MS v basketbalu mužů -  ONLINE PŘENOS -  Tunisko : Írán - 2. září 2019   10:30

Tunisko
Zurapović (BIH), Dominguez Viveros (MEX), Kom Njilo (CAM)
Kanton (Čína)
Írán

V dnešním utkání jsme sledovali řadu nepřesností ve hře obou celků. Lepším týmem bylo Tunisko, které také zaslouženě zvítězilo o dvanáct bodů. Favorité z Íránu zklamali, když předvedli velké množství ztrát, navíc soupeři se poměrně hodně dařila střelba za tři body, proti čemuž Írán nenašel správnou zbraň. Nejvíce bodů v dresu Tuniska zaznamenal Salah Mejri – 22, následován Michaelem Rollem – 18 a Makramem Ben Romdhanem – 14. Nejlepším střelcem Íránu byl Aaron Geramipoor – 18, následován Behnamem Yakhchalidehkordim – 14 a Hamedem Haddadim – 13. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
39:37'
V závěru si ještě asijský celek došel pro snížení nepříznivého stavu, ale to je tak všechno, co s vývojem skóre může dělat.
39:07'
Tunisané už si vítězství vzít nenechají, dva body ještě přidává Makram Ben Romdhane.
38:53'
Mejri nejprve povedeně zvýšil, aby vzápětí za tři body trefil Mozafarivanani.
37:54'
Sajjad Mashayekhi při svém pokusu trefil pouze obroučku, načež míč získává Mejri.
37:39'
Michael Roll přidává dva body a íránský trenér si bere oddechový čas.
37:02'
Opět se El Mabrouk pokoušel trefit z větší vzdálenosti, ale tentokrát netrefil, načež doskočil Mashayekhi.
36:04'
Mourad El Mabrouk získává Tunisku další výhodu, protože proměňuje trojku a rozdíl ve skóre je tak opět jedenáctibodový.
35:40'
Stejný hráč dostal možnost dalších dvou trestných hodů a vedl si stejně jako v předchozím případě.
35:23'
Mohammad Jamshidijafarabadi trefil pouze druhý trestný hod po faulu Rolla.
35:07'
Trojka zřejmě působí i psychologicky, když se Tunisko dokázalo dostat k dalším dvěma bodům díky Omaru Abadovi.
34:35'
V důležitém okamžiku se Tunisku povedla trojka – Mourad El Mabrouk trochu uklidňuje spoluhráče, opět je to o osm bodů.
34:09'
Hamed Haddadi dokázal dostat míč do koše a snižuje na rozdíl pouhých pěti bodů!
33:35'
Behnam Yakhchalidehkordi byl faulován Ben Romdhanem a dokázal proměnit oba trestné hody.
32:34'
Na jedné straně udeřil Haddadi, aby za dvacet vteřin opět upravil skóre Michael Roll.
31:21'
Afričané se prosazují poprvé ve čtvrté části hry, když se přesnou střelou prosazuje Michael Roll.
30:54'
Tunisané začínají být nervózní, protože jejich pracně vybudovaný náskok pomalu mizí. Dvěma body se o to nyní postaral Behnam Yakhchalidehkordi.
30:15'
Hned v úvodu čtvrtiny fauloval Mejri Haddadiho, který proměnil oba nařízené trestné hody.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
Máme za sebou i třetí část hry, ve které se Tunisku opět podařilo navýšit náskok před soupeřem o další dva body. Favorizovaný Írán se ale začal v závěru zvedat, takže můžeme očekávat zajímavou závěrečnou čtvrtinu, protože rozdíl je jedenáct bodů, což není problém stáhnout během několika minut.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:42'
V závěru čtvrtiny se ještě prosazuje Aaron Geramipoor po přihrávce Hameda Haddadiho.
29:02'
Behnam Yakhchalidehkordi byl faulován při úspěšném dvoubodovém pokusu a z trestného hodu připisuje ještě další bod.
28:42'
Salah Mejri měl možnost dvou trestných hodů. První se mu nepodařil, ale druhý už nasměroval do koše.
27:55'
Íránský prapor drží nad hlavou i nadále hlavně Aaron Geramipoor, který přidává dva body.
26:59'
Ovšem nyní už přihází trojka v podání Michaela Rolla po přihrávce Omara Abady.
26:30'
Michael Roll netrefil za tři body, načež doskočil Behnam Yakhchalidekhordi.
25:31'
Krásné zakončení v podání Aarona Geramipoora po přihrávce Haddadiho znamená snížení.
25:07'
Michael Roll sice za tři body netrefil, ale Mejri doskočil a dokázal získat pro svůj tým alespoň dva body.
24:23'
Omar Abada poslal míč na Mourada El Mabrouka, jehož pokus za tři body míří přesně do koše.
23:39'
Mashayekhi fauloval Ben Romdhaneho, který trefil jeden trestný hod ze dvou pokusů.
23:19'
Když už to vypadá, že se Írán zvedne, zastaví ho v rozletu trojka Tuniska – tentokrát se o ní postaral Salah Mejri.
23:02'
A Aaron Geramipoor přidává další dva body pro Írán.
22:12'
Nejprve získal dva body pro svůj tým Geramipoor, načež nepřesně střílel Roll a doskočil Haddadi.
21:33'
Abada tentokrát další body nepřidal, střela zpoza hranice pro tři body nebyla úspěšná.
20:54'
Prvním úspěšným skórujícím ve druhém poločase je Omar Abada.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Ve druhé čtvrtině už jsme se žádného dalšího bodového příspěvku nedočkali, takže Tunisko odchází v poločase do kabin s vedením o devět bodů, což by před startem utkání tipoval málokdo. Favorizovaný Írán si připsal velké množství laciných ztrát, navíc Tunisko dokázalo proměnit celkem hodně tříbodových pokusů. Oba celky touží po první výhře, takže se ještě máme na co těšit v dalším průběhu klání.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:10'
Druhá čtvrtina je nervóznější než úvodní a nesledujeme žádné velké bodové žně. Nyní čekáme poměrně dlouho na další body.
17:59'
Omar Abada napodobuje soupeře a také on trefuje zpoza tříbodové hranice.
17:23'
Hamed Haddadi vytahuje tříbodový pokus a rozdíl ve skóre už je pouze šestibodový.
17:08'
Po delší době sledujeme úspěšný pokus Tuniska – dva body připisuje Michael Roll.
16:54'
Ani další pokus za tři body není úspěšný, ale Omar Abada alespoň doskočil.
16:23'
Momentálně se Tunisku nedaří střelecky, což dokumentují dva pokusy o střelu za tři body.
15:35'
Hamed Haddadi trefil pouze jeden ze dvou nařízených trestných hodů po faulu Slimaneho.
15:18'
Oba celky se teď v krátkém časovém sledu podělily o prohřešek proti pravidlu o držení míče.
14:30'
Tentokrát Sajjad Mashayekhi trefil za tři body a ještě byl faulován. Trestný hod však trefit dobře nedokázal a míč vyskákal mimo obroučku.
13:48'
Sajjad Mashayekhi dostal možnost házet dva trestné hody, leč proměnil pouze první, načež si obranný doskok na konto připisuje soupeř.
13:27'
Mejri sice za tři body netrefil, ale Ben Romdhane získal míč, který poslal na Rolla a ten trefuje trojku.
12:30'
Aaron Geramipoor opět útočným doskokem a následným zakončením připisuje dva body na konto aktuálně prohrávajícího celku.
12:04'
A opět zde máme přesnou střelu za tři body, kterou vyslal Salah Mejri!
11:51'
Zatím sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou – dva body pro Írán v podání Haddadiho.
10:57'
Salah Mejri připisuje asistenci u dvoubodového pokusu Makrama Ben Romdhaneho.
10:27'
Zangeneh ještě za dva body nedal, ale míč doskočil Geramipoor a snižuje nepříznivý stav z pohledu svého celku.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
V první čtvrtině jsme viděli možná trochu překvapivě povedený výkon Tuniska, které zaskočilo favorizovaného soupeře a vede o deset bodů. Základ k tomu položila úspěšná střelba zpoza tříbodové hranice. Írán musí hodně zlepšit svůj výkon, aby mohl pomýšlet na vítězství.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:51'
V závěru první čtvrtiny se snažil trefit za tři body Behnam Yakhchalidehkordi, leč nepodařilo se mu záměr naplnit.
09:01'
Aaron Geramipoor nedokázal trefit a posléze doskakuje Ben Romdhane.
08:27'
Tentokrát už se ale Mejri za tři body neprosadil, načež doskakuje Aaron Geramipoor.
07:45'
Tunisané mají velmi dobře zvládnuté trojkové pokusy, když další přidává Salah Mejri.
07:31'
Írán si vzal oddechový čas, načež jeho hráči dokázali opět snížit díky Yakhchalidehkordimu.
07:10'
Po přihrávce Rolla skóruje Ben Romdhane, který zatím dělá velké problémy obraně soupeře.
06:48'
Po přesném zakončení Aarona Geramipoora přeci jen přichází korekce nepříznivého stavu.
06:38'
Favorizovaným Asiatům se zatím vůbec nedaří. Nyní Haddadi netrefil a obranný doskok zapisuje Salah Mejri.
06:21'
Hassanzadeh fauloval Ben Romdhaneho, který ale proměnil jen jeden ze dvou trestných hodů.
06:00'
Další parádní trojka v podání Tunisanů, kterou má na svědomí Makram Ben Romdhane.
05:44'
Nesportovní chování stálo Írán další problémy. Dva trestné hody totiž proměnil Omar Abada.
05:27'
Paráda! Další dvě trojky v rychlém sledu za sebou. Nejprve srovnal stav Yakhchalidehkordi, aby vzápětí trefil na druhé straně Salah Mejri.
04:50'
Afričané zatím drží se soupeřem krok a přesnou trojkou Mejriho si berou zpět vedení.
04:27'
Hamed Haddadi hraje zatím celkem povedené utkání, když nyní získal asistenci u koše Mohammada Jamshidijafarabadiho.
04:12'
Nejprve vyrovnal nepříznivé skóre Hamed Haddadi, načež znovu dvěma body strhává vedení na stranu Tuniska Roll.
03:40'
Michael Roll sice netrefil za dva body, ale Ben Romdhane doskočil, načež Írán fauluje a následovaly proměněné trestné hody.
02:40'
Makram Ben Romdhane zkusil přidat další body, ale skvělým blokem mu akci zmařil Hamed Haddadi.
02:17'
Zatím sledujeme poměrně slušné bodové žně, kdy se oba celky přetahují o průběžné vedení.
01:25'
Nejprve dostal Hassanzadeh Írán zpátky do vedení, ale vzápětí se za tři body trefuje Makram Ben Romdhane.
00:57'
Mohammadsamad Nik Khahbahrami fauloval Mejriho při střelbě, načež faulovaný hráč proměnil oba trestné hody.
00:29'
První dva body na konto favorizovaného celku připisuje Hamed Haddadi.
00:01'
Tunisko do utkání nastupuje v bílých dresech, zatímco jejich soupeř z Íránu oblékl dresy barvy červené.

Tunisko: Abada, Chennoufi, El Mabrouk, Mouhli, Hadidane, Ghyaza, Ben Romdhane, Abbassi, Roll, Slimane, Mejri, Knioua

Írán: Mozafarivanani, Mirzaeitalarposhti, Mashayekhi, Hosseinzadeh, Hassanzadeh, Yakhchalidehkordi, Zangeneh, Jamshidijafarabadi, Nik Khahbahrami, Haddadi, Rostampour, Geramipoor

Rozhodčí: Zurapović (BIH), Dominguez Viveros (MEX), Kom Njilo (CAM).
Írán

Papírovým favoritem je podle sázkových kanceláří Írán. Ten v prvním utkání na mistrovství světa podlehl Portoriku o pouhé dva body 81:83. Asiaté před šampionátem odehráli osm přípravných klání, ve kterých si nejprve připsali pět výher a poté sérii tří proher. Postupně Írán porazil Slovensko, Dánsko, Portugalsko, Jordánsko a Rusko, aby v závěru podlehl dvakrát Řecku a jednou po vyrovnané bitvě také Polsku.
Tunisko

Severoafričané mají za sebou úvodní utkání proti Španělsku, ve kterém utrpěli v sobotu debakl 62:101. Kromě toho před turnajem odehráli celou řadu přípravných utkání, v nichž se jim střídavě dařilo a nedařilo. Od konce června sehrálo Tunisko deset přátelských zápasů, v nichž pětkrát zvítězilo a pětkrát odešlo poraženo. Mezi vítězné zápasy patří ty proti Maroku, Jordánsku, Polsku a dvakrát proti Lotyšsku. V první polovině srpna se Tunisko utkalo i s Českou republikou, s níž však prohrálo 66:80.
Mistrovství světa v basketbalu se letos odehrává v daleké Číně a momentálně už je v plném proudu. Před námi je třetí hrací den, kde se střetnou reprezentační týmy Tuniska a Íránu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.