE) 8,01 – q
9. Eusebio Cáceres (ESP) 7,98 – q
10. Fabian Heinle (GER) 7,96 – q (SB)
11. Čchang-čou Chuang (CHN) 7,96 – q
12. Kristian Pulli (FIN) 7,96 – q
Skokané do dálky mají za sebou kvalifikační pokusy. Z velkých jmen neprošel tímto sítem pouze Ruswahl Samaai. Ostatní velcí favorité se do finále dostali, i když Tajay Gayle až posledním třetím pokusem a s velkými zdravotními problémy. Už od prvního pokusu ho limitovalo zranění kolene. Přímý postup do finále si po čas kvalifikace dokázali vybojovat jen tři skokané. Všichni ostatní postupují až na dosažený výkon pod hranicí 8,15 metrů.
Závod právě skončil.
16B'
Aby měl Cuha možnost postupu do finále, musel by se razantně přiblížit svého osobnímu rekordu, což se nekoná. Po třetím pokusu tak u jeho jména svítí 7,61 a ve skupině B končí na 14. pozici.
15B'
Předposlední skokan dnešní kvalifikace, Sing-lung Kao, doplachtil do vzdálenosti 7,86 a zapisuje identickou vzdálenost z druhé série. Tato vzdálenost na finále ale nestačí.
13B'
To Chuang si bude muset ještě počkat, jak dopadne zbytek závodníků. Momentálně se nachází na chvostu postupujících výkonem dlouhým 7,96 metrů.
12B'
Švédsko bude mít svého zástupce ve finále! Montler si skočil pro 8,01 a i kdyby ho překonalo poslední kvarteto zbývajících skokanů, finále mu neuteče.
9B'
Za to se do finále zcela jistě nepodívá Lescay Gay, který opouští pískoviště hodně zklamán. I jeho třetí pokus mířil k hranici 7,7 metrů, ale tuto metu ani jednou nepřekonal.
8B'
Ani Pulli nepřidá zlepšení, neboť přešlápl. Jeho dosavadních 7,96 by mu ale momentálně na postup stačilo. Musí doufat, že se přes tuto metu nepřenese více jak 1 skokan, který je vzdálenostně za jeho pokusem.
7B'
Daleko za kvalifikačním limitem a mimo dodatečná postupová místa končí finalista z Ria, Jihoafričan Ruswahl Samaai, jehož nejdelší pokus měřil 7,74 metrů.
6B'
Heinle až příliš chtěl, ale nevychytal techniku. Jeho třetí pokus je druhým nejdelším a výkonem 7,96 z druhé série skončí nejlépe na 5. místě skupiny B.
16A'
Ve skupině A už má všech 16 skokanů všechny své tři kvalifikační skoky za sebou. Fraga podobně jako ve druhém pokusu přešlápl a končí v kvalifikaci na 8. místě skupiny A.
3B'
I s výrazně obvázaným pravým kolenem se povedlo za mohutné podpory diváků dokončit kvalifikační boje skokanskému lídrovi světových tabulek, Jamajčanovi Tajayemu Gayleovi, který dopadl na metu 8,14, jediný centimetr za kvalifikační limit a s největší pravděpodobností ho uvidíme i ve finále, pokud mu to zdravotní stav dovolí. Z pískoviště odkulhal s velkými problémy i po třetím pokusu.
12A'
Massó skočil poprvé pod osm metrů, ale zatím ho to trápit nemusí. Se 8,07 metry z prvních pokusů je hodně blízko postupu!
2B'
Alexsandro Melo zaznamenal svůj jediný úspěšný pokus až ve třetí rundě. Výkonem 6,95 ale uzavírá výsledkové pole své skupiny.
11A'
McCarter se 7,92 metry zase o další centimetry posunul vysněnému postupu mimo splněný kvalifikační limit. Jeho výkon momentálně stačí na průběžné 7. místo skupiny A.
16B'
Druhé pokusy ve skupině B uzavřel Japonec Hibiki Cuha. Zapisuje sice zlepšení, ale se 7,61 metry nemůže pomýšlet na kvalifikaci do finále, potřebuje přidat.
7A'
Se skokanskou kvalifikací olympijských her v Tokiu se loučí dvojice Augustin Bey z Francie a Cheswill Johnson. Oba měli po dvou neúspěšných pokusech a ke třetímu ani nepřistoupili.
15B'
První úspěšný skokanský pokus má po druhé sérii za sebou Sing-lung Kao z Číny. Se 7,86 se řadí momentálně na 6. pozici skupiny B.
5A'
Skupina A pomalu finišuje, ale zatím jsme viděli jen jediné zlepšení, kterého se dočkal Australan Henry Frayne a bude nervózně vyčkávat na výsledky jeho soků. Se 7,93 metry se řadí na průběžné 6. místo skupiny A.
2A'
Vladyslav Mazur se s kvalifikací loučí výkonem 7,58 a zaostává daleko za postupovými pozicemi. Stejný osud potkal Careyho McLeoda, který nedoskočil dále než do 7,75 metrů.
16A'
Skupina A má za sebou sérii druhých skoků. Přímý postup má jistý stále pouze Hašioka, který uspěl v první sérii. Nejblíže postupu bez kvalifikačního limitu je Američan Juvaughn Harrison, který zaostává o pouhé 2 centimetry za limitem.
9B'
Lescay Gay sice překonal kvalifikační hranici 8,15 metru, ale bylo to s přešlapem a o svůj postup do dalších bojů bude muset zabojovat ještě v posledním, 3. pokusu.
6B'
Heinle se svým letošním nejlepším maximem 7,96 posouvá o 16 centimetrů blíže postupovým pozicím.
12A'
To Kubánec Massó zlepšení nepřidal, i tak ale zatím ani jeden z jeho dvou skokanských pokusů neměřil méně než 8 metrů.
7B'
Samaai zaznamenává zlepšení o pouhé 4 centimetry a i on se nachází mimo pozice, které by ho vpustili do finálových bojů. Dosažená vzdálenost činí 7,74 metrů.
10A'
Další posun maxima v kvalifikační skupině A přidává Šoutarou Širojama, který ve druhém pokusu zlepšil svůj skokanský pokus z prvního kola o více jak 1,5 metru. Jeho nynější 7,70 metrů stačí na průběžnou 11. pozici této skupiny.
5B'
Ve skupině B si po křížku z prvního pokusu polepšil Marquis Dendy. Výkon 7,78 metrů by mu ale momentálně na postup zdaleka nestačil.
6A'
Emiliano Lasa, který už se účastnil finále v Riu a skončil na konečném 6. místě, se ve druhé sérii zlepšil o 10 centimetrů. Jeho druhý pokus měří 7,95 metrů a stoupá pořadím nepřímo postupujících.
3B'
Letošní nejdelší skok předvedl Tajay Gayle, který už má po druhém pokusu evidentní problémy s kolenem své levé nohy a tentokrát už opouští pískoviště za doprovodu lékařů. V důsledku svých zdravotních indispozic tak zapisuje pouhých 6,72 a ve finále ho zřejmě neuvidíme.
3A'
Augustin Bey si ztížil cestu do finále. Po dvou pokusech svítí u jeho jména dva křížky a bude muset vrhnout veškeré síly do posledního, třetího pokusu.
2A'
Carey McLeod má za sebou první měřený pokus. Po křížku z úvodu si doplachtil do vzdálenosti 7,75 metru.
16B'
Také skupina B už vpustila do pískoviště všechny skokany. Zde se startujícím dařilo o něco více. Ve finále nebudeme postrádat Kubánce Echevarría společně s Tentoglou, čtvrtého muže letošních světových tabulek.
16A'
Ve skupině A mají první pokusy za sebou. Poslední se do pískoviště vrhl Samory Fraga, který si doskočil pro 7,88. V této skupině má jistotu přímého postupu po prvních kvalifikačních pokusech pouze Japonec Juki Hašioka.
14B'
Caceres se dívá dost detailně po doskoku na svůj dopad. Ačkoli se chtěl radovat, rozhodčí ho vzdáleností 7,98 příliš nepotěšili a zřejmě ho budeme vidět i v druhých pokusech.
15A'
Ale Američan Juvaughn Harrison je ještě blíže! Od přímého postupu ho dělí pouhé 2 centimetry! I v jeho silách je překonáno kvalifikačního limitu. Letos už jednou předvedl 8,40.
12A'
Ve skupině A se hodně přiblížil postupu další Kubánec, Maykel Massó. Se skokem měřícím 8,07 metrů se momentálně řadí na druhé místo mezi skokany, kteří prozatím nesplnili kvalifikační limit.
10B'
To Miltiadis Tentoglou je dle předpokladů ihned po prvním pokusu za kvalifikačním limitem. Rozhodčí naměřili pokus dlouhý 8,22 metrů a je ve finále.
9B'
Magická hranice 8 metrů není prozatím přána ani Kubánci Lesterovi Alcidesovi Lescay Gayovi, který zaznamenává pokus dlouhý 7,69. Pro přímý postup potřebuje přidat bezmála půl metru.
9A'
Hned po něm následoval další dlouhý pokus. Tentokrát se kvalifikačním výkonem 8,17 předvedl domácí závodník Juki Hašioka a je teprve druhým skokanem, který postupuje na přímo.
8A'
Za osm metrů doletěl Ital Filippo Randazzo, který na postupovou metu ztratil pouhých 5 centimetrů! Velmi dobrý první pokus.
7B'
Samaai z Jižní Afriky se po svém pokusu usmívá svému výkonu 7,70 a přesně ihned ke svému trenérovi gestikuloval, že ví, v čem tkvěl jeho problém. Bylo to jasné při samotném dopadu, nohy letěly příliš pod tělo.
6B'
Také německý skokan dopadá poblíž této hranice a ve skupině B se řadí se 7,80 metry na průběžnou druhou pozici.
6A'
Áčková skupina je zatím v čele dost vyrovnaná. Nikdo ze závodníků ještě nezdolal hranici 7,85 metrů. Přesně tuto hodnotu můžeme vidět ve statistikách Urugvajce Emeliana Lasaa.
4B'
Ve skupině B se stal Ind teprve druhým skokanem, který si zapisuje náměr. Se svými 7,69 metry ale zatím patří v součtu obou skupin na předposlední místo.
4A'
Ve skupině A se mění vedoucí skokan této skupiny. Australan Henry Frayne na začátek kvalifikace zapisuje pokus dlouhý 7,82 metrů.
3B'
Gayle měl potřebnou rychlost a přidal i odraz, ale přišlo zaváhání při došlapu do pískoviště. Velmi dlouho se zvedal ze země a momentálně to na pokračování v kvalifikaci příliš nevypadá. Doufejme ale, že se dá zdravotně opět dopořádku.
2B'
Zcela stejně je na tom také Brazilec Melo, i on se nevyvaroval přešlapu a zatím je bez měřeného pokusu.
2A'
Také skupina A už odstartovala. McLeod ale zapisuje křížek po třícentimetrovém přešlapu.
1B'
Jako první byl ke svému úvodnímu skoku vpuštěn Juan Miguel Echevarría, který ihned prvním pokusem překonává velmi hladce postupovou hranici 8,15 metrů a má jistý postup do finále. Samotný pokus má náměr rovných 8 a půl metru.
Závod právě odstartoval.
Ještě přihodím informaci, že kvalifikační limit je stanoven na vzdálenost 8,15 metrů.
Jednotliví aktéři dnešních kvalifikačních bojů už se nachází kolem pískoviště. Za malý okamžik tedy začínáme.
Startovní listina:

Skupina A:

Vladyslav Mazur (UKR)
Carey McLeod (JAM)
Augustin Bey (FRA)
Izmir Smajlaj (ALB)
Henry Frayne (AUS)
Emiliano Lasa (URU)
Cheswill Johnson (RSA)
Filippo Randazzo (ITA)
Juki Hašioka (JPN)
Šoutarou Širojama (JPN)
Steffin McCarter (USA)
Maykel Massó (CUB)
Bachana Chorava (GEO)
Ťia-nan Wang (CHN)
JuVaughn Harrison (USA)
Samory Uiki Bandeira Fraga (BRA)

Skupina B:
Juan Miguel Echevarría (CUB)
Alexsandro Melo (BRA)
Tajay Gayle (JAM)
Murali Sreeshankar (IND)
Marquis Dendy (USA)
Fabian Heinle (GER)
Ruswahl Samaai (RSA)
Kristian Pulli (FIN)
Lester Alcides Lescay Gay (CUB)
Miltiadis Tentoglou (GRE)
Andwuelle Wright (TTO)
Thobias Montler (SWE)
Čchang-čou Chuang (CHN)
Eusebio Cáceres (ESP)
Sing-lung Kao (CHN)
Hibiki Cuha (JPN)
Postupový klíč

Do finále postoupí každý reprezentant, který překoná kvalifikační hranici vzdálenosti. Pokud takových závodníků bude méně než 12, do finále postoupí minimálně 12 závodníků s nejdelší dosaženou vzdáleností bez ohledu na kvalifikační skupinu.
Přeji příjemné poledne všem fanouškům atletiky a olympijského sportu! Druhým dnem jsou na programu Her v Tokiu atletické disciplíny. V tomto přenosu se zaměříme na mužskou kvalifikaci ve skoku do dálky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:10.
Články odjinud