Kvalifikace MS muži -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Česko - 24. srpna 2022   20:30

Francie
Okobo, M'Baye, Luwawu-Cabarrot, Heurtel, Yabusele, Fournier, Maledon, Jaiteh, Poirier, Tarpey, Gobert, Cordinier
Krejič, Salins, Vulič
Česko
Sehnal, Vyoral, Půlpán, Hruban, Jelínek, Kyzlink, Palyza, Auda, Balvín, Peterka, Veselý, Kříž

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Individuální statistiky:
Body: Timothe Luwawu-Cabarrot, Guerschon Yabusele (16) – Vojtěch Hruban (14)
Asistence: Thomas Heurtel (9) – Jan Veselý (7)
Doskoky: Rudy Gobert, Vincent Poirier (7) – Ondřej Balvín, Vojtěch Hruban (7)
Je dobojováno! Zatímco v úvodní polovině utkání čeští reprezentanti bojovali o každý míč, zaznamenali pouhých šest ztrát, druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Ve druhé dvacetiminutovce ztratili hned devatenáct míčů, což bylo pochopitelně zapříčiněno i zlepšenou obranou soupeře. Češi se ve druhém poločase navíc nestíhali vracet zpátky do defenzivy a na český koš se valila jedna útočná akce soupeře za druhou, i proto ten pětatřicetibodový rozdíl ve skóre!
39:49'
Palyza netrefil za dva body, balón doskočil M'Baye a zdá se, že ten už útočit nebude.
39:32'
Francouzi odpovídají totožnou situací, také Theo Maledon skóruje zpoza tříbodového oblouku.
39:14'
Jeden z posledních útoků tohoto utkání, David Jelínek trefil trojku!
38:50'
Mouhammadou Jaiteh sice napoprvé netrefil, jenže pod košem si doskočil a napodruhé byl přesný!
38:10'
Utkání se už jen z povinnosti dohrává, Balvín sebral obranný doskok po nepřesné střele Maledona.
37:04'
Rozběhly se poslední tři minuty zápasu. Francouzi si závěr utkání užívají, k vidění byl alley oop zakončený Jaitehem.
36:43'
Dvě české ztráty během krátké chvíle. Tu druhou potrestal skórující Maledon.
36:14'
Nepřesné střely na obou stranách palubovky, obranný doskok zaznamenal Kříž.
35:33'
Čeští reprezentanti už úplně rezignovali na návrat do obrany. Další samostatný únik zakončil smečující M'Baye a Ronen Ginzburg si vyžádal oddechový čas!
34:42'
K famóznímu výkonu se rozehrál také Elie Okobo, který před pár vteřinami trefil další tříbodovou střelu
34:19'
Po delší době dva české body. Zaznamenal je z podkoše Kříž, který skóroval o desku.
34:05'
Česká obrana už nestíhá. Okobo nyní v roli smečujícího hráče!
33:54'
Francouzi už hrají v obrovské pohodě. Elie Okobo se v situaci jeden na jednoho prosadil přes bránícího českého hráče a navýšil náskok.
33:23'
Parádní individuální akce Kyzlinka. Český reprezentant přelstil obranu soupeře a zaznamenal dva body!
32:52'
Útočný faul byl odpískán Audovi. Ten se tomuto rozhodnutí divil, následně byl vystřídán Balvínem.
32:37'
Nepřesné přihrávky Kyzlinka využil Okobo. Ten vysunul do samostatného úniku Poiriera, který měl snadnou práci!
32:04'
Veselý fauloval Poiriera. Francouz proměnil oba trestné hody, což se samozřejmě líbí domácím fanouškům.
31:39'
Rozdíl ve skóre je po koši Poiriera už dvacetibodový. Francouzi jasně vládnou jak na obranné, tak útočné polovině.
31:13'
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Luwawu-Cabarrot se prosadil po přihrávce od Okoba.
30:57'
Tři body na české konto! Postaral se o ně individuálním uvolněním Ondřej Sehnal.
30:37'
Na český koš se valí jedna útočná akce za druhou. Luwawu-Cabarrot skóroval snadné dva body o desku.
30:22'
Francouzi šli do dalšího rychlého kontru, ale Okobo přešlápl postranní lajnu.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:36'
Tentokráte už mu to vyšlo, Luwawu-Cabarrot najel do koše a přidal zdánlivě snadné dva body.
29:23'
Náskok mohl rozšířit Timothe Luwawu-Cabarrot, jenže nabídnutou šestku neproměnil.
29:23'
Jelínek se neprosadil z odskoku, Balvín se poté hodně zlobil na rozhodčího a vyfasoval technickou chybu.
28:38'
Francie ve třetí čtvrtině zatím jasně dominuje. Luwawu-Cabarrot trefuje další tříbodovou střelu!
28:19'
Na pěti faulech je i domácí mužstvo, také Auda zužitkoval obě šestky.
28:09'
Kyzlink fauloval a vzhledem k tomu, že šlo o pátou týmovou chybu Česka ve třetí čtvrtině, Okobo házel dva trestné hody. Úspěšný byl jen z padesáti procent.
27:56'
V rychlém brejku byl faulován Guerschon Yabusele. Francouz ale neproměnil ani jednu nabídnutou šestku, Poirier sebral útočný doskok.
27:29'
Individuálně se prosadil Vincent Poirier, náskok francouzského mužstva narůstá.
26:59'
Důležitá úspěšná střela Tomáše Kyzlinka zpoza tříbodového oblouku.
26:44'
Francouzi šli do přečíslení, které Luwawu-Cabarrot zakončil nekompromisní smečí!
26:12'
Dvě šestky házel Balvín. Podkošový hráč proměnil pouze druhou příležitost.
26:02'
Po Poirierovi se prosadil i Luwawu-Cabarrot. Rozdíl ve skóre je dvanáctibodový, stav třetí čtvrtiny 18:2 pro Francii!
25:07'
Po koši Goberta přišel další blok Tarpeyho. Tentokráte na tříbodový pokus Jelínka. Češi jsou ve třetí čtvrtině stále jen na dvou bodech!
24:33'
Tarpey zablokoval Hrubana, k následnému doskoku se dostal Yabusele.
24:08'
Heurtel – Fournier. Druhý jmenovaný přidal další dva body, Češi na obranné polovině nestíhají!
23:18'
Po odskoku se prosazuje Fournier. Francie vede znovu čtyřbodovým rozdílem!
22:57'
Parádní akce! Hruban naznačil střelu, jenže přihrál Balvínovi, který svou smečí snížil!
22:35'
Na palubovku se vrátil Balvín. Francouzi další body nepřidávají, Fournier minul tříbodovou střelu.
22:16'
Fournier běžel do brejku, při pokusu o smeč byl zablokován Hrubanem. K doskoku se dostal Gobert, který přidal další dva body, ke všemu byl faulován Sehnalem. Oddechový čas pro české mužstvo!
21:54'
Dvě šestky pro Francii. Guerschon Yabusele proměnil obě nabídnuté příležitosti!
21:40'
Peterka zakončoval ihned po přihrávce od Veselého, jenže netrefil. Gobert na druhé straně smečoval levou rukou, jenže do obruče!
20:33'
Vzápětí smečoval také Rudy Gobert. Muž, kvůli kterému jsme si prodloužili přestávku. Nejvyšší hráč utkání srovnal!
20:12'
Češi odstartovali zónovou obranou, do které se dostal smečující Guerschon Yabusele!
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Koš je na svém místě, oba celky mají ještě tři minuty na rozcvičení. Poté se bude pokračovat!
Utkání je z technických důvodů přerušeno kvůli úpravám jednoho z košů, druhý poločas začne s drobnějším zpožděním!
Druhý poločas začne přibližně ve 21:34.
Nejlepším střelcem dosavadního průběhu je čtrnáctibodový Vojtěch Hruban. Z Francie si nejlépe vede Guerschon Yabusele, který je na dvanácti bodech.
Úvodní dvacetiminutovka je za námi! Asi málokdo počítal s tím, že Češi v polovině utkání povedou čtyřbodovým rozdílem. Oslabená parta Ronena Ginzburga hraje skvěle a před zaplněnou halou Bercy dominuje zejména při střelbě za tři body (40%).
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:58'
Skvěle! V úplném závěru prvního poločasu se Hrubanovi podařilo skórovat z nejdelší možné vzdálenosti!
19:43'
V hlavní roli znovu dvojice Fournier – Gobert. Druhý jmenovaný se štěstím snížil na rozdíl jediného bodu.
19:07'
Fournier sice netrefil trojku, ale přímo z doskoku zasmečoval Rudy Gobert. To skutečně nešlo bránit!
18:35'
Půlpán byl zastaven clonou Goberta, díky které trefil Thomas Heurtel tříbodovou střelu!
18:09'
Dlouhá dvoubodová střela Fourniera, balón se dlouho pohyboval po obruči, následně se štěstím zapadl do koše. Ronen Ginzburg si vyžádal oddechový čas!
17:49'
Po ztrátě si připsali Francouzi i Češi. Audovi odpískány kroky, míč pro Francii.
17:16'
Dva rychlé koše na obou stranách palubovky. Za Francii skóroval Yabusele, desetibodový náskok pak českým basketbalistům vrátil Jelínek.
16:35'
Češi se v posledních vteřinách trápí na útočné polovině i díky zvýšené aktivitě francouzské obrany. Jelínkovi odpískán faul, ale nikoliv při zakončení soupeře. Veselého nahrazuje Peterka.
16:13'
Přihrávka na Goberta pod koš, po které se Veselý natahoval marně. Nejvyšší muž zápasu následně skóroval o desku, navíc s faulem Půlpána.
15:51'
Jelínek přihrával Veselému, ten zároveň s klaksonem proměnil dvoubodovou střelu z delší vzdálenosti.
15:35'
Dvě otevřené tříbodové střely. Yabusele ani Fournier neuspěli, Jelínek doskočil.
15:01'
Třetí faul Balvína, který odešel střídat. Evan Fournier skóroval pouze druhý trestný hod, a to se štěstím.
14:50'
Náskok českých basketbalistů je dvouciferný! Kyzlink se dostal do situace jeden na jednoho, udělal pohyb do levé strany, poté se prosadil o desku! Vincent Collet reaguje oddechovým časem!
14:36'
Na palubovce je už zase Fournier. Hvězda NBA ale nedokázala trefit tříbodovou střelu.
13:35'
Amath M'Baye zasmečoval dva body, jenže Češi bleskově zareagovali. Kyzlink trefil dlouhou dvojku!
13:03'
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Hruban zvýšil na rozdíl devíti bodů!
12:55'
Individuální akce Heurtela, před kterým se otevřelo spoustu prostoru!
12:15'
O nečekanou přihrávku se pokoušel Hruban, ale nebyl přesný. Rozehrávat budou z vlastního podkoše francouzští basketbalisté.
11:49'
Za tři body z růžku střílel Isaia Cordinier. Netrefil, následný obranný doskok sebral Ondřej Balvín.
11:21'
V časové tísni zakončoval Kyzlink jen do obruče. Cordinier si na druhé straně doskočil pod útočným košem, poté snížil!
10:39'
Následná šestka úspěšná nebyla, ale to stejné můžeme říci po pokusu Poiriera na druhé straně palubovky.
10:17'
Balvín versus Poirier. Český reprezentant zakončoval po otočce, ke všemu to bylo s faulem!
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:59'
Krátká střela Poiriera z otočky, víc už se v úvodní desetiminutovce nestane.
09:36'
Jelínkovi při nájezdu do koše vyklouzl balón z ruky. Závěrečný útok bude patřit domácímu týmu.
09:10'
Češi v přečíslení tři na dva. Auda to vzal na sebe a došel si pro nedovolený zákrok Maledoma. Následně proměnil druhou šetku.
08:45'
Basketbalista Monaca skóroval z obou šestek, Francie střídá, z palubovky odchází Gobert.
08:45'
Velmi chytře to nyní udělal Okobo, který se natlačil do Kyzlinka, čímž si vynutil faul a dva trestné hody.
08:09'
Půlpán posunul na Peterku, Češi vedou desetibodovým rozdílem! Na to reaguje Vincent Collet, který si bere oddechový čas!
07:54'
Parádní obrana českého mužstva, Maledon poté chyboval v rozehrávce a Češi pospíchají do útoku.
07:39'
Nejprve fauloval Auda, poté Cordinier. Oba celky jsou na čtyřech týmových faulech, za ty další se budou házet trestné hody.
07:11'
Skvělá obrana českého týmu! V časové tísni zakončoval Fournier, avšak nemířil přesně.
06:31'
Maledon fauloval Jelínka při střelbě zpoza tříbodové hranice. Český basketbalista proměnil druhou i třetí šestku.
06:01'
Dvě šestky pro Vojtěcha Hrubana. Český reprezentant stoprocentní!
05:45'
Gobert vystavil stopku Veselému, následného doskoku se ujal Heurtel.
05:33'
Po francouzské ztrátě se míče ujal Jelínek. V rychlé akci zakončoval Hruban. Míč po jeho střele skončil v koši!
05:18'
Parádní akce Ondřeje Sehnala. Při úspěšném nájezdu do koše ho fauloval Luwawu-Cabarrot, český basketbalista poté proměnil i trestný hod.
05:11'
Češi si pomohli dalším faulem, rozehrávač Heurtel vrátil Francii vedení.
04:55'
Krátce po oddechovém čase skóroval Yabusele, jenže o rychlou odpověď se postaral Veselý!
04:22'
Rudy Gobert zasmečoval dva body, kterými srovnal! Hruban následně přišel o balón a česká lavička si vyžádala čas na poradu!
03:47'
Francouzský reprezentant Guerschon Yabusele je zatím neomylný! Úspěšnou trojkou snížil!
03:20'
Rozdíl ve skóre je pětibodový, Yabusele proměnil obě šestky.
03:20'
Yabusele si došel pro faul Balvína, pro kterého je to už druhá osobní chyba. Český reprezentant odchází střídat, Francouz bude házet dvě šestky.
03:11'
A zase Balvín! Český reprezentant znovu trefil dlouhou střelu, bohužel to bylo s přešlapem.
02:42'
Guerschon Yabusele zaznamenal tříbodovou akci, když si došel pro faul Balvína. Následně proměnil i trestný hod!
02:14'
Francouzi se rozhodli ponechat Ondřeje Balvína úplně volného na tříbodové hranici. Český pivot znovu přesný!
01:45'
Další body pro český celek, Balvan se prosadil krátce po obrátce!
01:07'
Hruban zatím jediným střelcem českého mužstva! Tentokráte se prosadil z nejdelší možné vzdálenosti!
00:56'
Parádní kombinace Francouzů. Luwawu-Cabarrot skóroval po přihrávce od Goberta o desku.
00:32'
Nájezd Vojtěch Hrubana do koše! Český basketbalista otevírá skóre dnešního zápasu.
00:14'
Prostor si pod košem vytvořil Yabusele, avšak z podkoše se překvapivě prosadit nedokázal.
00:01'
Jak už jsem nastínil, Francouzi budou v roli obrovského favorita. V dosavadním průběhu kvalifikace padli pouze jednobodovým rozdílem na půdě Černé Hory, navíc do zápasu proti české reprezentaci půjdou se čtyřmi akvizicemi z NBA – Evanem Fournierem z NY Knicks, Rudym Gobertem z Utahu, Timothém Luwawu-Cabarrotem z Atlanty a Théem Maledonem z Oklahomy.
O tom, zda Tomáš Satoranský stihne blížící se evropský šampionát, není jasno. Do následujících dvou kvalifikačních bojů ale stoprocentně nezasáhne. Do Francie neodcestovali ani další dva perimetroví hráči, Češi se nebudou moci spolehnout na křídelníka Jaromíra Bohačíka a rozehrávače Víta Krejčího.
Hezký večer. Čeští basketbaloví reprezentanti vyrazili do Paříže, kde pro ně odstartuje další fáze světové kvalifikace. V Accor Areně (dříve Bercy) se pokusí o zázrak, jelikož v oslabené sestavě nastoupí proti domácí Francii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.