MS v basketbalu mužů -  ONLINE PŘENOS -  Angola : Írán - 6. září 2019   10:00

Yilmaz (TUR), Beker (AUS), Fernandes (TAH)
Wukesong Sport Arena, Peking (CHN)
Írán

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost, na viděnou.
Nejlepším střelcem utkání se stal s 21 nastřádanými body Mohammadsamad Nik Khahbahrami. Na straně Angoly se nejvíce dařilo Carlosi Moraisovi (17 bodů).
Zápas mezi Angolou a Íránem byl dlouho vyrovnaný, v poslední části hry se ale favorit přeci jen rozstřílel a dokráčel si tak pro vítězství 71:62. Ve skupině N se tak Írán dostává na vedoucí pozici. Další zápas sehrají basketbalisté tohoto týmu pozítří s Filipínami, Angolu čeká v neděli Tunisko.
39:35'
Angola ihned faulovala. Geramipoor následně proměnil jeden trestný hod.
39:34'
Morais ještě házel trestný hod, ten ale do koše neumístil.
39:34'
Další dva body Angoly zaznamenává necelou půlminutu před koncem zápasu Morais.
38:49'
Antonio snižuje na rozdíl deseti bodů. Za tohoto stavu a času už jde spíše jen o kosmetickou úpravu skóre.
38:43'
Angola si žádá oddechový čas, s tímhle už ale africký celek nic neudělá.
38:43'
Khahbahrami ještě házel trestný hod, a tak zaokrouhlil bodové konto svého týmu na sedmdesát.
38:43'
Nájezd na koš v podání Khahbahramiho končí dvěma body.
38:28'
Joaquim dává na druhé straně jen jeden trestný hod.
37:40'
Mozafarivanani oba proměňuje, Írán vede opět o deset bodů a má velmi blízko k vítězství.
37:40'
Oddechový čas tentokrát na straně Íránu. Favorit po něm bude zahrávat další dva trestné hody.
37:17'
Afričané přišli po týmové poradě o balon, a tak musel hasit Paulo íránský útok faulem. Rostampour trefil z trestných hodů jeden bod.
36:51'
Angola reaguje na situaci oddechovým časem.
36:51'
Írán druhým košem v řadě opět odskakuje. Jeho autorem byl Geramipoor.
36:25'
Yakhchalidehkordi zužitkoval nájezd na koš ve dva body.
35:57'
Írán opět neskóroval, a tak se dotahuje Angola na rozdíl tří bodů. Svůj první koš v utkání zaznamenal Mbunga.
35:15'
Moore zaznamenává další tříbodový pokus Angoly! Polovina z desetibodového manka je pryč.
34:48'
Haddadi dává jeden trestný hod ze dvou.
34:30'
Antonio drží naděje Angoly rovněž trojkou.
34:13'
Khahbahrami dává trojku a Írán vede o deset bodů!
33:56'
Ze středu palubovky se z výskoku prosadil Joaquim.
33:36'
Khahbahrami proměnil po faulu Antonia dva trestné hody.
33:32'
Haddadi výborně zablokoval pokus Moraise.
32:15'
Morais zaznamenává první angolský koš ve čtvrté čtvrtině.
31:51'
Khahbahrami trefuje trojku a favorit vede už o devět bodů. Že by rozhodující okamžik utkání?
31:02'
Tentokrát zahrával trestné hody Mozafarivanani, jenž připsal na íránské konto bod.
31:00'
Rostampour byl na čáře trestných hodů bezchybný.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:48'
Conceicaovi utekl míč do zámezí. Írán tak může svůj náskok před třetí sirénou ještě navýšit.
29:28'
Moore trojku nedal, Khahbahrami na druhé straně ano.
28:50'
Rostampour vytěžil ze dvou šestek jeden bod.
28:34'
Joaquim střílel dokonce z tříbodové vzdálenosti, a tak jdou Afričané rovnou do vedení.
28:17'
Íráncům vypršel limit pro zakončení, Angola může vyrovnat.
27:50'
Joaquim míří přesně.
27:35'
Mozafarivanani proměňuje dva trestné hody.
27:09'
Paulo pobavil přítomné diváky smečí.
26:53'
Goncalves nedal trojku, útočit může opět Írán.
26:29'
Jamshidijafarabadi navyšuje rozdíl ve skóre na čtyři body.
26:03'
Haddadi byl navíc v zakončení faulován, a tak si ještě stoupl na čáru trestného hodu.
26:03'
Velká přetahovaná pokračuje. Íránu vrací drobný náskok Haddadi.
25:47'
Afričané jdou po čase opět do vedení! Děkovat za to mohou opět Moraisovi.
24:28'
Jose Antonio dostává Angolu úspěšnou trojkou na dostřel.
24:03'
Rozdávat autogramy s tímto jménem zřejmě nebude žádná legrace. Jamshidijafarabadi zaznamenává svůj druhý koš v utkání.
23:31'
Angolu drží ve hře Morais.
23:12'
Na protější straně palubovky se ke koši dostal Haddadi.
22:36'
Morais vybojoval balon a snižuje.
21:39'
Další koš Íránu přidává Zangeneh. Tohle je zatím v podání favorita úplně jiná čtvrtina než ta předešlá.
21:22'
Khahbahrami zahrával dva trestné hody. Na konto svého týmu přidal bod.
20:18'
Írán vstupuje do třetí části hry dvěma body Haddadiho.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Druhý poločas začne přibližně v 11:00.
Zápas mezi Angolou a Íránem zatím příliš basketbalové parády nenabídl. K vidění je celá řada chyb a nepřesností na obou stranách, což dokumentuje i hubené poločasové skóre 29:28. Uvidíme, zda se na druhou polovinu zápasu naladí oba celky lépe.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:09'
Geramipoorův nájezd na koš znamená rozdíl jednoho bodu.
18:45'
Reggie Moore nutí další úspěšnou trojkou protistranu k oddechovému času.
18:02'
Goncalves srovnává necelé dvě minuty před poločasovou pauzou na 26:26.
17:40'
Geramipoor zaznamenává v krátkém sledu další íránské body, a tak už favorit vede.
17:33'
Khahbahrami trefuje trojku a srovnává.
17:26'
Hra pokračuje. Gerson Goncalves přidává na konto Angoly dva body.
17:02'
Čas na poradu si tentokrát bere africký celek.
17:01'
Po několika nepřesnostech na straně Angoly ukončuje střelecký půst Íránu Geramipoor.
15:10'
Írán si bere oddechový čas. Odehrána je více než polovina druhé čtvrtiny a favorit stále marně čeká na první koš.
15:10'
Antonio získal balon a předal ho Moraisovi, který navyšuje vedení Angoly na tři body.
14:15'
Druhá čtvrtina je zatím na body hodně skoupá. K vidění je celá řada nepřesností.
12:15'
Paulo proměnil jeden trestný hod ze dvou.
12:08'
Oba týmy zkoušely střelu za tři body, na ukazateli skóre ale stále svítí stav 19:19.
10:47'
Íránu vypršel limit pro zakončení, a tak může Angola útočit na vedení.
10:21'
Moraisovu přihrávku zužitkoval ve srovnání stavu Valdelicio Joaquim.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:59'
Conceicao fauloval při střelbě za tři body, a tak ještě zahrával v závěru čtvrtiny Mashayekhi tři šestky. Vytěžil z nich dva body.
09:16'
Geramipoor se prodral ke koši, v Pekingu je opět srovnáno.
08:50'
Zaváhání protihráče trestá Leonel Paulo trojkou!
08:35'
Hassanzadeh měl k dispozici dva trestné hody, vedení svého celku ale nenavýšil.
07:27'
Hassanzadeh byl pozorný u koše a vrací těsné vedení na stranu Íránu.
06:57'
Paulo byl z čáry trestných hodů úspěšný jen z poloviny.
06:30'
Jamshidijafarabadi srovnává.
06:11'
No vida, Moreira posílá Angolu dokonce do vedení.
05:14'
Haddadi špatně přihrál, a tak se k míči dostal opět Carlos Morais, který velmi rychle srovnává na 11:11. Začíná se nanovo.
04:53'
Morais ale bleskově reaguje stejnou mincí.
04:40'
Khahbahrami přidává druhou íránskou trojku. Favorit vede o pět bodů.
04:08'
Haddadi trestá Joaquimův faul jednou proměněnou šestkou.
03:33'
Yakhchalidehkordi vrací Íránu vedení první úspěšnou trojkou tohoto utkání.
03:10'
Antonio byl faulován při střelbě za tři body, a tak házel tři šestky. Proměnil první a třetí.
02:43'
Moreira ukořistil míč, který se dostal ke skórujícímu Conceicaovi.
01:39'
Hassanzadeh proměňuje nájezd na koš.
00:48'
Joaquim nezamířil přesně, balon ale doskočil Moreira, který po chvíli srovnává krok.
00:17'
Úvodní rozskok vyhráli Íránci, kteří první akci zakončují dvěma body. Prosadil se Hassanzadeh.
00:01'

Angola: Antonio, Conceicao, Joaquim, Morais, Moreira, Cipriano, Domingos, Goncalves, Mbunga, Mingas, Moore, Paulo

Írán: Haddadi, Hassanzadeh, Jamshidijafarabadi, Khahbahrami, Yakhchalidehkordi, Geramipoor, Hosseinzadeh, Mashayekhi, Mirzaeitalarposhti, Mozafarivanani, Rostampour, Zangeneh

Rozhodčí: Yilmaz (TUR), Beker (AUS), Fernandes (TAH).
Angola se s Íránem dosud nikdy neutkala. Který z týmů zvládne lépe vzájemnou premiéru? Velkým papírovým favoritem je Írán.
Írán neodehrál v rámci skupiny C špatné zápasy, přesto na první turnajové vítězství stále čeká. S Portorikem padli Íránci po dramatické koncovce těsně 81:83, nejvýraznější porážku pak museli skousnout s Tuniskem (67:79). Sympaticky se však Írán jevil v závěrečném střetnutí základní skupiny, kdy dlouhou dobu trápil Španělsko. Krátce před koncem vedl obrovský outsider o bod 63:62, koncovka však patřila evropským favoritům, kteří nakonec přeci jen zvítězili 73:65.
Angola se představila v "srbské" skupině D, kde skončila třetí právě za adepty na celkové vítězství (59:105) a Itálií (61:92). Jediné vítězství si africký tým připsal v souboji s Filipínami, které zdolal po prodloužení 84:81.
Příjemné páteční dopoledne. Světový šampionát v basketbale mužů dospěl do své druhé fáze. Šestnáctka nejlepších nadále živí sen na medailová umístění, zatímco méně úspěšné týmy základních skupin budou bojovat o konečné 17. – 32. místo. K těm patří rovněž reprezentace Angoly a Íránu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.